Luis Rocha 16
83' Luquinhas 82
Cafu 26
Andre Martins 24
43' Domagoj Antolić 7
Walerian Gwilia 8
66' Jarosław Niezgoda 11
Radosław Cierzniak 33
43' Mateusz Wieteska 4
Michał Karbownik 14
Arvydas Novikovas 18
66' Jose Kante 20
83' Dominik Nagy 21

Tylko i aż punkt

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Jagiellonią w drugim ligowym meczu rozegranym w piątek. Gracze Aleksandara Vukovicia zaprezentowali się z dobrej strony, jednak niestety przez większość część spotkania zmuszeni byli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Luisa Rochy w 35. minucie. Portugalczyk dwukrotnie nierozważnie sfaulował swojego przeciwnika, za co został ukarany przez Szymona Marciniaka.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła Legia. Już w 5. minucie indywidualną akcję popisał się Walerian Gwilia, który minął dwóch rywali i przytomnie dograł do Artura Jędrzejczyka. Środkowy defensor został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z przeciwników. Gdyby nie on, z całą pewnością legioniści objęliby prowadzenie. Niebawem na pierwsze uderzenie zdecydował się gracz drużyny gospodarzy. Próba Tomasa Prikryla była jednak niecelna. Ogółem gracze Aleksandara Vukovicia tego wieczoru prezentowali się dużo lepiej. W 21. minucie bliski szczęścia był Gwilia. Gruzin przymierzył w kierunku dalszego słupka, lecz futbolówka w nieznacznej odległości przeleciała obok celu.

W 30. minucie dotychczas najlepsza okazja dla Legii. Luis Rocha płasko dośrodkował z lewej strony i niepilnowanego Luqinhasa zdążył uprzedzić obrońca. "Wojskowi" zyskali tylko rzut rożny. Pięć minut później miała miejsce być może kluczowa sytuacja. Drugą żółtą kartką został ukarany Rocha, który w bardzo nierozsądny sposób sfaulował swojego przeciwnika. Arbiter w pełni zasłużenie wyrzucił Portugalczyka z boiska. Szkoda, ponieważ pierwsze 45 minut było w wykonaniu gości naprawdę niezłe, a wobec mniejszej ilości piłkarzy zmianie musiała ulec taktyka.

Pięć minut po zmianie stron piłkę na połowie przeciwników przejął Gwilia. Gruzin oddał po chwili mocne uderzenie, z którym poradził sobie Węglarz. Gospodarze na drugie 45 minut wyszli jednak nastawieni bardziej ofensywnie. Po godzinie gry Ognjen Mudrinski dostał podanie w polu karnym, mocno wstrzelił piłkę przed bramkę, ale nikt nie zdołał zamknąć tej akcji. Za chwilę po wrzutce z lewego skrzydła główkował z kolei Zoran Arsenić. Środkowemu obrońcy zabrakło jednak precyzji. Potem gra wyrównała się. Jagiellonia co prawda grała wysokim pressingiem i nie pozwala rywalom na rozwinięcie skrzydeł, jednak sama także miała problemy w ofensywie.

W 71. minucie Jędrzejczyk dobrze zacentrował do Mateusza Wieteski, który główkował obok słupka. Jagiellonia starała się przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, jednak obrona "Wojskowych" nie dawała się zaskoczyć. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry z dystansu huknął wprowadzony Juan Camara. Próba byłego zawodnika Miedzi Legnica nie mogła zaskoczyć Majeckiego. Niebawem Gwilia znakomicie podał do Luquinhasa, który wpadł w pole karne i chyba niepotrzebnie szukał podania do kolegów. Za kilka minut ta niewykorzystana okazja mogła zemścić się na gościach. Patryk Klimala rozegrał dwójkową akcję z Martinem Kostalem, który nieznacznie niecelną próbą zakończył ten drugi. W samej końcówce zagotowało się na trybunach, kiedy zdaniem piłkarze gospodarzy sfaulowany ostał Camara. Gwizdek arbitra jednak milczał.

