43 Dawid Szot 93'
54 Piotr Starzyński 84'
77 Stefan Savić
Artur Boruc 1
46' Maik Nawrocki 17
83' Mateusz Wieteska 4
Joel Abu Hanna 23
Artur Jędrzejczyk 55
Bartosz Slisz 99
69' Ernest Muci 20
46' Mateusz Hołownia 3
Rafael Lopes 21
83' Tomas Pekhart 9
Luquinhas 82
Kacper Tobiasz 59
Mattias Johansson 6
Jakub Kisiel 63
69' Bartłomiej Ciepiela 92
46' Kacper Skibicki 22
83' Kacper Kostorz 30
Maciej Rosołek 39
46' Mahir Emreli 11
83' Yuri Ribeiro 5

Bezsilność

W rozegranym w Krakowie meczu 6. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała z Wisłą 0-1.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze. Szybko jednak sędzia musiał przerwać mecz na kilka minut, ze względu na dym z pirotechniki znacząco ograniczający widoczność. Warto wspomnieć, że legioniści przystąpili do niedzielnego spotkania w nieco eksperymentalnym ustawieniu – z konieczności na prawym wahadle zagrać musiał Artur Jędrzejczyk. Na obronie wystąpił natomiast Joel Abu Hanna, a w środku zabrakło Andre Martinsa.

Pierwszą ciekawą sytuację przeprowadzili wiślany. W 11. minucie w pole karne wbiegł Yeboah, ale dobra interwencja Artura Boruca uchroniła Legię przed stratą bramki. Po rzucie rożnym ponownie było niebezpiecznie – tym razem piłka uderzyła jednak w poprzeczkę. Kilka minut później głową swojej szansy próbował Michal Skvarka, ale i tym razem dobrze spisał się golkiper stołecznego zespołu. W 18. minucie głową uderzał Tomas Pekhart. I choć strzał był raczej słaby, to jeden z zawodników Wisły dotknął jeszcze piłkę i ta wyszła na rzut rożny. Niestety, legioniści nie wykorzystali odpowiednio tego stałego fragmentu gry. W 23. minucie ponownie było niebezpiecznie pod bramką Legii. Tym razem ponownie szczęście było przy drużynie gości i Skvarka obił jedynie spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później pomiędzy zawodnikiem Wisły i Bartoszem Sliszem doszło do drobnego spięcia. Sędzia jednak sytuacji nie widział lub też po prostu nie zdecydował się na ukaranie żadnego z piłkarzy. Niestety, to Wisła była stroną przeważającą, co udokumentowała w 28. minucie. Yeboah spokojnie ograł Slisza, przebiegł spory kawałek boiska i dobrze odegrał do Felicio Brown Forbesa, a ten posłał piłkę w długi róg, obok interweniującego Boruca.

Legioniści nie poddali się, atakowali, ale trzeba przyznać, że mieli spore problemy z przedostaniem się w pole karne gospodarzy i wykreowaniem jakiejkolwiek sytuacji. W 38. minucie mogliśmy oglądać jedną z nielicznych podbramkowych akcji w wykonaniu zespołu gości, jednak Rafael Lopes dośrodkował niecelnie i do piłki nie doszedł Pekhart. Chwilę później skutecznym odbiorem popisał się Mateusz Wieteska, jednak w starciu ucierpiał jeden z wiślaków. Legioniści przerwę wykorzystali na uzupełnienie płynów i gorączkową wymianę spostrzeżeń. Najwięcej pretensji miał do kolegów Rafael Lopes. Swoje uwagi przekazał także trener Czesław Michniewicz.

W 43. minucie dobrze piłkę przejął Maik Nawrocki, popędził do przodu, a jeden z legionistów został sfaulowany. Legia miała więc rzut wolny z prawej strony z linii pola karnego. Hołownia próbował zaskoczyć bramkarza bezpośrednim strzałem lewą nogą. To się nie udało, a wiślacy wyszli z szybką kontrą. Na szczęście akcję udało się skutecznie spowolnić, a następnie przejąć piłkę. Siedem minut dłużej miała trwać pierwsza połowa spotkania. Kibice z Warszawy wspierali swój zespół jak mogli, głośnym „nie poddawaj się”. Tuż przed przerwą jeszcze Hołownia wrzucił piłkę w pole karne, nie przejął jej jednak Ernest Muci. Jeszcze rzut rożny wykonywał Albańczyk, ale i tym razem bez żadnego wymiernego efektu i chwilę później sędzia zakończył tę część spotkania.

