Paweł Stolarski 41
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Adam Hlousek 14
77' Michał Kucharczyk 18
Domagoj Antolić 7
Cafu 26
88' Sebastian Szymański 53
Dominik Nagy 21
85' Carlitos 27
Arkadiusz Malarz 1
Inaki Astiz 34
77' Andre Martins 24
88' Cristian Pasquato 8
Miroslav Radović 32
Sandro Kulenović 99
85' Jose Kante 19

Ostra strzelanina!

Legia Warszawa wywalczyła pewne 3 punkty w Legnicy. "Wojskowi" zdobyli w spotkaniu z Miedzią aż 4 gole. Autorem dwóch był Cafu, a po jednej dołożyli Michał Kucharczyk i Carlitos. Tym samym legioniści mają już minimalną stratę punktową do najwyższego miejsca w tabeli Ekstraklasy.

Ricardo Sa Pinto wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i od pierwszej minuty desygnował do gry tę samą jedenastkę co w meczu z Lechem. Ławka rezerwowych różniła się tylko jednym nazwiskiem. Miejsce Krzysztofa Mączyńskiego zajął Cristian Pasquato.

Już w 2. minucie gospodarze zagrozili bramce Radosława Cierzniaka po dobrej wymianie podań w polu karnym wojskowych. Strzał z ostrego kąta oddał Forsell, ale bramkarz Legii wypiąstkował go na rzut rożny. W 4. minucie środkiem boiska szarżował Dominik Nagy i został sfaulowany 25 metrów przed bramką. Piłkę ustawił sobie Carlitos i uderzył w okienko, ale świetnie ustawiony Anton Kanibołockyj wybił piłkę. Od początku nieźle w ekipie z Legnicy prezentował się Henrik Ojamaa, który sprawiał wiele kłopotów Pawłowi Stolarskiemu. Właśnie w 14. minucie stratę zanotował Stolarski i szybką kontrę przeprowadził Ojamaa. Estończyk podał do kierunku Forsella, który został trafiony futbolówką i ta przelobowała Cierzniaka. Tomasz Musiał słusznie jednak nie uznał gola z powodu pozycji spalonej, na której by napastnik gospodarzy. W 23. minucie legioniści krótko rozegrali rzut rożny, wymienili kilka podań i z prawej strony mocno w pole karne dośrodkował Carlitos. Dopadł do niej na piątym metrze rozpędzony Cafu i z pierwszej piłki dał Legii prowadzenie. W 34. minucie Michał Kucharczyk przedarł się prawą stroną i został sfaulowany na wysokości pola karnego. Ze stałego fragmentu dośrodkował Domagoj Antolić, a na raty z główki strzelali Nagy i Kucharczyk, jednak bramki nie było. Niespodziewanie w 41. minucie Miedź doprowadziła do wyrównania. Gospodarze prowadzili atak pozycyjny i piłka trafiła pod nogi Forsella na 25 metrze. Napastnik szybko przełożył sobie futoblówkę i strzałem po ziemi tuż przy słupku posłał ją do bramki obok bezradnie patrzącego Cierzniaka. Dwie minuty później większość kibiców zgromadzonych na stadionie złapała się za głowy bo z 5 metrów nad poprzeczką uderzył Marquitos. Zachęceni gospodarze jeszcze próbowali zaatakować, ale zabrakło im umiejętności.

