Kacper Michalski 13
Dani Suarez 15
Paweł Bochniewicz 5
Daniel Liszka 11
66' Kamil Zapolnik 19
Szymon Matuszek 22
Szymon Żurkowski 7
Jesus Jimenez 9
78' Łukasz Wolsztyński 10
53' Igor Angulo 17
Daniel Bielica 33
Przemysław Wiśniewski 2
Konrad Nowak 8
78' Daniel Smuga 21
53' Rafał Wolsztyński 23
Maciej Ambrosiewicz 28
66' Adam Ryczkowski 45

Sobotni grad goli

Legia Warszawa rozgromiła w sobotni wieczór Górnika Zabrze, pokonując go aż 4-0. Mistrzowie Polski pokazali się na boisku z bardzo dobrej strony. Już przed przerwą prowadzili różnicą trzech goli, gdy do siatki trafili Carlitos, Kucharczyk i Nagy. Po zmianie stron raz jeszcze na listę strzelów wpisał się Hiszpan, który najpierw otworzył, a potem ustalił wynik spotkania. Warto dodać także, że czyste konto zachował Radosław Majecki, który tego dnia zadebiutował w ekstraklasie.

Początek spotkania należał do Legii. Mistrzowie Polski po powrocie na boisko po przerwie spowodowanej sporym zadymieniem dominowali nad swoimi przeciwnikami. W 13. minucie wyszli na zasłużone prowadzenie. Cafu dograł do wbiegającego w pole karne Carlitosa, a ten mocnym uderzeniem po ziemi pokonał Tomasza Loskę. Wydawało się, że bramkarz Górnika nie będzie miał kłopotów ze skuteczną interwencją, ale ostatecznie przepuścił piłkę pod brzuchem. Zabrzanie nie potrafili odpowiedzieć składnymi akcjami. Szansę mieli dopiero po serii przypadkowych odbić w środkowej strefie boiska, co ostatecznie skutkowało okazją zmarnowaną przez Igora Angulo. Hiszpan posłał piłkę ponad poprzeczką. W 29. minucie Legia podwyższyła prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę reką odbił Dani Suarez i po wideoweryfikacji VAR sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Kucharczyk i pewnie pokonał Loskę.

"Wojskowi" cały czas napierali i nie chcieli poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu. Wydaję się, że mogli mieć cały czas w pamięci niedawną potyczkę z Wisłą, podczas której prowadzili z przyjezdnymi do przerwy 2-0, a co się później działo, to doskonale wszyscy wiedzą. W 36. minucie obejrzeliśmy więc kolejne trafienie Legii. Carlitos dograł do biegnącego po skrzydle Adama Hlouska, ten wypatrzył Dominika Nagya, a Węgier strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Górnika. Na krótko przed przerwą pomocnik mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Nagy wykończył kontrę gospodarzy, lecz tym razem na wysokości zadania stanął Loska.

Zaraz po zmianie stron Nagy świetnym podaniem uruchomił Carlitosa. Hiszpan wpadł w pole karne Górnika i uderzając nieznacznie chybił, celując przy prawym słupku Loski. W drugiej połowie tempo spotkania wyraźnie spadło, lecz legioniści cały czas prezentowali się na boisku zdecydowanie lepiej. Przez długi dłuży okres brakowało bramkowych okazji. Dopiero w 72. minucie z dobrej strony pokazał się Michał Kucharczyk, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Niebawem dzieła zniszczenia Górnika dopełnił Carlitos. Hiszpański napastnik skorzystał z przytomnego podania od Nagya i z bliska wpakował futbolówkę do pustej bramki. Za moment to Węgier był już głównym bohaterem akcji. Pomocnik dostał podanie ze środka pola i z jego mocną próbą z dużym trudem poradził sobie Loska.

