William Remy 44
Artur Jędrzejczyk 55
68' Luis Rocha 16
Iuri Medeiros 45
58' Domagoj Antolić 7
Andre Martins 24
58' Kasper Hamalainen 22
Dominik Nagy 21
Carlitos 27
Arkadiusz Malarz 1
Inaki Astiz 34
68' Mateusz Wieteska 4
Salvador Agra 23
58' Sebastian Szymański 53
Miroslav Radović 32
58' Sandro Kulenović 99

Hiszpański koncert

Po meczu pełnym emocji Legia Warszawa wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2-1. Obydwa gole dla mistrzów Polski padły w drugiej połowie, a ich autorem był Carlitos. Hiszpan za pierwszym razem wykorzystał rzut karny, a niebawem sfinalizował świetną kontrę całego zespołu. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Igor Angulo. Najlepszy strzelec Ekstraklasy był szczególnie groźny w pierwszej połowie spotkania.

Pierwsze minuty spotkania należały do Górnika, który częściej utrzymywał się przy piłce i potrafił konstruować groźne akcje. W 10. minucie po raz pierwszy zagrozili bramce Radosława Cierzniaka. Igor Angulo chciał płaskim strzałem pokonać golkipera, ale zabrakło mu nieco precyzji. Dopiero kwadrans po pierwszym gwizdku przebudzili się legioniści. Z dystansu mocno strzelił Iuri Medeiros i bardzo ładną interwencją popisał się Martin Chudy. Za moment Portugalczyk wypatrzył w pole karnym Carlitosa. Hiszpan jednak w dobrej sytuacji nie zdołał opanować prostego podania. W 20. minucie po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Cierzniak, spokojnie łapiąc próbę Gvilii. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Znakomita akcja Legii, którą zdecydowanie zbyt lekkim strzałem sfinalizował Kasper Hamalainen.

W 23. minucie znów niebezpiecznie w polu karnym Górnika. William Remy główkował po rzucie rożnym. Piłka jednak trafiła wprost do koszyczka Chudego. Za cztery minuty druga znakomita szansa Angulo. Napastnik dostał podanie za linię obrony i w sytuacji sam na sam strzelił zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza rywali. Za moment Angulo był już bardziej precyzyjny. Najlepszy strzelec Ekstraklasy wykończył podanie z prawego skrzydła i z najbliższej odległości pokonał Cierzniaka. Fatalny błąd w kryciu popełnił Remy, który nie upilnował snajpera Górnika. Tuż przed końcem pierwszej połowy Angulo główkował po wrzutce i tym razem świetnie zachował się bramkarz, który wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

Zaraz po zmianie stron dwie szanse mieli górnicy. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Angulo, ale wprost w dobrze ustawionego Cierzniaka. Za moment Hiszpan dograł do Jimeneza, któremu zabrakło kilku centymetrów, aby dojść do piłki i wpakować ją z najbliższej odległości do siatki. Potem zabrzanie przewyższali legionistów w najprostszych elementach gry. Mistrzowie Polski mieli olbrzymie problemy z kreowaniem akcji w ataku. W 70. minucie ładne uderzenie z wolnego Szymańskiego. Futbolówka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Martina Chudego.

Kwadrans przed końcem meczu kontra Górnika. Gvilia podał do Żurkowskiego, którego strzał przeleciał obok słupka. Za moment mieliśmy rzut karny dla Legii. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Angulo i arbiter słusznie wskazał na jedenasty metrów. Do piki podszedł Carlitos i pewnie pokonał bramkarza z Zabrza. Mistrzom Polski zostało kilkanaście minut, aby odwrócić losy tej pojedynku. W 87. minucie padł drugi gol dla Legii! Carlitos dostał podanie z prawej strony, zwiódł obrońcę Górnika i pięknym strzałem w długi róg wyprowadził mistrzów Polski na prowadzenie. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego szczęścia próbował Angulo, ale bardzo dobrze na linii zachował się Cierzniak.

