11 Samuel Mraz 46'
Artur Boruc 1
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
78' Artem Szabanow 13
Paweł Wszołek 22
78' Bartosz Slisz 99
58' Andre Martins 24
Josip Juranović 2
Bartosz Kapustka 67
71' Tomas Pekhart 9
78' Luquinhas 82
Cezary Miszta 35
78' Mateusz Hołownia 3
Mateusz Cholewiak 17
58' Walerian Gwilia 8
78' Jakub Kisiel 63
Nazarij Rusyn 31
78' Ernest Muci 20
71' Kacper Kostorz 30

Pekh4rt

Legia wysoko aż 4-0 ograła na wyjeździe Zagłębie Lubin, a wszystkie gole były autorstwa Tomasa Pekharta. W niedzielny wieczór Czech rozegrał jeden z lepszych meczów w swojej karierze, dzięki czemu umocnił siebie na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców oraz swoją drużynę w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego stroną zdecydowanie bardziej aktywną byli piłkarze Legii. Gracze Czesława Michniewicza dobrą okazję stworzyli sobie już w 1. minucie gry, ale w zamieszaniu w polu karnym żaden z nich nie zdołał oddać celnego strzału. Chwilę potem arbiter podyktował dla warszawskiego klubu rzut karny. Sfaulowany w szesnastce został Tomas Pekhart, który po chwili sam podszedł do wymierzenia kary przeciwnikom. Czech z 11 metrów się nie pomylił i mógł cieszyć się z pierwszego trafienia w tym meczu. W ciągu kolejnych 13 minut napastnik kontynuował swój boiskowy koncert. Niebawem po raz drugi i trzeci wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dokładne podania ze skrzydeł i wykazując się iście snajperskim nosem. W 13. i 19. minucie starcia sfinalizował dwie składne akcje kolegów, zamykając je czekając na piłkę przy prawym słupku Dominika Hładuna. Pierwsze 20 minut spotkania z Zagłębiem było najlepsze dla Pekharta za czasu gry w Legii, a być może i w całej jego piłkarskiej karierze.

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego mogło być 4-0 dla Legii. Świetnym podaniem z głębi pola do Bartosza Kapustki popisał się Andre Martins, piłka następnie trafiła do Luquinhasa, który mając przed sobą tylko bramkarza z Lubina, posłał piłkę ponad poprzeczką. Za moment uderzenia z dystansu spróbował z kolei Josip Juranović. Chorwat mierzył w kierunku prawego okienka bramki gospodarzy, ale tym razem świetną interwencję zaprezentował Hładun. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trener lubinian zdecydował się na dwie zmiany w składzie. W ten sposób przyznał się do tego, że obrana przez niego koncepcja gry na to spotkanie kompletnie zawiodła. Pierwsze 45 minut było bardzo dobre w wykonaniu mistrzów Polski, którzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był spokojny. Zagłębie starało się atakować i znaleźć pierwszego gola, lecz dobrze spisywała się obrona Legii. Swoją szansę miał co prawda z rzutu wolnego Patryk Szysz, jednak trafił zaledwie w boczną siatkę. W 64. minucie piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce, a skierował ją tam nie kto inny jak oczywiście bohater wieczoru - Tomas Pekhart. Cała akcja miała swój początek na skrzydle, skąd w pole karne podał Wszołek. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Lorenco Simić, który czubkiem buta podał ją wprost do Czecha, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Zagłębia. Niebawem po dośrodkowaniu ze skrzydła główkował wprowadzony Walerian Gwilia. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

Z biegiem czasu trener Michniewicz dokonał kilku zmian w składzie. Na boisku pojawili się m.in. Jakub Kisiel, Kacper Kostorz czy Ernest Muci, przez co poziom zgrania piłkarzy na murawie nieco spadł. Akcje nie były już tak składne jak wcześniej, ale pomimo tego legioniści nadal w pełni kontrolowali to, co działo się murawie.