W przerwie trener Legii nie dokonał żadnych zmian. W 53. minucie ponownie przed szansą na bramkę stanął Cafu, ale jego uderzenie z 7 metrów zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny. W tej sytuacji zainterweniował sędzia VAR i Tomasz Musiał po obejrzeniu powtórki zmienił decyzję na rzut karny dla "Wojskowych". Do piłki podszedł Michał Kucharczyk i - patrząc do ostatniej chwili na bramkarza - po ziemi pod jego nogą skierował piłkę do siatki! Po bramce legioniści cofnęli się i oddali pole gry Miedzi. Ta atakowała bardzo nieskutecznie, a podopieczni Sa Pinto czyhali na kontry.
Kwadrans przed końcem Antolić przejął piłkę na połowie rywala i ruszył w kierunku bramki. W polu karnym podał do Carlitosa, który zdecydował się na strzał po krótkim rogu z ostrego kąta, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry z główki uderzał Mateusz Wieteska - nad poprzeczką. Trzy minuty później obrońca Miedzi źle wybił piłkę głową i przy linii bocznej pola karnego dopadł do niej Szymański, ale nie zdołał przelobować bramkarza. Co się odwlecze to nie uciecze. W 79. minucie niefrasobliwość obrony gospodarzy wykorzystał Nagy, który minął dwóch zawodników, zgubił piłkę, ale natychmiast instynktownie odegrał ją piętką do Carlitosa. Napastnik z bardzo dużego kąta uderzył precyzyjnie po długim słupku i zrobiło się 3-1! Dwie minuty wcześniej na boisku za Michała Kucharczyka pojawił się Andre Martins. Drugą zmianę Sa Pinto przeprowadził w 85. minucie - w miejsce Carlitosa wszedł Jose Kante. W 89. minucie przepiękną bramkę z ponad 30 metrów zdobył Cafu ustalając wynik na 4-1 dla "Wojskowych".

Minuta po minucie

19:13 - Witamy ze stadionu w Legnicy! Od naszej ostatniej wizycie na nim zmieniło się niewiele - dostawione zostały wiaty nad trzema trybunami.
19:35 - Pierwsi kibice Legii pojawili się w sektorze gości.
20:02 - Trwa rozgrzewka obu drużyn, a trybuny powoli się wypełniają. Dzisiejszy mecz ma obejrzeć komplet publiczności.
20:20 - 10 minut rozpoczęcia spotkania. Sektor gości jeszcze się nie wypełnił. Na miejscach gospodarzy też widać wolne krzesełka. Piłkarze już po rozgrzewce.
"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra!" - krzyknęli legioniści.
Piłkarze wychodzą na boisko

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Carlitos podaje piłkę do tyłu, zaczynamy mecz!
2' - Walka w środku pola, dużo wślizgów i przepychanek. Grę uspokoił Antolić
4' - Pierwsza dobra okazja legniczan. Z ostrego kąta uderzał Forsell, jednak z tym strzałem poradził sobie Cierzniak
5' - Nagy faulowany przed polem karnym przez Osyre. Piłkarz zamiast w futbolówką kopnął w Węgra
7' - Carlitos uderza z 22 metra. Świetną interwencją popisał się bramkarz "Miedzianki", było blisko...
9' - Stolarski przegrał pojedynek na skrzydle z Ojamą. Były piłkarz Legii oddał futbolówkę Piaseckiemu, jednak Fabiana uprzedził Antolić
10' - Daleka piłka do Piaseckiego, piłkarz złapany na spalonym
12' - Cafu fauluje w środku pola rozpędzonego Augustyniaka
15' - W szeregach Legii i Miedzi zawodzi dokładność podań, wiele strat z obu stron