Minuta po minucie

Kurs na wygraną Legii w Białymstoku - 2,62. Remis 3,4, a wygrana Jagiellonii 2,82.
Odbierz pierwszy zakład bez ryzyka u głównego sponsora Legii - Fortuna zakłady bukmacherskie.
19:08 - Witamy ze stadionu w Białymstoku. Nad miastem przeszła niedawno ogromna ulewa. Teraz sytuacja nieco się uspokoiła. Czekamy na wyjście na boisko legionistów
Aleksandar Vuković nieco przemeblował sklad. Gramy bez typowego drugiego skrzydlowego. Niewykluczone, że na lewej stronie zagra Gwilia a na prawej Luquinhas. Rolę dziesiątki może pełnić Cafu. Wkrótce przekonamy się, czy nasze przypuszczenia są właściwe.
19:46 - Na boisko wychodzą bramkarze gospodarzy
19:48 - Są również piłkarze Legii
19:55 - Trwa rozgrzewka obydwu zespołów
20:06 - Do rozpoczęcia meczu nieco ponad 20 minut. Deszcz przestał padać i warunki do gry są bardzo dobre.
20:17 - Piłkarze schodzą już do szatni. Niebawem zaczynamy!
20:22 - Trwa prezentacja składów
Ruszyli!
20:28 - Szymon Marciniak wyprowadza obydwie jedenastki na boisku. Zaczynamy za chwilę!
20:29 - Zawodnik Jagiellonii Jesus Imaz odebrał przed meczem nagrodę dla najlepszego piłkarza minionego miesiąca
20:30 - Legia dzisiaj na biało. Gospodarze w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Szymon Marciniak rozpoczął mecz
2' - Legia przerywa akcję Jagiellonii i będzie aut
3' - Gospodarze na skrzydle i bardzo dobry odbiór Stolarskiego
4' - Niezgoda do Luquinhasa i ten sfaulowany przez obrońcę. Aut na wysokości pola karnego
4' - Żółta kartka: Guilherme (Jagiellonia)
4' - Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej. Oby nie było to nic poważnego
5' - Wygląda na to, że wszystko w porządku. Do wykonania rzutu wolnego szykuje się do Gwilia
6' - Ależ blisko! Fantastyczna akcja Gwilii, który ograł dwóch rywali, dograł do Jędrzejczyka, a ten w ostatnim momencie zablokowany
6' - Wysoki pressing Legii opłaca się. Gospodarze nie mogą wyjść ze swojej połowy
7' - Kolejny atak sunie na połowę klubu z Białegostoku. Na razie piłkę spokojnie rozgrywającą obrońcy Legii
7' - Żółta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
7' - Niestety... Prosty błąd, piłka za plecy Lewczuka, który ratuje się faulem w bocznej strefie boiska. Żółta kartka dla legionisty
8' - Gwilia szukał prostopadłym podaniem Niezgody, który uprzedzony przez dobrze ustawionego rywala. Szkoda
9' - Luquinhas zbyt długo holuje piłkę i traci ją na rzecz Pospisila
11' - Inicjatywę przejęła Jagiellonia, który stara się atakować środkiem pola. To właśnie tam gra najlepszy strzelec tego klubu w tym sezonie - Jezus Imaz
12' - Wygląda na to, że to Walerian Gwilia pełni rolę drugiego skrzydłowego. Gruzin był próbowany na tej pozycji na jednym z ostatnich przedmeczowych treningów
12' - Pospisil na lewo, ale strata. Kontratak Legii również niedokładny. Sporo nerwowości w obydwu drużynach
13' - Prikryl niekryty uderza zza pola karnego, jednak na szczęście niecelnie... Pierwszy strzał na bramkę tego wieczoru
13' - To z całą pewnością spore ostrzeżenie dla defensywy Legii
14' - W sektorze kibiców Jagiellonii pojawiła się kartoniada
15' - Rocha nie dał się ograć na lewej stronie i zatrzymał atak rywali
15' - Znakomita okazja Bidy, który minął Lewczuka, ale zabrakło mu zdecydowania, co zrobić z piłką
17' - Rocha do Cafu, ten na skrzydle utrzymuje się przy piłce, ale ostatecznie nic z tego ataku nie wychodzi
17' - Kolejny ostry faul na Luquinhasie
18' - Martins do Stolarskiego, mocne wstrzelenie piłki w pole karne i pierwsza dobra interwencja Damiana Węglarza
18' - Martins do Niezgody i dobrze podanie przeciął Runje. Legia nadal ma jednak piłkę
19' - Złe dośrodkowanie Gwilii w pole karne. Legia szybko jednak odzyskuję piłkę
20' - Rocha płasko w pole karne i dobrze ustawieni obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Portugalczykowi podał Gwilia, który jak dotąd prezentuje się naprawdę dobrze
21' - Drobne nieporozumienie pomiędzy Imazem i Jędrzejczykiem. Do akcji musiał wkroczyć sędzia, który rozdzielił zawodników
