Tomas Huk 5
Jakub Holubek 14
Arkadiusz Pyrka 77
Patryk Sokołowski 18
75' Tomasz Jodłowiec 3
64' Michał Chrapek 6
64' Dominik Steczyk 16
75' Jakub Świerczok 70
Jakub Szmatuła 1
75' Tiago Alves 7
Kristopher Vida 10
75' Michał Żyro 11
64' Mateusz Winciersz 15
64' Patryk Lipski 17

Koniec marzeń o pucharze

W meczu 1/4 finału Pucharu Polski Legia Warszawa przegrała 1-2 z Piastem Gliwice. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył w drugiej połowie Rafael Lopes, który doprowadził do remisu w 66. minucie. Niestety, kilkanaście minut potem decydujące trafienie zanotował Tiago Alves. W pierwszej połowie dla gości strzelił z kolei Jakub Świerczok.

Legia Warszawa przystąpiła do meczu z Piastem w najsilniejszym możliwym składzie. Już w 1. minucie legioniści stanęli przed szansą na zdobycie bramki - Paweł Wszołek dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji. W 8. minucie z gola mogli cieszyć się jednak goście. Błąd popełnił Artem Szabanow, który najpierw dwukrotnie nie upilnował wychodzących do dośrodkowań rywali, a później został oszukany zwodem przez Jakuba Świerczoka. Napastnik Piasta wykorzystał nieporozumienie w defensywie i strzałem z bliskiej odległości pokonał Cezarego Misztę.

W 18. minucie dobre podanie otrzymał Paweł Wszołek, zdecydował się na strzał głową, ale uderzenie to było minimalnie niecelne. Chwilę później przed swoją szansą stanął Kacper Kostorz. Napastnik Legii chciał skopiować akcję z meczu z Górnikiem Zabrze, ale Jakub Czerwiński nie dał się nabrać na prosty zwód. Ostatecznie jednak sędzia przerwał grę, ponieważ legionista znajdował się na pozycji spalonej. W 22. minucie zupełnie niepilnowany Andre Martins oddał mocny, ale niecelny strzał z dystansu. Świetną sytuację legioniści mieli w 28. minucie. Filip Mladenović wykonywał rzut wolny po faulu na Kostorzu, Mateusz Wieteska zdołał oddać strzał głową, ale piłka trafiła tylko w słupek bramki strzeżonej przez Frantiska Placha.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo wyrównana. Legioniści wprawdzie prowadzili grę, ale Piast także próbował wyprowadzać swoje akcje. W 42. minucie goście wykonywali rzut wolny. Mocnego dośrodkowania nie wykorzystał jednak żaden z zawodników Piasta. Legioniści do końca starali się odrobić straty, ale robili to dosyć nieporadnie i na przerwę schodzili przy stanie 0-1.

Przed rozpoczęciem drugiej części gry trener Czesław Michniewicz dokonał jednej zmiany - z boiska zszedł narzekający na uraz Artur Jędrzejczyk, a jego miejsce zajął Josip Juranović. W 47. minucie Kostorz dobrze utrzymał się przy piłce i zdołał oddać strzał, ale zbyt lekki, by mógł zaskoczyć bramkarza. Legioniści wyraźnie się ożywili, ale nie przynosiło to wymiernych efektów. W 56. minucie trener Legii dokonał kolejnej zmiany - Walerian Gwilia zastąpił słabo spisującego się w środę Andre Martinsa. Zupełnie niewidoczny był także Luquinhas, który w ostatnim czasie prezentował się naprawdę dobrze. Niestety, legioniści nie mieli pomysłu, jak zaatakować w bardziej zaskakujący sposób czy choćby znaleźć się z piłką w polu karnym rywala. Nic więc dziwnego, że w składzie nastąpiły kolejne dwie korekty. Na boisku pojawili się Rafael Lopes i Nazarij Rusyn. Boisko opuścił Kacper Kostorz, który także nie błyszczał w spotkaniu z Piastem.