Na drugą połowę Legia wybiegła z dwiema zmianami w składzie – na boisku pojawili się Kacper Skibicki i Mahir Emreli. W stołecznej jedenastce było więc w tym momencie czterech napastników. Tuż po rozpoczęciu niezły strzał oddał Ernest Muci, ale piłka zamiast trafić do siatki, wyszła na rzut rożny. Jeszcze uderzenia próbował Skibicki, jednak zostało ono zablokowane. Wiślacy próbowali wyjść z szybką kontrą, na szczęście zostali powstrzymani. W 50. minucie fatalną stratę na własnej połowie zanotował Slisz, na szczęście Mateusz Młyński przestrzelił. W 59. minucie legioniści mogli doprowadzić do wyrównania, jednak Luquinhas nie zdołał oddać dobrego strzału i trafił w nogi interweniującego bramkarza.

Mimo zmian w składzie Legii, obraz gry nie zmienił się znacząco. Wiślacy wciąż przeważali, ale goście również zaczęli stwarzać sytuacje. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Emreli, który posłał piłkę do bramki z bliskiej odległości. Niestety, po weryfikacji przez VAR, gol nie został uznany, bo przed dojściem do piłki azerski napastnik niechcący wytrącił z równowagi obrońcę krakowskiego klubu.

W 83. minucie w zespole Legii zadebiutował Yuri Ribeiro. Chwilę później Wisła była bliska zdobycia drugiej bramki. Na szczęście się nie udało. Sędzia doliczył do drugiej połowy 4 minuty. Legia miała więc jeszcze chwilę na odrobienie strat. Niestety, tego dnia zawodnicy Czesława Michniewicza byli po prostu bezsilni.

