Mateusz Wieteska 4
Adam Hlousek 14
Michał Kucharczyk 18
Cafu 26
75' Andre Martins 24
80' Dominik Nagy 21
69' Carlitos 27
Sandro Kulenović 99
Radosław Cierzniak 33
75' Inaki Astiz 34
Luis Rocha 16
Domagoj Antolić 7
Kasper Hamalainen 22
69' Salvador Agra 23
80' Iuri Medeiros 45

Przeorali Arkę

Legia Warszawa pokonała w sobotni wieczór na wyjeździe Arkę Gdynia 2-1. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w drugiej połowie po bramkach Carlitosa i Sandro Kulenovicia. Kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Maciej Jankowski. Pomimo tego, że przeciwnik mistrzów Polski nie postawił zbyt wysoko poprzeczki, to o trzy punkty trzeba było drżeć do ostatniego gwizdka sędziego. Obydwu ekipom nie pomagała także murawa, która była w fatalnym stanie.

Legioniści pierwsze groźne sytuacje stworzyli sobie kilkanaście minut po pierwszym gwizdku sędziego. Najpierw bramkarz Arki poradził sobie z próbą Michała Kucharczyka, a za moment wyłapał lekki strzał Sandro Kulenovicia. Murawa na Stadionie Miejskim w Gdyni nie pozwalała na konstruowanie szybkich i ładnych dla oka akcji, dlatego często gra była szarpana. Oglądaliśmy sporo walki w środkowej strefie boiska, lecz trzeba przyznać, że to mistrzowie Polskie byli częściej w ataku. W pierwszych 45 minutach gospodarze tylko raz stworzyli zagrożenie w szesnastce „Wojskowych”. Ostatecznie na przerwę zawodnicy zeszli przy bezbramkowym remisie. Statystycznie Legia oddała tylko jeden celny strzał, natomiast Arka ani razu nie zmusiła do interwencji Radosława Majeckiego.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Znowu legioniści stworzyli dwie dobre okazje, które zakończyli strzałami – niestety niecelnymi. Najpierw ponad poprzeczką uderzył Kucharczyk, a za moment jego wyczyn skopiował Dominik Nagy. Po godzinie gry gracze Zbigniewa Smółki zmarnowali dotychczas najlepszą szansę, gdy z najbliższej odległości Michael Olczyk trafił wprost w Majeckiego. Chwilę potem legioniści objęli prowadzenie. Carlitos zakręcił obrońcami i popisał się znakomitym strzał zza pola karnego, nie dając najmniejszych szans Pavelsowi Steinborsowi. Gdynianie nie zdążyli jeszcze na dobre odpowiedzieć, a ponownie musieli rozpoczynać grę od środka boiska. Tym razem znakomity kontratak wyprowadził Kulenović oraz Cafu, a wszystko sfinalizował ten pierwszy.

W 67. minucie gospodarze byli bliscy strzelenia kontaktowego gola. Majecki w świetnym stylu odbił uderzenie Aleksandara Kolewa. Pomimo tego, za moment Arka dopięło wreszcie swego. Po dośrodkowaniu z lewej strony najlepiej w szesnastce mistrzów Polski zachował się Maciej Jankowski, który wykorzystał błąd w ustawieniu Mateusz Wieteski i z bliska głową wpakował piłkę do siatki. Od tego momentu Arka zaczęła nieznacznie przeważać. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry mogło paść trafienie wyrównujące, ale Kucharczykowi udało się wybić piłkę sprzed bramki poza linię końcową. W 83. minucie wprowadzony w pierwszej połowie Tadeusz Socha huknął prawą nogą, jednak ponad poprzeczką. To była najlepsza niewykorzystana przez Arkę okazja tego wieczoru. W samej końcówce dwukrotnie na wysokości zadania stanęli bramkarze. Najpierw Steinbors zdołał uprzedzić Kucharczyka, a z kolei Majecki obronił uderzenie głową jednego z rywali.

