Mattias Johansson 6
Lindsay Rose 29
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
57' Lirim Kastrati 7
Bartosz Slisz 99
46' Jurgen Celhaka 16
Josue 27
Maciej Rosołek 39
62' Rafael Lopes 21
Maciej Kikolski 80
78' Ihor Charatin 14
Joel Abu Hanna 23
78' 46' Patryk Sokołowski 18
Kacper Skibicki 22
Filip Mladenović 25
57' Benjamin Verbić 77
Szymon Włodarczyk 28
62' Tomas Pekhart 9

Podział punktów

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Lechem Poznań w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu Ekstraklasy. Na prowadzenie najpierw wyszli gospodarze za sprawą Lubomira Satki, a potem do remisu doprowadził Rafael Lopes, wykorzystując dośrodkowanie od niezawodnego Josue.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Lecha. Kilka minut po pierwszym gwizdku z dystansu piłkę kopnął Radosław Murawski, jednak dobrze poza linię odbił ją Richard Strebinger. Chwilę potem legionistów uratowała już poprzeczka. Joao Amaral przymierzył z rzutu wolnego i na szczęście nieco zabrakło mu precyzji. Potem z boiska wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie na dodatek lepiej prezentowali się gospodarze. W 30. minucie lechici wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez jednego z gospodarzy, uderzeniem z powietrza Strebingera zaskoczył Lubomir Satka.

To trafienie musiało podziałać na gospodarzy jak zimny prysznic. Legioniści musieli wreszcie zacząć grać bardziej ofensywie, aby jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Kiedy wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą przy prowadzeniu Lecha, to nieco niespodziewanie do remisu doprowadził Rafael Lopes. Portugalczyk wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Josue i głową zmusił Mickeya van der Harta do kapitulacji. Można śmiało powiedzieć, że jedyne groźne sytuacje w pierwszej połowie zakończyły się bramkami.

Zaraz po zmianie stron dwukrotnie bardzo dobrze zachował się Richard Strebinger. Austriak najpierw odbił mocny strzał Mikaela Ishaka, a za moment na rzut rożny sparował strzał... Lindsaya Rose'a. Obrońca Legii omal nie zaskoczył własnego bramkarza strzałem głową. Przez kolejne minuty obraz gry nie ulegał zmianie. Gospodarze starali się naciskać i atakować skrzydłami, jednak mistrzowie Polski skutecznie się bronili.

Legioniści skupili się głównie na zagęszczeniu środka pola i niedopuszczaniu przeciwników pod swoje pole karne. Sami mieli jednak również spore trudności ze stworzeniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką bramkarza z Poznania. W doliczonym czasie gry za faul taktyczny z boiska wyleciał Ihor Charatin, a Lech zyskał dobrą szansę na gola z rzutu wolnego. Z niego szczęścia spróbował Nika Kwekweskiri i tym razem legionistów uratował słupek!

Minuta po minucie

16:30 - Za godzinę pierwszy gwizdek, który rozpocznie mecz Legii z Lechem. Gospodarze w przypadku wygranej przeskoczą w tabeli Pogoń Szczecin, która w piątek niespodziewanie uległa Wiśle Płock.
16:43 - W ataku Legii dzisiaj niespodziewanie Rafael Lopes, który zastąpił Tomasa Pekharta. Czech mecz rozpocznie na ławce rezerwowych
16:57 - W dzisiejszym meczu zagrożeni pauzą w kolejnym ligowym spotkaniu są Artur Jędrzejczyk, Ihor Charatin i Patryk Sokołowski.
17:09 - Lech w tym sezonie przegrał u siebie tylko raz - miało to miejsce 6 marca, kiedy trzy punkty z Bułgarskiej wywiózł Raków Częstochowa.
17:25 - Pozostały minuty do startu świetnie zapowiadającego się starcia. Piłkarze w tunelu już czekają do wyjścia na boisko
17:28 - Ruszyli!
17:29 - Kapitanami dzisiejszego wieczoru są Mikael Ishak i Artur Jędrzejczyk

