11. T. Smorawiński 3 (1)
9. S. Ryżek 2
5. M. Tomaszewski -
15. J. Simon -
Sędzia główny Krzysztof Tuński, Cezary Kurowski, Krzysztof Krajewski, Komisarz: Przemysław Lipka

Play-off: Na dzień dobry zimny prysznic

W pierwszym spotkaniu 1. rundy play-off koszykarze Legii niespodziewanie przegrali z Basketem Poznań 57-69. Wyniki kwart: 11-14, 22-16, 19-19, 5-20. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który wygra trzy mecze. Drugie spotkanie z poznaniakami rozegrane zostanie w sobotę o 17:00 na Bemowie.

Pierwsze starcie z Legii z Basketem nie było łatwe dla ekipy Piotra Bakuna. Początek meczu był bardzo wyrównany i prowadzenie zmieniało się co kilka minut. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 14-11. Kolejna część była lepsza w wykonaniu legionistów, którzy szybko odrobili straty i do przerwy utrzymywali kilkupunktową przewagę (33-30).

Po przerwie "Wojskowi" kontynuowali powiększanie przewagi nad poznaniakami. W 35. minucie zespół ze stolicy wyszedł na 9-punktowe prowadzenie... ale Basket nie dał za wygraną i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 19-19. Niestety ostatnia odsłona meczu była koszmarna w wykonaniu legionistów. Pierwsze trzy celne rzuty zaliczyli poznaniacy - wyszli na prowadzenie 55-52 i kontynuowali dobrą grę, a podopiecznym Piotra Bakuna zepsuły się celowniki. Przez to minutę przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 69-57 dla Basketu...