Balawender 0
Klima 0
Sędzia główny

Legia w finale! 3-1 z Sokołem!

W czwartym półfinałowym meczu play-off Legia Warszawa pokonała Sokoła Łańcut i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Miastem Szkła Krosno!

Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście z Łańcuta i niemal przez całą kwartę prowadzili kilkoma punktami. W pewnym momencie przewaga Sokoła wynosiła 9 punktów, ale legioniści grali coraz lepiej i minutę przed końcem kwarty doprowadzili do remisu 21-21. Co ciekawe gospodarze mieli 100 procentową skuteczność w rzutach za 3 punkty - 3 na 3. Na pierwszą przerwę schodzili prowadząc 25-21.

Druga kwarta zaczęła się znakomicie i po półtorej minuty przewaga urosła do 10 punktów. Świetnie na parkiecie radził sobie Adam Parzych, który po 15 minutach miał na swoim koncie 16 punktów - 3 trafienia za 3 punkty (na 3 próby), i 5 za 2 punkty (na 7 prób). Po drugiej części legioniści prowadzili 46-40.

Na początku trzeciej odsłony Sokół zmniejszył przewagę Legii do 3 punktów, ale na krótko, bo kolejne trójki Parzycha i Kukiełki pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 13 oczek. Ten drugi pozazdrościł chyba znakomitej skuteczności Parzychowi i dwa razy rzucił trójki ku uciesze zgromadzonej publiczności. Dzięki temu "Wojskowi" prowadzili już 70-49!

Mając już taką zaliczkę legioniści oddali pola rywalom. W efekcie przyjezdni wygrali ostatnią kwartę 23-12 i tym samym zniwelowali stratę do 10 punktów. Ostatecznie do kibice oraz koszykarze warszawskiej drużyny cieszyli się z wygranej i awansu do finału! Przed podopiecznymi Piotra Bakuna pozostała ostatnia i najtrudniejsza przeszkoda - Miasto Szkła Krosno.

Autor: Woytek

Marsz do finału!

Legia Warszawa prowadzi w rywalizacji z Sokołem Łańcut 2-1. W niedzielę o godzinie 17 "Wojskowi" mogą przypieczętować awans do finału play-off. Zapraszamy na Bemowo!