Mateusz Wieteska 4
Michał Karbownik 14
Paweł Wszołek 22
Bartosz Slisz 99
74' Domagoj Antolić 7
Walerian Gwilia 8
68' Luquinhas 82
Mateusz Cholewiak 17
Wojciech Muzyk 19
Luis Rocha 16
Inaki Astiz 34
Artur Jędrzejczyk 55
74' Andre Martins 24
Piotr Pyrdoł 31
68' Maciej Rosołek 39

W Białymstoku znów bez goli

Po mało emocjonującym spotkaniu Legia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Mecz nie obfitował w wiele sytuacji strzeleckich zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Dla Legii to drugi remis 0-0 w Białymstoku z rzędu.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu Legia musiała dokonać jednej bardzo ważnej zmiany w składzie. Na rozgrzewce kontuzji doznał Tomas Pekhart, który wobec urazów Vamary Sanogo i Jose Kante miał być napastnikiem pierwszego wyboru na najbliższego mecze. Jego miejsce na murawie zajął Walerian Gwilia, który na szpicy wymieniał się miejscem z Mateuszem Cholewiakiem. Po kilku minutach od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze mieli doskonałą szansę, aby wyjść na prowadzenie. Po dograniu z lewej strony w stuprocentowej sytuacji znalazł się Martin Pospisil, ale fatalnie przestrzelił. Nieco większą przewagę mieli od początku gracze z Białegostoku. Legii brakowało mocy w ataku, a dotychczas najciekawszą szansę mieli w 23. minucie. Wówczas z rzutu wolnego mocno uderzył Bartosz Slisz i piłka po odbiciu się od jednego z rywali przeleciała obok słupka.

Bramkarze nie mieli tego dnia zbyt wiele pracy. Większość akcja kończyła się jeszcze przed polem karnym, a strzały z dystansu w bezpiecznej odległości mijały cel. Do końca pierwszej połowy zerowa ilość celnych uderzeń utrzymała się. Gra nie porywała i drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie jak skończyła pierwsza. Dopiero w 52. minucie zobaczyliśmy pierwsze celne uderzenie na bramkę. Z rzutu wolnego przymierzył Jakov Puljić i pewnie lecącą piłkę złapał Radosław Majecki. Przez kolejne kilkanaście minut Legia była stroną aktywniejszą, ale nadal nie potrafiła stworzyć poważniejszego zagrożenia. Dwukrotnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Paweł Wszołek, jednak zabrakło mu precyzji. W 71. minucie świetnym podaniem z głębi pola popisał się Bartosz Slisz, który wypatrzył urywającego się Cholewiaka. Zawodnik Legii za moment wpadł w pole karne Jagiellonii i w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z obrońców.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasy gry dwukrotnie na skrzydle pokazał się Cholewiak. Pomocnik poprowadził dwie szybkie kontry - jedną z nich skończył złym podaniem, a drugą strzałem, z którym poradził sobie Damian Węglarz. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni, kończąc tym samym mecz, który stał na bardzo niskim poziomie.

Minuta po minucie

19:25 - Dzień dobry wszystkim!
19:26 - Znamy już wyjściowy skład "Wojskowych" na mecz z Jagiellonią. Zaszło w nim kilka zmian. Trener zdecydował się oszczędzić Artura Jędrzejczyka oraz Waleriana Gwilię. Na ławce ponownie zasiadł Andre Martins. Natomiast szanse otrzymali: Paweł Stolarski, Mateusz Cholewiak, Mateusz Wieteska i Bartosz Slisz. Ponadto kontuzjowanego Kante w ataku zastąpił Tomas Pekhart.
19:56 - A tymczasem w Gdańsku... Lechia wygrała 1-0 z Piastem.
20:15 - Tymczasem mamy kolejne fatalne wieści: Kontuzji na rozgrzewce doznał Tomas Pekhart. Zastąpi go Walerian Gwilia!
Piłkarze wyszli na boisko. Legia na biało. Jagiellonia na żółto-czerwono.

