trener: Wojciech Kiełbasiewicz
Sędzia główny M. Wasilewski, P. Brzeziński
Relacja

Nie zdążyli odrobić strat

Pierwszą kwartę legioniści przegrali aż 13 punktami 33-20. W drugiej przewaga gospodarzy wzrosła o kolejne 6 punktów. Stołeczni koszykarze odrobili te 6 punków w trzeciej kwarcie, wygrywając ją 21-15. Ostatnia cześć meczu również należała do Legii, ale ostatecznie rozmiary porażki udało się zniwelować do 9 punktów.
Najwięcej, 27 punktów dla legionistów zdobył Marcin Balicki. Natomiast w ekipie gospodarzy pod tym względem najbardziej się wyróżniał były gracz Legii, Michał Wojtyński.

Najbliższy mecz podopiecznych Wojciecha Kiełbasiewicza już w sobotę 6 marca o 19:00. W hali OSiR Bemowo rywalem Legii będzie OSSM Sopot. Serdecznie zapraszamy!

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Kiełbasiewicz: Moi zawodnicy grają tak, jak trenują. Mało trenują i to przekłada się na ich formę w trakcie meczu. W tym meczu niestety grali bardzo nierówno. Pierwsza i ostatnia kwarta były fatalne w naszym wykonaniu. Zbyt mało zawodników brało jednocześnie aktywny udział w grze. Czasem maja przebłyski - zagra jeden, dwóch, ale to za mało. W tym momencie jest to nasz największy mankament.
Od dłuższego czasu wiemy, że musimy to poprawić, ale jest to trudne, ponieważ mamy problem, żeby zebrać się w dziesiątkę w ciągu tygodnia. Z czterema czy pięcioma zawodnikami bardzo trudno jest nam ćwiczyć. Nie chcę nikogo wyróżnić w tym meczu, bo ogólnie jako drużyna zagraliśmy słabo. Każdy miał jakieś lepsze czy gorsze momenty. Na pewno Marcin Balicki w trzeciej kwarcie zagrał bardzo dobrze, dużo wnosił do gry. Niestety, to trochę za mało, by wygrać.

Dodatki
Zapowiedź

Powrót po dłuższej przerwie

Po długiej przerwie koszykarze Legii wracają na parkiet. Legionistów w niedzielę czeka wyjazdowy pojedynek z Asseco Prokomem III w Gdyni. W pierwszym meczu, po wyrównanym pojedynku górą była Legia. Teraz faworytem raczej będzie młoda, ale waleczna trzecia drużyna Asseco, w której występuje nasz były zawodnik, Michał Wojtyński. Już w pierwszym meczu Asseco zagrało nardzo walecznie i było bliskie wygranej na Bemowie. W ostatnich tygodniach zespół z Gdyni w lidze poczyna sobie coraz śmielej i wydaje się, że w niedzielę naszej drużynie nie będzie łatwo przełamać fatalną passę. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 14 w hali Gimnazjum nr4 przy ulicy Okrzei 6 w Gdyni.

Autor: Bodziach