21. Hunter Mickelson 13 *
25. Anthony Beane 8 *
30. Tomasz Andrzejewski -
33. Grzegorz Kukiełka 5 (1) *
Sędzia główny Janusz Calik, Robert Mordal, Mariusz Adameczek | Komisarz: Krzysztof Koralewski

Kolejna lekcja kosza

W meczu 22. kolejki PLK koszykarze Legii przegrali z Polskim Cukrem Toruń 59-98. Wyniki poszczególnych kwart: 30-13, 26-19, 26-13, 16-14. W najbliższy poniedziałek rozegrają pierwsze po ponad miesięcznej przerwie spotkanie ligowe przed własną publicznością. Rywalem będzie zespół Kinga Szczecin, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Zapraszamy na Bemowo!

Powrót po przerwie

Koszykarze Legii po długiej przerwie wracają na parkiet. Od ostatniego meczu o ligowe punkty z udziałem naszej drużyny niebawem minie miesiąc. Tymczasem przed Legią niezwykle trudne, wyjazdowe spotkanie ze zdobywcą Pucharu Polski, jak również aktualnym wicemistrzem kraju.

Z jednej strony, do meczu w Toruniu Legia przystąpi nieco pokrzepiona pierwszą wyjazdową wygraną w obecnych rozgrywkach, osiągniętą w Gliwicach. Z drugiej, w między czasie miał miejsce fatalny w naszym wykonaniu mecz Pucharu Polski ze Stelmetem, zakończony porażką w stosunku 63:109. W przeciwieństwie do ostatnich spotkań, nasz zespół zagra w optymalnym składzie - z Chaunceyem Collinsem, który kilka ostatnich gier opuścił z powodu urazu. Po kontuzji nie ma już śladu i dynamiczny amerykański rozgrywający, będzie w piątek uzupełniał Anthony`ego Beane`a.

Polski Cukier jest jedną z dwóch drużyn w EBL, która nie przegrała do tej pory żadnego meczu przed własną publicznością. Wszystkich sześć porażek torunianie doznali w spotkaniach wyjazdowych. W pierwszym meczu obu drużyn na Bemowie, legioniści prezentowali się przyzwoicie - walczyli przez cały mecz, ale ostatecznie przegrali 67:85. Szczególnie trudny do zatrzymania jest rozgrywający Polskiego Cukru, Glenn Cosey, zdobywający średnio 17,3 punktu na mecz. Niezwykle ciekawie zapowiada się więc rywalizacja pomiędzy nim a Beanem, który w dotychczasowych meczach ligowych zanotował średnią 25,3 punktu na mecz.

Oba kluby obserwowały się podczas spotkań w ramach turnieju finałowego Pucharu Polski. Oba zespoły miały także równie długą przerwę w meczach ligowych. Legia w ostatni weekend pauzowała wobec rozgrywanego wcześniej awansem spotkania z Anwilem, zaś torunianie mieli wolne, ze względu na zaplanowany w terminarzu mecz z Czarnymi Słupsk, którzy wycofali się z rozgrywek.

Najtrudniejszym zadaniem legionistów przy okazji piątkowego spotkania będzie zatrzymanie podkoszowych rywali. Niezwykle trudno gra się przeciwko Mbodjowi, a zatrzymać go będzie musiał głównie Hunter Mickelson. Mocną stroną Polskiego Cukru są także jego skrzydłowi, dający drużynie sporą liczbę punktów - Karol Gruszecki (10,6), Krzysztof Sulima (9,3), czy Aaron Cel (12,6). Torunianie przegrali co prawda ostatni mecz ligowy w Zgorzelcu (-10), ale wcześniej zanotowali serię czterech kolejnych wygranych, w tym wysokiej 111:87 z AZS-em Koszalin. Jeśli dodać do tego trzy wygrane w Pucharze Polski, wskazanie wyraźnego faworyta piątkowego meczu nie będzie trudne. Podopieczni Tanego Spaseva zrobią jednak wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.