Maciej Gostomski 33
Leandro 3
60' Janusz Gol 6
Szymon Drewniak 8
75' Bartosz Śpiączka 18
Bartosz Rymaniak 20
Kryspin Szcześniak 21
59' Serhij Krykun 22
68' Michał Goliński 24
Jason Lokilo 70
59' Damian Gąska 77
Adrian Kostrzewski 44
68' Marcel Wędrychowski 13
Łukasz Szramowski 17
75' Przemysław Banaszak 19
59' Michał Mak 27
Daniel Dziwniel 29
Gerson 35
59' Ruben Lobato 49
60' Alex Serrano 88

Pewny awans

Legia Warszawa bez większych problemów pokonała na własnym stadionie Górnika Łęczna 2-0 i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Gole dla stołecznej drużyny zdobyli Josue i Ernest Muci.

Legia Warszawa dobrze rozpoczęła spotkanie, szybko narzucając przeciwnikowi swój styl gry. Długimi momentami Górnik musiał skupiać się tylko i wyłącznie na obronie. W 6. minucie meczu po raz pierwszy dał o sobie znać Josue, którego uderzenie na raty zdołał wybronić Maciej Gostomski. Chwilę potem zagrozili już jednak goście, kiedy Cezary Miszta musiał sporo natrudzić się, parując na rzut rożny próbę Janusza Gola. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra składna akcja gospodarzy środkiem pola. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Pawła Wszołka, który chciał płaskim strzałem otworzyć wynik spotkania. Bramkarz Górnika był jednak dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Środowego wieczoru najaktywniejszym graczem środka pola był Josue, który dwoił się i troił w akcjach ofensywnych. Portugalczyk kilkukrotnie chciał pokonać golkipera z Łęcznej i ta sztuka udała mu się w końcu w 22. minucie. Josue zupełnie nieatakowany przez rywala przebiegł kilkanaście metrów, a zbliżając się do pola karnego postanowił huknąć ile sił lewą nogą. Piłka zatrzymała się dopiero w siatce, a Josue zdobył tym samym pierwszą bramkę dla Legii w karierze.

Legia chciała pójść za ciosem. W 25. minucie z daleka uderzył Slisz, jednak Gostomski był na posterunku. Chwilę potem powinno być już jednak 2-0. Tym razem Josue w roli podającego, dograł do Tomasa Pekharta, jednak Czech z bliska trafił wprost w Gostomskiego. Potem mecz nieco się uspokoił, ale stroną przeważająca nadal była Legia. Łęcznianie próbowali się jednak odgryzać, czego przykładem była ich akcja przeprowadzona tuż przed przerwą. Wówczas po dośrodkowaniu z lewej strony boiska główkował Damian Gąska. Na szczęście gospodarzy futbolówka przeleciała w nieznacznej odległości obok prawego słupka. Ostatecznie po pierwszych 45 minutach gospodarze w pełni zasłużenie prowadzili 1-0.

Kilka minut po zmianie stron dwie dobre szanse dla Legii. Najpierw mocny strzał Bartosza Slisza udanie obronił Gostomski, a za moment po rzucie rożnym o krok od strzelenia gola był Pekhart. Uderzenie głową czeskiego snajpera w bardzo nieznacznej odległości przeleciało obok słupka. Po godzinie gry indywidualną akcję zaprezentował wprowadzony w drugiej połowie Ernest Muci. Albańczyk z łatwością minął dwóch rywali, jednak w jego próbie było zbyt dużo siły, a za mało precyzji.

Górnikowi szybko kończył się czas na doprowadzenie do remisu. Kwadrans przed końcem spotkania goście byli bliscy zaskoczenia gospodarzy. Najpierw Mak przegrał pojedynek z Misztą, a za moment odbity strzał z dystansu Bartosza Rymaniaka przeleciał ponad poprzeczką. W pewnym momencie goście postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli grać dużo bardziej ofensywnie. To zemściło się na nich w 86. minucie, kiedy zabójczą kontrę wyprowadził Josue i spółka. Portugalczyk w kluczowym momencie idealnie dograł do wychodzącego Muciego, a ten w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie.

