Marko Vesović 20
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Adam Hlousek 14
80' Michał Kucharczyk 18
Cafu 26
Andre Martins 24
Sebastian Szymański 53
91' Dominik Nagy 21
69' Jose Kante 19
Arkadiusz Malarz 1
Michał Pazdan 2
Domagoj Antolić 7
Miroslav Radović 32
80' Cristian Pasquato 8
91' Sandro Kulenović 99
69' Carlitos 27

Wszystko pod kontrolą

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław po bramce Cafu. W sobotni wieczór mistrzowie Polski zaprezentowali się na boisku o niebo lepiej niż przed tygodniem i zasłużeniem wywalczyli komplet punktów. Wielkie brawa należą im się szczególnie za pierwszą połowę, w której zdominowali swoich przeciwników.

Od początku spotkania legioniści nacierali na rywali. Składne akcje były przeprowadzane szczególnie prawą stronę, gdzie biegali Marko Vesović oraz Michał Kucharczyk. W 9. minucie po raz pierwszy do wysiłku został zmuszony Jakub Słowik. Bramkarz z trudnością odbił strzał zza pola karnego Cafu. Za moment ponownie z dobrej strony pokazali się gracze Ricardo Sa Pinto. Na skrzydle obrońców zwiódł Sebastian Szymański, ale z jego dośrodkowania nie skorzystał Kucharczyk, który w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. W 23. minucie bliski szczęścia był z kolei Szymański, którego główkę świetną interwencją obronił Słowik. Piłkarze ze stolicy prezentowali się lepiej od swoich rywali. Bardzo dobrze operowali futbolówką i widać było, że mają plan, jak wywieźć z Wrocławia komplet punktów.

Wkrótce Legia dopięła swego! Z rzutu wolnego w słupek co prawda trafił Szymański, ale w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znalazł się Cafu, który wpakował piłkę do siatki. Cztery minuty przed przerwą rozgrywający fantastyczną pierwszą połowę Szymański mógł mieć asystę. Pomocnik przedarł się w pole karne Śląska, dograł wprost na głowę Kucharczyka, a ten... z najbliższej odległości chybił. To była już druga stuprocentowa okazja, którą zaprzepaścił "Kuchy".

Po przerwie Śląsk zaczął grać bardziej ofensywie. Wreszcie do interwencji został zmuszony Radosław Cierzniak, spokojnie łapiąc próbę rywala zza pola karnego. Ogółem warszawianie kontrolowali, to co dzieje się na boisku i nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele. Po niespełna godzinie gry czerwoną kartką został ukarany Arkadiusz Piech. Napastnik Śląska wyleciał z boiska za agresywny atak na nogę Artura Jędrzejczyka. Pomimo tego, że mistrzowie Polski grali z przewagą zawodnika, to przez kolejne minuty nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Dopiero kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bliski podwyższenia prowadzenia był Marko Vesović. Reprezentant Czarnogóry znalazł się na prawej stronie, zbiegł z piłką do środka i z jego mocnym uderzeniem poradził sobie Słowik. Za moment odpowiedzieli gospodarze, kiedy z dystansu wprost w Cierzniaka huknął Radecki.

W 86. minucie mecz powinien być rozstrzygnięty. Dominik Nagy biegł nieatakowany przez prawie pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Jakubem Slowikiem. Ratować sytuację starał się jeszcze Szymański, dobijając jego próbę, jednak i jemu zabrakło precyzji. W doliczonym czasie gry po wrzutce z rzutu wolnego główkował Wojciech Golla i bez problemów, nie po raz pierwszy tego wieczoru, interweniował Cierzniak.