Minuta po minucie

17:00 - Witamy! Już za 30 minut legioniści zmierzą się z Wisłą Kraków. Będzie to ostatnia potyczka "Wojskowych" przed przerwą na reprezentację.
17:04 - W składzie Legii zaszło kilka zmian w porównaniu z czwartkowym meczem. Przede wszystkim w pierwszym składzie brakuje Emrelego, którego zastąpi Pekhart. Swoją szansę od pierwszej minuty otrzymał Lopes, a za ich plecami zagra Muci. Dodatkowo na swojej nominalnej pozycji wystąpi Abu Hanna.
17:15 - Aktualnie Legia zgromadziła w tym sezonie sześć punktów w trzech meczach, za to wiślacy zdobyli oczko więcej, jednak rozegrali dotychczas pięć meczów.
17:25 - Już za moment piłkarze obu drużyn wybiegną na boisko!
17:27 - Wiślacy oraz legioniści już na boisku. Za chwilę rozpoczynamy hit kolejki.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Wisła od środka. GRAMY!
2' - Na spalonym Pekhart. Wiślacy rozpoczną ze stojącej piłki
3' - Pierwszy strzał w tym meczu. Brown Forbes uderzył z dystansu, lecz futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką
5' - Sędzia zarządził chwilową przerwę, gdyż boisko pokryło się dymem z rac
6' - W sektorze zajmowanym przez kibiców Legii pojawiła się sektorówka "Ultras Legia"
9' - Dodajmy, że nad zaprezentowaną przed fanów z Warszawy sektorówką pojawiły się race
10' - Wracamy do gry. Abu Hanna podał piłkę do "Wietesa"
12' - Yeboah na pełnym gazie wbiegł w pole karne Legii, na szczęście niebezpieczeństwo zażegnał Wieteska
13' - Nie minęło kilkanaście sekund, a futbolówka po strzale głową Brown Forbesa wylądowała na poprzeczce
14' - Z kontrą ruszyli warszawiacy, jednak stracili piłkę
15' - Szybkością i zwinnością popisał się Luquinhas, który wpadł z piłką w pole karne. Szkoda, że zagranie Brazylijczyka zostało zablokowane
18' - Kolejna groźna sytuacja Wisły. Hołownia został łatwo ograny na skrzydle przez Gruszkowskiego, po czym ten dośrodkował piłkę. Strzał głową oddał Skvarka, ale futbolówkę ze spokojem wyłapał Boruc
19' - Hołownia do Pekharta. Czech uderzył głową, jednak piłką została wybita przez defensorów za linię końcową
21' - Yeboah "zatańczył" z piłką w naszym polu karnym, jednak do końca na nogach stał Hołownia, który powstrzymał Ghańczyka
23' - Krakowianie ponownie pojawili się w polu karnym Legii, ale niebezpieczeństwo zostało zażegnane
24' - Cudowne uderzenie Brown Forbesa! Legia miała dużo szczęścia, gdyż piłka wylądowała tylko na słupku
26' - Legia starała się wyjść z własnej połowy, jednak podanie "Hołka" zostało przerwane
27' - Pekhart atakował lewym skrzydłem. Czech długo utrzymywał się przy piłce, lecz ostatecznie został powstrzymany przez Gruszkowskiego
28' - W Krakowie oglądamy bardzo dobry mecz, ale póki co to "Biała gwiazda" była bliższa strzelenia gola
29' - GOL! Wisła Kraków
29' - Strzelec gola: Felicio Brown Forbes (Wisła K.)!
31' - Żółta kartka: Patryk Plewka (Wisła K.)
31' - Kolejna świetna akcja Yeboaha, który po swoim rajdzie oddał piłkę do Forbesa. Snajper Wisły uderzył po ziemi, futbolówka podskoczyła nad nogą Boruca i znalazła się w siatce. Niestety przegrywamy 0-1...
33' - Dużo niedokładności w grze Legii. Slisz nieatakowany oddał piłkę rywalowi
33' - Teraz niecelnie wiślacy. Legia rozpocznie od linii bocznej
36' - Legia ma spore problemy. "Wojskowi" nie radzą sobie z atakami gospodarzy oraz nie mogą przedrzeć się przez defensywę Wisły
37' - Hołownia był blisko szesnastki Wisły, ale Yeboah zdołał zatrzymać wahadłowego Legii
39' - Lopes otrzymał piłkę z głębi połowy Legii. Portugalczyk nie zauważył Pekharta w polu karnym i zdecydował się oddać strzał. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką
40' - Wieteska w 39. minucie genialnym ślizgiem powstrzymał atak Młyńskiego. Duża pewność i świetne wyczucie stopera warszawiaków
43' - Świetny odbiór Nawrockiego na połowie Wisły. Następnie Lopes dośrodkował piłkę, a tą ręką dotknął Hanousek
44' - Uderzenie Hołowni z rzutu wolnego zostało zablokowane przez gracza rywali
46' - Siedem minut doliczonych przez arbitra
46' - Pekhart wbiegł w pole karne. Snajper nieco zwolnił, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne. Akcja zakończyła się niepowodzeniem
48' - Muci uderzył z rzutu wolnego. Piłka otarła się o "mur" piłkarzy Wisły i znalazła się za linią końcową. Sędzia wskazał na piąty metr...
49' - Luquinhas w prosty sposób stracił piłkę przed polem karnym Legii. Na szczęście niebezpieczeństwo zażegnał Abu Hanna
52' - Abu Hanna wpadł w pole karne Wisły, po czym dośrodkowaniem szukał Jędrzejczyka. Kapitana uprzedził gracz Wisły
53' - Koniec pierwszej połowy

Legioniści po pierwszej połowie przegrywają z wiślakami 0-1. Po golu Forbesa
Legia gra gorzej od krakowian. "Wojskowi" nie radzą sobie z atakami Wisły oraz grają niedokładnie po odbiorze
Będą zmiany w Legii. Na boisku pojawi się Emreli
Dodatkowo na murawę wybiegnie Skibicki