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Gramy. Mecz rozpoczął Lech
2' - Strebinger wybił daleko piłkę, ale lechici szybko przejęli ją w środkowej strefie
2' - Kędziora zderzył się głową z Maciejem Rosołkiem. Na szczęście legioniście nic poważnego się nie stało
3' - Milić naciskany przez Kastratiego i będzie aut dla gości
4' - Faul w środkowej strefie boiska. Piłka dla Legii. Faulowany był Celhaka
5' - Wieteska bardzo źle wymierzył podanie i piłkę spokojnie złapał van der Hart. Gospodarze budują kolejną akcję ofensywną
5' - Pierwszy groźny strzał Lecha. Murawski płasko zza pola karnego i na rzut rożny piłkę odbił Strebinger
6' - Żółta kartka: Mattias Johansson (Legia)
7' - Johansson sfaulował przed polem karnym mijającego go Karlstroma. Rzut wolny dla gospodarzy. Strebinger będzie musiał być wyjątkowo czujny
7' - Do uderzenia szykuje się Joao Amaral....
8' - Amaral i poprzeczka ratuje Legię!
8' - Portugalczyk posłał piłkę ponad murem, wydawało się, że blisko wszystkiego jest Strebinger, jednak ostatecznie mistrzów Polski uratowało obramowanie bramki
9' - Legia ma problem w środku pola. Jak na razie Lech zbudował tam bardzo szczelne zasieki
10' - Dośrodkowanie Rosołka z lewej strony i spokojna interwencja bramkarza Lecha
11' - Kastrati stara się przeszkadzać Rebocho, który jest wyjątkowo aktywny na lewej stronie
12' - Kamiński uciekł na skrzydle Johanssonowi, ale na szczęście wszystko asekurował Rose
14' - Lech nie spieszy się z kolejną akcją. Na razie spokojnie rozgrywa piłkę pomiędzy obrońcami
15' - Daleka piłka od Joue do Kastratiego, ten ograł obrońcę, podał do Rosołka, ale ten fatalnie skiksował
17' - Brzydki faul Kalstroma na Sliszu. Piłka dla Legii
17' - Fatalny błąd Wieteski, który chciał podać do kolegi z zespołu, a wybił piłkę na aut
19' - Leży teraz na boisku Murawski, który starł się z Lopesem
21' - Lech ponownie w posiadaniu piłki. Jeśli chodzi o tę statystykę, to gospodarze wypadają lepiej od swoich przeciwników
22' - Akcja Lecha prawą stroną. W pole karne wpadł jeden z lechitów, dośrodkowanie i dobrze ustawiony był Wieteska. Będzie tylko rzut rożny
23' - Dośrodkowanie z kornera nieco za głębokie. Udane piąstkowanie Strebingera
24' - Za mocne podanie do Rebocho, który nie miał szans do piłki. Od bramki zacznie golkiper Legii
25' - Rosołek sfaulował Kownackiego. Wolny dla Lecha
26' - Legii zupełnie nie wychodzi budowanie akcji od obrońców. Tym razem prosty błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Rose