Minuta po minucie

19:44 - Dobry wieczór. Środa, godzina 20:45. To zazwyczaj była pora zarezerwowana na piłkarską ucztę w postaci Ligi Mistrzów. Dziś, przy Łazienkowskiej 3 o grze w elitarnych rozgrywkach można tylko pomarzyć. Zamiast tego, schodzimy na polskie realia i walczymy o awans do półfinału Pucharu Polski. Rywalem sąsiedzi z tabeli - Górnik Łęczna. Czy zwycięstwo jest naszym obowiązkiem? Jak najbardziej. To jedyna droga do tego, żeby latem móc jeździć poza granice Polski za Legią Warszawa.
19:54 - Znamy wyjściowe składy obu ekip. Aleksandar Vuković nie zaskoczył ustawieniem. Ponownie zobaczymy czwórkę obrońców, a na bokach Mattiasa Johanssona i Filipa Mladenovicia. Patryk Sokołowski odpocznie na ławce, bo w wyjściowym składzie znaleźli się Bartosz Slisz i Jurgen Celhaka.
19:58 - Jak sobie radzi zespół Kamila Kieresia w lidze, to nie trzeba nikomu zbytnio przypominać. To obecnie 14. zespół w tabeli mający dwa punkty przewagi nad... Legią. W ekipie gości zobaczymy dobrze znane twarze. Kapitanem Górnika jest Maciej Gostomski, a od pierwszych minut zagra Janusz Gol.
20:12 - Na murawie trwa rozgrzewka obu ekip. Natomiast na trybunach... No, nadużyciem było stwierdzenie, że się zapełniają i czuć już piłkarskie święto. Nic z tego.
20:25 - Skoro do początku spotkania pozostało 20 minut, to czas złapać za mikrofony. "CEEEEEEEEEEEEEEEEE..." poniosło się po stadonie.
20:30 - Najlepszym strzelcem łęcznian jest Bartosz Śpiączka. W lidze zdobył aż 10 z 23 bramek strzelonych przez jego zespół. Natomiast w Pucharze Polski, przesądził o losach potyczki z Koroną Kielce, dzięki czemu ekipa z Lubelszczyzny awansowała do ćwierćfinału.
20:31 - Zawodnicy kończą już rozgrzewkę i schodzą do szatni.
20:33 - Awans do półfinałów zapewniły sobie Olimpia Grudziądz, Raków Częstochowa, a do tego grona dołączył dziś Lech Poznań. Czekamy na Legię.
20:35 - Jesteśmy już po prezentacji składów. Pozostało już tylko 10 minut do rozpoczęcia spotkania przez Damiana Kosa.
20:38 - "Mam tak samo jak Ty..."
20:43 - "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest...". Obie jedenastki są już na murawie. Legia zagra w zielonych strojach. Górnik na biało-czarno.
20:44 - Zawodnicy obu klubów wyrażają sprzeciw wobec działaniom wojennym Rosji na Ukrainie trzymając baner "STOP WAR".
20:45 - "...będziemy zawsze z Tobą, zawsze z Tobą do końca naszych dni..." niesie się po stadionie.

