Kacper Tobiasz 1
Maik Nawrocki 17
Artur Jędrzejczyk 55
Yuri Ribeiro 5
62' Mattias Johansson 6
Bartosz Slisz 99
91' Josue 27
62' Patryk Sokołowski 18
Filip Mladenović 25
85' Ernest Muci 20
91' Tomas Pekhart 7
Dominik Hładun 30
85' Rafał Augustyniak 8
91' Robert Pich 11
62' Paweł Wszołek 13
Ihor Charatin 14
Makana Baku 28
91' Maciej Rosołek 39
62' Bartosz Kapustka 67

Wyszarpana wygrana!

W meczu 21. kolejki Ekstraklasy rozegranym w Gliwicach Legia Warszawa skromnie 1-0 wygrała z Piastem. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Josue, który tym razem okazał się być skutecznym egzekutorem rzutu karnego. W samej końcówce legioniści musieli grać w osłabieniu po nieodpowiedzialnym zachowaniu Bartosza Slisza, który otrzymał czerwoną kartkę.

Początek spotkania to lekka przewaga Legii. W 10. minucie groźnie było po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Josue, ale niestety żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć akcji. Kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego do interwencji zmuszony już został Frantisek Plach. Bramkarz gospodarzy bardzo ładnie odbił do boku strzał z półobrotu Tomasa Pekharta. Czech nie potrzebował wiele miejsca, aby w tej sytuacji stworzyć sobie okazję do strzelenia gola. Kolejne minuty to niestety niewiele ciekawego, jeśli chodzi o zapędy ofensywne. Żadna z drużyny nie potrafiła stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Oglądaliśmy za to sporo agresji, fauli i przerw w grze.

Dopiero w okolicach 32. minuty było groźnie najpierw pod jedną, a potem pod drugą bramką. Początkowo świetnej szansy nie wykorzystał Patryk Sokołowski, który nieatakowany wbiegł z piłką w pole karne, jednak niestety wyraźnie przestrzelił. Chwilę potem o krok od wyjścia na prowadzenie był z kolei Piast Gliwice. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Patryk Dziczek i piłka szczęśliwie odbiła się od słupka. Ogólnie pierwsza połowa przyniosła zdecydowanie więcej walki aniżeli dobrych akcji piłkarskich. W sumie arbiter w pierwszych 45 minutach pokazał aż sześć żółtych kartek, co oddaje poziom niedzielnego widowiska.

Na drugą połowę Legi wyszła bez zmian w składzie, chociaż w wyraźnie bardziej ofensywnym nastawieniem. Kilka minut po przerwie, dosłownie o centymetry od pięknego gola był Bartosz Slisz. Pomocnik Legii huknął z półwoleja zza pola karnego, ale niestety piłka odbiła się jedynie od poprzeczki i wyszła z powrotem w pole gry. Niebawem bliski szczęścia był z kolei Ernest Muci. Albańczyk popędził z futbolówką środkiem pola, spróbował mocnego uderzenia po ziemi, które jednak niestety w nieznacznej odległości przeleciało obok słupka. W 75. minucie lewą stroną ruszył Yuri Ribeiro, spod linii dośrodkował on do Tomasa Pekharta, który został sfaulowany przez Ariela Mosóra. Do podjęcia poprawnej decyzji arbiter skorzystał jeszcze z analizy VAR, lecz ostatecznie zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Sędzia sprawdzał nie tylko przewinienie Mosóra, lecz również to, czy Ribeiro nie wyjechał wcześniej z piłką poza linię końcową. Do ustawionej piłki podszedł, podobnie jak przed tygodniem Josue, jednak tym razem pewnym strzałem dał Legii prowadzenie. Chętnych do wykonania jedenastki było kilku, lecz ostatecznie to Portugalczyk wziął na siebie ciężar jej wykonania, chcąc tym samym odkupić niestrzelony rzut karny przeciwko Cracovii.

