Robert Ivanov 4
Jakub Kiełb 3
Makana Baku 28
Mateusz Kupczak 21
69' Mateusz Czyżycki 17
90' Maciej Żurawski 34
Mateusz Kuzimski 9
Adam Zrelak 99
Daniel Bielica 33
Jakub Kuzdra 13
69' Mariusz Rybicki 19
90' Robert Janicki 22

Mladen show

W meczu 21. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Wartą Poznań 3-2. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1. Świetne spotkanie rozegrał Filip Mladenović, którego jednak nie zobaczymy na boisku w meczu z Zagłębiem Lubin.

Lepszego początku spotkania legioniści nie mogli sobie wymarzyć. Już w 3. minucie Legia wyszła na prowadzenie za sprawą Filipa Mladenovicia. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Bartosz Kapustka zgrał do niepilnowanego Mladenovicia, a ten posłał piłkę do siatki. Futbolówka musnęła jeszcze plecy Jana Grzesika. Po tym golu legioniści spokojnie prowadzili grę, ale kolejne minuty nie przyniosły dogodnych sytuacji do powiększenia prowadzenia. W 19. minucie Slisz mocno uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Adrian Lis nie dał się zaskoczyć.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, piłkarze przeciwnika nie potrafili w przepisowy sposób powstrzymywać rozpędzonego Luquinhasa, ale tym razem sędzia starał się uspokoić sytuację, szybko pokazując piłkarzom Warty dwie żółte kartki po faulach na Brazylijczyku.

W 26. minucie po kolejnym rzucie rożnym strzał głową oddał Mateusz Wieteska. Uderzenie było jednak niecelne. Chwilę później niespodziewanie było już 1-1. Jan Grzesik świetnie uderzył z narożnika pola karnego, piłka przeleciała nad interweniującym Arturem Borucem, odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać. Mladenović dośrodkował piłkę w pole karne, a Paweł Wszołek z bliskiej odległości skierował ją do bramki. Po 30 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 2-1.

W 34. minucie celny strzał oddał Rafael Lopes, jednak bramkarz Warty był na posterunku. Tuż przed przerwą świetną sytuację mieli goście. Baku dograł piłkę w pole karne, ale Mateusz Kuzimski jej nie sięgnął.

W przerwie w zespole Legii nastąpiła jedna zmiana. Z boiska zszedł Rafael Lopes, a zastąpił go Tomas Pekhart. W 52. minucie Mladenović nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika. Sędzia pokazał legioniście za to zagranie żółtą kartkę. Było to czwarte tego typu upomnienie obrońcy Legii, co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin. Mimo wszystko, ten mecz był w jego wykonaniu naprawdę udany. 3 minuty później na murawie pojawił się Walerian Gwilia, który zmienił Andre Martinsa.

W 61. minucie było już 3-1. Ponownie strzelcem bramki Filip Mladenović. Po dośrodkowaniu Pawła Wszołka Luquinhas oddał celny strzał, interweniował bramkarz, a "Mladen" z bliskiej odległości dobił piłkę. Można powiedzieć, że w ten sposób zrehabilitował się za żółtą kartkę.

Kilka minut później goście przeprowadzili jedną z nielicznych dobrych sytuacji - Adam Zrelak nie mógł jednak zaskoczyć tym uderzeniem Artura Boruca. W 77. minucie piłka spadła na rękę Pawła Wszołka. Sędzia po analizie VAR odgwizdał rzut karny dla Warty. Mateusz Kupczak posłał futbolówkę do siatki tuż obok interweniującego golkipera Legii. Chwilę później Tomas Pekhart faulował jednego z zawodników z Poznania. Jakub Kiełb wykonywał rzut wolny z ok. 23 metrów, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

W końcówce spotkania Bartosz Slisz przebiegł kilkanaście metrów, oddał strzał z dystansu, ale Lis poradził sobie z tym uderzeniem. W doliczonym czasie piłka musnęła w polu karnym plecy Mateusza Wieteski. Sędzia miał w tej sytuacji wątpliwości, ale po szybkiej konsultacji mógł podjąć tylko jedną decyzję - rzutu karnego dla Warty nie ma. Po chwili zakończył spotkanie.