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Gramy. Rozpoczynają gracze Kamila Kieresia.
3' - Trochę niedokładności w środku pola z obu stron. Legia uspokaja grę. Josue, Johansson. Piłka w linii defensywnej.
3' - Tymczasem lewą stroną próbuje Górnik... Jest Gol, jest Krykun, ale obaj nie potrafią spokojnie wymienić podań.
4' - Rymaniak, Leandro do przodu, ale przy Krykunie był Johansson.
5' - Celhaka niedokładnie. Piłka pada łupem gości. Szcześniak na prawo... Szcześniak, Rymaniak. Goście w posiadaniu.
5' - Gol do Rosołka, choć nie grają w jednej drużynie. Legia gubi piłkę. Krykun lewą stroną, ale nie miał wsparcia kolegów. Zatrzymał się na linii defensywnej gospodarzy.
6' - Nawrocki, Rosołek, Josue... Legia uwalnia się na lewym skrzydle, ale po przejściu na połowę przeciwnika, Rosołek traci piłkę.
7' - Celhaka.. Niedokładnie do lewej strony. Josue podchodzi pod pole karne, żeby uderzyć z dystansu. Gostomski broni na raty.
8' - Gol do Szcześniaka, ale Gostomski wychodzi z szesnastki. Górnik w ataku.
8' - Krykun, Leandro w pole karne, ale Śpiączka uprzedzony przez Nawrockiego.
8' - Goście z autu, ale niedokładne zagranie do partnera. Do tego Slisz asekurował do samego końca. Miszta wznowi grę od bramki.
9' - Celhaka za mocno do Wieteski. Obrońca Legii potrzebował chwili, żeby opanować piłkę i odegrać do Miszty.
10' - Rosołek w pojedynku biegowym z Drewniakiem... Aut dla łęcznian.
11' - Celhaka rusza sam środkiem, próbuje wyjść z własnej połowy. Jednak stracił piłkę na rzecz Gola, który podszedł pod pole karne i kropnął z dystansu. Miszta interweniował i zbił piłkę na rzut rożny.
12' - Krótko rozegrany stały fragment gry. Lokilo w pole karne, ale wybija Legia. Jeszcze Lokilo, ale tym razem do Szcześniaka, który zgrywa z lewej strony. Jednak tym razem Szwed wślizgiem wybija na róg.
13' - Gąska, Lokilo na lewej stronie. Legia nie potrafi oddalić zagrożenia. Górnik cały czas siedzi na naszej połowie.
14' - Johansson do Wszołka. Ładne zagranie, nie powiem... Wszołek w pole karne, płasko, ale ciut za późno zorientowali się legioniści. Zawodnik w białej koszulce zdołał wybić z szesnastki.
15' - Leandro w pole karne z lewej strony, ale Nawrocki wybił głową.
16' - Josue do Slisza na prawe skrzydło. Ten jakby na pamięć w pole karne, ale nie było tam należytego wsparcia. Zresztą... Piłka odbiła się od rywala i wylądowała u Gostomskiego.
17' - Slisz, Wszołek z Johanssonem. Wszołek kończy akcję strzałem zza pola karnego, ale Gostomski ponownie pokazał, że zasługuje na miejsce w składzie łęcznian.
17' - Żółta kartka: Janusz Gol (Górnik)
18' - Josue faulowany na połowie przeciwnika. Będzie okazja do stworzenia zagrożenia pod bramką Górnika.
18' - Jouse ustawia sobie piłkę. Patrzy, gdzie są koledzy...
19' - Josue... Portugalczyk zawinął prosto w ręce Gostomskiego. Ani to mocne, ani to groźne uderzenie.
20' - Slisz idzie do końca, próbuje przedzierać się przez rywali, ale ostatecznie pada po styku z Krykunem.
20' - Josue zapędził się do narożnika ściągając na siebie dwóch rywali. Oddał do kolegów, ale Slisz i spółka mieli problem z opanowaniem piłki i wykorzystania szansy do ataku.
23' - Johansson nabiera prędkości... Zagrywa do Josue, który potrzebuje chwili, żeby zorientować się w tym co się dzieje. W końcu dostrzegł lukę i uderzył... tuż obok celu.
23' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
23' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
24' - GOL !!! Johansson do Josue, który mógł podawać do wychodzącego Pekharta. Jednak zamiast tego postanowił sam wykończyć akcję i zrobił to! Ładnie, precyzyjnie trafił do siatki i to jest 1-0!
25' - Oczywiście to pierwsza bramka Josue w barwach Legii. Potrzebował do tego... 31 meczów.
25' - fot. Woytek / Legionisci.com
26' - Slisz chciał pójść za ciosem, ale uderzył po ziemi, w sam środek bramki. Gostomski był na posterunku.