23' - Luquinhas do Niezgody, ten podał na drugą stronę pola karnego, gdzie trafiła ona najpierw do Cafu, a potem do Gwilii. Gruzin celował w kierunku okienka i zabrakło mu naprawdę niewiele, aby zmieścić tam piłkę!
24' - Jak na razie cała gra zespołu wygląda przynajmniej przyzwoicie
25' - Cafu odważnie ruszył lewą stroną, mocno dośrodkował w szesnastkę i znowu zabrakło kogoś do wykończenia
25' - Prostopadłe podanie do Mudrinskiego i w porę swoją bramkę opuścił Majecki. Bardzo dobra interwencja golkipera na przedpolu
26' - Żółta kartka: Luis Rocha (Legia)
26' - Nierozważne zagranie Rochy, który kopnął przeciwnika. Sędzia sięga po żółtą kartkę... Czy słusznie? Można mieć wątpliwości...
27' - Antolić zmuszony do wycofania piłki do Majeckiego. Legia buduje kolejny atak
28' - Wrzutka Luquinhasa zablokowana i piłkę pewnie złapał Węglarz
29' - Znowu faul na Luquinhasie i tym razem rywalom już się nie upiekło
29' - Żółta kartka: Taras Romańczuk (Jagiellonia)
29' - Gwilia z wolnego, jednak wprost na głowę przeciwnika. Legia mimo to nadal w posiadaniu piłki
30' - Ależ blisko!
30' - Rocha płasko w szesnastkę i w ostatnim momencie piłkę spod nóg Luquinhasa wygarnął jeden z rywali
30' - Tylko rzut rożny
31' - Faul w ataku podczas wykonywania rzutu rożnego. Piłka dla gospodarzy
32' - Teraz atak lewą stroną, gdzie dobrze dysponowany jest Gwilia. Spokojne jednak wycofanie do obrony. Legia chce wciągnąć rywali na swoją połowę
33' - Prosty błąd Rochy, który nieczysto trafił w piłkę. Kończy się to autem dla przeciwników
34' - Arsenić uprzedza Cafu
34' - Znowu nie popisał się Rocha. Tym razem "Jaga" ma już rzut rożny
35' - Nieporozumienie Majeckiego z Lewczukiem, które omal nie zakończyło się straconym golem. Bramkarz wyskoczył do piłki, lecz zderzył się z obrońcą. Na szczęście wszystko bez konsekwencji
36' - Koniec meczu dla Rochy!
36' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
36' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Luis Rocha (Legia)
36' - To było pięć kompromitujących minut dla Portugalczyka. Dwa proste błędy i druga żółta kartka
37' - Legia nie grała źle, ale teraz będzie musiała głównie się bronić. Od razu na rozgrzewkę ruszyli Wieteska oraz Karbownik
37' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
38' - Na razie z konieczności na lewej obronie gra Gwilia
39' - Jagiellonia bliska gola. Podanie Guilherme bez przyjęcia w kierunku Mudrinskiego, a ten był minimalnie spóźniony, aby zamknąć akcję
40' - Osamotniony w środku pola Cafu. Na lewej pomocy biega Antolić
40' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
41' - Atak Jagiellonii oczywiście prawą stronę, gdzie brakuje teraz nominalnego obrońcy
41' - Strzał Romanczuka zza pola karnego poszybował ponad celem
42' - Martins fauluje w środku pola
42' - Legioniści prawdopodobnie wytrzymają w tym ustawieniu do końca pierwszej połowy. W przerwie przyjdzie czas na odpowiednie korekty
42' - Dośrodkowanie Guilherme zablokowane
43' - Do wejścia jednak już gotowy Wieteska
43' - Karbownik, który w ostatnich meczach prezentował się bardzo dobrze, zostaje na ławce rezerwowych
44' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Mateusz Wieteska
44' - Wieteska zajął miejsce obok Lewczuka. Na lewą stronę powędrował Artur Jędrzejczyk
44' - Gwilia sfaulowany. Będzie szansa na dośrodkowanie
45' - Luquinhas zbyt indywidualnie i został powstrzymany przez obrońcę
46' - Szkoda, bo to była dobra okazja do kontry
46' - Faul na Stolarskim w bocznej strefie
46' - Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty
47' - Wieteska powalczył o piłkę, jednak na niewiele się to zdało wobec ataku dwóch rywali
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Dobry mecz Legii, ale niestety czerwona kartka mocno komplikuje założenia na drugą część gry. Zobaczymy, jak zespół zdecyduje się ustawić Aleksandar Vuković
Legioniści wracają na murawę
Wygląda na to, że zespoły zaczną bez zmian