Minuta po minucie

19:36 - Dobry wieczór! Sobota, 3 listopada. Za nami dni pełne melancholii, wspomnień i zadumy. Dziś przy Łazienkowskiej unosi się atmosfera patriotyczna. Powód? Zbliżająca się setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno klub, jak i kibice, odpowiednio przygotowali się na tę okoliczność.
19:38 - Zagra Radek Majecki czy Arek Malarz? Da młodemu szansę czy postawi na doświadczenie. Takie pytania nurtowały kibiców Legii po pucharowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Wówczas między słupkami zadebiutował Majecki. Dzisiaj niespełna 19-latek przedstawi się warszawskiej publiczności!
19:44 - "Bramkarze warszawskiej Legii..." rozległ się głos spikera, a po chwili brawa i skandowania "Radek Majecki!" poniosły się z Żylety w stronę zawodników, którzy pojawili się na murawie. Kilka minut wcześniej na placu gry zameldowali się także Tomasz Loska i Daniel Bielica.
19:55 - Obie drużyny już rozpoczęły przygotowania do meczu na dobre.
19:55 - Sektor gości zwykle już bywa zapełniony w znacznej części. Kibice Górnika właśnie zapełniają dedykowaną im trybunę.
20:03 - Gotowi? Spikerzy już złapali za mikrofony i nakręcają kibiców na dzisiejsze zawody. Trybuny sukcesywnie się zapełniają. Czekamy!
20:06 - Przed meczem czekają na nas dodatkowe atrakcje. W związku z tym, już teraz spikerzy prezentują składy obu drużyn.
20:07 - Górnik Zabrze był rewelacją minionego sezonu, ale dziś pozostało po tym jedynie wspomnienie. Podopieczni Marcina Brosza znajdują się w strefie spadkowej. Jak sobie radzą na wyjazdach? Słabo. Tylko jedno zwycięstwo na sześć gier.
20:09 - Na żywo na Ł3, Hemp Gru i ich utwór "63 dni chwały"
20:17 - Obraz olejny, który namalował Ludwik Misky, przedstawiający drużynę piłkarską I Brygady Legionów z 1916 roku trafia z rąk wiceprezydent Warszawy do Dariusza Mioduskiego.
20:23 - Piłkarze zeszli już do szatni. Na murawie mają miejsca wydarzenia wzniosłe i wzruszające. Czas na "Sen o Warszawie", a wkrótce odśpiewamy hymn Polski.
20:25 - Na Żylecie sektorówka na całą trybunę. "WIELU POLAKÓW BŁĘDNIE ŚPIEWA HYMN NARODOWY"
20:25 - A teraz kolejna sektorówka pojawia się na Żylecie... "UŻYWAJĄC SŁOWA "PÓKI" ZAMIAST "KIEDY" / POSTANOWILIŚMY TO ZMIENIĆ"
20:27 - Tymczasem piłkarze ruszyli na boisko. "Mistrzem Polski jest Legia!"
20:31 - Hymn Polski odśpiewany. Pełne 4 zwrotki. Na Żylecie godna, słuszna oprawa. Zawodnicy Legii w bordowych, okolicznościowych koszulkach z okazji Niepodległości Polski. Zaczynamy!