26' - Płaskie podanie z lewej strony od Rosołka, piłkę przepuścił Lopes, jednak nikogo nie było za Portugalczykiem. Szkoda..
28' - Amaral mijał rywali jak tyczki i na szczęście w porę zdołał go powstrzymać Wieteska. Za moment Lech odzyskał jeszcze piłkę, a w dobrej sytuacji odnalazł się Ishak. Jego próba poszybowała jednak wysoko ponad bramką
29' - Kolejna prosta strata na połowie Lecha
30' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
30' - Nieładne zachowanie Slisza, który od tyłu sfaulował Karlstroma
31' - GOL! Lech Poznań
31' - Strzelec gola: Lubomir Satka (Lech)!
31' - Niestety, Lech objął prowadzenie
32' - Wrzutka z rzutu wolnego, przegrany pojedynek główkowy, przez co za moment piłka trafiła do Satki. Ten uderzeniem z powietrza pokonał Strebingera
34' - Nie ma co ukrywać, że Legia nie pokazał do tej pory nic. Lech natomiast ma olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, co udało mu się udokumentować strzeleniem gola
35' - Akcja Legii na lewej stronie, ale wszystko zdecydowanie zbyt wolno. Już Lechowi udało się wypchnąć legionistów daleko od własnej bramki
36' - Amaral ograł na lewej stronie jednego z graczy Legii. Jego strzał na bramkę Strebingera był na szczęście bardzo niedokładny
38' - Zbyt długie podanie do Kastratiego i spokojna interwencja bramkarza Lecha
38' - fot. Mishka / Legionisci.com
39' - Ostry faul na Murawskim i znowu piłka dla Lecha
41' - Murawski sfaulował teraz z kolei Jędrzejczyka. Zdecydowanie więcej dzisiaj ostrej gry niż dogodnych okazji pod jedną lub drugą bramką
41' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
41' - Strzelec gola: Rafael Lopes (Legia)!
41' - I jak na zaprzeczeniem tych słów... Mamy remis!
42' - Josue idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a van der Harta głową pokonał Rafael Lopes!
42' - Lopes odpłacił się tym samym za zaufanie trenera, który zdecydował się dzisiaj dać mu szansę gry od pierwszej minuty
44' - Lech stara się jeszcze przed przerwą zagrozić Legii, na razie jednak legioniści się dobrze ustawiają
45' - Kastrati sfaulował w środku pola Kamińskiego. Po chwili Kownacki podbiegł do naszego piłkarza, zwracając mu uwagę na nieładne zachowanie
46' - Żółta kartka: Mikael Ishak (Lech)
47' - Ishak sfaulował Josue bez piłki za co słusznie został ukarany żółtą kartką
47' - Widać, że na boisku pomiędzy piłkarzami iskrzy coraz mocniej
47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Drużyny schodzą z boiska przy remisie 1-1. Wracamy do naszej relacji za 15 minut
Piłkarze wrócili na boisko

