Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
Josue 27
Jurgen Celhaka 16
87' Maciej Rosołek 39
27' Tomas Pekhart 9
Richard Strebinger 15
Mateusz Hołownia 3
Ihor Charatin 14
Ernest Muci 20
27' Rafael Lopes 21
Kacper Skibicki 22
Szymon Włodarczyk 28
57' Artur Jędrzejczyk 55
87' Benjamin Verbić 77

Walka do końca

W meczu 26. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1-1. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Pawła Wszołka.

Pierwsza połowa spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy na szczęście nie zdołali udokumentować jej strzeloną bramką. Raków od początku grał agresywnie, bardzo wysokim pressingiem, nie odpuszczając żadnej piłki. Zepchnięci do defensywy legioniści skutecznie się bronili, a przez 45 minut nie udało im się jednak stworzyć praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej.

Mnóstwo okazji mieli za to gospodarze. Miszta kilkakrotnie musiał ratować swój zespół przed stratą gola. Raz do spółki ze Sliszem wybijał piłkę z linii bramkowej.

W 46. minucie po błędzie Rakowa Jurgen Celhaka przejął piłkę w środkowej strefie, zagrał do Rosołka, ten zbiegł lewą stroną, dograł przed bramkę. Piłkę przepuścił jeszcze Rafael Lopes, a znajdujący się na lepszej pozycji Paweł Wszołek z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Niespodziewanie to Legia prowadziła do przerwy 1-0.

Na początku drugiej części spotkania legioniści wykonywali 3 rzuty rożne. Po jednym z nich mieli naprawdę dogodną sytuację do podwyższenia wyniku, jednak piłka przypadkowo uderzyła Vladana Kovacevicia w głowę i wyszła za linię końcową. W odpowiedzi świetne podanie na 20. metr dostał Mateusz Wdowiak, zdołał opanować futbolówkę i znalazł się sam przed Cezarym Misztą. Na szczęście szybko wrócił Mateusz Wieteska i wspólnie z bramkarzem Legii zdołali opanować sytuację.

Chwilę później dobrą okazję miał Maciej Rosołek, ale nie dał rady odpowiednio opanować piłki i został uprzedzony przez bramkarza. W 55. minucie Rosołek zagrywał do Wszołka, jednak obrońcy zdołali wybić piłkę poza boisko. Legioniści nie zwalniali tempa, ale i Raków miał swoje sytuacje. W najlepszej z nich w 63. minucie swoich szans uderzeniem głową próbował Ivi Lopez, na szczęście uderzył niecelnie.

Po słabej pierwszej połowie, legioniści prezentowali się w drugiej części znacznie lepiej. Niestety, w 70. minucie błąd w polu karnym popełnił Mateusz Wieteska. Piłka odskoczyła obrońcy, piłkarz Rakowa wpadł na niego i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Ivi Lopez. Dosłownie chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Wdowiak. Zawodnik Rakowa uderzył z prawej strony po długim rogu, ale pomylił się dosłownie o kilka centymetrów. Próbował jeszcze interweniować Wieteska, ale nieskutecznie.

Legia znowu oddała rywalowi inicjatywę. W 77. minucie ponownie gospodarze stanęli przed znakomitą okazją do zdobycia bramki. Lindsay Rose próbował wślizgiem powstrzymać pędzącego Wdowiaka, ale źle wymierzył. Wdowiak zdołał dośrodkować, jednak Deian Sorescu nie wykończył akcji - zmierzająca do siatki piłka uderzyła jeszcze przypadkowo w stojącego Vladislavsa Gutkovskisa. Mnóstwo szczęścia mieli w tej sytuacji legioniści.

W 83. minucie w twarz został kopnięty Paweł Wszołek. Drugą żółtą kartkę dostał Ioannis Papanikolaou i Legia kończyła spotkanie w przewadze jednego zawodnika. Nie wpłynęło to jednak na obraz gry. W 87. minucie na boisku pojawił się Benjamin Verbić, który zaprezentował się z dobrej strony.