Minuta po minucie

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Gramy! Zaczęła Legia
4' - Atak Legii i pierwszy rzut rożny w meczu. Martins przy piłce
4' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
4' - Strzelec gola: Filip Mladenović (Legia)!
6' - GOL! Krótkie rozegranie do Kapustki, ten wrzucił w pole karne. Piłka trafiła do Mladenovicia, który oddał strzał z pierwszej piłki, ta odbiła się jeszcze od pleców Grzesika i wpadła do bramki obok zaskoczonego Lisa.
9' - Warta w ataku i ofensywny faul Kiełba na Kapustce
11' - Żółta kartka: Adam Zreľak (Warta)
11' - Szabanow decyduje się na strzał z dystansu bardzo daleko do celu
12' - Żółta kartka dla gości to efekt brzydkiego faulu na Bartoszu Sliszu
13' - Warta od rzutu rożnego, ale bez problemu radzą sobie legioniści
19' - Rzut wolny dla Legii, Faulowany nie kto inny jak Luquinhas
21' - Bezpośredni strzał Slisza piąstkuje Lis
22' - Żółta kartka: Aleks Ławniczak (Warta)
22' - Faulowany po raz kolejny Luquinhas
24' - Błąd Slisza, który przy próbie naprawy sfaulował Żurawskiego
26' - Warta w ataku i Kuzimski zablokowany przez Wieteskę
27' - Strzał Wieteski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obok bramki
27' - GOL! Warta Poznań
28' - Strzelec gola: Jan Grzesik (Warta)!
29' - Grzesik chciał dośrodkować a wyszedł mu centro strzał. Zaskoczony Boruc musnął piłkę końcami palców, ale mimo to od słupka wpadła do siatki.
30' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
30' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
32' - Błyskawiczna odpowiedź Legii! Mladenović z lewego skrzydła dośrodkował na dalszy słupek gdzie akcję idealnie zamknął Paweł Wszołek pakując piłkę do bramki.
34' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
35' - Kolejny błąd Slisza, który za lekko odegrał od tyłu. Ratował się faulem i został ukarany przez sędziego kartką
38' - Luquinhas nieustannie przewracany przez przeciwników
40' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
42' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
43' - Dośrodkowanie Kuzimskiego, które Szabanow wybija poza pole karne
44' - Szansa dla gości z rzutu wolnego
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Znakomita okazję zmarnowali goście. Baku podał wzdłuż bramki do Kuzimskiego, który będąc w polu bramkowym nie trafił w piłkę
46' - Koniec pierwszej połowy

Dobre 45. minut w wykonaniu jednych i drugich. Skuteczniejsi gospodarze i to oni prowadzą.

45' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Tomas Pekhart
46' - Początek drugiej połowy
46' - Legia z jedną zmianą, Warta w tym samym zestawieniu
47' - Pozycja spalona Tomasa Pekharta
48' - Baku faulowany przez Mladenovicia. Rzut wolny przy linii bocznej
49' - Kiełb w pole karne i radzą sobie legioniści
49' - Żurawski z dystansu obok bramki Boruca
52' - Brzydki faul "Mladena", ale oszczędził go sędzia
52' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
53' - A jednak nie. Kartka pokazana z opóźnieniem
56' - Zmiana Legia: Andre Martins Walerian Gwilia
57' - Kombinacyjna akcja gospodarzy ale tym razem dośrodkowanie Mladenovicia ląduje w rękach Lisa
57' - "Żyleta jest zawsze z wami" dobiega zza stadionu. Kibice od początku nieustannie dopingują drużynę z okolic Torwaru.
61' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Filip Mladenović (Legia)!
64' - Pograli na małej przestrzeni Kapustka z Wszołkiem po czym ten drugi zagrał w pole karnego do Luquinhasa. Strzał Brazylijczyka zdołał jeszcze obronić Lis, ale przy dobitce Serba był już bezradny
68' - Gwilia próba zagrania prostopadłej piłki do Kapustki, ale połapał się w tym Kiełb i przejął futbolówkę
69' - Dobra akcja Legii, niestety w polu karnym powstał chaos i zakończyła się niecelnym strzałem Kapustki
70' - Zmiana Warta: Mateusz Czyżycki Mariusz Rybicki
74' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
75' - Szabanow zagrał piłkę na sam na sam do Kapustki, niestety niedokładnie przyjęcie sprawiło, że strzał poleciał nad bramką
76' - Rzut rożny dla Warty
78' - Ojoj... będzie pewnie karny. Jest VAR
79' - Karny dla gości po zagraniu ręką Wszołka
79' - GOL! Warta Poznań
79' - Strzelec gola: Mateusz Kupczak (Warta) z karnego!
80' - Wyczuł intencje strzelca Boruc, ale nie był w stanie obronić uderzenia
81' - Szabanow fauluje Baku. Zwietrzyli szansę na korzystny rezultat goście
82' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
83' - Nie potrafili legioniści skutecznie oddalić zagrożenie i kolejny rzut wolny dla gości. 22 metry do bramki
84' - Bezpośredni strzał Kiełba wysoko nad poprzeczką
88' - Pekhart strzela i skutecznie Lis
90' - Slisz skutecznie wygrał starcie bark w brak z Kuzimskim zapobiegając groźnej akcji
90' - Zmiana Warta: Maciej Żurawski Robert Janicki
91' - Sędzia doliczył 3 minuty
94' - Zamieszanie w polu karnym Boruca. Strzał blokuje Wieteska i Warta domaga się karnego.
95' - Gramy rzut rożny
95' - Koniec meczu!

Niespodziewanie ciężką przeprawę mieli dziś legioniści.
Po meczu w którym padło 5 goli zgarnęli komplet punktów.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na legionisci.com

Relacja z trybun

Żyleta jest zawsze z Wami - relacja z trybuny Torwar

W tym sezonie, który tak naprawdę zmierza już ku końcowi, właściwie nie mieliśmy okazji wspierać naszych piłkarzy. Chociaż rząd powoli odmraża niektóre branże - otwiera m.in. kina czy teatry - to stadiony od drugiej połowy września pozostają zamknięte. Przy okazji meczu z Wartą fani Legii postanowili zakończyć ten okres bezczynności. W sobotni wieczór zebraliśmy się przed Torwarem, skąd przez 105 minut dopingowaliśmy nasz ukochany klub.

Co prawda grupa legionistów jeździła na niektóre mecze wyjazdowe, ale wszystkim nam zdecydowanie brakuje regularnego wspierania naszego klubu. Życie ułożone pod terminarz, do którego przywykliśmy przez lata, do którego musiały przywyknąć nasze rodziny, w ostatnich miesiącach zostało wywrócone do góry nogami. Nie zamierzamy się jednak poddawać, a że duszy fanatyka nie da się łatwo pozbyć najlepiej pokazał sobotni spektakl na trybunie Torwar. Dwa dni przed meczem na mieście zostało wywieszonych ponad 50 banerów "Sobota 20:00 - Wszyscy na Ł3". W dniu meczu oczywiście mundurowi byli mocno spięci i spisywali wszystkich, którzy zbyt wcześnie pojawili się w pobliżu naszego stadionu.

Główna grupa zebrała się przy Łazienkowskiej pomiędzy głównym Torwarem i Torwarem małym na 10 minut przed rozpoczęciem meczu - oczywiście w maseczkach i tak, by nie blokować ruchu drogowego ulicą Łazienkowską. Na początku tradycyjnie odśpiewaliśmy "Mistrzem Polski jest Legia". Policja w pełnym rynsztunku zgrupowała się wzdłuż Łazienkowskiej, zajmując pozycje głównie pomiędzy wejściem na Żyletę a bramą wjazdową na parking. Zobaczywszy naszą grupę, która ostatecznie liczyła ponad 2 tysiące osób, raz po raz wzywali posiłki, ale nie zdecydowali się na prowokacje i interwencje, jakie miały miejsce w ostatnich czasach w naszym mieście.