46' - Początek drugiej połowy
47' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
47' - Gwilia wrócił na lewą stronę pomocy. W środku Maartins oraz Cafu
48' - Faul na Luquinhasie, który to już zresztą... Rywale ewidentnie chcą go dzisiaj wykluczyć z gry
49' - Pomocnik często łapie się za stopę i kuluje. Być może niebawem potrzebna będzie zmiana
49' - Ładna akcja Gwilia, ale nie ma zupełnie do kogo dośrodkować w polu karnym
49' - Niezgoda w polu karnym zatrzymany przez rywali
50' - Gwilia! Gruzin przejął piłkę na połowie rywali i z jego mocnym uderzeniem poradził sobie Węglarz. Rzut rożny
51' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
51' - Za moment jeszcze próba Luquingasa. Jego dokładność pozostawiła jednak sporo do życzenia
53' - Imaz chciał sprytnie podać za plecy obrońców, ale na szczęście ta sztuka mu się nie powiodła
54' - Jagiellonia stara się dużo rozgrywać na połowie Legii, chcąc wykorzystać fakt grania w przewadze. Na razie nie udaje im się jednak sforsować obrony
55' - Bida przegrał starcie ze Stolarskim na skrzydle
56' - Poza boiskiem rozgrzewają się: Kante, Karbownik oraz Nagy
56' - Za chwilę na boisko wejdzie Juan Camara
57' - Pospisil ma teraz bardzo dużo miejsca w środku pola, ostatecznie rozprowadza akcję na skrzydło. Dośrodkowanie do Mudrinskiego, ten przejmuje piłkę i mocno podaje wzdłuż bramki... na szczęście nikt nie zamknął tej akcji
57' - Zmiana Jagiellonia: Tomas Prikryl Juan Camara
58' - Znów wrzutka do Mudrinskiego i tym razem Stolarski poza linię końcową
59' - Uderzenie głową po dośrodkowaniu Zorana Arsenicia mija słupek bramki Majeckiego!
61' - Jagiellonia buduje swój atak
61' - Luquinhas powstrzymany przez obrońców. Szybkość pomocnika Legii nie jest im dzisiaj straszna. Przegrywa on z nimi starcia fizyczne
62' - Camara podał, a właściwie... nabił swojego kolegę stojącego przed bramką Legii. Całe szczęście ten w porę się nie zorientował i nie zdołał opanować tego "dogrania"
63' - Prostopadłe podanie do Mudrinskiego i ofiarna interwencja Lewczuka ratuje Legię
63' - Obrońca potrzebuje jednak pomocy medyczne. Źle upadł i wydaje się, że ma problem z barkiem
64' - Lewczuk podniósł się i powoli opuszcza boisko. Chyba wszystko jest w porządku
65' - Kolejne niezrozumienie Majeckiego ze swoją obroną! Bramkarz wychodzi do dośrodkowania, a piłkę zagarnia mu Wieteska, wybijając na rzut rożny
65' - Niestety, po przerwie ofensywna gra Legii niemal nie istnieje
65' - Sfaulowany w środku pola Cafu
66' - Na boisko wejdzie Jose Kante
66' - Niezgoda dostał dobre podanie, ale nieco źle przyjął piłkę i udanie wyszedł z bramki Węglarz
66' - Legia jednak nadal utrzymuje się przy piłce
66' - Stolarski ogrywa Camarę i będzie zmiana
67' - Zmiana Legia: Jarosław Niezgoda Jose Kante
67' - Jagiellonia podwaja, a momentami nawet potraja krycie. Na razie legioniści mają problemy, aby się temu przeciwstawić
68' - Pierwsze podanie w kierunku Kante. Napastnik jednak uprzedzony
69' - Tym uderzeniem Kante mógł postraszyć gołębie na stadionie
70' - Jędrzejczyk na lewej obronie zatrzymany przez Bidę. Aut dla Legii
70' - Faul na Luquinhasie bardzo blisko pola karnego. Pół metra dalej i mielibyśmy rzut karny.
