Inaki Astiz 34
Mateusz Wieteska 4
Mateusz Hołownia 5
Dominik Nagy 21
58' Krzysztof Mączyński 29
68' Mateusz Żyro 23
Domagoj Antolić 7
Michał Kucharczyk 18
57' Miroslav Radović 32
Radosław Cierzniak 33
Michał Pazdan 2
68' Jose Kante 19
58' Cafu 26
Konrad Michalak 77
Chris Philipps 6
57' Carlitos 27

Piast wypunktowany

Legia Warszawa wygrała w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice 3-1. Mistrzowie Polski ponownie na boisku nie wyglądali najlepiej, ale dzięki dobrze egzekwowanym stałym fragmentom gry udało im się wrócić do stolicy z kompletem punktów. Gole dla "Wojskowych" zdobyli Artur Jędrzejczyk, Jose Kante oraz Dominik Nagy. Ważna wygrana przed czwartkowym meczem "o wszystko".

Legioniści wyszli na mecz w Gliwicach w mocno eksperymentalnym składzie. Trener zdecydował się na oszczędzenie kluczowych zawodników przed czwartkowym rewanżem z F91 Dudelange. Od początku po boisku biegał m.in. Artur Jędrzejczyk, któremu umożliwiono grę , kiedy przystał na część warunków odnośnie swojego kontraktu przedstawionych przez klub. Reprezentant Polski pokazał, jak ważnym jest ogniwem Legii w 22. minucie. Wówczas głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego od Domagoja Antolicia i pokonał bezradnego Jakuba Szmatułę. Za moment bliscy doprowadzenia do remisu byli gospodarze. Aleksandar Sedlar był minimalnie spóźniony do dośrodkowania ze skrzydła i stracił szansę na wpakowanie piłki do siatki.

Piast kilkukrotnie chciał zaskoczyć Malarza strzałami z dystansu, ale bramkarz Legii był dobrze ustawiony i pewnie interweniował. Tuż przed przerwą znakomite prostopadłe podanie otrzymał Dominik Nagy. Węgier wyprzedził Marcina Pietrowskiego, który postanowił rozpaczliwie chwycić go za bark. Arbiter po weryfikacji VAR ukarał zawodnika czerwoną kartką i przyznał Legii rzut wolny. Od tego momentu legioniści grali już z przewagą jednego piłkarza.

Po zmianie stron trudno było na pierwszy rzut oka stwierdzić, która z drużyn gra w przewadze jednego zawodnika. Legioniści prezentowali się na boisku bardzo słabo, a gliwiczanie nawet w dziesiątkę potrafili stworzyć sobie groźne okazje do zdobycia gola. Po niespełna godzinie gry ich upór przyniósł efekt. Michal Papadopulos. Czech zmienił lot piłki po strzale jednego z kolegów, czym kompletnie zaskoczył Malarza. Przyjezdni nie zamierzali jednak tak tego pozostawić.

Już niebawem dwukrotnie swoich kolegów uratował Szmatuła. Najpierw z najbliższej odległości odbił strzał Carlitosa, a za moment nie dał się zaskoczyć Kucharczykowi. Potem na boisko działo się niewiele. Dopiero w 84. minucie znów zagroziła Legia. Cafu zagrał piłkę za plecy obrońców wprost do Carlitosa, ale napastnik mistrzów Polski trafił wprost w bramkarza Piasta…

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry legionistów na prowadzenie wyprowadził Jose Kante! Zawodnik "Wojskowych" najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i głową pokonał golkipera rywali. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Dominik Nagy. Węgier dostał świetne podanie od Carlitosa i w sytuacji sam na sam pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

Minuta po minucie

14:39 - Witamy ze stadionu w Gliwicach.
14:40 - Do rozpoczęcia meczu pozostała niespełna godzina.
W składzie Legii kilka niespodzianek. Do gry wraca Artur Jędrzejczyk, a po zanim od pierwszej minuty wybiegną Mateusz Hołownia, Mateusz Żyro oraz Miroslav Radović.
14:50 - Bramkarze obu drużyn już od dobrych kilku minut się rozgrzewają. W tym momencie dołączyli do nich także zawodnicy z pola.
15:15 - Zawodnicy zeszli już do szatni.
Ze względu na zbliżające się Święto Wojska Polskiego przed meczem zostanie odegrany Hymn Polski.
Spotkanie symbolicznym kopnięciem zacznie 97-letni weteran Cichociemnych
15:23 - Ruszyli...Gospodarze witają swoich okrzykiem "Tylko zwycięstwo GKS tylko zwycięstwo..."