45' - Zmiana Legia: Mateusz Hołownia Mahir Emreli
45' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Kacper Skibicki
46' - Początek drugiej połowy
47' - Rozpoczynamy drugą połowę. Trener Czesław Michniewicz postanowił zmienić dwóch obrońców
48' - Ależ akcja Legii! Emreli fenomenalnie zagrał do Muciego, który uderzył z daleka. Wisłę uratowała świetna interwencja kieszka
49' - Na drugą połowę Legia wyszła odmieniona. Oby tak dalej!
51' - Teraz błąd Wisły, która straciła piłkę. Lopes za linią końcową przewrócił Yeboaha. Sędzia tylko słownie upomniał Portugalczyka
51' - Slisz zgubił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Dogodną sytuację miał Młyński, który źle trafił w piłkę
51' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
52' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
53' - Hanousek zagrał w pole karne, lecz dobrą interwencją popisał się Jędrzejczyk
54' - Lopes uderzył z okolicy szesnastego metra, ale strzał zablokowali wiślacy
55' - Póki co widzimy większe zaangażowanie po stronie Legii, jednak warszawiacy wciąż popełniają proste błędy
57' - Muci w pole karne z rzutu rożnego. Trochę zamieszania, jednak obyło się bez konsekwencji dla wiślaków
59' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
59' - Czech spóźnił się z atakiem i mocno potraktował Szotę, za co został upomniany żółtą kartką
60' - Emreli długo sam biegł z piłką, aż w końcu stanął oko w oko z Kieszkiem. Niestety golkiper wiślaków wygrał pojedynek z Azerem
61' - Z dystansu uderzył Skvarka, aczkolwiek piłkę za linię końcową wydelegował Wieteska
64' - Lopes na skrzydło do Abu Hanny, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Dodatkowo rywal nabił gracza Legii, przez co nie mamy nawet rzutu rożnego
65' - Lopes świetnie opanował piłkę zagraną przez Jędrzejczyka, szkoda że uderzenie Portugalczyka było zupełnie złe
66' - Żółta kartka: Joel Abu Hanna (Legia)
66' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
66' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
68' - GOL ANULOWANY!
70' - Szkoda... Pekhart wykorzystał błąd obrońcy i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam czyhał Emreli, który opanował futbolówkę, a następnie umieścił ją w siatce. Niestety VAR dopatrzył się przewinienia azerskiego snajpera na Frydrychu. Wciąż przegrywamy 0-1
70' - Zmiana Legia: Ernest Muci Bartłomiej Ciepiela
71' - Zmiana Wisła K.: Mateusz Młyński Jan Kliment
73' - Było groźnie w polu karnym Legii. Wiślacy ruszyli z dynamiczną akcją, którą ostatecznie poradzili sobie defensorzy Legii. Krakowianie sygnalizują zagranie ręką Slisza
76' - Slisz świetnie podał do Skibickiego, jednak legioniści jedyne co wywalczyli to rzut rożny
77' - Plevka za linię końcową, więc Skibicki po raz drugi z narożnika
77' - Niestety stałe fragmenty gry nie przyniosły warszawiakom żadnej korzyści
78' - Wieteska dobrze uprzedził Forbesa, przez co nie dał snajperowi dojść do futbolówki
79' - Legia rozpoczęła kontratak, jednak Lopes nie opanował futbolówki, przez co tracimy szansę na atak
81' - "Wietes" po starciu ze snajperem Wisły nieco ucierpiał i prosi trenera o zmianę
83' - Luquinhas starał się dynamicznie wejść w pole karne Wisły, jednak piłka Brazylijczykowi została zabrana
83' - Pekhart strzał..., ale niestety zablokowany przez Szotę
84' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Kacper Kostorz
84' - Zmiana Legia: Mateusz Wieteska Yuri Ribeiro
85' - Zmiana Wisła K.: Felicio Brown Forbes Gieorgij Żukow
85' - Zmiana Wisła K.: Patryk Plewka Piotr Starzyński
85' - Niestety Wieteska nie dokończy rywalizacji z Wisłą. Stoper z grymasem na twarzy opuścił boisko. Oby nie było to nic poważnego
86' - Gracz gospodarzy oddał strzał. Boruc obronił strzał, jednak z ogromnymi problemami, pomimo że uderzenie nie należało do najtrudniejszych
90' - Warto dodać, że na boisku pojawił się Ribeiro, dla którego jest to debiut z "eLką" na piersi
90' - Strzał z dystansu Lopesa, ale z łatwością futbolówkę wyłapał Kieszek
93' - Zmiana Wisła K.: Yaw Yeboah Maciej Sadlok
93' - Zmiana Wisła K.: Konrad Gruszkowski Dawid Szot
95' - Starzyński pognał w nasze pole karne, jednak legionistom udało się wyjść spod opresji wiślaków
95' - Krakowianie powoli zaczynają kraść czas, którego zostało bardzo niewiele
96' - Koniec meczu!