Minuta po minucie

19:47 - Witamy z Gdyni!
19:48 - Znamy już składy obu drużyn. Ricardo Sa Pinto zaskoczył ustawieniem. W pierwszej jedenastce zabrakło Medeirosa i Vesovicia. Ten drugi nie przyjechał do Gdyni z powodu urazu.
19:48 - W ataku zagra dwójka Carlitos - Kulenović, a na prawym skrzydle Kucharczyk. Do składu na prawej obronie wskoczył Paweł Stolarski, dla którego to prawdopodobnie jedna z niewielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności.
20:24 - Murawa w Gdyni przypomina pastwisko... mnóstwo łysych placów, dużo wystających kępek i czarne bagienko tuż przy obu bramkach.
20:27 - Piłkarze wychodzą na murawę. Arka na żółto-niebiesko, Legia na szaro.
Artur Jędrzejczyk zadecydował o zmianie stron. Mecz rozpoczną gospodarze.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Pierwsze udane zagranie głową Wieteski, ale szybko piłkę odzyskali arkowcy. Dośrodkowanie w pole karne... łapie Majecki.
2' - Przechwyt Martinsa na własnej połowie, szybka piłka do Cafu, który przebiegł sam kilkadziesiąt metrów i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego - niecelne.
2' - Przerwa w grze bo na boisku leży Andre Martins, ale już wszystko jest ok.
3' - Kulenović wślizgiem właśnie zdarł spory fragment murawy ;)
4' - Odbiór Stolarskiego przy linii bocznej.
4' - Niepewna gra Arki w obronie. Maghoma do Steinborsa, a ten bez zastanowienia wybił na aut.
4' - Kucharczyk dośrodkowuje z autu na wysokości pola karnego Arki.
5' - Steinbors niepewnie piąstkuje i Arka nie potrafi wyjść z własnej połowy. Znów z autu "Kuchy".
7' - Mocno piłką oberwał Cafu, ale po kilkunastu sekundach podniósł się.
8' - Dobry odbiór Kucharczyka i szybka piłka na 16 metr do Carlitosa, ale ten był pilnowany przez obrońcę, który wybił piłkę na aut.
8' - Martins próbował przedrzeć się środkiem - bez efektu.
9' - Arka na razie nie stosuje pressingu i broni dopiero na własnej połowie.
9' - Stolarski nie opanował prostej piłki zagranej z drugiej strony boiska.
11' - Arka chwilowo w dziesiątkę, bo za linią opatrywany jest Zbozień.
11' - Nagy wpada w pole karne, mija rywala... i traci piłkę.
12' - Kucharcyzk uderza z ponad 25 metrów. Steinbros broni.
13' - Zbozień będzie chyba musiał opuścić boisko z powodu urazu.
14' - Zmiana Arka: Damian Zbozień Tadeusz Socha
15' - Carlitos lekko do Kulenovicia, który był tyłem do bramki, ale szybkim ruchem uderzył po ziemi. Steinbors nie dał się jednak zaskoczyć.
15' - Legia mocno zagęszcza środek pola. Kuchy i Nagy zbiegają by wesprzeć w tej strefie Carlitosa i Kulenovicia.
18' - Kolejna strata Cafu w środku pola.
20' - Marciniak atakuje z lewej strony. Został zablokowany przez Stolarskiego i mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu dla gospodarzy.
