Marko Vesović 20
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Adam Hlousek 14
59' Michał Kucharczyk 18
Andre Martins 24
59' Domagoj Antolić 7
Sebastian Szymański 53
Dominik Nagy 21
78' Carlitos 27
Arkadiusz Malarz 1
Paweł Stolarski 41
Inaki Astiz 34
59' Cafu 26
78' Jose Kante 19
Kasper Hamalainen 22
59' Sandro Kulenović 99

Bezradność

Legia Warszawa po bardzo słabym meczu przegrała w piątek na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1-2. Honorowe trafienie dla mistrzów Polski zdobył w doliczonym czasie gry Andre Martins, dla którego był to pierwszy gol w koszulce z "eLką" na piersi. Wcześniej Radosława Majeckiego pokonali Kamil Drygas i Zvonimir Kozulj, zapewniając gospodarzom trzy punkty. Gracze Ricardo Sa Pinto zaprezentowali się w tym spotkaniu bardzo słabo i zasłużenie przegrali 1-2.

Od pierwszego gwizdka sędziego Pogoń pokazała, że ma swój plan na ten wieczór. Gospodarze atakowali legionistów wysokim pressingiem, momentami zamykając ich na połowie boiska. Gracze Kosty Runjaicia przesuwali się coraz bliżej pola karnego przeciwników, aż w 12. minucie ich ataki przyniosły skutek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo dobrze zachował się Kamil Drygas, głową pokonując Radosława Majeckiego. Już za moment mistrzowie Polski zdołali odpowiedzieć, lecz ze strzałem Adama Hlouska bez problemów poradził sobie Łukasz Załuska. Tak naprawdę to były jedyne dwie warte odnotowania bramkowe okazje w pierwszej połowie. Pogoń zdominowała Legię, lecz po wyjściu na prowadzenie nie dążyła aż tak zaciekle do zdobycia drugiego gola. Z tego właśnie powodu mecz bardzo stracił na atrakcyjności.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Na boisku działo się niewiele, a obydwie jedenastki skupiły się na walce w środku pola. Mimo wszystko nie ulegało wątpliwości, kto ma przewagę i zasługuje na prowadzenie. Pomimo dwóch zmian w składzie Legia nadal nie potrafiła przedostać się pod pole karne Załuski. Szczecinianie z kolei kilkukrotnie chcieli zaskoczyć Majeckiego uderzeniami z daleka. Najpierw niecelnie strzelił Tomas Podstawski, a niebawem celności zabrakło z kolei Radosławowi Majewskiemu. W 76. mieliśmy trzeci groźny strzał z dystansu, który tym razem skończył się golem. Fantastycznym trafieniem popisał się Zvonimir Kozulj, zaskakując nieco wysuniętego Majeckiego. Trzeba przyznać, że ta bramka była ozdobą piątkowego spotkania. Przez ostatni kwadrans legioniści zrobili niewiele, aby zmniejszyć rozmiary porażki. Dopiero w doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki przeciwnika wpakował Andre Martins. Dla Portugalczyka było to pierwsze trafienie dla Legii w karierze. Ogółem jednak w Szczecinie zaprezentowali się bardzo słabo i w pełni zasłużenie przegrali z gospodarzami.

Minuta po minucie

19:55 - Witamy ze Szczecina! Piłkarze obu drużyn niedawno rozpoczęli rozgrzewkę.
19:56 - Młyn gospodarzy powoli rozkłada oprawę o treści "Niech żyje Polska! Niepodległa, biało-czerwona"
20:28 - Drużyny wychodzą na murawę. Legioniści na biało. Pogoń na granatowo-bordowo.
20:34 - Za nami hymn Polski odśpiewany przez cały stadion.Kibice zaprezentowali oprawę, odpalili race i utworzyli wielką flagę z balonów.
Rozpocznie Legia.