28' - Slisz wychodzi z naszej połowy. Mladenović, Rosołek, ale faulowany gracz Legii.
30' - Josue ładnie zwiódł Gol. Jeszcze Josue, ale tym razem w roli podającego do Pekharta. To powinno być 2-0, ale Czech trafia z bliska w... Gostomskiego!
33' - Wszołek na prawej stronie... Nieudane odegranie. Drewniak przejmuje i akcja przenosi się na połowę legionistów.
33' - Slisz... Środek pola, ale podaje do Drewniaka. Akcja przerwana po faulu na Gąsce.
34' - fot. Woytek / Legionisci.com
36' - Josue chciał przejąć piłkę od Leandro w środku pola, ale sędzia przerwał akcję gospodarzy.
37' - Rymaniak, Szcześniak. Był przy nim Pekhart, ale piłka poszybowała w kierunku Śpiączki i dopiero tam legioniści odzyskali posiadanie. Na krótko.
37' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
38' - Tymczasem rzuty wolny dla lewej flance. Gąska będzie dogrywał do partnerów w okolice pola karnego Legii.
38' - Gąska... Jednak zostawił piłkę Lokilo. Ten mocno w pole karne, ale Rosołek wybił głową. Ostatecznie Miszta wznowi grę od bramki.
39' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
41' - Wszołek.. Faulowany przez Krykuna. Po chwili ta sama para i też naciskany. Tym razem bez gwizdka. Legia idzie z akcją. Zagranie z lewej strony w pole karne... Jeszcze Johansson w szesnastce. Zdecydował się na strzał, ale tuż obok słupka, prosto w bandy!
42' - Goliński, Lokilo... Nieudana próba Górnika skrzydłem. Zresztą niewiele lepsza Mladenovicia, który zepsuł podanie z lewej flanki.
43' - Wszołek w polu karnym. Zagrywa do Pekharta, który próbował złożyć się do strzału w ekwilibrystyczny sposób, ale nic z tego nie wyszło. Tzn. nie wyszło nic z uderzenia..
44' - Uffff... Gąska w pole karne z lewej strony, gdzie Goliński domknął to strzałem głową. Piłka poleciała tuż obok dalszego słupka. No, trochę szczęścia było przy tej akcji po stronie legionistów...
44' - "Czarek! Miszta!" niesie się z Żylety.
45' - Wszołek zastawiał piłkę... Faulowany przez Gola.
45' - Do celu daleko, więc Josue zdecydował się na mocną wrzutkę. Za mocną, ale Gostomski i tak zdołał przechwycić futbolówkę.
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Legii za sprawą Josue, który popisał się ładnym strzałem. Zresztą nie tylko Portugalczyk jest dziś aktywny, ale sporo zamieszania robi też Mattias Johansson.
Legia miała kilka szans na zmianę rezultatu, ale w kilku sytuacjach zabrakło celności. A Górnik? W zasadzie tylko Janusz Gol postraszył Czarka Misztę.
Oba zespoły wróciły już na murawę. Jeszcze szybka rozgrzewka i możemy zaczynać drugą i oby ostatnią część tego widowiska.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Gramy! Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w przerwie.
48' - Gostomski od bramki, ale to Nawrocki zagrywa głową w powietrzu. Walka w środkowej strefie boiska. Urywa się Goliński, ale Rosołek wybija go z rytmu. Aut.
49' - Celhaka do Rosołka, ale ten był naciskany... To skończyło się stratą.
51' - Slisz z rajdem, ale pokazał się Josue. Portugalczyk próbował pograć z Mladenoviciem, ale nic z tego nie wyszło. Defensywa Górnika czujna do końca.
52' - W końcu jest odpowiedź gości... Gąska w polu karnym Legii. Próbował zaskoczyć Misztę, po tym jak piłka odbiła się od zawodnika Legii i zmieniła tor lotu. Ostatecznie bramkarz gospodarzy przytulił futbolówkę do piersi.
53' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
53' - Gąska, Rymaniak, Szcześniak, włączył się Gąska raz jeszcze. Gol, ale traci w środku pola.
53' - Akcja legionistów... Rosołek w polu karnym, ale Szcześniak wybił go z rytmu.
54' - Josue do Mladenovicia. Serb płasko w pole karne, ale było ciut za ciasno. Piłka zatrzymała się między graczami Kamila Kieresia.
54' - Jeszcze Slisz sprawdził czujność Gostomskiego. Uderzenie z dystansu... Sparował do boku!
