Kotynia -
Michalak -
Sędzia główny P. Jabłoński, P. Brzeziński

Minimalna porażka

Koszykarze Legii przegrali w pierwszym meczu nowego sezonu z Korsarzem Gdańsk 85-88. Do przerwy nasz zespół przeważał na parkiecie i prowadził 12-punktami. "W III kwarcie trochę poniosło młodych graczy i straciliśmy prowadzenie. Wyszedł brak doświadczenia naszej drużyny" - powiedział LL! po meczu Robert Pacocha. Legioniści źle rozegrali ostatnią akcję, którą niecelnym rzutem zakończył Marcin Chojecki. W naszej drużynie zabrakło przeziębionego Piotra Stokłuski. Kolejny mecz (PP)w środę o 18:30 w Żyrardowie.

W naszej drużynie kilku zawodników grało z przeziębieniem, w tym Robert Pacocha. "Pozytywnie należy ocenić pierwszą połowę. Trzeba przyznać, że zespół Korsarza był do ogrania, ale straty z tego meczu są do odrobienia w Warszawie. Można powiedzieć, że trochę źle zagraliśmy taktycznie. Chłopcy walczyli jednak do końca o zwycięstwo, ale się nie udało. Z każdym meczem nasz zespół będzie zbierał doświadczenie, które będzie procentowało" - powiedział nam po meczu Robert Pacocha.

Jak dowiedział się serwis LL! w przyszłym tygodniu do drużyny dołączy nowy zawodnik.

Dodatki

Zaczynamy

Już w sobotę legioniści rozegrają pierwszy mecz ligowy nowego sezonu w Gdańsku. Najbliższy przeciwnik Legii przed nowym sezonem rozegrał 3 sparingi, w których przegrał z ŻTS-em Nowy Dwór Gdański 41-47 i OSSM-em Sopot 60-65. W trzecim sparingu Korsarz pokonał AZS Olsztyn 85-80. Legioniści tymczasem pokonali Żyrardowiankę (II liga), MKS Ochotę, Jagiellonkę i Novum Lublin (III liga) oraz przegrali z AZS-em Politechniką Radomską i KS Piaseczno (II liga).

Znana jest już kadra gdańszczan na nowy sezon. Drużynę Korsarza trenują Andrzej Kwaśniewski i Jacek Miecznikowski, którzy będą mieli do dyspozycji następujących zawodników:

Karol Bielak, Daniel Blumczyński, Marcin Chudy, Wiktor Czyżewski, Tomasz Grochowski, Janiewski Szymon, Przemysław Kamiński, Karol Miecznikowski, Rafał Milewski, Radosław Papych, Paweł Potakowski, Rafał Ronowski Rafał, Paweł Samujło, Mateusz Stawicki, Rafał Stefanik, Michał Śmierzchalski, Michał Ziębiński, Kamil Żebrowski Kamil.