Minuta po minucie

16:44 - Poznaliśmy wyjściowy skład Legii. Już na pierwszy rzut oka widać, że mistrzowie Polski zagrają bez Marko Vesovicia oraz Michała Kucharczyka. Obydwu z meczu w Zabrzu wykluczyły drobne urazy
16:57 - Wobec wczorajszej wygranej Lechii, strata Legii do lidera powiększyła się do sześciu punktów. Dzisiaj legioniści muszą zwyciężyć i ponownie zbliżyć się do gdańszczan.
17:05 - Do niedzielnego meczu Legia podejdzie umotywowana po ostatnim zwycięstwie nad Jagiellonią. Z kolei Górnik ostatnio zremisował 1-1 z Zagłębiem Lubin.
17:20 - Do rozpoczęcia spotkania pozostało 40 minut. Ostatni raz Legia wygrała na tym stadionie w 2014 roku - jeszcze za kadencji Henninga Berga. Od tamtej pory "Wojskowi" dwa razy przegrali i dwa razy zremisowali.
17:35 - W bramce Górnika zagra dzisiaj były bramkarz Spartaka Trnawa Martin Chudy. Zawodnik miał okazję dwukrotnie bronić w pucharowych spotkaniach przeciwko Legii.
17:41 - Dzisiaj na stadionie w Zabrzu zasiądzie komplet publiczności.
17:51 - Wszystko już gotowe do rozpoczęcia meczu! Piłkarze czekają już na to, aby wyjść na boisko
17:56 - Legioniści z całą pewnością będą musieli uważać dzisiaj na Igora Angulo, który z 17 golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców
17:57 - Ruszyli!
17:59 - Trwa przywitanie trenerów i sędziów
18:00 - Wczoraj w wieku 75 lat zmarł Jan Wraży. Mecz rozpocznie się od minuty ciszy poświęconej jego pamięci.

