William Remy 44
Adam Hlousek 14
Michał Kucharczyk 18
Cafu 26
81' Andre Martins 24
62' Sebastian Szymański 53
Dominik Nagy 21
70' Sandro Kulenović 99
Radosław Cierzniak 33
Inaki Astiz 34
81' Chris Philipps 6
Paweł Stolarski 41
70' Kasper Hamalainen 22
Cristian Pasquato 8
62' Carlitos 27

Powrót na wagę wygranej

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała w niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył William Remy, który ostatni raz na boisku pojawił się w lipcu. Mistrzowie Polski nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, jednak sami również nie zagrali porywającego spotkania. W drugiej połowie stworzyli sobie kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak na posterunku był Dominik Hładun.

Legia szybko zrealizowała plan i wyszła na prowadzenie. W 9. minucie po rzucie rożnym Andre Martinsa Dominik Hładun wypiąstkował piłkę wprost do Dominika Nagya, którego odważna próba została zablokowana... na czym tylko skorzystał William Remy. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Francuza, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Od tego momentu goście mogli nieco cofnąć się na swoją połowę i grać z kontry. Trzeba było jednak cały czas uważać, ponieważ w krótkim czasie Zagłębie dwukrotnie zagroziła po dobrze egzekwowanych rzutach rożnych. Mistrzowie Polski prezentowali się jednak na boisku poprawnie, czego efektem były kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. W 30. minucie ponownie pokazał się Remy, który główkował po podaniu od Adama Hlouska, lecz tym razem zabrakło mu już nieco precyzji. Kilka minut potem lubinianie zmarnowali dotychczas najlepszą szansę na pokonanie Radosława Majeckiego. Filip Starzyński posłał znakomite podanie w kierunku Patryka Tuszyńskiego, a ten z najbliższej odległości fatalnie chybił.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Najpierw zagroził Filip Jagiełło, którego strzał przeleciał obok słupka bramki Radosława Majeckiego. Za moment bramkarz Legii dwukrotnie uratował swój zespół przed startą gola. Młody golkiper obronił strzały z bliskiej odległości. Przez kolejne minuty na placu gry było sporo walki, co w żaden sposób nie przekładało się jednak na okazji bramkowe. Dopiero w 69. minucie po wrzutce z lewej strony akcję zamykał Maciej Dąbrowski, który był o krok od wpakowania bramki byłemu klubowi. Potem jeszcze dwie okazje Legii. Wprowadzony Carlitos trafił wprost w Hładuna, a Martins nieznacznie przestrzelił, uderzając zza pola karnego. Pięć minut przed końcem jeszcze raz okazję miał Carlitos. Hiszpan przymierzył prawą nogą, ale trafił tylko w słupek! W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Kasper Hamalainen. Reprezentant Finlandii, który tego dnia zagrał po raz setny w barwach "Wojskowych", kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo i Hładun pewnie złapał lecącą futbolówkę.

Minuta po minucie

15:23 - Witamy z Lubina, gdzie za kilka minut rozpocznie się mecz Zagłębie - Legia.
15:24 - Na trybunach niewielu kibiców. Młyn gospodarzy prezentuje się gorzej niż źle.
15:24 - W składzie Legii spore niespodzianki. Przede wszystkim od pierwszej minuty gra Sandro Kulenović. Z kolei miejsca w bramce nie oddał Cierzniakowi Radek Majecki. W obronie powrót notuje natomiast William Remy.
15:25 - Kapitanem "Wojskowych" będzie dziś Michał Kucharczyk
1528 - Piłkarze wychodzą na murawę
Goście dziś na szaro, gospodarze na pomarańczowo

