4. D. Kalinowski -
9. A. Urban -
Sędzia główny

Zasadniczo... lider!

Legia Warszawa pewnie pokonała AZS AGH Kraków i fazę zasadniczą sezonu zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli! W 30. kolejkach legioniści zanotowali 23 zwycięstwa i 7 porażek. Rywalem w 1. rundzie play-off będzie drużyna Basketu Poznań. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 7 i 8 kwietnia (piątek-sobota) na Bemowie. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej legioniści pokonali przed własną publicznością AZS AGH Kraków 86:75 (17:19; 21:15; 30:18; 18:23). Wygrana nie przyszła jednak łatwo, ponieważ goście postawili twarde warunki gry mimo osłabień kadrowych. Pierwsza kwarta padła łupem beniaminka. W drugiej odsłonie gry, dzięki skutecznej grze Kamila Sulimy, gospodarze osiągnęli przewagę.

O końcowym wyniku przesądziła trzecia kwarta, wysoko wygrana przez Legię 30:18. W pewnym momencie przewaga podopiecznych trenera Piotra Bakuna sięgnęła nawet 20 punktów. AGH walczyło jednak do końca, zmniejszając straty do 10 „oczek”. Sztab szkoleniowy Legii w ostatnich minutach delegował do gry 17-letniego Michała Kucharskiego, który zdobył punkt z linii rzutów osobistych. Warto wspomnieć, że piątkowe starcie było 100. występem Michała Aleksandrowicza w barwach Zielonych Kanonierów.

Zespół z Krakowa walczył bardzo ambitnie, agresywnie i należy mu się szacunek za ten mecz. Potrafiliśmy jednak przejąć kontrolę nad spotkaniem. W play-offach nie ma łatwych przeciwników. Cieszę się, że jesteśmy liderem po sezonie zasadniczym, dlatego chciałbym pogratulować swoim podopiecznym. Teraz skupiamy się jednak na rywalizacji z Basketem Poznań, który potrafi być bardzo niewygodnym rywalem – powiedział trener Legii, Piotr Bakun.

Od dwóch tygodni jestem w pełnym treningu i powoli wracam do rytmu meczowego. Optymalna forma całego zespołu ma przyjść na pierwszy mecz play-offów. Najważniejsze, żeby wszyscy zawodnicy w zespole nie mieli żadnych problemów zdrowotnych – dodał koszykarz Legii, Mateusz Jarmakowicz, który w meczu z AGH zdobył 12 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był natomiast Piotr Robak – 20 punktów.

Już za tydzień Legia rozpocznie rywalizację w fazie play-off z Basketem Poznań. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane w Warszawie.