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Gramy! Legia rozpoczęła!
4' - Piłkarze zaczęli grać, chwilę pokopali, ale z okazji odzyskania Niepodległości... Panowie, musicie wybaczyć. Biało-czerwone świece dymne odpalone na Żylecie spowiły niebo nad Łazienkowską.
6' - Żyleta jak w transie... "Legio, Legio, Legiooo!". Przerwa w grze trwa.
10' - Powoli zaczyna widać Żyletę, ale do pełnej widoczności murawy jeszcze daleka droga. Poczekamy kilka minut.
14' - Zapełniając nieco czas antenowy, dobre wieści płyną z Trójmiasta. Na 80 sekund przed końcem, koszykarze Legii prowadzą 87-81 z Treflem Sopot.
16' - Na dobrą sprawę, to piłkarze już mogliby powoli wracać na murawę. Mgiełka jeszcze się unosi, ale widać boisko.
18' - Mamy potwierdzenie. Koszykarska Legia wygrała 92-86 z Treflem w Sopocie!
18' - Schodzimy z parkietów i wracamy na zieloną murawę. Stołeczny zespół oraz zabrzanie zameldowali się już na placu gry.
19' - Sędzia Wojciech Myć dał znak do wznowienia zawodów
20' - Ofensywna akcja legionistów, zejście do środka, ale w głowę trafiony bodajże Suarez
20' - Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, skaczą zawodnicy obu drużyn, ale wypiąstkował Loska.
21' - Martins zalicza przechwyt w środku boiska. Wycofanie do Wieteski. Jędrzejczyk przez Cafu do przodu, ale legioniści zatrzymują się na 30 metrze.
21' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
22' - Nagy wpada w pole karne, chciał zgrywać do wbiegającego Carlitosa, ale Hiszpan był odcięty od podania. Mamy kolejny korner.
22' - Ajajaj, zgarnął piłkę Nagy, ale nie zdołał oddać strzał. Był za to Carlitos, który obił rywala i mamy trzeci rzut rożny w meczu.
23' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
23' - W końcu Tomasz Loska od bramki.
25' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
25' - Faul w środkowej strefie boiska. Zawodnik Górnika zwija się z bólu. Potrzebne jest wsparcie lekarzy.
26' - Łukasz Wolsztyński nieco jeszcze utyka, ale rozbiega, rozgrzeje mięsień i będzie mógł grać dalej. Na to wygląda.
27' - Wieteska pod naciskiem właśnie Wolsztyńskiego, ale defensor Legii skutecznie oddala zagrożenie
27' - fot. Legionisci.com
28' - Majecki do Jędrzejczyka, już jest Cafu. Zagranie do Hlouska, włączył się Szymański i mamy róg, którego wykonawcą będzie sam "Szymi".
29' - Vesović z prawego skrzydła w pole karne, już czekał Nagy, żeby zamknąć tę akcję strzałem, ale uprzedził go defensor Górnika.
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
29' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
30' - GOL !!! Carlitos dostał podanie, wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą. Wydawało się, że Loska to obroni, ale piłka przeszła mu pod ramieniem i zatrzepotała w siatce!
32' - Tymczasem przy linii na pomoc czeka Vesović. Trzyma się za nogę, już są przy nim goście ze sztabu medycznego.
32' - Na szczęście Vesović wrócił na plac gry. Gramy dalej
33' - Jędrzeczyk z Hlouskiem do jednej piłki, ale skutecznie.
34' - Rzut wolny dla Górnika. Będzie okazja dla Liszki, żeby zagrać partnerom w pole karne..
35' - Liszka, przed nim Nagy i Martins... Zawinięta piłka, strzał Matuszka, ale obok celu. Od bramki Majecki.
36' - Carlitos! Faulowany w polu karnym? Sędzia Myć uznał, że nie było mowy o przekroczeniu uprawnień ze strony rywala. Gramy.
37' - Szymański, przy nim Bochniewicz... Legioniści schodzą do prawej flanki, poszła piłka w pole karne, ale tam już czekał zawodnik w białej koszulce.
