Opalski 0
Nowakowski 0
Sędzia główny

Zabrakło niewiele

We wczorajszym meczu ligowym koszykarze Legii przegrali 87-91 w Gniewkowie. Ekipa Bonduelle wyrobiła sobie przewagę po pierwszej kwarcie (30-21), której już nie roztrwoniła do końca. W kolejnych dwóch odsłonach oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek. W ostatniej kwarcie podopieczni Roberta Chabelskiego (nieobecnego w Gniewkowie) byli minimalnie lepsi, ale nie pozwoliło to ostatecznie na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Jeszcze na minutę i 4 sekundy przed końcem meczu Legia przegrywała zaledwie 85-86. Gniewkowianie wykorzystali jeden z przysługujących jej rzutów osobistych, ale Legia w odpowiedzi nie trafia do kosza (pudło Zajączkowskiego). 15 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 85-87 na korzyść Bonduella. Tym razem gniewkowianie skutecznie egzekwowali oba rzuty osobiste i wyszli na 4-punktowe prowadzenie. Łukasz Zajączkowski indywidualnie wszedł pod kosz i zmniejszył przewagę gospodarzy do 87-89. Wyprowadzona akcja przez Gniewkowo została szybko zatrzymana faulem przez Linowskiego. Niestety i tym razem z linii rzutów wolnych nie pomylił się gracz Bonduella. Po przerwie na żądanie Legii, nasz zespół próbował przeprowadzić akcję trzypunktową. Niestety, rzut zza linii 6,25 metra w wykonaniu Wojtyńskiego odbił sie od obręczy i wyszedł w pole.
W zespole gospodarzy jednym z wyróżniających się zawodników był Kamil Sulima, zdobywca 18 punktów.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę w Warszawie o godzinie 18:00. W hali na Obrońców Tobruku legioniści podejmą Piotrówkę Radom. Serdecznie zapraszamy!

Autor: Fumen

Zatrzymać Sulimę!

W najbliższą sobotę koszykarze Legii wybiorą się na spotkanie ligowe do Gniewkowa. Tamtejszy Bonduelle (dawniej Harmattan) ma już niemal zapewniony awans do gier barażowych o awans do I ligi. Legia tymczasem potrzebuje punktów, koniecznych do utrzymania na drugoligowym froncie. Spotkanie będzie o tyle ciekawsze, że w drużynie "groszków" wystąpi niedawny lider Legii, Kamil Sulima.

W pierwszym tegorocznym spotkaniu w Warszawie, gniewkowianie wyraźnie zwyciężyli. Główną przyczyną końcowego pogromu była absencja czołowego strzelca Legii, Kamila Sulimy. Legionista nie wyszedł wówczas na parkiet, protestując przeciwko niedotrzymanym zobowiązaniom finansowym warszawskiego klubu. Jak się później okazało, Kamil po niedługim czasie wzmocnił drużynę rywala walczącego o awans do I ligi.

Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 16 lutego o godzinie 18 w sali widowiskowo-sportowej MGOKSiR przy ul. Toruńskiej w Gniewkowie. Wstęp na mecz kosztuje 3 (ulgowy) i 6 (normalny) zł.