Staszewski 0

trener: Robert Chabelski, as. Piotr Lewandowski
Sędzia główny

Nadarzyn zdeklasowany

Koszykarze Legii w wyjazdowym meczu pokonali GLKS Nadarzyn 116-58 i choć legioniści zdobyli dwa razy więcej punktów niż rywale to postawa w dzisiejszym meczu a szczególnie pierwszych dwóch kwartach, pozostawia wiele do życzenia. Gospodarze wyszli do meczu pozbawieni wszelkich kompleksów, czego efektem było szybkie objęcie prowadzenia i próba kontrolowania meczu. Nadarzynianie rzadko kiedy marnowali okazje strzeleckie, do tego wykorzystywali błędy które w szeregach wojskowych mnożyły się na potęgę. Od najprostszych rzeczy jak wprowadzanie piłki po straconym koszu, aż po gubienie rywali w obronie. Legioniści swoją fatalną postawę w obronie starali się rekompensować nieco lepszą grą w ataku, jednak i tu nie wszystko wychodziło. Ambitni gracze GLKSu starali się dotrzymać kroku podopiecznym Roberta Chabelskiego, dzielnie walczyli pod swoją tablicą, starali się również stosować pressing na całym boisku czego efektem było kilka przechwytów w pierwszej połowie. Mimo to, Legioniści zeszli na przerwę prowadząc 7 punktami 40-47.

Po przerwie Legia wreszcie złapała swój właściwy rytm gry, udało się uciec wreszcie na więcej niż 10 punktów. Legioniści wreszcie zagrali skutecznie w obronie. Funkcjonować zaczął szwankujący w pierwszej połowie pressing na całym parkiecie, dzięki czemu akcje gospodarzy wielokrotnie kończyły się na środkowej linii boiska. Czwarta kwarta to już prawdziwa dominacja stołecznych graczy. Podopieczni Jacka Gembala zupełnie opadli z sił, notowali mnóstwo strat i popełniali masę błędów które Legia wykorzystywała bezlitośnie, w efekcie ostatnią kwartę Legioniści wygrali 9-44 (!!!). Ostatecznie Legioniści zanotowali 58 punktowe zwycięstwo a dwa punkty dopisane zostały do ich dorobku punktowego w ligowej tabeli.

Przetarcie przed Ochotą

W najbliższą sobotę, 3 grudnia koszykarze Legii zagrają spotkanie ligowe w bardzo bliskim Nadarzynie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18. Gorąco zachęcamy fanów z Łazienkowskiej do wspierania naszej drużyny w Nadarzynie. Hala, w której odbędzie się spotkanie znajduje się przy ulicy Sitarskich 4. Na miejscu wzdłuż boiska znajdują się trybuny na ok. 300 osób. Wstęp jest bezpłatny.

Przed dwoma tygodniami legioniści bardzo dobrze zaprezentowali się w oddalonej o 60 km Warce, gdzie stawiło się ponad 50 fanów naszego klubu. Mamy nadzieję, że w Nadarzynie liczba fanów Legii będzie przynajmniej dwukrotnie większa.

Przetarcie przed meczem z MKS-em Ochota
Najbliższy rywal koszykarskiej Legii, GLKS Nadarzyn w obecnych rozgrywkach nie wygrał jeszcze meczu. Podopieczni Jacka Gembala, byłego trenera Legii, większość spotkań przegrali wyraźnie, nawiązując walkę tylko w wyjazdowym spotkaniu z Mazowszem Grójec (76-83). Z wyżej notowanymi zespołami GLKS przegrywał wysoko: -52 z Ochotą i -28 z Sokołem Ostrów.

Najlepszymi strzelcami GLKS-u są Paweł Kiliński, Łukasz Kiełek i Grzegorz Kawecki. Legia, która w tym sezonie nie przegrała żadnego spotkania, nie powinna mieć najmniejszych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Mecz w Nadarzynie trzeba jednak potraktować poważnie - jako przetarcie przed kolejnym meczem z MKS-em Ochota.

Kibiców Legii serdecznie zachęcamy do wspierania naszego zespołu na tym najbliższym wyjeździe. Początek meczu w sobotę, 3 grudnia o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Sitarskich 4 w Nadarzynie.