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Gramy, zaczęła Legia
2' - Długie podanie Papadopulosa i na spalonym zawodnik gospodarzy
2' - W odpowiedzi akcja Legii i rzut rożny
3' - Dośrodkowanie Antolicia, Wieteska głową, jeszcze Radović próbował ręką - jak w siatkówce - na szczęście nie sięgnął futbolówki i od bramki Szmatuła
4' - Korner dla Piast i było bardzo groźnie. Kibice gospodarzy już krzyknęli z radości a to tylko boczna siatka
5' - Sedlar wybija piłkę poza boczną linię boiska
6' - Jędza do Radovicia i pozycja spalona kapitana "wojskowych"
7' - Rzut wolny dla Piasta po faulu Żyry
7' - Kirkeskov dośrodkował idealnie na głowę Czerwińskiego, który fatalnie spudłował
8' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Mączyńskim
11' - Fatalny błąd Nagya w przyjęciu piłki i kontratak Piasta ostatecznie dobrym powrotem zakończył sam winowajca
12' - Gospodarze domagali się rzutu karnego, po zagraniu ręką, któregoś legionisty, ale sędzia nakazał grać dalej. Nie było także weryfikacji VAR
13' - Strzał Papadoluposa pewnie broni Malarz
14' - Walka bark w bark Czerwińskiego z Radoviciem. Lepszy był zawodnik Legii
16' - Fatalny strzał Kucharczyka
17' - Aut dla gości na wysokości pola karnego Piasta
18' - Papadopulos przyjmuje piłkę w polu karnym i kiksuje w momencie oddawania strzału. Od bramki zacznie Malarz
20' - Wieteska fauluje bez piłki Maka i szansa dla Piasta. Papadopulos strzela obok bramki
21' - Nagy w pojedynku biegowym z Sedlarem i defensor gości spokojnie odprowadza piłkę poza linię końcową
21' - Antolić faulowany przez Jodłowca
22' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony pola karnego. Do piłki podszedł Antolić.
22' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
23' - GOL! Idealne dośrodkowanie Antolicia i Artur Jędrzejczyk strzałem głową pokonuje Szmatułę
26' - Atak Piasta i rzut rożny
26' - Bardzo bliski zamknięcia akcji był Sedlar, ale nie sięgnął piłki
28' - Astiz bezpardonowo wszedł w Felixa ciałem po czym sam pał na murawę, gdyż okazało się, ze bardziej odczuł to starcie
30' - Mączyński przejmuje piłkę i za mocno podaje do Nagya. Piłka poza boiskiem
30' - Strzał Felixa zablokowany przez defensorów Legii
32' - Legioniści raz po raz wybijają piłkę za linię boczną. Gospodarze w natarciu
33' - Antolic blokuje dośrodkowanie Kirkesova
34' - Czerwiński decyduje się na strzał z 35. metrów, który nie zagraża Malarzowi
35' - Żyro faulowany przez Valencie
36' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
38' - Teraz oglądamy chaos na boisku z obu stron
41' - Długa piłka w kierunku Papadopulosa szczęśliwie Czech nie sięga jej dobrze i sytuację ratuje dobrym wyjściem Malarz
44' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
45' - Kucharczyk do Nagya i Węgier nie trafia nożycami w futbolówkę. Szkoda...
46' - Nagy biegnie sam na sam, po czym zostaje powalony przez obrońcę. Sędzia nakazuje grać dalej
46' - Weryfikacja VAR...
46' - Czerwona kartka: Marcin Pietrowski (Piast)
47' - Tak jest. Czerwona kartka dla Piasta i wracamy do rzutu wolnego z 17. metrów
48' - Antolić... i tylko mur
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy nie jest źle. Prowadzimy i gramy z przewagą zawodnika.
Zespoły już na murawie