18' - Strata Stolarskiego w środku pola. Wykorzystał to Ojamaa, który ruszył z piłką. Estończyk podaje do Forsella, który przypadkowym uderzeniem "lobuje" Cierzniaka. Na nasze szczęście sędzia boczny unosi chorągiewkę, spalony
19' - Niegroźny strzał z dystansu Zielińskiego, Radek zacznie od bramki
20' - Ostry faul w wykonaniu Bozicia na Carlitosie. Legia zacznie ze stojącej piłki
21' - Szymański znalazł się z futbolówką przy linii końcowej. Szukał dograniem Carlitosa, jednak dośrodkowanie wyłapał golkiper
23' - Od początku widać brak koncentracji u Stolarskiego. Bez przerwy Paweł jest ogrywany przez Forella i Ojamę
23' - Legioniści głośno od pierwszej minuty dopingują swoją drużynę.
23' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
24' - Strzelec gola: Cafu (Legia)!
25' - Wrzutka w pole karne Carlitosa, tam zza pleców Augustyniaka wyłonił się Cafu, który wpakował piłkę do pustej bramki
27' - Szymański przegrał pojedynek przy linii końcowej z Augustyniakiem. Od bramki golkiper Miedzi
28' - "Jędza" szybszy od Piaseckiego, Artur wybija futbolówkę z pola karnego
30' - Nagy przedarł się miedzy zawodnikami Miedzi. Węgier przewrócił się przed polem karnym, sędzia jednak nie odgwizdał faulu
32' - Kucharczyk z Carlitosem mocno zaatakowali kapitana "Miedzianki". Ten nabił "Kuchego" i od bramki zacznie bramkarz
34' - Nagy mocno pracuje w defensywie, po chwili dalekim podaniem szukał Carlitosa. Dogranie niecelne
34' - Ojamaa bardzo aktywny, dużo problemów mają z nim nasi defensorzy
36' - Kucharczyk rusza z kontrą. Był już blisko pola karnego, jednak został sprowadzony do parteru przez Ojamę. Antolić rozpocznie z wolnego
37' - Domagoj dośrodkowuje piłkę, na Wieteskę, który podbija futbolówkę do "Kuchego". Michał został złapany na pozycji spalonej
38' - Świetny pomysł miał Augustyniak. Zauważył w polu karnym Piaseckiego. Podanie ostatecznie przerwał Szymański
39' - Forsell szuka dośrodkowania na pole karne, nabija jednak Wieteskę. Rzut rożny dla "Miedzianki"
40' - Legia opanowuje futbolówkę i nie spiesząc się rozgrywamy piłkę
41' - GOL! Miedź Legnica
42' - Strzelec gola: Petteri Forsell (Miedź)!
44' - Forsell dostaje piłkę od Marquitosa. Do Fina nie zdążył dojść Szymański, przez co Forsell miał zdecydowanie za dużo miejsca. Fin uderzył zza pola karnego, zasłonięty Cierzniak nawet nie zareagował
45' - Ależ sytuację miała "Miedzianka". Z okolicy piątego metra genialną sytuacje zmarnował Marquitos
46' - Carlitos nabija rywala. z rzutu rożnego zaczyna Antolić
47' - Po raz kolejny Antolić z rożnego, jednak bez większego zagrożenia pod bramką beniaminka
47' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się emocjonująca pierwsza połowa w Legnicy. Najpierw Cafu wykorzystał błąd w kryciu Augustyniaka. Później legioniści zostali zamknięci pod własną bramką i przypieczętował to golem Forsell. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie na korzyść warszawiaków.
Zawodnicy obu drużyn zameldowali się już na murawie. Zaraz zaczynamy!