46' - Początek drugiej połowy
47' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Patryk Sokołowski
47' - Jedna zmiana w Legii. Środek pola wzmocnił Sokołowski
48' - Mocny początek ze strony Lecha. Dalekie podanie do Ishaka i z jego strzałem poradził sobie Strebingera. Za moment swojego bramkarza omal nie zaskoczył Rose... Znów jednak Austriak świetnie się zachował na linii i mamy tylko rzut rożny.
49' -
50' - Dalekie podanie do Kastratiego, który nie zdołał opanować piłki. Chorwat wracając się na swoją połowę sfaulował jeszcze Murawskiego
51' - Szybka kontra Lecha, którą zepsuł złym podaniem Kownacki
52' - Podanie do Kamińskiego, ten spróbował uderzenia, które zdołał zablokować Rose
53' - Kolejny rzut rożny dla Lecha
55' - Rosołek poprowadził akcję środkiem pola. Młody napastnik dograł do biegnącego Jędrzejczyka, a jego podanie zostało zablokowane. Rzut rożny dla gości
55' - Sokołowski wyprzedził Amarala i przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę Lecha
58' - Zmiana Legia: Lirim Kastrati Benjamin Verbić
58' - Druga zmiana w Legii. Kilkadziesiąt minut od Vukovicia dostał Benjamin Verbić
59' - Spokojnie upłynął pierwszy kwadrans drugiej połowy
60' - Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne i Rebocho dla bezpieczeństwa wybił piłkę poza linię końcową
60' - Mocne dośrodkowanie od Josue, ale nikomu nie udało się zamknąć akcji na drugim słupku
62' - Na boisku leży Lopes
62' - Niestety, wygląda na to, że Portugalczyk nie będzie mógł już kontynuować swojego udziału w tym meczu
63' - W jego miejsce wejdzie Tomas Pekhart
63' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Tomas Pekhart
64' - Rebocho do środka pola do Kownackiego. Pomocnik gospodarzy w porę został powstrzymany
65' - Wrzutka Murawskiego i skuteczna interwencja Rose`a
68' - Faul na Jędrzejczyku na lewej stronie. Będzie okazja do dośrodkowania
69' - Niebezpieczne zderzenie głowami. Leżą na murawie piłkarze Legii i Lecha
69' - Sokołowski i Murawski najbardziej ucierpieli
70' - W drużynie Lecha na boisku pojawi się za moment Ba Loua
71' - Sokołowskiego zastąpi najprawdopodobniej za moment Charatin
73' - Charatin ponownie usiadł jednak na ławce rezerwowych. Sokołowski kontynuuje grę z opatrunkiem na głowie
74' - Zmiana Lech: Joao Amaral Adriel Ba Loua
74' - Verbić wypchnięty sprzed pola karnego Lecha
76' - Prosta strata Legii. Od bramki zacznie bramkarz gospodarzy
76' - Przed nami ostatni kwadrans meczu. Czy ktoś zdoła jeszcze przyspieszyć grę?
77' - Faul Jędrzejczyka. A za głośne protesty ukarany żółtą kartką został... siedzący na ławce rezerwowych Filip Mladenović
77' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
78' - Niestety ostre starcie Sokołowskiego z Kownackim i znowu krwią zalał się piłkarz Legii
79' - Tym razem nie obejdzie się już jednak bez zmiany. Charatin znowu gotowy do wejścia
79' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Ihor Charatin
80' - Zmiana Lech: Tomasz Kędziora Joel Pereira
80' - Zmiana Lech: Jakub Kamiński Nika Kwekweskiri
81' - Zmiana Lech: Jesper Karlstrom Michał Skóraś
81' - Trzy zmiany w Lechu, a do końca meczu już tylko dziesięć minut
83' - Pekhart chciał dograć na skrzydło do Johanssona, ale uczynił to zbyt mocno i pika wyszła na aut
84' - Żółta kartka dla Vukovicia
85' - Zmiana Lech: Mikael Ishak Filip Marchwiński
88' - Złe podanie do wybiegającego na skrzydle jednego z graczy Legii. Piłkę przejęli obrońcy Lecha
89' - Mecz zbliża się ku końcowi. Od dobrych kilkunastu minut nie zobaczyliśmy ciekawej akcji strzeleckiej
89' - Faul na Josue w środku pola
91' - Błąd w polu karnym popełnił van der Hart, ale niestety Pekhartowi zabrakło szczęścia, aby z tego skorzystać
92' - Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry
92' - Żółta kartka: Ihor Charatin (Legia)
93' - Ostry taktyczny faul Charatin tuż przed polem karnym.
93' - Tak naprawdę Ukrainiec balansował na granicy czerwonej kartki...
93' - Będzie analiza VAR...
94' - Czerwona kartka: Ihor Charatin (Legia)
94' - Zmiana decyzji. Czerwona kartka zamiast żółtej. Charatin wylatuje z boiska!
95' - I teraz będzie okazja dla Lecha z rzutu wolnego
95' - Ależ było blisko!
95' - Kwekweskiri huknął z rzutu wolnego i tym razem słupek uratował Legię!
97' - Koniec meczu!