Minuta po minucie

19:57 - Witamy ze stadionu we Wrocławiu.
Na boisku trwa rozgrzewka a kibice bardzo powoli zasiadają na trybunach.
20:16 - Fani Legii powoli wypełniają swój sektor
20:25 - Piłkarze czekają w tunelu na wyjście
"Mistrzem Polski jest Legia" - niesie się na stadionie. Gospodarze zostali całkowicie zagłuszeni
Śląsk na zielono, Legia na biało

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Szymański dotyka piłki i gramy
2' - Kucharczyk daleki wyrzut z autu w pole karne, ale górą gospodarze
3' - Kontra Śląska zakończona faulem jeszcze na ich połowie
4' - Teraz gospodarze próbowali zaskoczyć dalekim wyrzutem z autu, ale piłka w rękach Cierzniaka
6' - Cholewiak szarżuje i zostaje zablokowany przez Wieteskę. Po chwili sędzia odgwizduje wcześniejszy faul zawodnika gości.
6' - Bezpośrednio na bramkę strzelał Chrapek, ale piłka minęła cel
9' - Nagy fauluje w polu karnym Brozia i od rzutu wolnego Słowik
10' - Wieteska długim zagraniem uruchomił Kucharczyk, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta i trafił w boczną siatkę
11' - Aj... składa akcja Legi zakończona niecelnym Szymańksiego na 16. metrze
12' - Po chwili mocny i precyzyjny strzał z dystansu Cafu Słowik odbija przed siebie i Cotra wybija na rzut rożny
13' - Dośrodkowane Vesovicia prosto w ręce Słowika
17' - Dwójkowa akcja na linii Hlousek – Szymański zakończona kiksem Kucharczyka. To powinien być gol
17' - Na spalonym Piech
19' - Robak płasko podaje w pole karne i Jędrzejczyk dalekim wykopem wyjaśnia sytuację
20' - Dośrodkowanie Hlouska blokuje Broź
22' - Na trybunach kolorowo, bo gospodarze odpalili pirotechnikę
23' - Vesović wślizgiem uprzedza Robaka i aut dla Śląska
25' - Szymański do Hlouska, ten górą w pole karne z powrotem do Szymańskiego i strzał głową pomocnika Legii z najwyższym trudem broni Słowik!
26' - Żółta kartka: Marcin Robak (Śląsk)
27' - Po faulu na Nagyu napastnik Wrocławian upomniany przez sędziego kartką
28' - Rzut rożny dla Śląska
29' - Strzał Picha pewnie broni Cierzniak
31' - Długo celebrował wykonanie rzutu rożnego Andre Martins i ostatecznie swoim zagraniem minął wszystkich zawodników stojących w polu karnym
34' - Rzut wolny dla Legii. Będzie okazja do strzału
34' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
35' - Strzelec gola: Cafu (Legia)!
36' - GOL! Szymański strzela spadająca za murem piłkę, Słowik zdołał ją zbić na słupek. Do tak odbitej piłki dopadł Cafu i pewnie umieścił ją w bramce
38' - Tym razem rozświetlił się sektor zajmowany przez legionistów
40' - Była szansa na drugiego gola, ale podanie Nagya trafiło między Szymańskiego i Kucharczyka. Szkoda...
41' - Kontratak Legii zatrzymany przez Brozia
43' - Jak to nie wpadło?! Szymański przedarł się przy linii końcowej i zagrał wprost na głowę Kucharczyka, który z trzech metrów strzelił obok bramki
46' - Kucharczyk oddaje bardzo niecelny strzał z dystansu
47' - Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej części meczu
47' - Koniec pierwszej połowy