Chyba wszyscy stęskniliśmy się za głosem naszego "gniazdowego", który ze specjalnie przygotowanego gniazda prowadził doping. Pierwsze ryknięcie było piekielne - widać, że wszyscy stęsknili się za tym, co kochamy najbardziej. Jako że nasza grupa była dość mocno rozciągnięta, doping "podbijał" jeszcze jeden gniazdowy, który wdrapał się na okoliczne drzewo. Dość szybko doszły nas informacje, że Legia strzeliła bramkę, co sprawiło, że niedługo później miał miejsce pierwszy pokaz pirotechniczny. Racowisko wraz z wybuchami petard dało kapitalny efekt. W górę zostały również wystrzelone sztuczne ognie.

Z przodu zaprezentowane zostały flagi "Nienawidzimy wszystkich", "Żyleta jest zawsze z Wami" i "Legia". Właśnie hasło "Żyleta jest zawsze z Wami" było kluczowe tego wieczora. Zawsze, bez względu na okoliczności, jesteśmy z Legią. Nieznani Sprawcy na trzech trybunach ułożyli folie, które utworzyły świetnie widoczne podczas transmisji telewizyjnej czarne hasło na białym tle - "Żyleta jest zawsze z Wami".

Doping niósł się na tyle głośno, że piłkarze doskonale słyszeli naszą obecność. Ostatecznie poniósł ich do kolejnego zwycięstwa - Legia jest na najlepszej drodze do szesnastego mistrzostwa Polski. Pod Torwarem bawiliśmy się kapitalnie, tańcząc m.in. walczyka labada. Zabawa była przednia, co nieco kontrastowało z widokiem po drugiej stronie ulicy, gdzie z tarczami stali "smutni panowie", raz po raz odpalający z kasety gadkę o stanie epidemii i ew. konsekwencjach. Aby nie dostali wilka, nieco gimnastyki zapewniły im wybuchające fajerwerki.

Fani Legii zaprotestowali również przeciwko ratowaniu konfidentów z naszych podatków w przypadku zarażenia koroną. Skandowane były następujące "protestacyjne" hasła: "Hanior szmato pier...na, niech zabije cię korona", "A dla Haniora zabraknie respiratora", "Tak już być musi, ta k... niech się udusi" oraz "Dupę masz już roz...ną, teraz płuca niech ci staną".

Co prawda niektórzy śledzili przebieg spotkania na telefonach, ale zdecydowana większość koncentrowała się tylko na głośnym dopingu i świetnej zabawie. Najlepiej widać to było w przerwie, którą... przegapiliśmy. Kiedy piłkarze byli w szatni, my dopingowaliśmy tak jak wcześniej. I bawiliśmy się w najlepsze przez 105 minut! W drugiej połowie na przedzie od strony Łazienkowskiej zaczęło powiewać kilkanaście legijnych flag na kijach. Zaprezentowane zostało także drugie tego dnia racowisko wraz ze świecami dymnymi i stroboskopami. "Gdziekolwiek Legia będzie grać, blisko czy daleko stąd..." - niosło się spod Torwaru przez dobrych kilka minut. W końcówce spotkania, przy stanie 3-2, śpiewana była m.in. pieśń "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz" oraz "Nie poddawaj się, ukochana ma...".

Przed Towarem mieliśmy okazję spotykać się już przed laty przy okazji różnych protestów. Ostatnim razem wspieraliśmy naszych piłkarzy w meczu z Ajaxem, kiedy UEFA zamknęła stadion. Miejmy nadzieję, że rządzący pójdą w końcu po rozum do głowy i chociaż częściowo otworzą stadiony w całej Polsce. Na kibicowskiego bakcyla nie ma i nigdy nie będzie szczepionki - nas się tak łatwo nie pozbędziecie. "Do zobaczenia na trybunach" - słychać było życzenia kibiców, żegnających się po sobotnim, kapitalnym spektaklu. Fakt, że nie widzieliśmy murawy i przebiegu meczu nie miał w tym momencie znaczenia - pomagaliśmy Legii w takich warunkach, w jakich to było możliwe. A teraz otwierać k... stadiony!