54' - Rzut rożny dla Legii. Josue... Pekhart strzela głową i... minimalnie obok słupka!
57' - Ekipa Vukovicia na połowie rywala. Mladenović, Josue... Naciska Drewniak i spółka. Zatem trzeba spróbować od innej strony.
58' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
58' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Ernest Muci
59' - Slisz do Muciego... Rozciągnął, ale Ernest zamiast to zagarnąć i ruszyć na Gostomskiego, to odbił, że niby chciał odegrać...
59' - W odpowiedzi goście. Akcja z lewej strony, którą wślizgiem próbował domykać Gąska. Nic z tego. Minął się z piłką i Miszta wznowi grę od bramki.
60' - Żółta kartka: Bartosz Śpiączka (Górnik)
60' - Zmiana Górnik: Damian Gąska Michał Mak
60' - Zmiana Górnik: Serhij Krykun Ruben Lobato
60' - Zmiana Górnik: Janusz Gol Alex Serrano
61' - Potrójna zmiana w zespole gości. Rywale nie mając nic do stracenia. Muszą zaatakować, jeżeli marzą o dogrywce.
62' - Goliński, Lokilo w kierunku Maka, ale legioniści dobrze w destrukcji.
63' - Mladenović z lewej strony w pole karne... Za mocno.
65' - Muci! Wszedł w pole karne i kropnął konkretnie, ale piłka tylko poleciała tuż obok celu!
66' - Lokilo... Zwiódł Mladenovicia i uderzył lewą nogą z linii pola karnego. Piłka jeszcze otarła się o głowę legionisty i zmieniając lot, poleciała poza plac gry. Róg dla Górnika.
67' - Wieteska... Złe wybicie, więc Rymaniak pokusił się o strzał, ale to była nieudana próba.
69' - Zmiana Górnik: Michał Goliński Marcel Wędrychowski
70' - Przed zmianą Josue próbował kolejny raz z dystansu... Ponownie obok celu.
70' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Patryk Sokołowski
72' - Lokilo w pole karne... Wyskoczył tam Mak, który był bliski pokonania Miszty. Jednak odległość od piłki do bramkarza Legii była zbyt mała, żeby zawodnik Górnika to zmieścił.
75' - Mucik, Slisz... Josue do przodu za szybko, za lekko. W efekcie zamiast dobrego ataku, wyszła strata.
76' - Rymaniak, Leandro do przodu, po lewym skrzydle... Był Wszołek, który zatrzymał zapędy przeciwnika.
76' - Zmiana Górnik: Bartosz Śpiączka Przemysław Banaszak
78' - Drewniak, Wędrychowski... Górnik na prawej stronie.
78' - Lokilo, Wędrychowski... Goście szukają sposobu i udało im się kropnąć z dystansu. Jeszcze Miszta przeniósł nad poprzeczką. Róg.
79' - Wędrychowski do Maka, który pokusił się o strzał z ostrego kąta... Piłka poszybowała daleko od celu.
81' - Wędrychowski, Lokilo... Górnik walczy do końca. Zagranie bliżej linii, ale za mocno. Miszta wznowi od bramki.
84' - Do końca regulaminowego czasu mniej niż 10 minut... Tymczasem to Górnik szuka sposobu na zdobycie bramki.
86' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
86' - Rzut wolny dla Górnika na połowie Legii. Co prawda daleko do celu, ale...
86' - Lokilo w pole karne, ale Nawrocki podbija głową i to jest rzut rożny.
87' - Mladenović! Uprzedził rywala wybiciem końcami palców z linii strzału.
87' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
87' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
88' - Błyskawiczna reakcja Legii. Spokojny, do końca, z zimną krwią Ernest Muci. Zmieścił przy dalszym słupku będąc w polu karnym. Legia 2. Górnik 0. Meldujemy się w półfinale Pucharu Polski!
89' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Lirim Kastrati
90' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
90' - Zamieszanie przy zmianach... Miał wejść Rafael Lopes. Za Wszołka, za Mladenovicia? Na razie czeka.
91' - Muci ponownie przed szansą, ale tym razem posłał piłkę w kierunku Żylety.
92' - Sędzia dolicza 4 minuty.
93' - Josue do Kastratiego. Ten po ziemi w pole karne, ale wybijają rywale. Nie ma szans na zagrożenie.
95' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
95' - Drewniak, Leandro do lewej... Jeszcze raz Leandro.
95' - Koniec meczu!