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Na spalonym Puljić.
3' - Wieteska zablokował strzał Romańczuka
5' - Cholewiak walczył w prawym narożniku boiska i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego.
6' - Bardzo dobra okazja dla Jagiellonii, ale Pospisil fatalnie przestrzelił z 12 metrów.
9' - Luquinhas wystawił piłkę na 16 metr do Gwilii, ale Gruzin odegrał bardzo źle.
12' - Wszołek próbował dryblingu z prawej strony po a karnego, ale został zablokowany.
13' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
13' - Na spalonym Paweł Wszołek.
17' - Mocno niecelny strzał Romańczuka zza pola karnego.
19' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
19' - Legionista faulował brzydko Romańczuka.
19' - Rzut rożny dla Jagi.
20' - Głową uderzył Romańczuk, piłka przelaciała pomiędzy nogami Wszołka i na szczęście nie opanował jej Tiru.
21' - Stolarski chciał wypuścić Wszołka, ale panowie nie zrozumieli się i od bramki Węglarz.
22' - Makuszewski wpadł w pole karne, ale dobrze zablokował to Wieteska. Rożny dla gospodarzy.
23' - Faul na Karbowniku. Będzie dośrodkowanie Antolicia w pole karne.
24' - Romańczuk faulował Gwilię - nakładka. Będzie rzut wolny.
25' - Mocny strzał Slisza tuż nad ziemią, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
25' - Ni nie wyszło z dośrodkowania Antolicia.
25' - Faul Karbownika.
27' - Bardzo słabe uderzenie Gwilii zza pola karnego.
29' - Strata Slisza w środku pola, a następnie faul Wieteski.
30' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
31' - Prostopadłe podanie Gwilii do Cholewiaka, ten potężnie huknął w sytuacji sam na sam z 16 metrów, ale niecelnie. Bramki jednak i tak by nie było, bo legionista był na pozycji spalonej.
31' - Żółta kartka: Jakov Puljić (Jagiellonia)
33' - Antolić faulowany przez Bidę.
34' - Bardzo ładny rajd Wszołka, który poradził sobie z Pospisilem, podał na 6 metr, ale Cholewiak nie sięgnął piłki.
35' - Żółta kartka: Bartosz Bida (Jagiellonia)
36' - Stolarski faulowany tuż przed linią boczną pola karnego.
36' - Dośrodkowanie Antolicia łatwo wybili rywale.
37' - Strzał Antolicia po ziemi z 18 metrów - po ziemi i daleko obok słupka.
39' - Próba technicznego strzału Gwilii, ale było daleko do bramki i nie wyszło to uderzenie Gruzinowi.
41' - Faul na środku boiska na Luquinhasie.
42' - Żółta kartka: Maciej Makuszewski (Jagiellonia)
42' - Trzecie upomnienie dla zawodnika gospodarzy. Tym razem Makuszewski faulował Karbownika.
43' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - Wieteska wybił na rzut rożny.
44' - Dośrodkowanie Poslisila daleko wybija Wieteska. Kontra Legii.
44' - Aj.. Luquinhas źle zagrał do Cholewiaka...
45' - Kolejny korner dla Jagi.
45' - Stolarski wybił głową i znowu kontra Legii. Karbownik podał do Wszołka na lewą stronę ten zagrał w poprzek... nikt nie sięgnął
46' - Jeszcze Legia w ataku, Stolarski próbował uderzać ale został zablokowany.
46' - W odpowiedzi szansa dla Jagiellonii, ale Lewczuk pięknie odebrał piłkę.
47' - Sędzia dolicza 1 minutę.
48' - Koniec pierwszej połowy

Trzeba przyznać, że pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu pozytywnych emocji. Legionistom brakowało precyzyjnych strzałów i realnego zagrożenia pod bramką Damiana Węglarza.
Biorąc pod uwagę dzisiejsze mecze, to obecnie Legia ma 11 punktów przewagi nad Piastem oraz Lechem Poznań, który remisuje bezbramkowo do przerwy z Pogonią.
Wracamy do gry! Najpierw legioniści, a za chwilę gospodarze pojawiają się na murawie.
Obaj trenerzy wstrzymali się z roszadami w przerwie.