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Zagłębie rozpoczęło mecz.
4' - Dobra wymiana piłki Hlouska z Nagyem, ale dośrodkowanie Czecha było zupełnie nieudane.
5' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - Remy głową podaje do Majeckiego.
6' - Kucharczyk faulowany przy linii bocznej.
7' - Dobry odbiór Cafu. Portugalczyk szybko podał do Szymańskiego, który został jednak od razu sfaulowany.
8' - Bardzo niedokładne podanie Remy`ego do Wieteski - z autu Zagłębie.
9' - Błąd Starzyńskiego na środku boiska, natychmiast piłkę przejął Cafu, podał na prawe skrzydło do Kucharczyka. Kuchy dośrodkował i obrońca wybił na rzut rożny.
9' - Z narożnika dośrodkowuje Andre Martins.
10' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
10' - Strzelec gola: William Remy (Legia)!
11' - Po rzucie rożnym bramkarz wypiąstkował piłkę nad wyskakującym Wieteską, piłka trafiła pod nogi Nagya, który uderzył ją natychmiast... ale prosto w obrońcę. To jednak nie był koniec akcji do dopadł do niej Remy i wpakował do siatki!
11' - Guldan fauluje Kulenovicia.
12' - Wieteska walczy o piłkę ze Starzyńskim i niestety musiał faulować gracz gospodarzy.
13' - Sam poszkodowany będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego.. Majecki minął się z piłką, na szczęście nikt jej nie sięgnął.
14' - W tym starciu ucierpiało dwóch zawodników - Balić i Vesović.
17' - Starzyński zepsuł akcję gospodarzy.
17' - Teraz stratę w środku pola zanotował Kucharczyk.
18' - Ładnie teraz w polu karnym przepchnął się Kulenović. Wygarniał rywalom piłkę na "styku", ale jego strzał został zablokowany. Mamy rzut rożny.
19' - Dośrodkowanie Martinsa... legioniści reklamują zagranie ręką.
19' - Na razie piłka jednak ponownie w narożniku i gramy dalej.
19' - Faul Wieteski na Hładunie.
19' - Niepotrzebny faul Vesovicia bo już piłkę na środku przejmował Kulenović...
20' - Vesović ograny w obronie, ale jego błąd czystym wślizgiem naprawił Cafu.
21' - "Halo kibice, nie przeklinamy, bo my dzieciaki tego słuchamy" - leci z głośników, gdy młyn pozdrawiał policję.
22' - Strata Kucharczyka w ataku.
23' - Remy dobrze głową wybija piłkę z własnego pola karnego.
25' - Dobra akcja Zagłębia lewą stroną. Najpierw Guldan założył siatkę Kucharczykowi a następnie Balić ograł Vesovicia. Na szczęście w polu karnym dobrze interweniował Wieteska.
25' - Teraz cała drużyna Legii na własnej połowie, chyba czekamy na błąd Zagłębia w ataku pozycyjnym.
27' - Spóźnione wejście Szymańskiego - faul przy linii bocznej na Guldanie.
27' - Żółta kartka: Sebastian Szymański (Legia)
28' - Kucharczyk z autu na wysokości pola karnego Zagłębia.
29' - Krótkie rozegranie z Szymańskim. "Szymi" słabiutko dośrodkował i straciliśmy piłkę.
29' - Nagy faulowany na wysokości środkowej linii boiska
32' - Legioniści przejęli piłkę na połowie Zagłębia, Szymański podał do Kucharczyka, którego strzał został zablokowany. Akcja się jednak nie skończyła i po kolejnym dośrodkowaniu Kucharczyka Kulenović uderzył głową, ale bramkarz wybił na rożny.
32' - Stały fragment gry wykonał Szymański. Posłał piłkę na drugą stronę pola karnego, gdzie głową zgrał ją Remy... leciała wysoko i spadła tuż za linią końcową.
33' - Rzut wolny dla Legii z lewej strony. Dośrodkowuje Szymański.
34' - Do główki wyskoczyło dwóch legionistów. Kulenović uprzedził Wieteskę i uderzył nad poprzeczką. Szkoda, bo Mateusz był nieco lepiej ustawiony i mógł w końcu wpisać się na listę strzelców.
34' - W odpowiedzi szybka kontra Zagłębia, która zakończyła się złapaniem piłki przez Majeckiego.
35' - Cafu fauluje na środku Bohara.
35' - Hlousek wybija piłkę na rzut rożny, potykając się na murawie.
36' - Jak to nie wpadło... Starzyński posłał piłkę na 5 metr, gdzie wślizgiem sięgnął ją Tuszyński i... posłał nad poprzeczką!
38' - Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony. Dośrodkowuje Starzyński. legioniści utworzyli "łańcuch" w linii 16metra
38' - Skutecznie piłkę głową wyekspediował Remy.
41' - Nagy przypadkowo zgarnął piłkę przy linii końcowej i próbował indywidualnie przedrzeć się do środka, ale wywalczył tylko rzut rożny.
43' - Nieudany drybling Kulenovicia.
44' - Vesović faulue Starzyńskiego przy linii bocznej.
45' - Od bramki Majecki po nieudanej akcji Zagłębia.
46' - Sędzia dolicza jedną minutę.
47' - Koniec pierwszej połowy

Zagłębie już wróciło na murawę.
Obie ekipy bez zmian.