Koniec. Zasłużony awans Legii. Co prawda na jego przypieczętowanie musieliśmy trochę poczekać, ale liczy się efekt końcowy. W piątek poznamy rywala legionistów w tych rozgrywkach.
Dziękujemy, że byliście z nami w ten wieczór. Zapraszamy na zdjęcia, wywiady pomeczowe na stronę główną Legionisci.com

Relacja z trybun

Gdybym jeszcze raz miał urodzić się...

Mecz z Górnikiem Łęczna w ramach 1/4 finału Pucharu Polski był spotkaniem, na którym zgromadziła się najmniejsza liczba widzów na nowym stadionie (z wyjątkiem meczów, podczas których obowiązywały różne obostrzenia kowidowe). Jednocześnie był meczem, który obecni na trybunach na pewno zapamiętają. Wszystko za sprawą atmosfery, jaką stworzyła tego dnia Żyleta. Debiut nowej pieśni wyszedł niesamowicie, a rozśpiewani fanatycy jeszcze dobrych kilka minut po zakończeniu spotkania nie przestawali sławić najwspanialszego klubu na świecie.

Już od dawna wiadomo, że tylko przez rozgrywki Pucharu Polski nasz zespół może w przyszłym sezonie występować w europejskich pucharach. Na ćwierćfinałowe spotkanie obowiązywały abonamenty, ale tego dnia na stadion przyszło nawet mniej osób niż sprzedano karnetów. O niskim zainteresowaniu meczem najlepiej świadczył bezproblemowy dojazd w okolice stadionu, pomimo utrudnień w związku z remontem Trasy Łazienkowskiej. Jak widać, wiele (tysięcy) osób znalazło jakąś tanią wymówkę, by w środowy wieczór nie stawić się tam, gdzie miejsce kibica. Jak bowiem wcześniej zapowiadano, pomimo fatalnych wyników, nie zamierzamy odpuszczać meczów zarówno w Warszawie, jak i na wyjazdach, a swoje niezadowolenie będziemy wyrażać właśnie z trybun.

Parę godzin przed meczem na wysokości sklepu Żyleta rozpoczęła się zbiórka darów dla będących w potrzebie Ukraińców. Kibice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przynieśli całe mnóstwo paczek, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym. Po raz drugi fani na mecz przyszli ubrani na czarno, co symbolizuje żałobny nastrój. Ponownie wiele osób na trybunach miało na sobie koszulki z hasłem "#MioduskiWON!", które nabywać można było przy wejściu na trybuny. Zbiórkę na kolejne oprawy kontynuowali Nieznani Sprawcy.

Ostatecznie na trybunach zebrało się niewiele ponad 6,5 tysiąca kibiców. Mało, ale oczywiście były w ostatnich 20 latach mecze, na których było nas jeszcze mniej. Jak zwykle w takich przypadkach, najlepiej prezentowała się Żyleta, gdzie kibice zebrali się bliżej środka. Nasz doping rozpoczęliśmy od pieśni "Nasza Legio, będziemy zawsze z Tobą...", którą wykonywaliśmy dość długo. Już sam początek pokazał, że tego dnia, w mniejszej grupie, możemy stworzyć nieprawdopodobną atmosferę. Z naszej strony nie mogło zabraknąć haseł odnoszących się do ruskiego zbrodniarza. "Je...ć ruskich i Putina, hej!", "Ruska k...a aejaejao" oraz "Je...ć Putina, mordercę i skur...na" - skandowała Żyleta, a do śpiewów włączał się cały stadion wraz z przyjezdnymi. Później ostatnią z tych przyśpiewek wykonaliśmy na dwie strony. "Je... Putina!" - zaczynała Żyleta, a reszta stadionu odpowiadała "Mordercę i sku...na".

