59' Rafael Lopes 21
71' Ernest Muci 20
Kacper Tobiasz 59
Yuri Ribeiro 5
71' Lirim Kastrati 7
71' Mahir Emreli 11
76' Ihor Charatin 14
Jurgen Celhaka 16
Kacper Skibicki 22
Lindsay Rose 29
Kacper Kostorz 30
59' Bartosz Slisz 99
Trener: Luciano Spalletti
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Kamil Potrykus
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Główny: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania)
Asystent: Pau Cebrián Devís (Hiszpania)
Asystent: Roberto Alonso Fernández (Hiszpania)
Techniczny: Guillermo Cuadra Fernández (Hiszpania)

Sprowadzeni na ziemię

W czwartek Legia poniosła pierwszą porażkę w fazie grupowej Ligi Europy w obecnym sezonie. Gracze Czesława Michniewicza przegrali na wyjeździe z SSC Napoli 0-3 po bramkach Lorenzo Insigne, Victora Osimhena oraz Matteo Politano. Włosi przeważali przez całe spotkanie, chociaż mistrzom Polski przez długi czas udawało się utrzymywać bezbramkowym remis. Gdyby dopisało im szczęście, to w drugiej połowie mogliby nawet wyjść na prowadzenie po strzale Mahira Emreliego.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki. W 9. minucie gry po raz pierwszy zmusili Cezarego Misztę do interwencji, kiedy lekko głową uderzał Hirving Lozano. Chwilę potem w szesnastce było sporo zamieszania, z którego mistrzowie Polski wyszli obronną ręką. Niecały kwadrans po rozpoczęciu gry golkiper Legii przeniósł z kolei nad poprzeczką mocną próbę zza pola karnego Driesa Mertensa. Belgijski pomocnik jeszcze bliżej swojego trafienia był w 21. minucie. Zawodnik SSC Napoli uderzył z woleja po dograniu głową od Lozano, jednak na szczęście nieznacznie się pomylił. Włosi cały czas nacierali, a legionistom sporadycznie udawało się opuścić własną połowę. Z jednej strony takiego obrazu gry można było się spodziewać, ale z drugiej dotychczasowe występy w Lidze Europy mocno rozbudziły apetyty kibiców.

W 28. minucie ponownie na wysokości zadania stanął Miszta. Młody bramkarz tym razem instynktownie obronił nogą mocny strzał Lozano i gospodarze zyskali tylko rzut rożny. Przez kolejne kilkanaście minut obraz gry nie zmieniał się, chociaż Włosi przestali finalizować akcje celnymi strzałami. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy dobrą szansę z rzutu wolnego miał Josue, ale trafił tylko w mur. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż w teorii bliżej trafienia byli podopieczni Luciano Spalettiego.

Kilka minut po zmianie stron fantastycznym strzałem z dystansu o krok od pokonania Miszty był Diego Demme. Niemiec huknął prawą nogą i piłki nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Po niespełna godzinie gry bramkarz znowu uratował Legię przed stratą golą, tym razem wygrywając pojedynek z Lorenzo Insigne. Po godzinie gry Włoch zaprezentował się z kolei jako świetny rozgrywający. Pomocnik zagrał piłkę za plecy obrońców do jednego z partnerów, ten główkował na piąty metr, gdzie nieznacznie spóźniony był Mertens. Włosi z minuty na minutę stawali się coraz groźniejsi, czego przykład dali ponownie w 63. minucie. Tym razem z pola karnego Insigne chciał umieścić piłkę poprzeczką i znowu dobrze ustawiony był bramkarz Legii.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem dwie dobre interwencje Miszty. Bramkarz Legii najpierw wybił ponad poprzeczkę uderzenie z wolnego Insigne, a potem na raty złapał piłkę kopniętą przez Elifa Elmasa. Legia spróbowała się odgryźć i była o krok od strzelenia gola. Z dystansu szczęścia spróbował wprowadzony chwilę wcześniej Mahir Emreli i piłka jedynie odbiła się od słupka. Ta niewykorzystana szansa zemściła się na legionistach zaraz potem. Podanie z prawego skrzydła wprost do Insigne, a ten mocnym półwolejem zmusił golkipera z Warszawy do kapitulacji. Pomocnik Napoli uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę niemal nie do obrony. Kilka minut potem było już 2-0. Szybka kontra prawym skrzydłem. podanie Insigne do wychodzącego na czystą pozycję Victora Osimhena, który w sytuacji sam na sam pokonał Misztę. Bramkarz "Wojskowych" nie zachował się jednak najlepiej, kompletnie odsłaniając jedną ze stron bramki. W 86. minucie z dystansu mocno piłkę kopnął Andrea Petagna, lecz na szczęście da Legii był nieco niedokładny. W samej końcówce wynik ustalił Matteo Politano.