46' - Początek drugiej połowy
46' - Jagiellonia rozpoczęła drugie 45 minut. Oby ta odsłona przyniosła więcej pozytywnych emocji.
47' - Gospodarze w posiadaniu. Próbują przedzierać się prawą stroną, środkowa strefa boiska i jest na posterunku Slisz.
48' - Karbownik.. Nieudana próba przejścia lewym skrzydłem. Jagiellonia wznawia z autu.
49' - Luquinhas lewą flanką. Powstrzymany zawodnik Legii na skrzydle. W odpowiedzi gospodarze...
49' - Makuszewski próbował oszukać Antolicia i pomocnik Legii musiał uciekać się do faulu.
49' - Pospisil w pole karne, gdzie Runje zdołał oddać strzał głową. Nad poprzeczką.
50' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
51' - Bida, Puljić... Akcja lewą stroną, zagranie w pole karne. Wydawało się, że zbyt ostry kąt, zbyt mało miejsca, ale mimo wszystko Makuszewski pokusił się o strzał i wywalczył rzut rożny.
51' - Kolejny raz "Jaga" z narożnika... Zagrożenie oddalone. Tymczasowo.
52' - Lewczuk czysto? Nic z tego. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Puljiciu.
53' - Miejscowi fani domagają się gola, ale ten strzał Puljicia pewnie obronił Majecki.
53' - Cholewiak w polu karnym... Dostał podanie od Luquinhasa, ale pomocnik Legii był na pozycji spalonej. Szkoda.
54' - Romańczuk... z głębi pola kompletnie do nikogo.
55' - Wszołek... Do niego adresowana piłka z głębi pola od Slisza. Wszołek próbował czarować na skrzydle, ale ostatecznie odegrał do partnerów z tylnych formacji.
55' - Antolić do Stolarskiego w szesnastkę. Spalony...
57' - Sędzia nasłuchuje wieści z wozu. Wygląda na to, że nie było pozycji spalonej u Cholewiaka.
57' - Aaa jednak...
57' - Zmiana Jagiellonia: Jakub Wójcicki Zoran Arsenić
58' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
58' - Borysiuk rozciągnął na prawe skrzydło. Jednak piłka wraca do środkowej formacji. Jagiellonia stara się naciskać, ale legioniści odpierają ataki przeciwników.
59' - Lewczuk faulowany przez Puljicia.
60' - Nieudana akcja legionistów lewą stroną. Był Karbownik, niby był Luquinhas, ale skrzydłowy stołecznego zespołu nie opanował piłki.
60' - Dokładne podanie do Wszołka, jest Stolarski.
60' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Legia)
62' - Zmiana Jagiellonia: Ariel Borysiuk Jesus Imaz
62' - Gwilia z rzutu wolnego w pole karne... Jednak gospodarze wybijają na róg.
63' - Antolić w pole karne. Wszołek uderza głową, piłka ociera się o rywala i jeszcze raz... Niestety, bez powodzenia.
65' - Tiru z błędem, gubi piłkę, ale Cholewiak od razu został wycięty.
65' - Żółta kartka: Bogdan Tiru (Jagiellonia)
66' - Makuszewski próbuje siać spustoszenie... Prawa strona boiska. Zgranie w pole karne, ale Wieteska wybija na róg.
67' - Trener Vukovicia wzywa posiłki. Do wejścia szykuje się Rosołek.
68' - Tymczasem Lewczuk wybija piłkę w ostatniej chwili Makuszewskiemu. Zawodnik "Jagi" pada na murawę, ale nie było przewinienia.
68' - Imaz leży w polu karnym, ale sędzia nie daje się nabrać.
69' - Zmiana Legia: Luquinhas Maciej Rosołek
70' - Jagiellonia w ataku. Dośrodkowanie w pole karne, ale Stolarski podbija głową. Jeszcze Wieteska. Jeszcze Imaz próbuje szczęścia, ale głową obok bramki.
71' - Majecki od bramki... Na aut.
72' - Slisz do Cholewiaka... Idzie mu z pomocą Rosołek. To powinno być podanie, ale nie... Zdecydował się na strzał i... Runje wybił w decydującym momencie na róg. Futbolówka nawet nie doleciała do Węglarza. Szkoda...
72' - To było realne zagrożenie pod bramką białostocczan...
74' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Andre Martins
76' - Imaz w polu karnym... Zablokowany.
77' - Legia w posiadaniu. Zagranie z głębi pola w stronę Wszołka. Za mocno Wieteska. Aut dla gospodarzy.
78' - Arsenić, Romańczuk... Przewiózł się Imaz w polu karnym. Jednak na nasze szczęście, piłka minęła podopiecznego Petewa.
79' - Karbownik wraca, ale Makuszewski z faulem na obrońcy Legii.
80' - Wszołek ostro potraktowany przez Arsenicia.
81' - Gwilia w pole karne... Skaczą legioniści, ale ani Wszołek, ani Rosołek nie zamknęli akcji celnym strzałem. Węglarz od bramki.
83' - Gwilia do Cholewiaka. Ładnie obsłużony, wpadł w pole karne. Pokazywał się Wszołek, ale za późno ten strzał, te zagranie... Kolejna szansa Cholewiaka, kolejna zmarnowana.
84' - I jeszcze raz... Cholewiak. Tym razem górna piłka, strzał z bardzo ostrego kąta. Węglarz podbija poza plac gry. Rzut rożny.
84' - Zmiana Jagiellonia: Maciej Makuszewski Tomas Prikryl
85' - Legia z rzutu rożnego w pole karne, ale to gracze w żółto-czerwonych strojach zrobili należyty użytek z piłki. Oddalone zagrożenie od bramki Węglarza.
87' - Arsenić z autu w pole karne, ale Lewczuk wybija głową poza szesnastkę.
87' - Rzut wolny dla "Jagi" z lewej strony boiska. Pospisil w pole karne, ale Majecki wyjaśnia sytuację.
88' - Majecki między słupkami... Wyłapuje próbę gospodarzy.
89' - Jagiellonia. Wymiana podań... Spokojnie do przodu gracze Petewa, bez pośpiechu.
89' - Natomiast legioniści nie dopadają agresywnie do przeciwnika.
91' - Slisz przecina podanie z prawej strony. Rzut rożny dla Jagiellonii. Szansa dla Pospisila i spółki.
91' - Dośrodkowanie w pole karne... Arsenić sygnalizuje zagranie ręką u zawodnika Legii. Sędzia Przybył pozostaje niewzruszony.
92' - O ręki nie ma mowy... Stolarski dostał w plecy. Zatem kolejny róg. I ponownie piłka w rękach Majeckiego.
93' - Sędzia doliczył 3 minuty.
94' - Żółta kartka dla trenera Petewa. Wcześniej Vuković został ukarany w ten sam sposób.
94' - Koniec meczu!

Koniec. To nie było porywające spotkanie. Mamy białostockie 0-0. Tym samym Legia powiększa przewagę o punkt nad Piastem Gliwice. Na mistrzostwo będziemy musieli poczekać przynajmniej do 4 lipca, kiedy to zagramy z Lechem w Poznaniu.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com.