Kibice gości do Warszawy przyjechali transportem kołowym, w 141 osób, w tym Chełmianka Chełm (5). W drogę ruszyli cztery godziny przed meczem, a na trybuny weszli kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem. Górnicy w sektorze gości wywiesili dwie flagi i prowadzili doping przez całe spotkanie.

Nasi piłkarze po raz drugi z rzędu jako pierwsi strzelili bramkę. Po niej, tak samo jak na meczu z Wisłą, nie było pytań spikera o nazwisko strzelca i celebrowania wyniku. Na razie zawodnicy muszą zasłużyć, by wrócić do dawnych zwyczajów, podobnie jak oklasków po golach i wygranych meczach. Tego dnia na personalne pozdrowienia, w postaci skandowania imienia i nazwiska, zasłużył jedynie Czarek Miszta. W pierwszej połowie zaśpiewaliśmy m.in. "Za nasze miasto" na dwie strony, a później dobrych kilkanaście razy sławiliśmy "Żyletę", na której ruch kibicowski tętni od 49 lat. Tę pieśń wykonywaliśmy do momentu aż gniazdowy uznał, że osiągnięty został zadowalający poziom decybeli. Pierwszą część meczu kończyliśmy m.in. kilkoma okrzykami nt aktualnego prezesa i właściciela, ponownie nieobecnego na meczu "swojego" klubu. "Mioduski out, Mioduski won, Mioduski wypier...j stąd" - śpiewali kibice.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od wykonywanej przez 10 minut pieśni "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas...". Tego dnia nie trzeba było nikogo dwa razy mobilizować do zdzierania gardła. Chyba każdy z obecnych zdawał sobie sprawę, że wobec takiej a nie innej frekwencji, jest zobligowany do maksymalnego wysiłku.

Jako że mecz rozgrywany był tuż po Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, na Żylecie nie mogło zabraknąć biało-czerwonych flag "Wyklęci" oraz "PamiętaMY", wiszących obok siebie. Legioniści skandowali na cześć Bohaterów - "Armio Wyklęta, Warszawa o Was pamięta!" oraz "Cześć Waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci".

W drużynie gości występuje obecnie dobrze nam znany, i niezbyt lubiany, niejaki Bartosz Śpiączka. Jemu też poświęciliśmy parę minut naszego repertuaru. "Hej Śpiączka ch... ci na imię" - zaczęliśmy w dość tradycyjny sposób ubliżanie grajkowi, który swego czasu próbował przykozaczyć przy Łazienkowskiej. Później na dwie strony śpiewano "Śpiączka! Co? Ty k...o!", były również okrzyki "Hej Śpiączka, jesteś chu...wy", a kiedy zawodnik opuszczał boisko, żegnały go, jakżeby inaczej, okrzyki "Wypier...j, wypier...j!".

Zabawa na trybunach była cały czas przednia, ale to, co zaczęło się dziać mniej więcej 20 minut przed końcowym gwizdkiem... przeszło ludzkie pojęcie. "Staruch" zaintonował z gniazda nową pieśń w naszym legijnym repertuarze. Żyleta szybko podłapała tekst, melodię i cały jej klimat! Już po pierwszym wykonaniu ruszyliśmy ze śpiewem, a każda kolejna próba wychodziła jeszcze lepiej. Nie będziemy tu rozwodzić się nad analizą treści, ale te cztery wersy po prostu oddają to, co czuje fanatyk Legii, dla którego nie ma meczów ważnych i ważniejszych, nieodpowiedniej pogody czy jakichkolwiek wymówek.