Koniec spotkania. Legia podzieliła się punktami z Lechem, który w samej końcówce miał sporo dobrych okazji na strzelenie gola
Ostatecznie wynik nie uległ już jednak zmianie, a piłkarzom Legii należą się brawa za oddanie serca na boisku.
Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE i zapraszamy po więcej na Legionisci.com

Relacja z trybun

Niekończąca się zabawa

Trzy dni po meczu w Częstochowie przyszło nam jechać na kolejny wyjazd za Legią. Tym razem w zdecydowanie liczniejszej grupie, bowiem do Poznania otrzymaliśmy 2 tysiące biletów. Jeszcze dzień przed meczem nie było pewne, czy na stadion przy Bułgarskiej wejdziemy, bowiem działacze Lecha wraz z policją próbowali nie dopuścić do wniesienia naszej oprawy. Ostatecznie wszystko się udało, a na trybunach zaprezentowaliśmy takie pierdo...cie, jakiego dawno nie było na wyjazdowym szlaku.

W związku z brakiem wolnego taboru kolejowego, na wyjazd do Poznania nie mogliśmy pojechać pociągiem specjalnym, więc w drogę ruszyliśmy autokarami. Co ciekawe był to pierwszy tak liczny wyjazd autokarowy w naszym wykonaniu od 2006 roku, kiedy takim środkiem lokomocji udaliśmy się do Zabrza. W Poznaniu po raz ostatni autokarami byliśmy rok wcześniej, czyli przed siedemnastu laty.

W drogę do Wielkopolski ruszyło z Warszawy 29 autokarów od spora liczba aut. Cała podróż odbywała się w obecności licznej grupy policji. Z dwoma postojami po drodze dotarliśmy na miejsce z odpowiednim zapasem czasowym. Mieliśmy ponad 2,5 godziny na wejście na sektor gości. Czas ten okazał się wystarczający, by cała nasza grupa zajęła miejsca na trybunie. Jeszcze dzień przed meczem były spore wątpliwości, czy przygotowana przez Nieznanych Sprawców oprawa, wejdzie na stadion. Już w przeszłości mieliśmy problemy z tym związane, a NS-i - kiedy nie pozwolono na wniesienie sektorówki "Mistrz nie do Poznania" - nie weszli na trybuny poznańskiego stadionu. Wiele wskazywało na to, że i tym razem czeka nas podobna historia z choreografią, bowiem działacze Lecha zapowiedzieli, że nie wpuszczą żadnych sektorówek na sektor gości. To zaś zwiastowało, że cała nasza 2-tysięczna grupa spędzi cały mecz na parkingu przy poznańskim stadionie. Dopiero kilkanaście godzin przed meczem, po nagłośnieniu tematu, fani Lecha interweniowali i ostatecznie sektorówka mogła zostać wniesiona.

W sektorze gości wywiesiliśmy 18 flag: CWKS Legia (debiut), Legia Warszawa, A melanż trwa, (L), Ultras Legia, Jesteśmy waszą Stolicą, Wiara szacunek uznanie, Legia to my, Legioniści, Grochów, Gocław, Wola, Śródmieście Płd., Szczecinek, Grójec, Capital City, Legia UZL, Jelonki.

Na trybunach zasiadł komplet, blisko 40 tysięcy widzów - lechici sprzedali wszystkie wejściówki parę dni przed meczem. Sporo osób po stronie gospodarzy miejsca na trybunach zajęło tuż przed pierwszym gwizdkiem. Gospodarze na wyjście piłkarzy zaprezentowali na trybunie prostej kartoniadę - na niebieskim tle utworzone zostało tajemnicze hasło "NSNP", które udało się rozszyfrować dzięki pomocy wujka google ("Nigdy Się Nie Poddawaj"). Był to jedyny akcent ultras po stronie Lecha przy okazji tego meczu.

Od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem. Na początku meczu zaprezentowaliśmy również pierwszą oprawę. Na części naszego sektora rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca Putina na szubienicy. Zachęciliśmy cały stadion do wspólnych, antyrosyjskich śpiewów. Z naszego sektora niosło się kolejno "Je...ć ruskich i Putina, hej", "Je...ć Putina, mordercę i skur...na" oraz "Rus.. k... aejaejao". Kiedy ze strony poznaniaków - przynajmniej tych z sektorów z prostej poleciało "Putin cw..", rozciągnęliśmy dalszą część sektorówki - herb Spartaka na koszulce, w którą był ubrany. Chwilę później zaintonowaliśmy jeszcze - "Jest k... taka, co ma kolegę Spartaka" oraz "A Spartak ch..., a Lech to cw...".