Legioniści skromnie przygrywają z Wisłą w Krakowie 0-1. W pierwszej połowie warszawiacy byli zupełnie zdominowani przez rywala. W drugiej części spotkania wyglądało to nieco lepiej, ale wciąż było to za mało by choć zremisować
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Po więcej zapraszamy na legionisci.com

Relacja z trybun

Wyjazdy - nasza SPECJALność

Po półtorarocznej przerwie ponownie mieliśmy okazję podróżować pociągiem specjalnym na wyjazdowy mecz Legii. Ostatni raz "specjal" organizowany był w marcu zeszłego roku na mecz w Gdańsku. Później zaś z powodu pandemii i zamkniętych stadionów przez długie miesiące nie wpuszczano kibiców na trybuny, ale od tego sezonu ponownie możemy jeździć i wspierać z trybun nasz ukochany klub.

Po samochodowych wyjazdach do Radomia i Grodziska Wielkopolskiego, tym razem przyszło nam podróżować pociągiem na mecz z Wisłą Kraków. W drogę ruszyliśmy z dworca Warszawa Gdańska na 6 godzin przed rozpoczęciem meczu. Do stacji Kraków Główny dotarliśmy zgodnie z planem, kilka minut po 15. Spod dworca na stadion pojechaliśmy podstawionymi autobusami. Wejście na stadion nie przebiegało najgorzej - cała nasza grupa zasiała w sektorze gości przed pierwszym gwizdkiem.

Po stronie gospodarzy zainteresowanie meczem było wyjątkowo spore - mecz z Legią miał być kolejną okazją do świętowania 115-lecia klubu. Wiślacy sprzedali ponad 23,7 tys. biletów, co jest najlepszym wynikiem jeśli chodzi o frekwencję w obecnym sezonie w ekstraklasie. Ale jako że fani z Krakowa dość wolno zapełniali swój stadion, kwadrans przed pierwszym gwizdkiem cisnęliśmy im skandując - "Hej k..., co was tak mało?!". Wtedy też kilka razy zaznaczyliśmy swoją obecność, robiąc próbę naszych wokalnych możliwości. A te były naprawdę spore.

W pierwszej połowie naszym dopingiem kierował jeden z kibiców, dla którego był to debiut w roli "gniazdowego". Dawał z siebie maksa, a cała trybuna dopingowała nieźle, choć jak pokazała druga połowa, nie był to szczyt naszych możliwości.

Fani Wisły na wyjście piłkarzy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Polacy i Wisła to Polska!" (hasło ze spotkania założycielskiego ich klubu), nad którą rozciągnięta została malowana sektorówka z postacią Tadeusza Łopuszańskiego, założyciela klubu. Całość uzupełniły chorągiewki w barwach po bokach oraz kilkadziesiąt odpalonych rac i stroboskopów.

