43 Antoni Kozubal
Artur Boruc 1
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
57' Artem Szabanow 13
Igor Lewczuk 5
57' Paweł Wszołek 22

Mecz bez historii

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz nie obfitował w zbyt wiele okazji bramkowych - dobrych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, więc rezultat remisowy można uznać za sprawiedliwy.

Przez pierwsze kilkanaście minut gra była wyrównana. Mistrzowie Polski nie dopuszczali do rozwinięcia się Lecha w ofensywnie, spokojnie kontrolując środek boiska. Dopiero w 12. minucie gospodarze zdołali przedostać się pod pole karne, co od razu zakończyło się celnym uderzeniem Mikaela Ishaka, z którym spokojnie poradził sobie Artur Boruc. Z biegiem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Lecha, chociaż w dużej mierze polegało to tylko na częstszym utrzymywaniu się przy piłce. W okolicach 20 minuty ponownie dwukrotnie zagroził Lech. Najpierw niecelnie z dystansu strzelił Lubomir Satka, a za moment do sytuacji po wrzutce z prawej strony doszedł Ishak. Najlepszemu strzelcowi poznaniaków zabrakło jednak celności. Legioniści nie mogli tego dnia odnaleźć się na boisku. Ich ataki były niemrawe i niewiele brakowało, a pierwszą połowę zakończyliby z zerową liczbą celnych uderzeń. Dopiero tuż przed zejściem do szatni o krok od pokonania bramkarza Lecha był Luquinhas. Brazylijczyk dostał podanie będąc w polu karnym, ale niestety nieczysto trafił w piłkę i Mickey van der Hart popisał się skuteczną interwencją.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czujność Boruca znowu sprawdził Ishak. Napastnik Lecha główkował po wrzutce z prawej strony, lecz trafił w sam środek wprost w ustawionego bramkarza Legii. Za moment odgryźli się piłkarze z Warszawy. Błąd w polu karnym popełnił Satka, który stracił piłkę na rzecz Luquinhasa. Pomocnik za moment podał do Tomasa Pekharta, który przegrał pojedynek z van der Hartem. Po godzinie gry swoich kolegów skutecznych wyjściem na przedpole uratował Boruc. Golkiper "Wojskowych" uprzedził pędzącego w kierunku piłki Jakuba Kamińskiego.

W 65. minucie Dani Ramirez oddał płaskie uderzenie zza pola karnego i końcówkami palców futbolówkę poza linię końcową zdołał zbić bramkarz Legii. Ta sytuacja to jednak kolejne potwierdzenie tego, że w drugiej połowie gospodarze prezentowali się lepiej od swoich rywali - szczególnie jeśli chodzi o zapędy w ofensywie. Dopiero kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wreszcie z dobrej strony pokazali się legioniści. Luquinhas przebojem wdarł się w pole karne, skąd oddał uderzenie, z którym zdołał poradzić sobie van der Hart. Bramkarz Lecha spokojnie interweniował również kilka minut potem, gdy technicznym strzałem z półwoleja chciał go zaskoczyć Filip Mladenović.

Minuta po minucie

Witamy ze stadionu w Poznaniu. Dzisiaj Legia zagra w czerwonych strojach, Lech wystąpi na niebiesko.
Już tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania.
Piłkarze obydwu zespołów wychodzą już na boisko

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Rozpoczęli legioniści
3' - Ishak faulował Martinsa, ten długo nie podnosił się z murawy
5' - Na razie tempo meczu jest spokojne, ale to lechici są częściej przy piłce. Legia nie stworzyła jeszcze żadnej akcji
6' - Ishak faulowany przez Jędrzejczyka na środku boiska
7' - Kapustka dobrze rozegrał z Juranoviciem, ten popędził prawą stroną, dośrodkował w pole karne, jednak żaden z jego kolegów nie zamykał tej akcji
9' - Lechici stracili piłkę na własnej połowie, przejął ją Luquinhas, odegrał, Slisz posłał prostopadłą piłkę, ale i tam razem nikogo tam nie było
12' - Martins do Kapustki, ten do Juranovicia, dośrodkowanie... zbyt mocno, Mladenović nie zdążył
15' - Strzał Tiby, Broni Boruc
16' - Legioniści powoli budują atak pozycyjny, wycofanie do bramkarza
17' - Jędrzejczyk zderzył się z Ishakiem, legionista nie podnosi się
17' - Trener Michniewicz głośno wyraził swoją opinię, na co zareagował sędzia Frankowski
21' - Strzał Ishaka z pola karnego, piłka przeleciała wysoko nad bramką
23' - Strzał Satki z dystansu, niecelny
26' - Teraz z dystansu uderzał Kwekweskiri, ale piłka przeleciała ponad bramką
31' - Niewiele ciekawego dzieje się na boisku, sporo gry w środku pola, brak jakichkolwiek sytuacji bramkowych po stronie Legii
33' - ostro faulowany Slisz, sędzia odgwizdał przewinienie, ale nie pokazał kartki
34' - Puchacz zagrywa przed bramkę, na szczęście nikt nie doszedł do tej piłki
35' - Optyczna przewaga nadal po stronie gospodarzy
36' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
36' - Puchacz zagrał ręką, ale bardzo daleko od bramki
40' - Rzut rożny dla Legii. Luquinhas zagrywał do Pekharta, ale ten został uprzedzony przez lechitę
41' - Krótkie rozegranie, wycofanie do Mladenovicia i mamy kolejny korner
42' - Z linii końcowej wrzucał piłkę Mladenović i znów rzut rożny
42' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
42' - Ponownie wykonany niezbyt dobrze i od bramki van der Hart
43' - Żółta kartka: Jakub Kamiński (Lech)
44' - Poza boiskiem leży Szabanow, faulowany przez Kamińskiego
45' - Mladenović nie zdołał złożyć się do strzału, jeszcze próbował Luquinhas, ale uderzył za lekko
46' - Sędzia doliczył 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Po bardzo nieciekawej pierwszej połowie Legia remisuje z Lechem 0-0. Zapraszamy na drugą część spotkania
piłkarze Lecha już na murawie, czekamy na legionistów