Legioniści wrócili już na boisko

45' - Zmiana Śląsk: Jakub Łabojko Augusto
46' - Początek drugiej połowy
46' - Gospodarze z jedną zmianą, goście bez zmian
46' - Pierwsza akcja i dobra interwencja Jędrzejczyka
48' - Augusto wślizgiem poza boczną linię boiska
51' - Z narożnika boiska Szymański, ale gospodarzy wybijają piłkę
53' - Cholewiak przekłada Jędrzejczyka i strzela z 16.metrów. Pewna obrona Cierzniaka
54' - Teraz Chrapek z "dużego palca" obok słupka
55' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
56' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
57' - Kante do Nagya, ale Węgier przegrywa biegowoy pojedynek z Cholewiakiem i tylko rzut z autu
59' - Ostre starcie Piecha z "Jędzą" zakwalifikowane jako faul napastnika Śląska. Na szczęście obyło się bez pomocy lekarskiej
59' - Analiza VAR czyżby czerwona kartka?
60' - Czerwona kartka: Arkadiusz Piech (Śląsk)
60' - Tak jest! Arkadiusz Piech zostaje odesłany do szatni
62' - Żółta kartka: Jose Kante (Legia)
62' - Po faulu na Augusto, Jose Kante ukarany żółtą kartką
65' - Chrapek fauluje Martinsa
66' - Hlousek dośrodkowuje prosto w ręce Słowika
69' - Arbiter uznał, że piłka wyszła poza linię boczną i zaczną legioniści
70' - Zmiana Legia: Jose Kante Carlitos
71' - Carlitos odebrał piłkę, podał do Cafu, który stracił ją tuz przed polem karnym
71' - Żółta kartka: Cafu (Legia)
72' - Faulowany Augusto potrzebuje pomocy lekarskiej
72' - Wszystko w porządku i gramy
74' - Zmiana Śląsk: Michał Chrapek Mateusz Radecki
77' - Hlousek, Martins, Kucharczyk do Vesovicia, który oddaje mocny strzał w światło bramki. Słowik odbija, natychmiast doskakuje do piłki Carlitos, ale trafia w lezącego bramkarza, choć tak jak się okazało był na spalonym
78' - Mocny strzał Radeckiego na raty broni Cierzniak
80' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Cristian Pasquato
81' - Carlitos wpada w pole karne, mija Celebana, ale nie udaje mu się celnie strzelił przy dalszym słupku
83' - Robak głową przed pole karne do Picha, który strzela płasko obok lewego słupka bramki Cierzniaka i po chwili opuszcza boisko
83' - Zmiana Śląsk: Robert Pich Farshad Ahmadzadeh
85' - Pasquato z dystansu nad poprzeczką
88' - NIEWIARYGODNE! Nagy biegnie kilkanaście metrów sam na sam z bramkarzem i strzela prosto w niego! Piłkę przejmuje Szymański, robi zwód i strzela nad poprzeczką z linii pola karnego
89' - Wracający Carlitos fauluje rozpędzonego Celebana
90' - Augusto w pole karne i bardzo pewnie wyjście i chwyt piłki przez Cierzniaka
91' - Druga połowa zostaje przedłużona o 5 minut
91' - Zmiana Legia: Dominik Nagy Sandro Kulenović
92' - Było groźnie po dośrodkowaniu Augusto, ale ostatecznie piłka w rękach Cierzniaka
93' - Rzut wolny dla Legii
94' - Pasquato strzela obok bramki
96' - Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany. Szanują futbolówkę goście.
96' - Koniec meczu!

Skromne, ale co najważniejsze zwycięstwo odnieśli w wyjazdowym spotkaniu piłkarze warszawskiej Legii.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com

Relacja z trybun

Jeden z dziesięciu

Za nami jeden z najliczniejszych wyjazdów do Wrocławia w ostatnich latach. W sobotnie, słoneczne popołudnie na południe kraju ruszyła dwoma pociągami specjalnymi bardzo liczna grupa fanów drużyny z Łazienkowskiej. Po mobilizacji wyjazdowej można się było spodziewać lepszej niż zwykle liczby na największym w Polsce sektorze dla przyjezdnych. Tak też było, a kto odpuścił wyjazd do Wrocławia, z pewnością może żałować. Można rzec, że był to jeden z dziesięciu najlepszych wyjazdów w naszym wykonaniu w ostatnim czasie ;) Na trybunach bowiem zabawa była doskonała, a fanatyczny doping trwał 90 minut. Nie zabrakło także efektownej oprawy, którą zapowiedział sam Tadeusz Sznuk.