46' - Początek drugiej połowy
46' - "Miedzianka" zaczęła od środka
47' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
51' - Pikk wrzuca piłkę na pole karne. Żaden zawodnika Miedzi nie dochodzi do futbolówki
52' - Oblężenie bramki "Miedzianki". Carlitos faulowany przy linii bocznej, blisko pola karnego przez Osyrę
54' - Szymański z wolnego na piąty metr bramki. Golkiper piąstkuje pod nogi Antolicia, który nabija piłką piłkarza Miedzi. Po chwili Cafu z bliskiej odległości trafił w rękę Augustyniaka
55' - Sędzia idzie sprawdzić całą sytuację na Varze...
56' - KARNY DLA LEGII!
56' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Miedź)
56' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
57' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia) z karnego!
58' - Michał Kucharczyk podszedł do rzutu karnego. Michał miał sporo szczęścia. Futbolówka przeleciała pod nogą golkipera. Legia prowadzi w Legnicy!
58' - Błąd w przyjęciu Hlouska. Miedź pod naszym polem karnym
59' - Groźnie pod bramką Legii. Marqiutos zderzył się w powietrzu z Adamem. Czech zwija się z bólu
60' - Adam podniósł się z murawy, gra dalej
62' - Kucharczyk kopnięty w achillesa przez Ojamę. Sędzia nie odgwizduje faulu
63' - Antolić traci piłkę, po czym fauluje Zielińskiego na połowie legniczan
64' - Futbolówkę traci Stolarski, w narożniku przy chorągiewce Forsell. Wrzutkę Fina bez problemu łapie Cierzniak
66' - Carlitos chciał wyłożyć piłkę na tacy Nagyowi, niestety akcje przerwała defensywa Miedzi
67' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
67' - Nieporozumienie w defensywie legniczan, co chciał wykorzystać Carlitos. Hiszpan przejął piłkę i zszedł na lewą nogę. Uderzenie było za lekkie by zaskoczyć golkipera
69' - Legioniści wyszli z kontrą trzech na dwóch. Beznadziejnie zachował się Szymański, który stracił futbolówkę przed polem karnym rywali. W tej akcji ucierpiał Sebastian, któremu na nogę nadepnął Bozić
69' - Po chwili Pikk ruszył lewą flanką, po chwili Estończyk dośrodkował futbolówkę na pole karne legionistów. Piłkę wybił Cafu
70' - Sebastian wraca na murawę
71' - Zmiana Miedź: Fabian Piasecki Mateusz Piątkowski
72' - Marquitos nieźle minął Hlouska. Po chwili piłkarza uprzedził "Jędza", który wydelegował piłkę za linię końcową
73' - Legioniści nie spieszą się z rozgrywaniem piłki
73' - Szymański nabija rywala, Legia będzie miała rzut rożny
74' - Antolić dogrywa piłkę do Carlitosa, który wychodzi z piłka poza linię końcową. Błąd Hiszpana
76' - Daleka piłka do Carlitos, ten przegrywa pojedynek biegowy z Zielińskim. Po chwili udało mu się wywalczyć aut dla "Wosjkowcyh"
77' - Carlitos z ostrego kąta próbował pokonać ukraińskiego golkipera. Jednak ten świetnie sparował piłkę poza linie końcową
77' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Andre Martins
78' - Szymański z rożnego na głowę "Wietesa", którego strzał minimalnie minął bramkę
79' - Zmiana Miedź: Rafał Augustyniak Wojciech Łobodziński
79' - Zieliński źle zagrywa do brakarza. Szymański stanął oko w oko z golkiperem, niestety nie udało mu się go "przelobować"
79' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
80' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
81' - Fantastyczna akcja Legii! Nagy minął Marquitosa, po czym piętą zagrał do Carlitosa. Hiszpan z ostrego kąta zmieścił futbolówkę w bramce
82' - Martins zagrywa do Nagyego, który przewraca się w polu karnym. Sędzia nie sięga po gwizdek
83' - Zmiana Miedź: Henrik Ojamaa Mateusz Szczepaniak
83' - Nagy faulowany przez Piątkowskiego na połowie legionistów
84' - Żółta kartka: Marquitos (Miedź)
85' - Marquitos taktycznie przerywa kontrę Cafu
85' - Zmiana Legia: Carlitos Jose Kante
86' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
87' - Dalka piłka do rozpędzonego Szczepaniak. Wietesce przeszkodził Forsell, który stał na pozycji spalonej
87' - Kante szukał miejsca przed polem karnym, niestety nieco się zakręcił i stracił piłkę
88' - Żółta kartka: Kornel Osyra (Miedź)
89' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Cristian Pasquato
89' - Szymański świetnie radził sobie z piłkarzami Miedzi, ostatecznie został sfaulowany przez Osyrę. Po chwili Szymański opuścił boisko
89' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
89' - Strzelec gola: Cafu (Legia)!
91' - PIĘKNA BRAMKA! Kante podaje futbolówkę do Cafu. Portugalczyk nie czekał długo i fantastycznie uderzył z dalekiego dystansu. Źle zachował się golkiper Miedzi
91' - Żółta kartka: Cristian Pasquato (Legia)
92' - Taktyczny faul Włocha. Przerwał kontrę, którą rozpoczynał Łobodziński
93' - Stolarski fauluje Łobodzińskiego, niedaleko pola karnego "Wojskowych"
94' - Strzał Forsella bez żadnych trudności łapie Radek
95' - Legioniści bawią się przy linii końcowej z piłkarzami "Miedzianki". Legia będzie miała rzut rożny
95' - Fatalne dośrodkowanie Pasquato
96' - Fernandez szukał kolegów w polu karnym. Dobrze zachował się "Jędza", który przyblokował rywala
96' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Koniec meczu! Legioniści zwyciężają z beniaminkiem 4:1. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, w drugiej części spotkania Legia zupełnie zdominowała swojego rywala. Największe brawa należą się Cafu, który wywalczył rzut karny oraz zdobył dwa gole.
Dziękujemy, za śledzenie naszej relacji!