W 63. minucie mogliśmy obejrzeć chyba najciekawszą akcję Legii od początku drugiej połowy. Gwilia dobrze zagrał do boku, do Juranovicia, ten dośrodkował piłkę, a Bartosz Slisz próbował skierować ją głową do bramki. W 66. minucie legioniści doprowadzili wreszcie do wyrównania. Świetne dogranie Mladenovicia przed bramkę wykorzystał niepilnowany przez rywali Lopes, który z niespełna 5 metrów wpakował piłkę do siatki. Po doprowadzeniu do remisu Legia dążyła do zdobycia drugiego gola. Niebawem swoją szansę miał Gwilia, lecz jego uderzenie z pola karnego zostało ofiarnie zablokowane przez Jakuba Czerwińskiego i mieliśmy tylko rzut rożny.

Zbyt ofensywna gra po doprowadzeniu do remisu niestety zemściła się na gospodarzach. W 78. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Szabanow, który niedokładnie podał do Wieteski. Z tego wszystkiego skorzystał wprowadzony w drugiej połowie Alves, który przebiegł z piłką nieatakowany kilkadziesiąt metrów, położył na murawie prostym zwodem Misztę i skierował piłkę do pustej siatki. Zimny prysznic przyszedł na graczy Czesława Michniewicza bardzo szybko. Kiedy wydawało się, że kwestią czasu będzie strzelenie przez jego drużynę drugiego gola, niespodziewanie to goście znaleźli sposób na pokonanie bramkarz rywali.

Kilka minut potem bliski gola był Kapustka. Pomocnik rozegrał dwójkową akcję z Lopesem i z jego próbą z dużym trudem poradził sobie Plach. Ostatecznie, pomimo trzech doliczonych minut do regulaminowego czasu gry, Legia nie zdołała już poważnie zagrozić Plachowi. Gliwiczanie po raz kolejny wywieźli z Łazienkowskiej wygraną, a w dodatku tym razem wyeliminowali legionistów z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski.

Minuta po minucie

20:20 - Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej 3!
Już za kilka minut początek meczu, którego stawką jest awans do półfinału Pucharu Polski.
Rola środkowego napastnika w Legii przypadła dzisiaj dla Kacpra Kostorza.
"Sen o Warszawie" na wyjście piłkarzy
Losowanie za nami za moment startujemy

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Rozpoczęli goście
3' - Bardzo groźna akcja Legii. Szybkie rozprowadzenie piłki od obrony przez środek na skrzydło do Wszołka. Prawo skrzydłowy gospodarzy posłał ją w pole karne i minimalnie minął się z nią Kostorz!
6' - Błąd Maldenovicia, który wyprowadzając piłkę podał wprost pod nogi Chrapka
7' - Tym razem błąd gości i od autu Legia
8' - GOL! Piast Gliwice
9' - Strzelec gola: Jakub Świerczok (Piast)!
10' - Błąd defensywy Legii i Świerczok pokonuje Misztę strzałem z bliskiej odległości, ale ostrego kąta pod poprzeczkę
11' - Żółta kartka: Michał Chrapek (Piast)
12' - Kolejny raz bardzo ostro potraktowany Luquinhas, tym razem napomnienie dla gracza gości
15' - Oskrzydlająca akcja Wszołka, dośrodkowanie w pole karne, tam w powietrzu walczył z obrońcami Luquinhas - bez powodzenia. Do piłki dopadł jeszcze Kapustka, ale daleki od ideału.
19' - Kolejna szansa Legii. Szabanow dośrodkowuje w pole karne, ale strzał Wszołka mija bramkę Placha
20' - Mladenović wypuszcza Kostorza i pozycja spalona
22' - Pierwszy rzut rożny w meczu. Piłkę ustawił Mladenović
24' - Kolejny korner. Obrońcy wybijają piłkę przed pole karne, gdzie czeka Martins. Strzał pomocnika gospodarzy ląduje na górnej siatce bramki Placha
25' - Kolejny raz "Mladen" traci piłkę na rzecz Chrapka
25' - Rzut wolny dla Piasta. Będzie dośrodkowanie
26' - Poradzili sobie legioniści
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
28' - Czerwiński lepszy od Kapustki i ostatecznie piłka w rękach Placha
28' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
29' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Kostorzu. Okazja do bezpośredniego strzału
30' - Jednak dośrodkowanie i piłka po strzale Wieteski trafia w słupek!
31' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
32' - Za odepchnięcie rywala w walce o piłkę przy linii końcowej Bartosz Slisz został napomniany kartką
37' - Legia cały czas w ataku tyle, że brakuje wymiernych korzyści
42' - Piast broni się całym zespołem na swojej połowie i ciężko sforsować zasieki
42' - Rzut wolny dla gości
46' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Kapustka do spółki z Szabanowen zatrzymali szarżującego Steczyka
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Przewaga Legii w każdym boiskowym elemencie. Niestety najważniejsza statystka dla gości.
Piłkarze wrócili na murawę

45' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Josip Juranović
46' - Początek drugiej połowy
46' - Gramy! 45.minut od być albo nie być w półfinale
48' - Kostorz strzela z 18 metrów, piłka przyblokowana przez obrońcę i pewnie łapie Plach
50' - Podwójna strata Kapustki naprawiana przez kolegów
50' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
56' - Szabanow niedokładnie podaje do Maldenovicia i aut dla gości
57' - Zmiana Legia: Andre Martins Walerian Gwilia
57' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Piasta
59' - Gwilia do Wszołka i piłkę przecina Holubek
60' - Szykuje się podwójna zmiana w Legii
61' - Zmiana Legia: Kacper Kostorz Rafael Lopes
61' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Nazarij Rusyn
63' - Sokołowski zatrzymuje piłkę ręką a gwizdek sędziego milczy
64' - Kiks Miszty o mało nie zakończył się golem dla Piasta
64' - Zmiana Piast: Dominik Steczyk Mateusz Winciersz
65' - Zmiana Piast: Michał Chrapek Patryk Lipski
67' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
67' - Strzelec gola: Rafael Lopes (Legia)!
68' - Nareszcie! Milionowe dośrodkowanie w pole karne Mladenovicia dotarło do celu. Kompletnie niepilnowany Lopes z 5 metrów głową umieścił piłkę w bramce.
72' - Goście po straconym golu trochę przesunęli się bliżej linii środkowej
74' - Ajjjjj... "Mladen" w pole karne, Gwilia przyjmuje i zostaje zablokowany przez obrońcę. Tylko rzut rożny
75' - Zmiana Piast: Tomasz Jodłowiec Tiago Alves
75' - Zmiana Piast: Jakub Świerczok Michał Żyro
76' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
78' - GOL! Piast Gliwice
79' - Strzelec gola: Tiago Alves (Piast)!
81' - Zmiana Legia: Luquinhas Ernest Muci
82' - Katastrofalny błąd Szabanowa, który za lekko podał do Wieteski. Piłkę przejął Alves i popędził przez pół boiska sam na sam z Misztą. Spokojnie minął golkipera Legii umieszczając piłkę w pustej bramce.
83' - Kolejny raz Alves, tym razem nad bramką
84' - Prostopadła piłka do Lapesa i spalony
85' - Walka bark w bark a arbiter odgwizduje przewinienie Mladenovicia
86' - Rzut wolny dla Legii
86' - Dośrodkowanie i rzut rożny
89' - Nieduanie przyjęcie piłki przez Muciego i strata
91' - Druga połowa meczu przedłużona o 3 minuty
91' - Rzut rożny dla Piasta
93' - Żółta kartka: Mateusz Winciersz (Piast)
94' - Jak to nie wpadło! Gwilia z 5 metrów niepilnowany strzelił nad poprzeczką
94' - Koniec meczu!

Legia przegrywa z Piastem 1-2 i odpada z rozgrywek Pucharu Polski.
Przewaga gospodarzy była widoczna przez cały mecz lecz brakowało konkretów po bramką Placha.
Piast natomiast wykorzystał do bólu błędy Legii i cieszy się z awansu.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i zapraszamy po więcej na legionisci.com