W 92. minucie fantastyczny strzał oddał Ivi Lopez. Zawodnik Rakowa uderzył z ostrego kąta z prawej strony, szczęśliwie dla Legii, trafił jedynie w poprzeczkę. Obie drużyny walczyły do ostatnich sekund tego spotkania. Dużo było nerwowych sytuacji, dużo fauli. Żółtą kartką za dyskusje ukarany został także Aleksandar Vuković. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Minuta po minucie

Za nieco ponad godzinę rozpocznie się mecz Legii z Rakowem. Trochę zmian dzisiaj w składzie stołecznego zespołu. Na ławce rezerwowych znalazł się nowy nabytek, Benjamin Verbić.
Piłkarze wychodzą już na boisko
Legia zagra na biało, Raków tradycyjnie - w strojach czerwono-niebieskich

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Na spalonym piłkarz Rakowa
3' - Dobry odbiór w środku pola, ale Rosołek stracił piłkę
4' - Pekhart mocno naciskał rywala, próbował zagrać przed bramkę, ale będzie tylko rzut rożny
5' - Źle posłana piłka przez Josue
5' - Rose fauluje w środku boiska Gutkovskisa
6' - Teraz faul Ribeiro, który po dłuższej przerwie wrócił do składu
7' - Niedokładne zagranie Sorescu do Lopeza. Od bramki Miszta
8' - Niezbyt dokładne zagranie do Wszołka
9' - Ostry faul Wszołka, sędzia upomina zawodnika, na szczęście obyło się bez kartki
10' - Dobra akcja gospodarzy, Wdowiak popędził lewą stroną, ale został sfaulowany przez Johanssona
10' - Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony pola karnego, ale kąt dosyć ostry
11' - Tymczasem leży Pekhart, który starł się z Petraskiem
11' - Potrzebna jest pomoc medyczna, Czech nie podnosi się z murawy
12' - Pekhart dostał łokciem w twarz podczas wyskoku do piłki
12' - Rzut wolny dla Rakowa, Miszta piąstkuje przed siebie
12' - Pekhart wrócił na boisko
13' - Faul Slisza w środku boiska
14' - Szybko teraz Raków, dośrodkowanie Sorescu
15' - Za nami pierwszy kwadrans. Na razie nie zobaczyliśmy żadnej podbramkowej akcji Legii, póki co, Raków dominuje w tym spotkaniu
17' - Odbiór Josue i daleka piłka do Pekharta, jednak żaden z legionistów jej nie przejął
18' - Oj, groźnie było pod bramką Legii. Wieteska wybija po dośrodkowaniu Sorescu, jeszcze w ataku Raków i legioniści muszą się intensywnie bronić
20' - Chwila przerwy, sędzia nakazuje wznowienie z innego miejsca niż chciał Josue
21' - Póki co legioniści jedynie się bronią
22' - Niecelny strzał z dystansu Lopeza
23' - Strzał Lopeza z dystansu, piąstkuje Miszta!
24' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
24' - Niestety, Pekhart cierpi na zawroty głowy i niezbędna będzie zmiana
25' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
25' - Rzut wolny dla Rakowa po faulu Rosołka na Wdowiaku
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
27' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Rafael Lopes
27' - Z niewielkimi problemami, ale Slisz przejął piłkę. Raków stosuje bardzo wysoki pressing
28' - Żółta kartka: Ioannis Papanikolaou (Raków)
29' - Wdowiak fauluje Ribeiro w ataku
31' - Dośrodkowanie Rosołka w pole karne, ale nie było tam ani jednego z jego kolegów...
34' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Faul Slisza
35' - Dośrodkowanie... Rosołek wybija na rzut rożny
36' - Miszta piąstkuje, jeszcze Raków... Celhaka wybija na róg
37' - Bardzo dobre dośrodkowanie, w zamieszaniu Miszta do spółki ze Sliszem wybijają piłkę z linii bramkowej!!!
37' - Faul Gutkovskisa na Rose, piłkarz Rakowa protestuje
38' - Faul na Rosołku z lewej strony boiska
39' - Dośrodkowanie Josue, Petrasek wybija na rzut rożny
41' - Faulowany Wdowiak przez Ribeiro
41' - W tym samym czasie Josue szarpał się z Niewulisem
42' - Wszołek próbował odebrać piłkę, ale zrobił to nieco zbyt agresywnie i sędzia odgwizdał przewinienie
43' - Kolejny rzut rożny dla Rakowa
46' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
46' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
47' - Świetny odbiór Celhaki, zagranie do Rosołka, ten zagrał przed bramkę, Lopes przepuścił piłkę, a Wszołek wpakował ją do bramki.
47' - Sędzia doliczył 2 minuty
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi 1-0. Zapraszamy na drugą połowę