Minuta po minucie

Piłkarze wychodzą już na boisko.
Legia wystąpi oczywiście w zielonych koszulkach, Zagłębie w okolicznościowych, złotych trykotach.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Rozpoczęli gospodarze
2' - Pierwsza dobra sytuacja Legii, Kapustka zagrywał w pole karne z prawej strony, ale Pekhart nie zdołał oddać strzału
4' - Dalekie zagranie Luquinhasa do Juranovicia, ten zbiegł do środka i oddał strzał z dystansu. Niestety, piłka minęła słupek Hładuna
5' - Rzut karny dla Legii!
5' - Crnomarković przytrzymywał Pekharta
6' - Trwa jeszcze analiza VAR
6' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
6' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia) z karnego!
7' - Sam poszkodowany podszedł do piłki, wyczekał ruchu bramkarza i posłał futbolówkę w środek bramki. 1-0 dla Legii!
8' - Boruc łapie dośrodkowaną w pole karne piłkę
8' - Lekki strzał z dystansu Luquinhasa nie mógł zaskoczyć bramkarza Zagłębia
10' - Niedokładne dośrodkowanie Wszołka i piłka opuściła boisko
14' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
14' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
14' - GOL dla Legii!!! Co to była za sytuacja!
16' - Juranović dośrodkował z linii końcowej, dwaj legioniści minęli się z piłką, dopadł do niej Wszołek, oddał strzał, odbity, jeszcze obrońcy próbowali wybić piłkę, a Pekhart zdążył wstać z murawy, odwrócić się i z najbliższej odległości wpakować piłkę do siatki
17' - Trzeba przyznać, że legioniści bardzo dobrze weszli w to spotkanie
18' - Rzut rożny dla Legii
19' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
19' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
19' - To wprost niewiarygodne!!!! Tomas Pekhart po raz trzeci
20' - Martins zagrał w piątkę, Pekhart dołożył nogę obok interweniującego Simicia i z 2 metrów wpakował piłkę do siatki.
21' - Fenomenalny wprost powrót Czecha do wyjściowego składu
24' - Dośrodkowanie Balicia - Boruc łapie piłkę
26' - Przy takim wyniku legioniści nie muszą się w ogóle spieszyć i tak właśnie się dzieje - spokojnie konstruują atak pozycyjny
31' - 30 minut za nami. O przebiegu meczu świadczy nie tylko wynik, ale także fakt, że Zagłębie nie oddało ani jednego strzału. Zresztą na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje, kiedy byli przed bramką Legii
32' - Kapustka zagrał piłkę na 6. metr, Luquinhas miał piłkę na nodze, ale źle uderzył i ta przeleciała nad poprzeczką. Powinno być 4-0
33' - Bardzo dobry strzał Juranovicia prawą nogą zza pola karnego. Hładun musiał wybić piłkę na rzut rożny
38' - Pekhart przewraca się w polu karnym, piłkarz Zagłębia chyba nastąpił mu na stopę, ale gramy dalej
38' - Podliński faulowany przez Szabanowa
39' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
39' - Rzut wolny z linii bocznej na wysokości pola karnego
39' - Zagłębie domaga się rzutu karnego, sygnalizując zagranie ręką
40' - Zmiana Zagłębie: Filip Starzyński Adam Ratajczyk
40' - Zmiana Zagłębie: Miroslav Stoch Jewgienij Baszkirow
41' - Trener Zagłębia szybko zdecydował się na dokonanie zmian w składzie
43' - Pierwsza połowa pod całkowitą kontrolą Legii, praktycznie bez zagrożenia ze strony Zagłębia
45' - Slisz popędził prawą stroną, zagrał do środka, Pekhart złożył się do strzału, ale jego uderzenie zostało zablokowane
45' - Szabanow leży w polu karnym, zwija się z bólu
46' - Crnomarković nadepnął mu na stopę
46' - Sędzia doliczył 3 minuty
48' - Wieteska podbił piłkę do góry, Podliński próbował strzału przewrotką
49' - Nastąpiło lekkie ożywienie w zespole Zagłębia
49' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia Warszawa prowadzi w Lubinie 3-0. Zapraszamy na drugą połowę spotkania.

44' - Zmiana Zagłębie: Karol Podliński Samuel Mraz
45' - Zmiana Zagłębie: Jakub Żubrowski Kamil Kruk
46' - Początek drugiej połowy
47' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
48' - Mateusz Wieteska faulował Ratajczyka ok. 20 m od bramki
49' - Szysz uderzył bezpośrednio na bramkę, ale piłka minęła prawy słupek
50' - Faul Martinsa w środku boiska
51' - Dośrodkowanie Balicia, piłka trafiła do Szysza, ten oddał strzał prawą nogą
52' - Faulowany Jędrzejczyk
53' - Walerian Gwilia za chwilę pojawi się na placu gry
54' - Na spalonym Pekhart
56' - Slisz oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła jeszcze w jednego z zawodników
57' - Hładun źle wyprowadził piłkę, prosto do Martinsa, ten zagrał do Kapustki, którego strzał został zablokowany
57' - Rzut rożny dla Legii
58' - Zagłębie wychodzi z kontrą, którą zastopował Slisz
58' - Zmiana Legia: Andre Martins Walerian Gwilia
62' - Druga połowa rozgrywana jest w spokojnym tempie
63' - Prosta strata Szabanowa, bez konsekwencji
64' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
64' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
64' - 4-0. I znów Tomas Pekhart!!
65' - Duży błąd Simicia, który zamiast wybić piłkę, wyłożył ją Pekhartowi, a ten z ok. 7 m idealnie przymierzył pod poprzeczkę
70' - Strzał Juranovicia był zbyt lekki, by zaskoczyć Hładuna
71' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Kacper Kostorz
72' - Wrzutka Juranovicia, strzał Gwilii głową, piłka przeleciała ponad poprzeczką
73' - Kapustka przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie przerwał gry
74' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
75' - Slisz staranował Hładuna, ale obyło się bez kartki
76' - Do gry szykują się Hołownia i Muci
77' - Strzał Kostorza został zablokowany
78' - Wrzutka Szabanowa, Gwilia minął się z piłką
79' - Zmiana Zagłębie: Dejan Drażić Łukasz Łakomy
79' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jakub Kisiel
79' - Zmiana Legia: Luquinhas Ernest Muci
79' - Zmiana Legia: Artem Szabanow Mateusz Hołownia
80' - Kiks Juranovicia, Jędrzejczyk musiał ratować sytuację
80' - Faul Jędrzejczyka w narożniku boiska
83' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
85' - Muci wychodził na pozycję, ale zagranie do niego było zbyt mocne
86' - Dośrodkowanie Juranovicia zablokowane, jeszcze obrońca dotknął piłkę i od bramki Hładun
88' - Niecelny strzał Kruka
90' - Nieporozumienie między Gwilią i Kostorzem i napastnik Legii nie sięgnął piłki
91' - Koniec meczu!

Sędzia nie doliczył ani minuty do drugiej połowy. Legia Warszawa wygrała w Lubinie 4-0. Wszystkie bramki zdobył Tomas Pekhart. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z meczu z Pogonią.