1' - Początek pierwszej połowy
3' - Kucharczyk dobra piłka prostopadła do Vesovicia. Dwali zablokował Czarnogórca - pierwszy rzut rożny dla Legii.
4' - Dośrodkowanie Martinsa przeleciało obok zawodników i od autu z drugiej strony boiska rozpocznie Legia.
5' - Długa piłka od Martinsa do narożnika boiska, ale Vesović jej nie opanował.
6' - Kucharczyk nie dał się rozpędzić Matynie na środku boiska.
7' - Kowalczyk na 16 metrze tyłem do bramki Legii - zgubił piłkę.
7' - Faul Wieteski ok 25 metrów do bramki Majeckiego.
8' - Majewski uderzył na bramkę z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny
9' - Groźne dośrodkowanie, ale na szczęście nikt tego nie przeciął.
11' - Akcja Pogoni lewą stroną. Matynia zatrzymał piłkę i źle podał do Majewskiego. Piłkę przejął Wieteska, a następnie daleko wyekspediował Majecki.
12' - Majewski w polu karnym Legii... Wieteska blokuje i kolejny rożny dla Pogoni.
12' - GOL! Pogoń Szczecin
13' - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majewskiego gracz Pogoni pakuje piłkę do siatki.
13' - Strzelec gola: Kamil Drygas (Pogoń)!
14' - W odpowiedzi legioniści z autu w pole karne i Hlousek uderzył głową, ale za lekko by zaskoczyć Załuskę.
15' - Meksykańska fala na trybunach.
18' - Faul Jędrzejczyka w środku pola.
20' - Fatalne dośrodkowanie Martinsa. Od bramki zacznie Załuska.
22' - Długa piłka Wieteski do Kucharczyka, Kuchy nie miał szans do niej dojść, ale niespodziewanie Dwali poślizgnął się na mokrej murawie. Niestety było już za późno by z tego prezentu skorzystał legionista.
25' - Tempo meczu nie porywa. Legia jakaś przyczajona, a Pogoń prowadzi i spokojnie czeka na rywali na własnej połowie
25' - Teraz w ataku gospodarze, ale legioniści rozbijają ataki przez 16 metrem.
25' - Na spalonym zawodnik Pogoni.
26' - Pogoń bardzo dobrze pressuje legionistów. Teraz stratę na własnej połowie w ten sposób zanotował Jędrzejczyk. Rzut wolny dla Pogoni na wysokości pola karnego.
27' - Dośrodkowanie i nieudany strzał z główki, a następnie faul na Carlitosie
29' - Kolejna strata Szymańskiego i Pogoń już w kontrze. Na szczęście zatrzymana przez Hlouska.
31' - Jędrzejczyk faulowany w środku pola.
36' - W końcu niezła szybka akcja Legii. Martins dobrze dograł w pole karne do Nagya, ale ten zbyt długo się wahał co zrobić, a ostatecznie podał lekko do Hlouska, który został zablokowany.
36' - Rzut wolny dla Legii z ok 30 metrów.
36' - Żółta kartka: Lasza Dwali (Pogoń)
37' - Piłkę ustawił Szymański, chyba będzie dośrodkowywał.
38' - Bardzo dalekie dośrodkowanie do niepilnowanego Jędrzejczyka, ten zagrywa głową... trafia chyba w rękę rywala! Sędzia nakazuje grać dalej!
38' - Piłkarze protestują i jeden z nich dostał żółtą kartkę.
39' - Daniel Stefański upomina Ricardo Sa Pinto. To już powoli staje się tradycją.
39' - Gra toczy się dalej, wygląda więc na to, że nie było interwencji VAR.
40' - Legia w ataku - Nagy podał ale do nikogo.
40' - Legioniści przewracają się, złoszczą się i protestują, a Pogoń gra.
41' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
42' - Strzał Vesovicia po ziemi broni Załuska.
44' - Hlousek dobrze przedarł się do linii końcowej z lewej strony, ale nie zdołał dobrze podać.
46' - Sędzia dolicza jedną minutę.
47' - Koniec pierwszej połowy

Słabe 45 minut w wykonaniu Legii. Mało okazji, nieradzenie sobie z pressingiem gospodarzy i ostatecznie Pogoń zasłużenie prowadzi 1-0. Liczymy to, że w drugiej części obejrzymy zupełnie inną Legię.
Piłkarze już na murawie. Bez zmian obie ekipy.

