Opalski 0
Piętka 0
Sędzia główny Przemysław Lipka, Paweł Krawczyk

Bez niespodzianki

Pod nieobecność Łukasza Zajączkowskiego koszykarze warszawskiej Legii nie zdołali sprawić niespodzianki i zgodnie z oczekiwaniami przegrali 52-81 z silnym SIDEnem w Toruniu. Do przerwy nasi młodzi zawodnicy spisywali się całkiem dzielnie, po wygranej drugiej kwarcie do przerwy przegrywali zaledwie 4 oczkami. Na początku drugiej połowy przeciwnik odskoczył o kilka kolejnych punktów. O niepowodzeniu zadecydował jednak brak sił naszej młodzieży, który spowodował słabą postawę w ostatniej kwarcie, przegranej aż 17 (!) punktami. W drużynie "Wojskowych" zadebiutowało dwóch dotychczasowych juniorów, z rocznika 1989 - Rafał Holnicki-Szulc i Paweł Kwasiborski.

Ekipa z miasta Kopernika zachowała fotel lidera. Natomiast podopieczni Roberta Chabelskiego nadal okopują ostatnie miejsce w lidze.

Dodatki

Przed rokiem wygrali...

Koszykarze Legii najbliższe ligowe spotkanie rozegrają w sobotę, 18 października o godzinie 15:00. W Toruniu legioniści zmierzą się z niepokonanym do tej pory Sidenem Toruń. Dla młodej drużyny Roberta Chabelskiego będzie to najtrudniejsze jak do tej pory spotkanie sezonu. W poprzednim mało który zespół wygrywał na parkiecie Sidenu. Sztuka ta udała się wówczas Legii. W sobotnim meczu zagra tylko dwóch zawodników ze składu, który zwyciężył przed rokiem w Toruniu - Łukasz Zajączkowski i Piotr Nowakowski.