Wyrzykowski 0
Jażdżewski 0
Sędzia główny

Piąte zwycięstwo z rzędu

Pewną wygraną zanotowali koszykarze Legii. W hali na Bemowie w obecności kilkuset fanów podopieczni Roberta Chabelskiego ograli Kutno 77-63. Już pierwsza kwarta zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem Legii. W drugiej goście odrobili kilka punktów, a po przerwie nawet wyszli na prowadzenie, ale trwało to krótko. Dzięki świetnej skuteczności Kamila Sulimy, który zdobył 30 punktów, dwa punkty zdobyła Legia.
W meczu tym razem nie wystąpił Andrzej Wojdak, zaś swój debiut w Legii zaliczyli Rogowski i Nowakowski. Ten ostatni zresztą pokazał się z dobrej strony, kilkakrotnie skutecznie walcząc na deskach. Udało mu się zdobyć pierwsze punkty w barwach Legii. Rogowski musi na to jeszcze poczekać.
Niesieni głośnym dopingiem legioniści w końcówce pokazali swoją przewagę nad rywalem. Nawet celna "trójka" AZSu w ostatniej sekundzie nie była w stanie zapobiec zasłużonej porażce akademików. Co więcej w tej kolejce porażek doznały dwie prowadzące drużyny - Żubry i Polonia 2011. To właśnie one będą najbliższymi rywalami Legii. Już za tydzień Legia uda się do Białegostoku na spotkanie z Żubrami, zaś cztery dni później przed własną publicznością podejmować będzie w zaległym meczu Polonię. Będą to niezwykle istotne mecze dla układu tabeli. Dwie wygrane mogą sprawić, że to Legia zostanie liderem rozgrywek. Wobec braku fazy play-off może okazać się to niezwykle istotnym atutem. Legioniści - trzymamy kciuki!