46' - Początek drugiej połowy
47' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
49' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego. Kucharczyk rozegrał go krótko, a następnie zdołał dośrodkować w pole karne, gdzie z główki uderzył Hlousek, ale Załuska nie dał się zaskoczyć.
50' - W środku pola faulowany Andre Martins.
51' - Kontra Pogoni. Buksa na skrzydło do Majewksiego... próba uderzenia z narożnika nad Majeckim, ale bardzo nieudana.
54' - Chwila przerwy w grze bo jeden z Portowców leżał na murawie.
55' - Niestety na razie obraz gry Legii nie ulega zmianie...
56' - Rzut rożny dla Pogoni.
57' - Wysokie dośrodkowanie skręcające w stronę bramki Legii - bardzo dobrze wyskoczył Majecki i złapał futbolówkę.
57' - Co z tego skoro szybko legioniści ją stracili...
58' - Faul Podstavskiego. legia chce szybko wznowić grę i doszło do przepychanek między zawodnikami.
58' - Żółta kartka: David Niepsuj (Pogoń)
58' - Żółta kartka: Adam Hlousek (Legia)
59' - Żółta kartka: Sebastian Kowalczyk (Pogoń)
59' - Trzy kartki i spokój.
60' - Dwie zmiany w Legii
60' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Cafu
60' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Sandro Kulenović
62' - Fatalne nieporozumienie Martinsa z Szymańskim...
62' - Zmiana Pogoń: Sebastian Kowalczyk Spas Delew
64' - Martins faulowany w środkowym kole.
66' - Rzut wolny dla Legii. Martins dośrodkował w pole karne, ale piłka szybko do niego wróciła.
66' - W narożniku boiska o piłkę walczył Cafu, ale przegrał.
67' - Bardzo ładne uderzenie Podstavskiego zza pola karnego, piłka leciała takim lobem po dłuższym słupku, ale na szczęście minęła bramkę.
68' - Nieudane zagranie Szymańskiego do Carlitosa.
69' - Na spalonym Carlitos.
70' - Vesović stracił piłkę pod własnym polem karnym.
71' - Na szczęście ostatecznie ją odzyskał i oddalił niebezpieczeństwo.
72' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
73' - Carlitos zupełnie nie radzi sobie dzisiaj z Walukiewiczem.
74' - Indywidualna akcja Majewskiego, zejście do środka i kąśliwy strzał zza pola karnego po ziemi - tuż obok bramki!
75' - Carlitos na 16 metrze próbował przedrzeć się przez dwóch obrońców, ale jedyne co zrobił to faulował obrońcę.
77' - GOL! Pogoń Szczecin
77' - Strzelec gola: Zvonimir Kozulj (Pogoń)!
77' - Fenomenalna bramka Kozulja zza pola karnego tuż pod poprzeczkę. Majecki próbował ją sięgnąć, ale była nie do obrony.
78' - Zmiana Pogoń: Sebastian Walukiewicz Sebastian Rudol
79' - Zmiana Legia: Carlitos Jose Kante
80' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
81' - Kulenović w polu karnym strzela z ostrego kąta... rożny dla Legii.
82' - Potężne zamieszanie po tym jak Załuska minął się z piłką... ale ostatecznie bardzo niecelny strzał Martinsa.
82' - Legia ruszyła do ataku. Znowu Kante i Kulenović... zablokowany strzał tego pierwszego.
83' - Teraz to chyba nieco za późno na oblężenie bramki Pogoni...
83' - Dośrodkowanie Szymańskiego wybili szczecinianie.
84' - Pogoń nie potrafi wyjść z własnej polowy.
87' - Faul Nagya w ataku.
87' - Tu już nic się raczej korzystnego dla Legii nie wydarzy.
89' - Strzał Vesovicia z ponad 20 metrów - po rykoszecie mamy rzut rożny.
89' - Po kornerze od bramki Załuska.
89' - Zmiana Pogoń: Zvonimir Kozulj Iker Guarrotxena
91' - Wprowadzony przed chwilą Guarrotxena miał świetną okazję by podwyższyć prowadzenie, ale z 16 metrów posłał piłkę "w maliny".
92' - Sędzia doliczył 5 minut.
92' - Rzut rożny dla Legii.
92' - Kibice śpiewają hymn.
92' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
93' - A tymczasem GOLLLL!! Po rzucie rożnym łapiemy kontakt!
94' - Strzelec gola: Andre Martins (Legia)!
94' - Żółta kartka: Łukasz Załuska (Pogoń)
94' - Gra szybko wznowiona, ale czy jakimś cudem uda się Legii wyrównać?
95' - Teraz bliżej trzeciego gola byli Portowcy, ale dobrze obronił Majecki!
95' - Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony boiska.
95' - Pogoń utrzymuje się przy piłce. Rożny dla gospodarzy
96' - Daleko wybijają legioniści. Ostatni zryw
96' - Cafu, Szymański.. dośrodkowanie - wybili pogoniarze
96' - Od bramki zacznie Załuska, ale się nie spieszy.
96' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Legioniści zasłużenie przegrali z Pogonią, od której byli w piątek o klasę gorsi.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pomeczowe materiały na stronę główną.

Oceń legionistów

Bardzo niskie oceny przyznaliście piłkarzom Legii za piątkowy mecz w Szczecinie. Najwyższą otrzymał Andre Martins - 3,2 w skali 1-6, a najniższe Michał Kucharczyk i Domagoj Antolić - 1,9. W sumie oceniało 758 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 2,4.