21' - Jędrzejczyk wybił głową dośrodkowanie, potem na bramkę Legii z ostrego kąta uderzał Vejinović, ale mocno niecelnie.
22' - Kulenović faulowany ok 35 metrów przed bramką Steinborsa.
23' - Piłkę będzie dośrodkowywał Andre Martins... piłka spadła na głowę Jędzy, ale legionista nie skierował jej w światło bramki.
24' - Carlitos dobrze odebrał piłkę na własnej połowie, podał do Kulenovicia, który przy próbie odegrania do tyłu został sfaulowany.
25' - Znów dośrodkowanie Martinsa z tego samego miejsca co kilka minut temu.
26' - Piłkę wybił Maghoma, ale na krótko bo ponownie legioniści wstrzelili ją w pole karne. Próbował ją przejąć Nagy, ale za wysoko uniósł nogę i sędzia przerwał grę.
27' - Kucharczyk popędził prawą stroną i na wysokości 16 metra zdecydował się na dośrodkowanie... albo strzał - nie wiadomo. Piłkę spokojnie złapał Steinbors.
29' - Carlitos na spalonym.
29' - Faul Wieteski na z lewej strony na wysokości pola karnego. Sędzia Lasyk uznał, że stoper Legii za mocno wszedł barkiem w rywala.
31' - Arka nie za bardzo radzi sobie w ataku - próbuje jedynie dośrodkowań, które póki co nie są wcale groźne.
32' - Faul Kulenovicia w ataku przy próbie przejęcia podania od Carlitosa.
33' - Faul na Stolarskim.
34' - Kulenović teraz fatalnie przyjął piłkę i poszła z tego groźna akcja Arki
35' - Legioniści nie potrafili wybić futbolówki na 5 metrze, łapał ją Majecki, ale zderzył się i wpuścił z rąk, na szczęście Hlousek wyjaśnił sytuację.
36' - Po interwencji lekarzy Majecki już jest zdolny do gry.
36' - Wieteska wycofuje głową do Majeckiego.
37' - Martins blisko pola karnego, podaje na lewą stronę do Hlouska, który dośrodkowuje... prosto pod nogi Maghoma.
38' - Nagy na lewym skrzydle starał się minąć rywala, ale bez efektu. Tzn. małym efektem jest wywalczenie rzutu rożnego, który wykona Martins.
38' - Krótkie rozegranie z Nagyem. Węgier dośrodkował na piąty metr - prosto w ręce bramkarza gospodarzy.
39' - Jankowski przejął piłkę na 16 metrze, ale nie zdecydował się na drybling. Wycofał piłkę do Vejinovicia, który fatalne spudłował.
40' - Potężny strzał Maghoma z ponad 25 metrów. Potężnie niecelny.
41' - Carlitos nie poradził sobie z dwoma rywalami przy linii bocznej.
43' - Kucharczyk dobrze wypatrzył Martinsa, ten wpadł w pole karne i wraz z Nagyem przeszkodzili sobie w oddaniu dobrego strzału.
44' - Mocna kopanina w środku pola.
45' - Cafu wyprowadza kontrę. Pędzi, pędzi... i zamiast uderzać postanowił podać, mimo że już był w polu karnym...
46' - Sędzia dolicza 3 minuty.
46' - Dośrodkowanie Hlouska łapie Steinbors.
49' - Kucharczyk przebiegł ponad 20 metrów piłka mocno mu kozłowała, ale podał do Nagya temu też się odbiła i... wróciła do Kuchego, który był chyba faulowany, ale sędzia kazał grać dalej mimo protestów legionistów
49' - Koniec pierwszej połowy