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Stolarski zablokował Angulo. Szybka akcja Górnika, który od razu zyskuje rzut rożny
3' - Legioniści zażegnali niebezpieczeństwo i goście ruszyli z kontrą. Gryszkiewicz ścigał sięz Nagym, którego sfaulował i mamy pierwszą żółtą kartkę
3' - Żółta kartka: Adrian Gryszkiewicz (Górnik Z.)
4' - Hamalainen stracił piłkę pod polem karnym rywala, ale ambitnie za nim wrócił i odzyskał futbolówkę
4' - Rocha za mocno i od bramki Martin Chudy
5' - Jak na razie obydwa zespoły konstruują szybkie ataki, które są rozbijane przez defensywę rywala
6' - Martins sfaulował Givilię w środku pola
7' - Ostra walka obydwu drużyn w środku pola. Górą z tego starcia wychodzą gospodarze
8' - Stolarski doszedł do podania i odegrał do Antolicia, który poturbowany. Będzie faul dla Legii
10' - Ręka Jędrzejczyka. Prosty błąd techniczny, po którym rywale domagają się żółtej kartki dla legionisty
11' - Angulo! Ależ szansa dla gospodarzy. Angulo dostał podanie z prawej strony, chciał mierzonym strzałem zaskoczyć Cierzniaka, ale na szczęście nieznacznie spudłował!
13' - Gryszkiewicz urwał się lewą stroną skąd dośrodkował w pole karne i w ostatnim momencie dobra interwencja obrońców Legii
13' - Carlitos zbyt mocno do Hamalainena i spokojnie Chudy
14' - Początek spotkania należy do Górnika, który stara się dalekimi podaniami za linię obrony sforsować defensywę przeciwników
15' - Martins odebrał piłkę Żurkowskiemu, który od razu sfaulował Portugalczyka, nie pozwalając mu na wykreowanie akcji
16' - Medeiros uderzył z daleka i z dużym problemami do boku piłkę odbił Martin Chudy
17' - Złe przyjęcie Carlitosa od autu Górnik. Na razie legioniści mają problemy z budowaniem akcji w ofensywie
19' - Medeiros świetnie wypatrzył Carlitosa, który w prostej sytuacji nie opanował piłki... Hiszpan miał znakomitą okazję, aby stanąć oko w oko z bramkarzem Górnika
21' - Na spalonym Gryszkiewicz
22' - Gvilia z daleka i pewna pierwsza interwencja Cierzniaka!
22' - W odpowiedzi od razu Hamalainen! Fin dostał podanie w polu karnym od Carlitosa i z jego zbyt lekką próbą poradził sobie Chudy.
23' - Medeiros słabo dośrodkował z rzutu wolnego, lecz na szczęście będzie jeszcze rzut rożny
24' - Teraz z kolei okazję miał Remy. Francuz główkował po wrzutce z kornera i piłka trafiła do koszyczka bramkarza. To była kolejna dobra szansa do wyjścia na prowadzenie
25' - Mecz ma bardzo intensywne tempo. Po rzucie rożnym Legii szybka kontra przeciwników i tym razem to oni zyskali rożnego. Nic jednak z dośrodkowania nie wyszło
27' - Ponownie świetna szansa przed Angulo. Hiszpan dostał podanie za plecy defensorów i chciał posłać piłkę nad Cierzniakiem, który był czujny i nie dał się zaskoczyć.
29' - GOL! Górnik Zabrze
29' - Strzelec gola: Igor Angulo (Górnik Z.)!
30' - Gol dla Górnika! Dośrodkowanie z prawej strony na piąty metr i tylko nogę musiał dołożyć Angulo.
31' - Błąd w tej sytuacji popełnili Remy oraz Cierzniak, który mógł w tej sytuacji wyjść do piłki. Z kolei Hiszpan wykorzystał trzecią stuprocentową szansę i wyprowadził zabrzan na prowadzenie
32' - Antolić fauluje Jimeneza w środku pola
33' - Dużo szczęścia mieli teraz legioniści. Martin stracił piłkę przed polem karnym, ale sędzia odgwizdał przewinienie
34' - Medeiros powstrzymany przez Wiśniewskiego i będzie rzut rożny
35' - Carlitos leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna
35' - Powtórki pokazały, że Carlitos został nadepnięty przez przeciwnika i przydałaby się konsultacja VAR
35' - Nic z tego. Aut dla Górnika...
36' - Jędrzejczyk z bliska, ale tuż nad bramką!
37' - Kolejna okazja dla Górnika. Dośrodkowanie Gvilii i jeden z zawodników o mały włos strzałem głową nie pokonał Cierzniaka
39' - Medeiros zbiegł z piłką do środka boiska, ale dobrze ustawieni piłkarze Górnika. Atak znów musi być budowany od obrońców
41' - Legia zamknięta na własnej połowie
42' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
43' - Martins sfaulowany przed polem karnym i będzie okazja do dośrodkowania
44' - Jimenez faluje Antolicia na środku boiska
45' - Gvilia ostro potraktowany przez Rochę
46' - Fantastyczna interwencja Cierzniaka po główce Angulo! Było blisko podwyższenia prowadzenia przez Hiszpana
46' - Żółta kartka: Przemysław Wiśniewski (Górnik Z.)
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Górnik w pełni zasłużenie prowadzi 1-0 po bramce Angulo. Hiszpan w pierwszej połowie miał cztery stuprocentowe okazje do zdobycia gola.
Wracamy za kwadrans
Piłkarze wracają na boisko
Przed legionistami bardzo ważne 45 minut, podczas których muszą zdobyć minimum dwa gole