38' - Jimenez w kierunku Angulo, ale styl napastnika gości doskonale zna Wieteska. Hiszpan odcięty od podania.
39' - Martins wyrzucił na bok do Nagya. Węgier posłał piłkę w pole karne z lewej flanki. Zamykał to Szymański uderzeniem z woleja.. aj! Szkoda, że piłka nie zmierzała w światło bramki.
40' - Nagy, Hlousek, zagranie do przodu, ale już jego koledzy nie mieli pożytku z posiadania. Goście odzyskują futbolówkę.
42' - Carlitos do Cafu, piłka przechodzi przez blok obronny i trafia na prawą flankę. Nagy poszedł na kiwkę w polu karnym, ale sam przeciwko trzem nie dał rady. Najzwyczajniej.
43' - Znowu groźnie pod bramką Loski. Tym razem na róg wybijają zabrzanie.
44' - Szymański w narożniku... Dośrodkowanie w pole karne i.. zagranie ręką! Będzie VAR, żeby sędzia sprawdził czy piłkarze Legii mają rację dopinając się jedenastki.
45' - A jednak karny! Tak wyrokował sędzia Myć.
45' - Kucharczyk z piłką pod pachą. Ustawia ją na jedenastym metrze. Przed nim Loska i...
45' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
45' - Strzelec gola: Michał Kucharczyk (Legia) z karnego!
46' - Loska w swoje lewo, "Kuchy" w swoje lewo i mamy 2-0!
47' - Jaka będzie odpowiedź Górnika? Zobaczymy. W każdym razie kibice Legii skandują "Jeszcze jeden!"
47' - Michalski z atu w stronę Zapolnika. Uprzedzony! Znowu aut.
49' - Szymański w polu karnym Górnika... Aj! Nieco odjechała mu piłka od nogi. Szkoda. Od bramki Loska.
50' - Zabrzanie próbowali ruszyć lewą stroną, ale idealnie wmieszał się Vesović. Odzyskana piłka.
52' - Bardzo ładnie wyszli z opresji Hlousek z Nagyem grając w mniejszości. Piłka cyk, na prawą stronę. Vesović do Cafu i... przerwana akcja. Faul w ataku.
53' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
53' - Strzelec gola: Dominik Nagy (Legia)!
54' - GOL !!! Poślizgnął się Michalski, co skwapliwie wykorzystali legioniści. Carlitos do Hlouska i Nagy z bliskiej odległości pakuje do siatki. 3-0!
54' - Tym razem to Nagy w stronę Carlitosa. Hiszpan z lewej nogi, ale piłka rykoszetem i na róg
55' - "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" domagają się kibice. A co!
56' - Rzut wolny na połowie Legii. Piłka adresowana na prawą stronę, gdzie czekał Suarez. Na jego nieszczęście za plecami wyrósł Hlousek, który nie dopuścił do wykreowania groźnej akcji.
57' - Hlousek, Nagy do Szymańskiego... jeszcze zakotłowało się w polu karnym Loski. Carlitos szuka sobie miejsca do oddania strzału i... uderza z trudnej pozycji obok celu!
58' - Legia w ataku, ale poszły dwa podania i już Angulo na lewej stronie na wysokości pola karnego. Był przy nim Wieteska.
60' - Nagy! Za długo zwlekał! Legia poszła z groźną akcją, Vesović prawą flanką, podał do Dominika, który uderzył na bramkę i... górą Loska! Szkoda.
60' - Żółta kartka: Paweł Bochniewicz (Górnik Z.)
60' - Kara dla Bochniewicza po faulu na Szymańskim. Oj, muszą uważać legioniści na nogi w dzisiejszym meczu.
62' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty.
62' - Górnik chce poszukać swojej szansy. Jednak imponuje jest to, jak Legia szybko dopada do ofiary, odzyskuje piłkę i rusza z akcją ofensywną.
63' - "Niepokonane miasto, niepokonany klub" niesie się z Żylety
63' - Angulo dostaje piłkę, nie było spalonego i jeszcze będzie róg dla zabrzan.
64' - Dośrodkowanie i.. Majecki
64' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia zasłużenie prowadzi z Górnikiem 3-0. Gospodarze dominują, nie pozwalają za bardzo, żeby zagrozić Radkowi Majeckiemu. Oby tak dalej!