46' - Początek drugiej połowy
49' - Akcja lewą stroną, Mladenović stracił piłkę
50' - prostopadła piłka do Kapustki i będzie rzut rożny
51' - Lekki strzał Luquinhasa, trochę jeszcze zamieszania w polu karnym, przewrócił się jeden z lechitów, sędzia dopatrzył się faulu
52' - Teraz Wieteska faulowany we własnym polu karnym
53' - Dobry, celny strzał Ishaka, na szczęście Boruc był na posterunku
54' - Pekhart znalazł się na piątym metrze, obrócił się, uderzył i będzie rzut rożny
55' - Mladenović...
55' - Wieteska i Szabanow przewracają się w polu karnym, potrzebna jest pomoc medyczna
56' - Za chwilę z autu rozpocznie Mladen
57' - Prostopadła piłka, nie sięgnął jej ani Luquinhas, ani Kapustka
58' - Szabanow chyba doznał urazu, bo utykając opuszcza boisko
58' - Zmiana Legia: Artem Szabanow Paweł Wszołek
59' - Luquinhas faulowany, ok. 30 m od bramki
60' - Kamiński szedł sam na sam, Boruc wyszedł z bramki i zdecydowanie interweniował. Na szczęście wyszedł z tego starcia zwycięsko
61' - Zmiana Lech: Jakub Kamiński Michał Skóraś
62' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
62' - Żółta kartka: Bartosz Salamon (Lech)
62' - W tym samym czasie żółtą kartką ukarany Salamon
64' - Ishak przewraca się w polu karnym, lechici protestują, ale sędzia nakazuje grać dalej
65' - Wszołek faulowany przez Puchacza z prawej strony boiska
66' - dośrodkowanie, zamieszanie, przewraca się Slisz, przewraca się Wieteska, gramy dalej
68' - Dobry strzał Ramireza, Boruc wybił na rzut rożny
70' - Martins zwija się z bólu przy linii końcowej, wygląda to poważnie
72' - Martins bardzo utyka, zobaczymy, czy będzie mógł kontynuować grę
72' -
72' - Wrócił na boisko, chyba wszystko jest w porządku
72' - strzał Ishaka z lewej strony, piłka trafia tylko w boczną siatkę
73' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
73' - Gol dla Legii! Pekhart dobił futbolówkę z najbliższej odległości
74' - Sędzia wskazał jednak spalonego, czekamy
74' - GOL ANULOWANY!
74' - Niestety, bramki nie ma
76' - Pędzi Luquinhas, sam zdecydował się na strzał, ale bramkarz dał radę wybić piłkę na róg
76' - Piłka odchodząca... przejęli ją lechici
78' - Niezły strzał Mladena z linii pola karnego, jednak bramkarz Lecha nie dał się zaskoczyć
78' - Mladen próbował dośrodkować, ale przewrócił się przy tym
79' - Daleka piłka lewą stroną, Wszołek dobrze wrócił
80' - legioniści nieco nonszalancko w obronie i Lech był bliski przechwytu
81' - Strzał Kapustki z ok. 20 m nie mógł zaskoczyć golkipera Lecha
81' - Zmiana Lech: Dani Ramirez Jan Sykora
82' - zagranie przed bramkę Boruca, Wieteska ofiarnie wybija piłkę
83' - Żółta kartka: Jesper Karlstrom (Lech)
84' - Zawodnik Lecha ostro faulował legionistę
84' - Już tylko ok. 10 minut pozostało do końca spotkania. Na razie w Poznaniu bez bramek
85' - Mladenović chciał zaskoczyć van der Harta lekkim strzałem, ale się nie udało
85' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
85' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
85' - Teraz zawodnik Legii nieprzepisowo powstrzymał Skórasia
88' - Prostopadłe podanie do Skórasia nie sięgnęło celu
89' - Na spalonym Pekhart
90' - Tiba ograł Martinsa i zamiast podawać, zdecydował się na strzał. Na szczęście - niecelny
92' - Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej połowy
92' - Rzut rożny dla Lecha
93' - nic z tej akcji nie wyszło i od bramki rozpocznie Boruc
93' - Trener Michniewicz głośno pokrzykuje, ale to ewidentnie nie jest dobry dzień dla Legii
94' - Koniec meczu!
94' - Mladenović wymienił kilka zdań z kimś z obsługi

Po nieciekawym spotkaniu Legia zremisowała z Lechem 0-0. Legioniści nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji w tym meczu. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.