46' - Początek drugiej połowy
47' - Od razu mamy rzut o wolny. Piłkę kopnął Medeiros, ale nic z tego
48' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Legia)
48' - Stolarski przerywa atak Górnika, za co ogląda żółtą kartkę
49' - Dośrodkowanie Gvili z rzutu rożnego, główka Angulo i pewnie Cierzniak
50' - To była kolejna okazja bramkowa Hiszpana. Nie potrafią go dzisiaj pokryć legioniści
50' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
51' - Jimenez! Hiszpan dostał podanie od Angulo i zabrakło mu centymetrow, aby wpakować piłkę do bramki
53' - Gvilia z rzutu rożnego
53' - Bochniewicz przerywa atak Legii i będzie aut
54' - Faulowany jeden z legionistów. Z rzutu wolnego Martins. Dośrodkowanie Portugalczyka, ale Bochniewicz wybija poza pole karne
56' - Żurkowski mocno sprzed szesnastki, ale w ostatniej chwili zablokowany. Będzie rzut rożny
56' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
57' - Dośrodkowanie po raz kolejny do Angulo, który główkuje ponad bramką. Hiszpan bez najmniejszych kłopotów dochodzi dzisiaj do sytuacji strzeleckich
58' - Do wejścia szykuje się Sandro Kulenović
59' - Faulowany Medeiros na skrzydle
59' - Żurkowski odbiera piłkę Carlitosowi, który od razu musiał sfaulować przeciwnika
59' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Sandro Kulenović
59' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Sebastian Szymański
60' - Dwie zmiany w zespole Legii
61' - Martins zablokowany przez Żurkowskiego. Piłka przed opuszczeniem boiska odbiła się jednak jeszcze od Portugalczyka i od bramki zacznie Chudy
62' - W ataku cały czas Górnik. Akcję zespół jednak Gryszkiewicz swoim dośrodkowaniem poza linię końcową
64' - Szymański źle do Kulenovicia i od bramki Chudy
65' - Rocha tragiczne podanie
65' - Ofensywa gra Legii dzisiaj nie istnieje
66' - Dośrodkowanie Stolarskiego wybija Bochniewicz
69' - Powróciły stare demony i dośrodkowania Legii z bocznych stref boiska. To nie może się udać, jeżeli w drużynie brakuje wysokich i dobrze grających głową piłkarzy. Szczególnie w porównaniu do obrońców Górnika
69' - Zmiana Legia: Luis Rocha Mateusz Wieteska
70' - Stolarski nie zrozumiał się z Kulenoviciem i od bramki zacznie Chudy
71' - Ręka Bochniewicza i będzie okazja z rzutu wolnego
71' - Szymański świetnie uderzył z wolnego i zabrakło bardzo niewiele! Szkoda!
72' - Zmiana Górnik Z.: Łukasz Wolsztyński Giannis Mystakidis
73' - Żurkowski wysoko ponad bramką
75' - Ponownie dobra próba pomocnika Górnika, który strzelał po podaniu Gvilii Piłka o pół metra minęła słupek bramki Cierzniaka
76' - Rzut karny dla Legii!
77' - Ręka w polu karnym Angulo i jedenastka dla Legii
77' - Żółta kartka: Igor Angulo (Górnik Z.)
77' - Do piłki podejdzie Carlitos...
77' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
77' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
79' - Faul na Sekulicia i będzie rzut wolny dla Górnika
79' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
80' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
80' - Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło. Szansa na kontrę, ale falowany piłkarz Górnika...
81' - Gvilia z wolnego i pewna interwencja Cierzniaka
83' - Starcie w polu karnym Cierzniaka i Gvilii... Będzie VAR
84' - Nie ma jedenastki!
84' - Żółta kartka: Valeriane Gvilia (Górnik Z.)
84' - Piłkarz Górnika słusznie ukarany za próbę symulowania
84' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
85' - Martins faulowany na lewej stronie. Będzie okazja do dośrodkowania
87' - Żurkowski, Chudy i Wieteska zderzyli się w polu karnym. Sędzia odgwizdał faul i od bramki zacznie bramkarz Górnika
88' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
88' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
88' - Gol dla Legii!
89' - Carlitos dostał podanie z prawej stronie zwiódł obrońcę i pewnym uderzeniem pokonał Chudego!
91' - Legioniści wrócili z dalekiej podróży. Dwa gole po przerwie dają im na tę chwilę trzy punkty!
91' - Zmiana Górnik Z.: Valeriane Gvilia Dani Suarez
91' - Zmiana Górnik Z.: Jesus Jimenez Daniel Liszka
91' - Dwa zmiany w Górniku, które mają ratować punkt dla gospodarzy
92' - Kulenović fatalnie do Medeirosa. To był świetna okazja na kontrę
94' - Niepotrzebny faul Jędrzejczyka i będzie szansa z rzutu wolnego dla Górnika
94' - Angulo.... i bardzo dobra obrona Cierzniaka!
95' - Do końca spotkania ok. 30 sekund...
95' - Koniec meczu!

Mecz obfitujący w emocji dla Legii! Dwa gole Carlitosa zagwarantowały mistrzom Polski niezwykle cenne trzy punkty
Po więcej pomeczowych informacji zapraszamy na Legionisci.com!

Oceń legionistów

Najwyższą notę za niedzielny mecz w Zabrzu przyznaliście Carlitosowi. Występ zdobywcy dwóch goli oceniliście na 5,2 w skali 1-6. Minimalnie niższą ocenę uzyskał Andre Martins. Z kolei najniższa ocena trafiła do Luisa Rochy - 2,9. W sumie oceniało 1349 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,7.