We Wrocławiu frekwencja była całkiem przyzwoita - zdecydowanie najwyższa w sezonie (blisko 3 tys. osób więcej niż na meczu Śląska z Lechem), a blisko trzy razy wyższa niż na ostatnim meczu WKS-u z Piastem. Młyn wrocławian także prezentował się o wiele bardziej okazale niż na ostatnich spotkaniach.

To właśnie gospodarze rozpoczęli tego wieczora akcentem ultras, prezentując choreografię w pierwszej połowie. Składały się na nią malowana sektorówka "Ave nASza banda" z herbem Śląska i logo "h", transparent "Ave Silesia Hooligans" z "10" w wieńcu laurowym oraz kilkadziesiąt rac i flagi na kijach. Niedługo później zaświeciło się także w naszym sektorze. Po odliczaniu od dziesięciu do jednego, pośród kilkuset flag oraz malowanych transparentów, zapłonęły stroboskopy, dając bardzo dobry efekt.

Nasz doping tego dnia stał na naprawdę niezłym poziomie. Mieliśmy kilka mocniejszych momentów, ale dzięki w miarę równej formie, trudno tego dnia wskazać jeden hit, który wyróżniałby się wyraźnie, ponad resztę repertuaru. Konkretnie wychodziło nam zarówno "Legia gol allez allez", jak i "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...". Na boisku piłkarze wyraźnie przeważali, czego efektem była bramka w pierwszej części spotkania.

W trakcie drugiej połowy zaprezentowana została druga tego dnia prezentacja ultras. Najpierw rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca prowadzącego teleturniej "1 z 10", Tadeusza Sznuka z herbem Legii w klapie marynarki, czytającego pytanie - "Kategoria: wynalazki. Jaki wynalazek opatentowała Martha Coston?". Po chwili legioniści udzielili odpowiedzi na zadane pytanie i rozświetlili sektor racami.

Do końca meczu w naszym sektorze trwała bardzo dobra zabawa. Powiewało ok. 30 flag na kijach, a przez ostatni kwadrans cała nasza grupa prowadziła doping bez koszulek. Można powiedzieć, że tych 90 minut spotkania minęło w oka mgnieniu. Po meczu chwilę pośpiewaliśmy jeszcze z piłkarzami, a podczas pomeczowego rozruchu przeciągłym "Kuuuudłaty, kuuuudłaty", pozdrawiany był portugalski trener bramkarzy. Legioniści skandowali także nazwisko Arka Malarza, który od kilku meczów grzeje ławę. Po treningu Arek podarował swoje rękawice oglądającemu trening chłopcu. Po około 40 minutach bramy zostały otwarte i ruszyliśmy w kierunku pobliskiej stacji PKP, skąd odjechaliśmy do stolicy. W Warszawie zameldowaliśmy się przed godziną szóstą nad ranem.

Przed nami przerwa na mecze reprezentacji, a najbliższy mecz piłkarzy dopiero za dwa tygodnie - przy Łazienkowskiej z Wisłą. W przyszły weekend zachęcamy do wspierania naszych koszykarzy, którzy zagrają na Bemowie ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

P.S. W sektorze gości zawisły następujące flagi: (L)egia Fans, Legia Warszawa, Tradycja Pokoleń, 1916, Legioniści, Wyszków, Legionowo, Grochów, Otwock, Wilanów, czaszka, Capital City, Mińsk Mazowiecki oraz 22 dobrze znane z Ł3 duże flagi na kijach.

Oceń legionistów

Za mecz we Wrocławiu wszyscy legioniści otrzymali noty powyżej wyjściowej trójki. Najlepiej oceniliście występ Sebastiana Szymańskiego - 5,1 w skali 1-6. Wysokie oceny uzyskali także Cafu, Jędrzejczyk i Andre Martins. W sumie oceniało 1376 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,9.