Także w naszym sektorze zaprezentowana została choreografia zanim sędzia rozpoczął spotkanie. Na trybunie rozciągnięta została sektorówka z motywem znanym z naszej flagi - "Ultras Legia" z klubowymi barwami pośrodku. Całość uzupełniło około 40 rac odpalonych na górze trybuny, a także czarny transparent na dolnym ogrodzeniu. Kiedy po kilku minutach prezentacji, sektorówka zjechała w końcu, okazało się, że mecz... jeszcze się nie rozpoczął, a to za sprawą zadymienia murawy.

Ruszyliśmy z dopingiem od pieśni "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...", która w asyście bębnów wychodziła nam naprawdę bardzo dobrze. Niestety w pierwszej połowie na murawie dominowali gospodarze, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod naszą bramką, aż w końcu wyszli na prowadzenie, co oczywiście spotkało się z olbrzymią radością krakusów. Wiślacy na meczu wspierani byli przez swoje zgody i układy - wśród nich pojawiło się blisko 30 fanów Slovana Bratysława, a na płocie wywieszona została flaga Polonii Przemyśl.

O ile w pierwszej połowie niewiele uwagi poświęcaliśmy wiślakom, po zmianie stron w naszym repertuarze pojawiło się kilka przyśpiewek pod adresem "Białej Gwiazdy" (z nieśmiertelnym "Będą filmy" na czele), jak i ich łódzkiej zgody. Na płocie pojawił się "Szczęściarz" i trzeba przyznać, że rozkręcił doping na dobre. Pełne zaangażowanie naszej ponad 1300-osobowej grupy sprawiło, że pieśni sławiące Legię niosły się po całym stadionie. Kapitalnie wychodził "Hit z Wiednia", a zabawa przy "Hej Legia gol" była mistrzowska. Wybuch radości w naszych szeregach nastąpił w 60. minucie, kiedy wyrównującą bramkę strzelił Emreli. Niestety nie cieszyliśmy się zbyt długo, po tym jak po analizie VAR sędzia gola anulował. Do samego końca meczu dawaliśmy z siebie sto procent i trzeba przyznać, że w drugiej połowie nasz doping stał na najwyższym poziomie. Przez ostatnich kilka minut ciągnęliśmy "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety, nasze zaangażowanie nie zostało wynagrodzone bramką, ale piłkarze za walkę do końca zostali przez nas pożegnani brawami oraz okrzykiem "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować".

Miejscowi świętowali wygraną, jakby zdobyli mistrzostwo kraju. Później zaś na trybunie przylegającej do naszego sektora pojawiło się paru napinaczy i grupka niewychowanych dzieciaków, które zostały słabo wyedukowane - Warszawa nigdy nie legła. Z kolei gruby patolog, który najdłużej opuszczał stadion, nasłuchał się co nieco na swój temat. Po ok. 40 minutach oczekiwania mogliśmy opuścić stadion i udać się do podstawionych autobusów, którymi ponownie ruszyliśmy na dworzec.

Po zakończeniu meczu fani Wisły udali się na miasto, gdzie zaprezentowali racowisko z okazji 115-lecia swojego klubu. Część z nich z kolei próbowała od strony Błoń uatrakcyjnić nam przejazd autobusami na dworzec, ciskając pirotechniką w kierunku pojazdów z bardzo liczną obstawą policji. Niemal punktualnie wyruszyliśmy w drogę powrotną, wybuchowo żegnając Kraków Główny. W Warszawie zameldowaliśmy się kilkanaście minut po północy. Pomimo niekorzystnego wyniku zdecydowanie brakowało ostatnimi czasy takich właśnie wyjazdów...

Przed nami dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji, a następnie wyjazdowy mecz ze Śląskiem i kilka dni później ze Spartakiem. Niestety wszystko na to wskazuje, że ze względu na zamkniętą dla turystów granicę polsko-rosyjską, bardzo ciekawy wyjazd do Moskwy przejdzie nam koło nosa.

W naszym sektorze wywieszone zostały następujące flagi: "Duma i sława", "Jesteśmy waszą Stolicą", "Ultras Legia", "Legia Warszawa", "Miasto Stołeczne Warszawa", "Ochota", "Bródno", "Ursynów", "Grochów", "Bracia" (Olimpia).

Frekwencja: 23 717