Mięciel
Czereszewski
Sędzia główny Michał Nowak (Katowice)

Wrócili z dalekiej podróży

150 fanów Legii w Lubinie - źródło: Nasza Legia Po beznadziejnej pierwszej połowie Legia przegrywała w Lubinie 2-0 po golach Dubickiego i Kowalskiego. Jednak w drugiej odsłonie podopieczni Franciszka Smudy wreszcie obudzili się i zdobyli aż trzy gole. Jedną nawet pomogli im zdobyć gospodarze. Najpierw piłkę do siatki skierował Mięciel, potem w zamieszaniu samobója strzelił Majka, a 5 minut przed końcem "kontuzjowany" Marek Citko popisał się pięknym udrzeniem w samo okienko bramki i Legia wygrała 2-3!

Citko strzela na 3-2! - źródło: Nasza Legia Serwis Legia LIVE! jako pierwszy w internecie umieszcza rozmowę z Franciszkiem Smudą po meczu:
RED. - Legia wróciła z dalekiej podróży po meczu w Lubinie...
F.S. - Na pewno mecz był dramatyczny. Po pierwszej połowie nie mogłem być zadowolony z zespołu. Spotkanie można porównać do meczu Legii z Widzewem. Kolejny raz trener Mirosław Jabłoński przezywał taki właśnie dramat. Szkoda, że on musi przezywać te dramaty, ale ja też przeżyłem i chyba się czuję tak jak on.
- W ostatnich dniach pana nie chwalono, wręcz krytykowano. Czy dzisiaj był to mecz ostatniej szansy dla Pana i drużyny?
- Ja nie uznaję takich meczów. Wiem kiedy z zespołu odejść. Ja przecież jestem w Legii od października i jak do tej pory, żadnego spotkania nie przegrałem. Jeżeli chodzi o moje odejście to ktoś sobie zaspekulował. Jest to skandaliczne bo to jest preferowane przez człowieka, który pracuje w warszawskiej Legii i tą atmosferę zaostrza.
- Sugeruje Pan, że atmosfera w klubie nie jest najlepsza?
- To znaczy atmosfera w zespole jest... dobra. Jednak takie artykuły takie jakie są, są niesmaczne.

Autor: Woytek

Minuta po minucie

1 min. - Początek meczu
8 min. - zmiana w Legii: Wróblewski za Wojtalę.
16 min. - bramka Dubicki (Zagłębie) bez asysty.
18 min. - po strzale Sokołowskiego (Legia), Żuraw wybija piłkę z lini bramkowej.
25 min. - Dubicki (Zagłębie) nie wykorzystał sytuacjii sam na sam.
38 min. - bramka Kowalski (Zagłębie) po podaniu Podbrożnego.

Koniec pierwszej połowy.

64 min. - zmiana w Zagłębiu: Molongo za Dubickiego.
67 min. - bramka Mięciel (Legia) bez asysty.
67 min. - zmiana w Legii: Citko za Bednarza.
78 min. - bramka samobójcza Majka (Zagłębie) po dośrodkowaniu Citki (Legia).
78 min. - zmiana w Zagłębiu: Lizak za Molongo.
85 min. - bramka Citko (Legia) bez asysty.
90 min. - zmiana w Zagłębiu: Jasiński za Kowalskiego.
92 min. - Koniec meczu. Pierwsza wygrana.