Doping z naszej strony był naprawdę bardzo dobry. Nie trzeba było nikogo specjalnie mobilizować do maksymalnego wysiłku. I chociaż jako pierwsi powody do radości mieli poznaniacy, to niespodziewanie - kilka minut przed przerwą - nasi gracze doprowadzili do wyrównania. Była olbrzymia radość, a to co pokazaliśmy ze swojej strony w drugiej połowie, trudno opisać słowami. Nakręcaliśmy się z każdą kolejną pieśnią. Świetnie wychodziło nam "Warszawska Legio zawsze o zwycięstwo walcz". Odśpiewaliśmy również jeszcze aktualną piosenkę (na melodię "Let it be") - "Legia mistrz, Legia mistrz, Legia mistrz, Legia mistrz... Lech to stara k..., Legia miiiiiistrz!".

Gospodarze w pewnym momencie, kiedy nasz trener wybuchał po raz kolejny przy linii bocznej, ożywili się, skandując "Vuković ch... ci na imię" (w nawiązaniu do przedmeczowej wypowiedzi "Vuko" o tym, że zanim Lech połączył się z Amicą, spotkania Legii z wielkopolskim klubem nie były aż tak istotne). My z kolei szybko odpowiedzieliśmy lechitom - "Po co te krzyki? Wy powstaliście z Amiki!" oraz "Hej k...y, śmiecie, to nie jest wasze stulecie".

Kilkanaście minut przed końcem spotkania ruszyliśmy z pieśnią "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Prawdziwa petarda miała jednak dopiero nadejść. Niespełna 10 minut przed końcem ruszyliśmy z pieśnią "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się...". Od razu była moc, a do tego z każdym kolejnym wykonaniem wkręcaliśmy się jeszcze bardziej... W międzyczasie zaprezentowaliśmy też pirotechnikę (głównie ognie wrocławskie i czarne świece dymne) w asyście kilkudziesięciu dużych flag na kijach. Mecz w końcu dobiegł końca, miejscowi zaczęli dość szybko opuszczać stadion, my tymczasem dalej byliśmy jak w transie. Jeszcze 20 minut po meczu dalej śpiewaliśmy na maksymalnych obrotach "Gdybym jeszcze raz...". Niesamowita zabawa, jakiej dawno nie było na wyjeździe.

Kiedy w końcu skończyliśmy, stadion był już zupełnie pusty. My zaś postanowiliśmy bawić się dalej, urządzając konkurs na najgłośniejsze "Ceeeee", czy śpiewając "Bo Warszawa jest od tego, aby bawić się na całego". Na koniec zaś, poniekąd nawiązując do końcowego wyniku, zaśpiewaliśmy - "Jak wygramy to się schlamy, jak przegramy to się schlamy, jak zremisujemy, to się naje...y". W związku z pomeczową zabawą oczekiwanie na wyjście z sektora minęło w oka mgnieniu i dość sprawnie zajęliśmy miejsca w autokarach. Powrót odbywał się w bardzo dobrej atmosferze i szybciej niż w pierwszą stronę pokonaliśmy całą trasę. Rzadko w ostatnich latach dane nam było podróżować autokarami, ale jak się okazuje, jest to również ciekawa opcja na integrację. Brawa dla organizatorów wyjazdu, bo roboty przy okazji tego meczu było sporo.

Wtorkowy mecz charytatywny z Dynamem Kijów, który rozegrany zostanie na naszym stadionie, zostanie zbojkotowany przez fanów Legii. Na trybunach widzimy się dopiero w świąteczny poniedziałek, kiedy czeka nas mecz z Piastem Gliwice.

Frekwencja: 39 225
Kibiców gości: ok. 2000