Relacja z trybun

Jesienny wyjazd do Legnicy

Do Legnicy mieliśmy okazję jechać kilka lat temu w Pucharze Polski. W ostatnią sobotę przyszło nam podróżować do tej dolnośląskiej miejscowości, przy okazji meczu ligowego. W drogę ruszyło 500 fanów ze stolicy. Podróż transportem kołowym zajęła nam kilka godzin. W jego trakcie miał miejsce jeden nadprogramowy postój na autostradzie.

Parking przy sektorze gości na Miedzi z trudem pomieścił wszystkie nasze pojazdy, ale dzięki wystarczającemu zapasowi czasowemu, cała nasza grupa bez najmniejszych problemów przed pierwszym gwizdkiem zajęła miejsca w sektorze gości. Nasz przyjazd chyba nieco zaskoczył jedynie osoby odpowiedzialny za catering dla przyjezdnych - przez co większość osób zamawiających "gięte", otrzymała w cenie 12 złotych surową kiełbaskę z dwoma kromkami chleba. Jednak nie "Kuchenne rewolucje" były celem naszej wyprawy, a wspieranie najwspanialszego klubu na świecie. I tak od pierwszej minuty z całych sił dopingowaliśmy Legię.

Zainteresowanie meczem po stronie gospodarzy było spore, ale do kompletu troszeczkę zabrakło. Niewiele prześwitów widocznych było w młynie legniczan, w którym obecna była liczna delegacja BKS-u Bielsko. Pod względem ultras Miedzianka odpuściła spotkanie niemal zupełnie - zaprezentowali w młynie jedynie chorągiewki w barwach. Mini malowaną sektorówkę przygotowali tymczasem legniccy małolaci z sektora rodzinnego. Jeśli chodzi o ultraskę, to by było na tyle.

Dyspozycję wokalną miejscowych na pewno trudno oceniać z naszej perspektywy, wszak nasz sektor znajdował się po przeciwległej stronie boiska. Wiemy natomiast, że sami dopingowaliśmy nie najgorzej, ale poniżej możliwości. Było na pewno słabiej niż przy okazji meczu z Cracovią, gdzie przecież byliśmy obecni w podobnej liczbie. Najlepiej tego dnia wychodził nam "Hit z Wiednia" oraz "Legia gol allez allez", ale do poziomu decybeli osiągniętego w Krakowie brakowało wiele.

Mieliśmy okazję aż czterokrotnie cieszyć się z bramek strzelanych przez nasz zespół, dzięki czemu z pewnością humory w sektorze gości dopisywały. Miejscowi nawet przy stanie 1-4 śpiewali zaś "Legła, Legła Warszawa". Wyjazdowa przyśpiewka "Jesteśmy zawsze tam..." była tymczasem zmodyfikowana i kończyliśmy ją "aejao Miedź ty k...o". Jeśli chodzi o wzajemne uprzejmości, to by było na tyle. Pomachaliśmy jeszcze dolnośląskim kibicom sukcesu, którzy po trzeciej i czwartej bramce masowo ruszyli do wyjścia. "Idźcie do domu, my nie powiemy nikomu" - niosło się pod ich adresem.

Po zakończeniu spotkania, piłkarze podeszli pod nasz sektor i razem odśpiewaliśmy "Warszawę". Kiedy zaś udawali się w kierunku szatni usłyszeli jeszcze "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować". Niemal od razu mogliśmy udać się na parking do naszych pojazdów, skąd po zaledwie kilkunastu minutach ruszyliśmy w drogę powrotną. Ta miała miejsce pod czujną eskortą aż do samej Warszawy. W stolicy zameldowaliśmy się o 4 nad ranem. A już we wtorek czeka nas kolejne wyjazdowe spotkanie - tym razem do Chojnic, gdzie nasz zespół rozpocznie przygodę w Pucharze Polski w sezonie 2018/19.

Oceń legionistów

Najwyższą notę za sobotni mecz w Legnicy przyznaliście Cafu. Występ Portugalczyka, który strzelił dwie bramki oceniliście na 5,5 w skali 1-6. Bardzo dobre noty uzyskali także Dominik Nagy i Carlitos. W sumie oceniało 1822 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,9.