46' - Początek drugiej połowy
47' - Angulo do Suareza i ten do Kucharczyka. Gramy!
47' - W przerwie obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w składach.
47' - Na Żylecie pojawiły się flagi na kijach.
49' - Ajajajaj! Świetnie się mogła zacząć się druga połowa. Legia wyprowadziła kontrę poprzez dalekie zagranie w kierunku Carlitosa. Napastnik gospodarzy doszedł do piłki, uderzył w kierunku dalszego słupka i... minimalnie chybił!
51' - Zanosi się na to, że obraz gry z pierwszej połowy nie ulegnie diametralnej zmianie.
52' - Wolsztyński z prawej strony pakował się w pole karne. Jednak jego akcja została przerwana. Sędzia uznał, że zawodnik Legii dotknął ostatni piłki. Korner dla zabrzan.
52' - Zawodnicy Sa Pinto oddalają zagrożenie od własnej bramki, ale tylko na chwilę. Futbolówka szybuje w pole karne, ale ostatecznie grę wznowi Majecki.
54' - Zmiana Górnik Z.: Igor Angulo Rafał Wolsztyński
54' - To na murawie mamy dwóch Wolsztyńskich. Do Łukasza dołączył Rafał.
55' - Tymczasem Jimenez sprawdził umiejętności Majeckiego. Uderzenie po ziemi, na posterunku 18-latek.
57' - Ricardo Sa Pinto zrywa się z miejsca, aby przekazać swe uwagi zawodnikom. Legia zostawiła nieco miejsca Górnikowi.
58' - Szymański z faulem na Rafale Wolsztyńskim w środkowej części boiska. Jednak sędzia Myć nie wyjmuje kartki.
60' - Na rozgrzewce Domagoj Antolić, Jose Kante i Cristian Pasquato.
62' - Tempo gry ze strony legionistów jakby nieco siadło. Ekipa Marcina Brosza ma coraz więcej przestrzeni do kreowania groźniejszych akcji. Jednak to wciąż za mało, aby zaskoczyć Radosława Majeckiego.
63' - Carlitos, ładnie zakręcił Bochniewiczem. Strzał! Aż szkoda, że piłka nie ugrzęzła w siatce!
64' - Rzut wolny dla Górnika. Koledzy Żurkowskiego czekają na 16. metrze.
64' - Wrzutka w pole karne, był tam Matuszek, włączał się Jimenez, ale defensywa Legii spisuje się solidnie.
64' - "Legia! Warszawa!" skanduje Żyleta
65' - Ajajajaj. Carlitos do Szymańskiego, który znalazł się w obrębie szesnastki. Ma obok siebie dwóch rywali, ale uderza zbyt lekko.
66' - W odpowiedzi przyjezdni ze Śląska, ale sędzia liniowy wykazał się refleksem. Spalony!
66' - Trochę szczęśliwie, ale mamy rzut rożny. Legia odbiła się od pachołka i Martins może powędrować do narożnika.
67' - Bita piłka na krótszy słupek. Legia w posiadaniu. Szymański z prawej flanki w pole karne. Zdecydowanie za mocno.
67' - Zmiana Górnik Z.: Kamil Zapolnik Adam Ryczkowski
68' - Adam Ryczkowski grał, był zawodnikiem Legii w przeszłości. Teraz melduje się na murawie w barwach Górnika.
69' - Zmiana Legia: Andre Martins Domagoj Antolić
69' - Zasłużone brawa pod adresem Martinsa, który ustąpił miejsca Antoliciowi.
72' - Kucharczyk nabiera tempa, odgrywa do Nagya, ten do Carlitosa, który próbuje zrobić sobie miejsce, szuka dogodnej pozycji do oddania strzału i... stracił futbolówkę.
73' - Kucharczyk dostaje podanie, uruchamia Vesovicia. Marko oddaje strzał, ale niestety tylko w boczną siatkę! To była niezła szansa legionistów.
74' - Jimenez na lewej stronie, pokazuje mu się Liszka. Podanie, ale Kucharczyk wystawia nogę i jest korner dla zabrzan.
74' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
75' - Żurkowski z dystansu po błędzie legionistów przy wyjściu do ataku. Majecki spokojnie i pewnie broni.
75' - Jose Kante za chwilę wejdzie na plac gry.
76' - Kucharczyk wiezie się z piłką, choć mu Hlousek pokazywał, że jest niepilnowany. Do podania nie doszło.
77' - Szymański faulowany na 30-33 metrze od bramki Loski.
77' - Szymański będzie schodził z boiska, ale najpierw rzut wolny.
78' - Antolić po ziemi do partnera, odegranie, ale pogubili się nieco legioniści. Nie wyszło to tak, jak powinno.
78' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Jose Kante
78' - "Seba Szymański!" niesie się wsparcie ze strony trybun.
79' - Zmiana Górnik Z.: Łukasz Wolsztyński Daniel Smuga
79' - Trener Brosz wykorzystał już komplet zmian. Ricardo Sa Pinto skrywa jeszcze jednego jokera.
81' - Antolić do Kante, który o niemal połamał się o własne nogi tańcząc na piłce.
82' - Cóż, wszystko na to wskazuje, że Legia wygra to spotkanie i wskoczy na fotel lidera. A co będzie dalej? Okaże się po wynikach pozostałych spotkań.
83' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
83' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
83' - GOL! I tym sposobem Legia dobija rywala. Wymiana podań, nie ma spalonego, Kucharczyk, Nagy, cyk, cyk i Carlitos z najbliższej odległości.
84' - Zmiana Legia: Carlitos Cristian Pasquato
86' - I jeszcze Kucharczyk z głębi pola, ale kompletnie do nikogo. Loksa do Bochniewicza, Żurkowski... Górnik w ataku pozycyjnym.
87' - Kucharczyk kapitalnie w destrukcji! Odebrał piłkę, uruchomił Nagya, który wszedł w pole karne i uderzył na bramkę Loski. Róg!
87' - Byłoby blisko, aby zbić piątkę.
87' - Żółta kartka: Daniel Liszka (Górnik Z.)
88' - Rzut wolny dla Legii. Prawa flanka. Pasquato daje sygnał kolegom.
88' - Zbyt lekkie uderzenie, a raczej zagranie w pole karne. Od razu wybijają to goście.
89' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
90' - Akcja 3 na 3. Szedł Kante, ale padł w polu karnym jak długi. I nie było to spowodowane faulem rywala.
91' - Najpierw skandowanie "Jedna Polska, niepodległa", a teraz hymn Polski w wykonaniu kibiców Legii.
92' - Vesović świetnie wyłożył Kante i... to powinna być bramka. Proste uderzenie, po prostu strzał, ale Jose zrobił obrót i nim uderzył, to rywal już był przy nim. Szkoda.
92' - Tymczasem sędzia doliczył 2 minuty.
93' - Jeszcze faulowany Rafał Wolsztyński na lewej stronie.
93' - Bezpośrednie uderzenie z dość ostrego kąta, ale przytomnie broni to Majecki! Brawo!
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia zasłużenie wygrywa 4-0 i wskakuje na fotel lidera. Gospodarze ogrom pracy wykonali w pierwszej połowie, kiedy totalnie zdominowali rywala. Druga odsłona, to zostawienie przestrzeni przeciwnikowi, ale jednoczesne kontrolowanie wydarzeń.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com
FOTOREPORTAŻ Z MECZU