45' - Zmiana Piast: Jorge Felix Martin Konczkowski
46' - Początek drugiej połowy
46' - Gospodarze z jedną zmianą
48' - Jak podał spiker dzisiaj mamy rekord frekwencji w Gliwicach 7120 widzów
49' - Faul Jędrzejczyka na środku boiska
49' - Rzut rożny dla gospodarzy, którzy mimo osłabienia ruszyli do ataku
50' - Dwa z rzędu katastrofalne zagrania Antolicia
51' - Żółta kartka: Joel Valencia (Piast)
52' - "Jędza" rozruszał gliwicką publiczność, która gwizdami reaguje przy każdym jego kontakcie z piłką
53' - Szybka akcja Piast i Astiz na rzut rożny
54' - Żyro przepuszcza lecącą prosto mu w nogi piłkę. Całe szczęście był za nim Astiz
56' - Papadopulos przyjmuje w polu karnym, strzela, popłoch w szykach obronnych gości i tylko korner, po którym Astiz ratuje ofiarnie sytuację
57' - GOL! Piast Gliwice
57' - Zmiana Legia: Miroslav Radović Carlitos
58' - Strzelec gola: Michal Papadopulos (Piast)!
58' - Zmiana Legia: Krzysztof Mączyński Cafu
60' - Stało się to na co się zanosiło. Gospodarze cisnęli i wcisnęli. Stojący w polu karnym Papadopulos zmienił lot piłki po strzale zza pola karnego kompletnie myląc Malarza
60' - Obecnie wygląda to tak, jakby to Legia grała w osłabieniu
61' - Poderwali się nawet kibice miejscowych z dopingiem
62' - Nagy do Cafu a ten do Szmatuły
63' - Carlitos z narożnika boiska
63' - Obrońcy wybijają przed pole karne gdzie Cafu strzela wysoko na bramką
64' - Na spalonym Carlitos
64' - Rzut wolny po faulu na Cafu
65' - Dośrodkowanie i wybija Konczkowski
66' - Żyro strzela z 16. metrów obok bramki
68' - ...ależ była okazja. Jędrzejczyk szybko wyrzucił piłkę z autu do Carlitosa, ale fantastyczną interwencją popisał się golkiper Piasta
68' - Zmiana Legia: Mateusz Żyro Jose Kante
68' - Komplet zmian w Legii dokonany
69' - Czerwiński wślizgiem na rzut rożny
70' - Zderzenie w powietrzu Jędrzejczyka ze Szmatułą i obaj zawodnicy potrzebują pomocy lekarskiej
72' - Zmiana Piast: Michal Papadopulos Piotr Parzyszek
73' - Jodłowiec fauluje Kante
74' - Hołownia nie dochodzi do piłki zagranej przez Carlitosa
75' - Astiz kładzie rękę na szyi Parzyszka i rzut wolny.
76' - Jędrzejczyk płasko w pole karne i Kante przegrywa pojedynek z Sedlarem
78' - Starcie Czerwińskiego z Carlitosem na korzyść obrońcy
79' - Nagy wpada się w pole karne i się zaplątał
81' - Zmiana Piast: Mateusz Mak Tom Hateley
81' - Kirkeskov decyduje się na strzał z połowy boiska widząc wysuniętego Malarza i był bliski powodzenia. Rzut rożny dla Piasta
83' - Zmarnowany kontratak przez legionistów
84' - Cafu perfekcyjnie podaje co Carlitosa a Hiszpan strzela prosto w Szmatułę
86' - Konczkowski ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Cafu
86' - Kucharczyk z narożnika boiska
86' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
87' - Strzelec gola: Jose Kante (Legia)!
88' - Dobre dośrodkowanie "Kuchego" i Jose Kante głową umieszcza piłkę w siatce
89' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
89' - Teraz Legia spokojnie rozgrywa piłkę
91' - Bliski wyrównania Piast. W ostatniej chwili Wieteska naprawia swój błąd i tylko korner
91' - Druga połowa przedłużona o 5 minut
92' - Dwóch zawodników Legii leży we własnym polu karnym
92' - Obyło się bez interwencji lekarskiej i można grac dalej
93' - Piłkarze skoczyli sobie do gardeł
93' - Żółta kartka: Patryk Dziczek (Piast)
93' - Żółta kartka: Jose Kante (Legia)
94' - Sędzia równomiernie ukarał zawodników
95' - Hateley wychodzi z piłką poza linię boczną
96' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
96' - Strzelec gola: Dominik Nagy (Legia)!
97' - GOL! Nagy dostał podanie sam na sam i pewnie pokonał Jakuba Szmatułę
97' - Koniec meczu!

Uff... wymęczone zwycięstwo. Pomimo, iż gospodarze grali cała druga połowę w osłabieniu dopiero w końcowych minutach udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę

Oceń legionistów

Artur Jędrzejczyk otrzymał najwyższą notę za niedzielny mecz w Gliwicach. Występ obrońcy oceniliście na 4,4 w skali 1-6. Dobre oceny uzyskali także Kante, Nagy, Malarz, Carlitos i Cafu. Zdecydowanie najsłabiej wypadł Miroslav Radović - nota 1,9. W sumie oceniało 1335 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,4.