Majecki już wybiegł na boisko na krótką rozgrzewkę w błocie.
Legia bez zmian.

46' - Początek drugiej połowy
50' - Legia w ataku. Nagy dośrodkowuje ale Maghoma wybił. Piłka trafiła do Kucharczyka, który od razu zdecydował się na strzał... tuż nad poprzeczką!
51' - Rzut rożny dla Legii
52' - Nic nie wyszło ze stałego fragmentu gry.
54' - Kolev leży w polu karnym Legii po starciu z Wieteską. Gra przerwana na chwilę ale już za moment będzie wznowiona.
55' - Kucharczyk posłał długą piłkę do przodu. Przez przypadek dobrze opanował ją Nagy i podbiegł do linii pola karnego, a następnie uderzył nad poprzeczką.
56' - Faul na Martinsie ponad 35 metrów do bramki Arki.
56' - Miękkie dośrodkowanie Portugalczyka wybił obrońca na aut. Ten wykona Kucharczyk
57' - Strzał zza pola karnego Nagya broni Steinbors.
59' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... strzał głową Olczyka... piłkę zbija Hlousek i łapie Majecki! Uf!
59' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
59' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
60' - GOOOOOOOOOLLL!!! Pięknie indywidualnie Carlitos. Przejął piłkę na 16 metrze, odwrócił się i skierował ją w samo okienko!!!
62' - Groźnie pod bramką Legii... dobrze interweniował Stolarski!
63' - Faul Hlouska przy linii bocznej.
64' - Legioniści wybili dośrodkowanie w pole karne i teraz wyprowadzają kontrę!
64' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
64' - Strzelec gola: Sandro Kulenović (Legia)!
64' - Arka zaatakowała, a Legia natychmiast ją skarciła! Cafu z Kulenoviciem wymienili kilka podań i ten ostatni z kilku metrów nie dał szans Steinborsowi!!
65' - Kibice gospodarzy krzyczą "Arka grać, k... mać"
67' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
67' - Piękna interwencja Majeckiego, który mimo podskakującej piłki po strzale Koleva zdołał ją wybić na rzut rożny!!
68' - GOL! Arka Gdynia
68' - Strzelec gola: Maciej Jankowski (Arka)!
69' - Niestety Arka zdobywa kontaktowego gola po dośrodkowaniu w pole karne i strzale główką Jankowskiego.
69' - Zmiana Legia: Carlitos Salvador Agra
69' - Zmiana Arka: Michael Olczyk Luka Zarandia
71' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
72' - Jankowski próbował indywidualnie wykończyć akcję i uczynił to, ale słabym uderzeniem, które bez problemów złapał Majecki.
73' - Zmiana Arka: Aleksandyr Kolew Rafał Siemaszko
74' - Taktyczny faul Andre Martinsa zapobiegający groźnej kontrze.
74' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
75' - Zmiana Legia: Andre Martins Inaki Astiz
75' - Tymczasem przepychanka między piłkarzami na 16 metrze.
75' - Sędzia woła obu kapitanów i już sprawa wyjaśniona.
76' - Majecki dobrze wyłapał dośrodkowanie w pole karne Legii.
76' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
78' - Żółta kartka: Cafu (Legia)
78' - Znowu groźnie pod bramką Legii... Kucharczyk wybija na rożny tuż obok słupka bramki!
79' - Dwóch legionistów leży na murawie.
80' - Nagy już opatrzony... Salvador Agra też, ale na chwilę muszą opuścić boisko.
80' - Zmiana Legia: Dominik Nagy Iuri Medeiros
84' - Uuuuuuffffffffff. Ogromne szczęście Legii po tym jak Socha z kilku metrów huknął tuż nad bramką!
85' - Ofiarny wślizg Kucharczyka blokuje strzał Marciniaka.
86' - Faul na Kucharczyku.
86' - Żółta kartka: Tadeusz Socha (Arka)
87' - Marciniak faulował Kulenovicia ok 30 metrów przed bramką. Medeiros ustawił sobie piłkę.
87' - Słabe dośrodkowanie Portugalczyka.
88' - I kolejne złe podanie na skrzydło Medeirosa.
88' - Cafu wszedł lewym skrzydłem, podał do Medeirosa, który zwodem minął rywala i uderzył po krótkim słupku, ale niestety obok bramki.
89' - Zbigniew Smółka nakazuje wszystkim zawodnikom iść do ataku.
89' - Dośrodkowanie... i na spalonym jeden z arkowców.
90' - Medeiros posłał długą piłkę do Agry, ten wpadł w pole karne i od razu ją stracił.
91' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
91' - Taktyczny faul Hiszpana i zasłużony kartonik.
91' - 30 metrów do bramki Legii. Sędzia doliczył 3 minuty.
92' - Janota uderzył... metr nad poprzeczką.
92' - Teraz faul Hlouska i znowu Arka w ataku.
93' - I już Legia rusza z kontrą .. 2 na 1. Kulenović podaje w stronę Kucharczyka ale uprzedza go Steinbors!
94' - Jeszcze będzie piłka wstrzelona w pole karne Legii... strzał głową Marciniaka broni Majecki!
94' - Koniec meczu!

Legioniści wyszarpali ważne trzy punkty w Gdyni! Mecz nie był ładny, murawa była tragiczna, a końcówka bardzo nerwowa, ale udało się!
FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com na materiały pomeczowe.

Relacja z trybun

Oceny legionistów za mecz z Arką

Najwyższą ocenę za sobotni mecz w Gdyni przyznaliście Carlitosowi. Hiszpan za swój występ otrzymał notę 4,6 w skali 1-6. Minimalnie niższe oceny uzyskali Majecki i Kulenović. Najniższa nota trafiła do Salvadora Agry - 2,5. W sumie oceniało 1030 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,7.