Relacja z trybun

Wielka Polska Niepodległa

W sobotni wieczór na Łazienkowskiej na meczu z Górnikiem świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji nasi piłkarze wystąpili w trzecim okolicznościowym komplecie strojów. Nieznani Sprawcy przygotowali natomiast oprawę, która swoim rozmachem dorównała do najlepszych, które wcześniej oglądaliśmy na Ł3.

Mecz z Górnikiem obejrzało niecałe 18 tysięcy osób. Nieźle, ale z pewnością stać nas na więcej, tym bardziej, że nie ma kumulacji meczów - na kolejne spotkanie na naszym stadionie też trzeba będzie poczekać parę tygodni. Mecz z KSG był wyjątkowy także z innego powodu - fani obu klubów zdecydowali, że tego dnia powstrzymają się od wzajemnych "uprzejmości".

Kibice Górnika na Łazienkowską przyjechali autokarami - ze względu na mniejsze zainteresowanie musieli odwołać pociąg specjalny. Było ich 495, w tym jeden kibic ROW-u. Na sektor gości weszli sprawnie, ale dopiero tuż przed pierwszym gwizdkiem. W swoim sektorze wywiesili sześć flag, w tym płótno zmarłego przed rokiem "Pastora". Ich doping tego dnia słabł wraz z sytuacją na boisku - po trzeciej bramce wciąż śpiewali, ale poziom decybeli wyraźnie zmalał.

Przed rozpoczęciem meczu przygotowane były dodatkowe atrakcje patriotyczne. Grupa Hemp Gru, świetnie przyjęta przez Żyletę, na żywo wykonała utwór "63 dni chwały" - tutaj jedynie można mieć pretensje o słabe nagłośnienie, przez co całość nie wyszła tak okazale, jak powinna. Nagłośnienie zawiodło także przy okazji dłuższej wypowiedzi przedstawicielki Powstańców Warszawskich, których kibice powitali głośnym okrzykiem "Cześć i chwała Bohaterom".

Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na kolejne oprawy. NS-i tego dnia zaprezentowali konkretną prezentację na wyjście piłkarzy na murawę. Na Żylecie kolejno rozciągnięte zostały trzy sektorówki przedstawiające dłonie trzymające kartkę z następującymi hasłami: "Wielu Polaków błędnie śpiewa hymn narodowy", "Używając słowa 'póki' zamiast 'kiedy'. Postanowiliśmy to zmienić..." oraz "#KiedyMyŻyjemy". Kilka minut po tym jak trzecia z nich została rozciągnięta, a sędzia dał sygnał do rozpoczęcia meczu, na Żylecie odpalone zostały dziesiątki białych i czerwonych świec dymnych oraz rac - całość utworzyła wielką biało-czerwoną flagę. Dym na długo spowił nie tylko całą Żyletę, ale również murawę, przez co rozpoczęcie meczu musiało się sporo opóźnić. W związku z powyższym piłkarze udali się do szatni, a legioniści podobno nawet na rozgrzewkę na... boisko boczne. Po kilkunastu minutach mecz wznowiono.

Oprawa Nieznanych Sprawców, jak można się domyślić, ma na celu zwrócenie uwagi na błędne śpiewanie pierwszych słów Mazurka Dąbrowskiego. Mamy nadzieję, że dzięki akcji zaprezentowanej przy Ł3, w setną rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy Polacy zaśpiewają razem "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". Warto dodać, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego cały stadion odśpiewał cztery zwrotki hymnu państwowego.

Na meczu z Górnikiem wisiał także transparent "Wszyscy na Marsz Niepodległości. 11.11.2018" - to już w przyszłą niedzielę. Ponadto wśród oflagowania pojawiła się flaga FC z Nowego Jorku. Zanim mecz rozpoczął się na dobre, mieliśmy za sobą już dobrych kilkanaście minut fanatycznego dopingu. Trzeba przyznać, że ten wychodził kapitalnie, szczególnie wtedy kiedy murawy nie było widać ani trochę. Po prezentacji widać było ogrom pracy jaką wykonali legijni ultrasi. Złożenie trzech wielkich sektorówek nie było sprawą łatwą, a płótna zajmowały olbrzymią powierzchnię.

Kilka razy w trakcie sobotniego meczu skandowaliśmy hasło "Wielka Polska Niepodległa". Nastroje były tym bardziej doskonałe, że nasi gracze prezentowali grę na wysokim poziomie i w pierwszej połowie trzykrotnie pokonywali bramkarza zabrzan. "Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało - trzy zero? Mało!" - śpiewali fanatycy z Żylety. Legioniści skandowali także nazwisko młodego ligowego debiutanta, Radosława Majeckiego, który doczekał się występu w barwach pierwszej drużyny Legii najpierw w pucharowym meczu w Gliwicach, a teraz w lidze przy Łazienkowskiej.

Pod koniec pierwszej połowy bardzo dobrze wychodziło nam śpiewane przez kilka minut "Niepokonane miasto, niepokonany klub". Drugą część spotkania rozpoczęliśmy również od mocnego akcentu i wykonanego na maksa "Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...". Doping tego dnia naprawdę wychodził nieźle. Była współpraca z pozostałymi trybunami, m.in. przy pieśni "Legia, Legia, Legia", z szalikami powiewającymi nad głowami. Pod koniec meczu natomiast raz jeszcze zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu.

Za okazałą wygraną 4-0 podziękowaliśmy piłkarzom brawami, po czym wykonaliśmy wspólnie "Warszawę". Teraz w piątek czeka nas wyjazd do Szczecina, a dzień później, 10 listopada zachęcamy gorąco do wspierania koszykarzy podczas meczu na Bemowie. Najbliższy mecz przy Łazienkowskiej dopiero za miesiąc - w pierwszy weekend grudnia.

Oceń legionistów

Najwyższą notę za sobotni mecz z zabrzanami przyznaliście strzelcowi dwóch goli Carlitosowi. Występ Hiszpana oceniliście na 5,2 w skali 1-6. Niewiele niższą notę uzyskał Dominik Nagy. W sumie oceniało 1808 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 4,3.