Linowski 0
Nowakowski 0
Sędzia główny

Zdobyli twierdzę

Legia jest pierwszą ekipą, która w obecnym sezonie zwyciężyła na parkiecie w Toruniu. "Warszawianie zdobyli twierdzę Toruń" - powiedział po meczu spiker spotkania. Nasz zespół w końcu zagrał tak jak należy. Pierwsza kwarta co prawda jeszcze należała do gospodarzy, ale z biegiem czasu było coraz lepiej. W pierwszych minutach, z obu stron, szwankowała skuteczność. Prowadzili torunianie, którzy w 17 minucie prowadzili już 27-15. Była to najwyższa przewaga zespołu Pierników. Na szczęście ostatnie 3 minuty pierwszej połowy należały do "wojskowych" i naszej drużynie udało się zniwelować różnicę do zaledwie jednego punktu.

Po przerwie Legia grała jeszcze lepiej. Warszawiacy osiągnęli nawet 16-to punktową przewagę (55-39) i nie pozwalali gospodarzom zbliżyć się na więcej niż 6-8 punktów. W ostatniej kwarcie legioniści utrzymywali 10 punktowe prowadzenie i nie pozwolili przeciwnikom na zbyt wiele. Bardzo dobre zawody rozegrał Świech, który wykorzystał daną mu szansę.

Przed Legią bardzo trudne spotkanie z wiceliderem grupy A, Bonduellem Gniewkowo. "Mam nadzieję, że pokażemy wtedy, że dzisiejsza wygrana nie była tylko jednorazowym wzlotem" - mówił po dzisiejszym spotkaniu Robert Chabelski. Spotkanie z Gniewkowem odbędzie się w sobotę o godzinie 18 w hali na Bemowie. Już dziś serdecznie zachęcamy kibiców do obecności na tym meczu. Głośny doping dla naszej drużyny musi jej pomóc w osiągnięciu korzystnego rezultatu!

Trudny wyjazd

Przed naszą drużyną trudne wyjazdowe spotkanie z Piernikami Toruń. Rywal Legii, który podejmować będzie warszawski zespół w niedzielę, do tej pory tylko dwukrotnie schodził z parkietu pokonany. Obie przegrane miały miejsce na wyjazdach. Przed rokiem Pierniki na własnym parkiecie były lepsze od Legii i zwyciężyły 80-69. My mocno wierzymy, że stracone punkty z Piasecznem uda się nadrobić właście w meczu z drużyną z Torunia. Niedzielne spotkanie Pieników z Legią rozpocznie się o godzinie 17 w hali "Spożywczak" przy ulicy Grunwaldzkiej. Wstęp wolny.