Minuta po minucie

Witamy ze Stadio Diego Armando Maradona, gdzie za ok. półtorej godziny rozpocznie się mecz Ligi Europy pomiędzy SSC Napoli i Legią Warszawa.
Znamy już wyjściowe składy obydwu zespołów. W Legii kilka istotnych zmian w porównaniu do ostatnich meczów.
Piłkarze Legii wyszli na chwilę na boisko zapoznać się z murawą. Przywitał ich doping niewielkiej grupy vipów, którzy przyjechali z Warszawy
Na niemal pustym jeszcze stadionie niesie się "Jesteśmy zawsze tam..."
Bramkarze obydwu zespołów wybiegli już na rozgrzewkę
Po prawej stronie od trybuny prasowej znajduje się sektor gości, który dzisiaj niestety pozostanie pusty. Kibice Legii nie mogą bowiem obejrzeć na żywo meczu z Napoli
Zespoły są już na rozgrzewce. Legia zagra dziś w czerwonych strojach.
Ok. 30 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania Napoli - Legia. Ponad 50-tysięczny stadion wciąż świeci pustkami.
Na stadionie zasiadła grupka kibiców niepełnosprawnych z Warszawy
Piłkarze wychodzą na boisko. Napoli zagra w niebieskich koszulkach i białych spodenkach
Wylosowano strony, za chwilę początek meczu. Rozpoczną legioniści

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Piłkarze Napoli i sędzia klękneli
1' - Luquinhas do Muciego, ten uprzedzony, ale jeszcze aut na wysokości pola karnego... i jeszcze jeden
3' - Legioniści odważnie rozpoczęli spotkanie, kilka razy zapędzili się w stronę bramki Napoli
3' - Podanie lewą stroną do Insigne, ale Miszta uprzedził zawodnika Napoli
4' - Mwret wyszedł daleko z bramki, popełnił fatalny kiks, ale legioniści nie zdołali przejąć piłki
4' - Dobra akcja Napoli, dokładne zagranie w pole karne, jednak Wieteska był na posterunku. Rzut rożny
5' - Insigne.... strzał - zablokowany
6' - Kibice Napoli nie utworzyli dziś młyna, słychać więc doping skromnej delegacji z Warszawy
6' - Legioniści starają się grać piłką
7' - Dobra interwencja Mladenovicia w obronie
8' - Do Lorenzo zagrywał do Lozano, tym razem Nawrocki wybija piłkę na róg
9' - Dobre zagranie do Lozano, ten uderzył głową, ale Miszta nie miał problemów ze złapaniem piłki
10' - Tym razem niezbyt dobra interwencja Wieteski, ale bez konsekwencji
11' - Tempo meczu póki co spokojne, bez wyraźnej przewagi żadnego z zespołów
12' - Teraz Miszta musiał popisać się interwencją, jeszcze pomagał mu Jędrzejczyk
12' - Świetna parada Miszty! Rzut rożny
13' - Juan Jesus faulował Josue w ataku
13' - Żółta kartka: Juan Jesus (Napoli)
15' - Faulowany Jędrzejczyk długo nie podnosił się z murawy
16' - Napoli długo rozgrywa piłkę w formacji defensywnej
17' - Nawrocki blokuje dośrodkowanie Lozano i kolejny korner
17' - Przy piłce Insigne
17' - Tym razem nieudane dośrodkowanie, ale nadal w ataku Napoli
18' - Ponownie Nawrocki blokuje dośrodkowanie
19' - Imsigne z narożnika... krótkie rozegranie
19' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
19' - Sporo chaosu w polu karnym, ale Jędrzejczyk był faulowany
20' - Daleki wykop Miszty, ale legioniści nie przejęli piłki
22' - Niezły, mocny strzał Mertensa, na szczęście niecelny
23' - Policja w Neapolu obawiała się, że kibice Legii i tak przyjadą i w licznych grupach patrolowała przed meczem najważniejsze miejsca w mieście
23' - Niedane zagranie piętką Mertensa, legioniści przejęli piłkę
26' - Di Lorenzo uderzył mocno, ale niecelnie
27' - Miszta długo zwleka z wznawianiem gry, co gospodarze za każdym razem kwitują przeciągłymi gwizdami
27' - Spory błąd Wieteski, który stracił piłkę, zdołał go jednak naprawić i będzie rzut rożny
30' - Błąd Jędrzejczyka w wyprowadzeniu, piłkę przejęli gospodarze, strzał.... Miszta instynktownie obronił nogą! Było bardzo groźnie!
31' - Rzut rożny, tym razem z lewej strony. W starciu ucierpiał bodajże Johansson
38' - Póki co mecz toczony jest w spokojnym tempie, Napoli oczywiście prowadzi grę, ale legioniści skutecznie się bronią, co jakiś czas próbując przedostać się do ataku
38' - Takiego właśnie spotkania się spodziewaliśmy
39' - Zagranie w pole karne, ale Insigne nie wszedł w tempo i od bramki Miszta
40' - Josue do Mladenovicia, ten faulowany
41' - Przerzut do Mladenovicia, ten zagrał na środek, strzał Muciego i będzie korner
41' - Dośrodkowanie i... fatalnie do strzału złożył się Jędrzejczyk
42' - Nawrocki blokuje dośrodkowanie Di Lorenzo. Włoch sygnalizuje zagranie ręką
42' - Szybkie sprawdzanie VAR i gramy dalej
43' - 2 rzut rożne z prawej strony
44' - Żółta kartka: Kóstas Manolás (Napoli)
44' - Pędzi Muci, został sfaulowany. Rzut wolny dla Legii z ok. 25 m
46' - Josue w mur, jeszcze kiks Luquinhasa, ale legioniści jakoś utrzymali się przy piłce
46' - Koniec pierwszej połowy

