Opalski 2
Złomańczuk 0
Sędzia główny Marcin Wasilewski, Jacek Dolski

Porażka po walce

Koszykarze Legii, grający mocno rezerwowym składem przegrali dziś w dalekich Łęczycach 71-82. "Szkoda, bo przez ponad 30 minut mecz był bardzo wyrównany" - mówi LegiaLive! trener Robert Chabelski. Legioniści, grający bez pięciu graczy (Stasiaka, Świecha, Zajączkowskiego, Łapińskiego i Chojeckiego) na 10 minut przed końcem przegrywali zaledwie trzema punktami. W końcówce gospodarze zaczęli skutecznie grać z kontry i powiększyli swoją przewagę. Ostatnie punkty w meczu gospodarze zdobyli rzutem za 3 punkty równo z syreną. Kolejny mecz Legia zagra w sobotę o 16:30 z AZS-em Olsztyn na Bemowie. "Będziemy gryźć parkiet, bo ten mecz musimy wygrać, aby się utrzymać" - mówi Chabelski.

Pomeczowe wypowiedzi

Robert Chabelski: Graliśmy dziś mocno młodzieżowym składem, ale walczyliśmy o wygraną. Do przerwy przegrywaliśmy 6-cioma punktami, a w trzeciej kwarcie wyszliśmy na prowadzenie. W ostatniej kwarcie gospodarze uciekli nam niestety na 12-14 punktów, a nas stać było jedynie na zniwelowanie tej przewagi do ośmiu punktów różnicy. Niestety popełniliśmy za dużo prostych błędów w ataku. Ponadto zbyt wolno wracaliśmy do obrony po naszych akcjach ofensywnych. Przez "powroty" straciliśmy trochę punktów, bo gospodarze świetnie kontrowali i trzeba uczciwie przyznać - zwyciężyli zasłużenie. Możemy jednak żałować, że nie udało się zwyciężyć, bo przez ponad 30 minut mecz był "na styku". Teraz koncentrujemy się na sobotnim meczu z AZS-em Olsztyn, który musimy wygrać, jeśli chcemy liczyć się w walce o utrzymanie.

Dodatki

Ważny bój w Łęczycach

Koszykarze Legii mecz w Łęczycach rozegrają dopiero w środę, ze względu na udział juniorów w Mistrzostwach Polski. Po solidnej dawce trzech meczów w trzy dni, teraz legionistów czeka ważny wyjazdowy bój o drugoligowy byt. Legioniści w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Warszawie byli bliscy wygranej. Niestety, fatalna postawa w ostatniej kwarcie (przegranej 17-36), sprawiła, że 10 punktami wygrali koszykarze beniaminka. Mamy nadzieję, że w środę nasz zespół zagra bardziej skoncentrowany. Mecz rozpocznie się o godzinie 18 w hali przy ulicy Topolowej 1 w Łęczycach.