46' - Początek drugiej połowy
48' - Rzut rożny dla Legii
48' - I jeszcze jeden
49' - To była niezła sytuacja, bramkarz Rakowa przypadkiem dostał w głowę piłką i jeszcze jeden korner
50' - Jeszcze dośrodkowanie Wszołka, ale nie było nikogo
52' - Było tak groźnie!!! Wdowiak wyszedł sam na sam z Misztą. Na szczęście górą okazał się bramkarz Legii!
52' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
53' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
54' - Dobra piłka do Rosołka, ten nie zdołał jej jednak opanować
56' - Na sporo dziś pozwala zawodnikom sędzia Szymon Marciniak
57' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Artur Jędrzejczyk
58' - Wygląda na to, że Yuri Ribeiro ma jakieś problemy zdrowotne
58' - Rzut rożny dla Legii, ale piłka minęła zawodników Legii
58' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
61' - Zmiana Raków: Andrzej Niewulis Walerian Gwilia
66' - Dobrze teraz w obronie Johansson, który wybił piłkę przed wychodzącym Ledermanem
67' - Rzut rożny dla Rakowa, spore zamieszanie, ale jeszcze Raków przy piłce
68' - Żółta kartka: Ben Lederman (Raków)
68' - Faul Ledermana na Josue i sędzia sięga po kartonik
69' - Niesygnalizowany strzał Josue, niestety niecelny
69' - Faulowany Lopez przez Johanssona
70' - Rzut karny dla Rakowa...
71' - Wyraźnie spóźniony Wieteska, ale legionista nie wyciągnął nawet nogi
71' - GOL! Raków Częstochowa
71' - Strzelec gola: Ivi Lopez (Raków) z karnego!
72' - Niestety, Ivi Lopez nie myli się i mamy 1-1
73' - Wdowiak myli się o kilka centymetrów! Miszta nie miałby szans
77' - Złe podanie Josue do Lopesa
78' - Kolejna świetna sytuacja Rakowa
79' - Rose nie odebrał piłki Wdowiakowi, ten dośrodkował, a Sorescu niecelnie przymierzył w polu karnym
80' - Legioniści ponownie zostali zdominowani przez gospodarzy, muszą się teraz bronić
81' - Faul Gutkovskisa w polu karnym Legii
82' - Zmiana Raków: Vladislavs Gutkovskis Ilja Szkurin
84' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Ioannis Papanikolaou (Raków)
84' - Za chwilę w Legii zadebiutuje Benjamin Verbić
84' - Wszołek kopnięty w twarz i od 83. minuty Legia będzie grać w przewadze
85' - Zmiana Raków: Mateusz Wdowiak Milan Rundić
85' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska
87' - Strata Johanssona wyprowadzającego piłkę i w ataku Raków
87' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Benjamin Verbić
90' - Verbić biegł lewą stroną, ale faulował rywala
90' - Żółta kartka: Rafael Lopes (Legia)
91' - Lopes faulował Lopeza :)
91' - Leży Jędrzejczyk, który starł się z przeciwnikiem
92' - Sędzia odgwizdał przewinienie legionisty
92' - Sędzia doliczył 4 minuty
92' - Rzut wolny z prawej strony, Verbić wybija na róg
93' - Ivi Lopez... poprzeczka!!!
94' - Żółta kartka dla Aleksandara Vukovicia
94' - Mnóstwo nerwów w tej końcówce