46' - Początek drugiej połowy
48' - Strzał Jagiełły obok słupka bramki Legii!
49' - Kopacz minął Nagya ale kopnął piłkę w maliny..
50' - Remy wybija piłkę głową z pola karnego Legii.
51' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
52' - Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu wolnego - pojedynek główkowy z Wieteską wygrał Dąbrowski.
52' - Kucharczyk zablokował dośrodkowanie Starzyńskiego. Rożny dla Zagłębia.
53' - Dobrze wypiąstkował piłkę Majecki
55' - Faul na Martinisie ok 30 metrów przed bramką Zagłebia.
56' - Szymański ustawił piłkę i uderzył pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką.
57' - Dwa groźne strzały z ostrego kąta broni Majecki!
59' - Na spalonym Bohar.
59' - Żółta kartka: Damjan Bohar (Zagłębie)
59' - Gracz lubinian nie potrafił pogodzić się z decyzją arbitra.
61' - Pierwsza zmiana w meczu.
62' - Zmiana Zagłębie: Dawid Pakulski Jakub Mares
62' - Do wejścia gotowy Carlitos.
62' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Carlitos
63' - Vesović przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę na 16 metr Kulenoviociowi... ten uderzył z pierwszej po długim rogu, ale obok bramki.
65' - Żółta kartka: Filip Starzyński (Zagłębie)
70' - Dąbrowski blisko wyrównania... obok bramki na szczęście!
71' - Na boisko wjedzie Hamalainen
71' - Zmiana Legia: Sandro Kulenović Kasper Hamalainen
74' - Super akcja Carlitosa - na raty bronił Hładun! jeszcze dobijał Hlousek, ale trafił w poprzeczkę!
76' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
76' - Zmiana Zagłębie: Patryk Tuszyński Łukasz Janoszka
78' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
78' - Carlitos znowu w polu karnym. Podał do Hamalainena, który sprytnie przepuścił piłkę do Kucharczyka, a ten wyłożył Martinsowi. Portugalczyk uderzył po ziemi precyzyjnie... ale tuż obok słupka.
81' - Hamalainen w ataku pędzi na bramkę mając na plecach Dąbrowskiego, próbował odegrać do Nagya, ale szybszy był bramkarz.
82' - Potężny strzał Maresa nad poprzeczką.
82' - Zmiana Legia: Andre Martins Chris Philipps
83' - Piłka w siatce Zagłębia, ale gola nie będzie... bo na spalonym był Carlitos.
84' - Tę akcję szybko zaczął podaniem na skrzydło Philipps. Nagy minął rywala choć był zahaczany a potem dobijali na raty Carlitos i Kucharczyk.
86' - Nagy w polu karnym... myśli myśli... i zamiast kopnąć potknął się. Piłka trafiła do Carlitosa, który bez zastanowienia uderzył po długim słupku - w słupek!!
89' - Faulowany Carlitos.
89' - Żółta kartka: Adam Matuszczyk (Zagłębie)
90' - Zmiana Zagłębie: Bartosz Kopacz Daniel Dziwniel
91' - Sędzia dolicza 4 minuty.
92' - Na spalonym ponownie Carlitos.
92' - Za lekki strzał Hamalainena z narożnika pola karnego.
94' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
95' - Ostatnie sekundy.. Zagłębie w ataku.
96' - Koniec meczu!

Nie było to porywające widowisko, ale najważniejsze, że trzy punkty jadą do stolicy!

Oceń legionistów

Najwyższą notę za niedzielny mecz w Lubinie przyznaliście Williamowi Remy'emu. Francuz wrócił do składu po kilkumiesięcznej przerwie i od razu wpisał się na listę strzelców. Dobre noty uzyskali także Carlitos, Nagy i Majecki. Najniższe trafiły do Kucharczyka i Szymańskiego. W sumie oceniało 769 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,5.