Nic jednak z tej akcji nie wyszło i po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Wygląda na to, że w żadnym z zespołów nie nastąpiły zmiany
48' - W ataku legioniści, dobrze Martins i Lopes... faul
49' - Dośrodkowanie i rzut rożny. Przy piłce Josue
49' - Mladen, Josue, Jędza, wycofanie, zbyt mocne zagranie do Muciego
51' - Johansson traci piłkę, Napoli szybko przechodzi do ataku
52' - Muci próbował szybko przejść do ataku, jednak faulował
53' - Rzut wolny dla Napoli, ok. 25 m od bramki
53' - Strzał Mertensa i będzie rzut rożny
54' - Demme oddał mocny strzał, na szczęście niecelny
55' - Jędza, Josue, Lopes... strata piłki
56' - Faulowany Lozano, podobna odległość od bramki jak poprzednio
57' - Jednak trochę dalej, nic ciekawego z tej akcji nie wyszło, ale jeszcze przy piłce Napoli
57' - Intuicyjna, ale skuteczna obrona Miszty. Brawo!
58' - Zmiana Napoli: André Zambo Fabián Ruiz
58' - Zmiana Napoli: Hirving Lozano Victor Osimhen
60' - Josue faulowany w narożniku pola karnego
60' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Bartosz Slisz
62' - Było blisko! Świetna wrzutka przed bramkę Legii, na szczęście jeden z zawodników Napoli nie zdołał zamknąć tej akcji
63' - Ponownie świetnie Miszta, jeszcze rzut rożny
65' - Zagranie do Muciego, ten w polu karnym, nie zdołał jednak opanować piłki i oddać strzału
66' - Błąd Martinsa w wyprowadzeniu i łatwa strata na rzecz Elmasa
66' - Elmas nie zdołał ograć Johanssona, od bramki Miszta
68' - Muci przejmuje piłkę, przewraca się, sędzia nie gwiżdże
69' - Zbyt mocne podanie, Luquinhas nie miał szans zdążyć do piłki
69' - Szykują się zmiany w Legii. Z rozgrzewki zszedł Kastrati
71' - Pędzi Mladenović, jednak został uprzedzony i tylko aut dla Legii
72' - Zmiana Legia: Luquinhas Lirim Kastrati
72' - Zmiana Legia: Ernest Muci Mahir Emreli
73' - Zmiana Napoli: Dries Mertens Andrea Petagna
73' - Zmiana Napoli: Kóstas Manolás Matteo Politano
74' - Będzie groźnie. Johansson faulował w samym narożniku pola karnego z lewej strony boiska
74' - Żółta kartka: Mattias Johansson (Legia)
75' - Przy piłce Insigne
75' - Miszta przenosi piłkę nad bramką
76' - Strzał i.... słupek!
77' - GOL! SSC Napoli
77' - Uderzał oczywiście Mahir Emreli
77' - Strzelec gola: Lorenzo Insigne (Napoli)!
77' - Tymczasem szybkie wznowienie i bramkę dla Napoli strzela Insigne
78' - Zmiana Legia: Andre Martins Ihor Charatin
79' - Jeden z legionistów leży na murawie, sędzia natychmiast wezwał medyków, ale wszystko już w porządku z Josue
80' - GOL! SSC Napoli
80' - GOL ANULOWANY!
81' - GOL! SSC Napoli
81' - Jeden z zawodników Napoli przelobował Misztę, piłka wpadła do bramki, ale sędzia gola nie uznał
81' - Strzelec gola: Victor Osimhen (Napoli)!
82' - Chwilę później Osimhen zdobył już prawidłową bramkę.
82' - Zmiana Napoli: Lorenzo Insigne Amir Rrahmani
82' - Niestety, Legia przegrywa już 0-2
83' - Do śpiewu poderwali się kibice Napoli
84' - Emreli obrócił się i oddał strzał z dystansu, niestety niecelny
85' - Politano minimalnie przestrzelił
85' - Osimhen przejął piłkę, jednak dośrodkował niecelnie
86' - Kastrati popełnił błąd i bardzo łatwo stracił piłkę
87' - Kolejny niecelny strzał Napoli
88' - Kastrati ponownie źle, tym razem podał niecelnie
91' - jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy
91' - Sędzia doliczył 5 minut.
94' - Strzelał Fabian Ruiz. Od bramki Miszta
95' - I kolejny rzut rożny dla Napoli
95' - Krótkie rozegranie, Elmas stracił piłkę, ale szybko ją odzyskał
95' - GOL! SSC Napoli
96' - No i niestety, mamy 3 bramkę dla Napoli. Napoli 3-0 Legia
96' - Strzelec gola: Matteo Politano (Napoli)!
96' - Koniec meczu!

Legia mądrze broniła się przez znaczną część spotkania z Napoli, ale przegrała 0-3. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.