71' - Pozycja jest niewygodna, ponieważ dosyć ostry kąt do bramki Węglarza
71' - Gwilia bardzo źle - wprost w nogę defensora
72' - Martins na skrzydło, wrzutka do Wieteski, który uderza obok bramki
73' - Jak na razie nie da się odczuć tego, że od kilkudziesięciu minut Jagiellonia gra w przewadze
73' - Problemy ma Martins, który leży na murawie
73' - Portugalczyk wstał i już jest gotowy do gry
74' - Faul Wieteski, który chyba łokciem uderzył przeciwnika podczas walki o piłkę
74' - Za moment na boisku zamelduje się Klimala
75' - Mudrinski zatrzymany przez Lewczuka
75' - Gwilia zbyt mocno dośrodkowuje i nic z tego ataku nie wyszło
76' - Odważny strzał Camary został zablokowany i rzut rożny
76' - 19 308 widzów
77' - Gwilia na skrzydle, wrzutka w kierunku Kante i dobrze wyszedł z bramki Węglarz
78' - Jagiellonia rozgrywa swój atak niczym w hokeju. Piłka krąży po obrębie pola karnego
78' - Zmiana Jagiellonia: Ognjen Mudrinski Patryk Klimala
79' - Uderzenie Camary wysoko ponad poprzeczką
80' - Faul na Kante
80' - Żółta kartka: Zoran Arsenić (Jagiellonia)
81' - Akcja Jagiellonii skrzydłem, ale zupełnie bez pomysłu. Strata piłki
82' - Gwilia na prawej stronie, czeka na kolegów i zmuszony jest wycofać do obrony
82' - Było blisko prowadzenia!
82' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
83' - Gwilia znakomicie podał do Luquinhasa, który wpadł w pole karne i chyba niepotrzebnie szukał podania do kolegów
83' - Ostatecznie futbolówka nie trafiła do nikogo i przeleciała przez całe pole karne
84' - Zmiana Jagiellonia: Bartosz Bida Martin Kostal
84' - Zmiana Legia: Luquinhas Dominik Nagy
85' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
86' - Ładna dwójkowa akcja Kostala i Klimali zakończona minimalnie niecelnym strzałem tego pierwszego!
87' - Coraz mniej do zakończenia meczu. Zanosi się na bezbramkowy remis
87' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
88' - Rożny dla gospodarzy
89' - Okazja dla Jagi, ale pogubił się napastnik i sytuację zdołał wyjasnić Stolarski
90' - Kostal wysoko nad bramką
90' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
91' - Faul na szarżującym Cafu
91' - Zagotowało się na środku boiska
91' - Z całą pewnością posypią się kartki
92' - Żółta kartka: Ivan Runje (Jagiellonia)
93' - Żółta kartka: Cafu (Legia)
94' - Wszystko zaczęło się od faulu na Cafu. Potem w jego obronie stanęli koledzy, którzy starli się z rywalami na środku boiska
94' - Sędzia doliczył cztery minuty
94' - Jagiellonia w jednym z ostatnich ataków
95' - Żółta kartka dla Camary za symulowanie rzutu karnego!
95' - Żółta kartka: Juan Camara (Jagiellonia)
95' - Ożywiły się trybuny, kiedy padł na murawę pomocnik Jagiellonii, jednak sędzia nie dał się nabrać
96' - Sytuacja jest jednak jeszcze sprawdza na Varze...
96' - Nic z tego! Gramy dalej
96' - Jeszcze atak Legii. Cafu jednak niedokładnie
96' - Kante wychodzi z piłką poza linię końcową
97' - Gwilia zablokowany i będzie aut dla Legii
98' - Legioniści nie spieszą się z rozegraniem piłki
98' - Koniec meczu!

Koniec! Legia i Jagiellonia podzieliły się punktami. Bardzo dobra pierwsza połowa "Wojskowych", w drugiej było już nieco mniej akcji w ofensywie, jednak defensywa nadal funkcjonowała bez zarzutu