W 83. minucie fatalnie na połowie przeciwników zachował się Slisz. Pomocnik nie dość, że zaprzepaścił dobrze zapowiadający się atak, to jeszcze po chwili w niegroźnej sytuacji zaatakował Mosóra, co ostatecznie poskutkowało dla niego drugą żółtą kartką. Oznaczało to, że bardzo trudną końcówkę "Wojskowi" będą grali w osłabieniu... Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu powinien doprowadzić Kamil Wilczek. Napastnik Piasta doszedł do prostopadłego podania z głębi pola, znalazł się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem, ale posłał piłkę obok słupka. Do ostatniego gwizdka sędziego było sporo nerwów, lecz ostatecznie to Legia wywalczyła tego dnia komplet punktów.

Minuta po minucie

16:50 - Witamy z Gliwic!
16:52 - W wyjściowym składzie Legii dwie niespodzianki. W miejsce Pawła Wszołka zagra Mattias Johansson a Bartosza Kapustkę zastąpił Patryk Sokołowski. Ponadto spodziewana roszada w ataku - Pekhart za Rosołka.
16:55 - W sektorze gości już sporo kibiców Legii, będzie nas ponad 900.
16:56 - Rozpoczęła się rozgrzewka obu drużyn.
17:10 - Dziś także dwa jubileusze, a mianowicie 50. ligowe występy Josue i Ernesta Muciego.
17:14 - Dużo mówiło się o słabym stanie murawy w Gliwicach. Obfite opady mogły spowodować nawet przełożenie tego spotkania, bo na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem na boisku stała woda. Wszystko wygląda jednak w jak najlepszym porządku.
17:16 - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!!!" niesie się po całym stadionie z sektora gości.
17:18 - Piłkarze kończą rozgrzewkę i wracają do szatni. Zostało 12 minut do rozpoczęcia spotkania.
17:23 - Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszy, w którym Aleksandar Vuković jako trener stanie naprzeciwko Legii. - Spędziłem w Legii pół życia, więc na pewno nie będzie to dla mnie mecz, jak każdy inny - powiedział "Vuko" na przedmeczowej konferencji. Zobaczymy co specjalnego przygotował trener Piasta na graczy, których bardzo dobrze zna.
17:26 - Lech Poznań przegrał 1-2 dzisiejsze domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin, więc jest szansa na powiększenie przewagi nad "Kolejorzem" do sześciu punktów.
17:28 - Ruszyli! Po zwycięstwo Legio!
17:28 - Na trybunach najgłośniej słychać "Mistrzem Polski jest Legia".
17:29 - Trwa przywitanie kapitanów, ostatnie wymiany zdań między drużynami i czekamy na pierwszy gwizdek.
17:30 - Przed rozpoczęciem spotkania będzie jeszcze minuta ciszy poświęcona zmarłemu Ryszardowi Majce, byłemu zawodnikowi Piasta.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Sylwestrzaka, rozpoczął Piast.
2' - Szybka akcja Piasta, ale dośrodkowanie spokojnie łapie Tobiasz.
2' - Starcie Dziczka ze Sliszem i pomocnik Legii zwija się z bólu.
3' - Nie było potrzeby pomocy medycznej, gramy dalej. Przy piłce Legia.
3' - Akcja lewą stroną, ale złe podanie do Mladenovicia i aut dla Piasta.
3' - Legioniści szybko odbierają i rozgrywają w linii obrony.
4' - Muci na przebój w pole karne, lecz łatwo traci piłkę.
5' - Piast próbował rozegrać długą piłką z obrony, ale znów łatwo odbierają obrońcy.
5' - Dośrodkowanie z lewej strony Mladenovicia i łapie piłkę Plach.
6' - Interwencja Nawrockiego i aut blisko pola karnego dla gospodarzy.
6' - Legioniści spokojnie interweniują i próbują wyjść z kontratakiem, ale tracą piłkę.
7' - Piast rozgrywa w linii pomocy, podanie na prawą stronę do Pyrki, ale za mocne. Zacznie od bramki Tobiasz.
8' - Próba podania za Jędrzejczyka linie obrony gospodarzy, jednak niecelnie.
9' - fot. Woytek / Legionisci.com
9' - Josue odbiera futbolówkę w środku pola i jest faulowany.
10' - Dobra akcja lewą stroną Mladenovicia z Ribeiro i Portugalczyk nieprzepisowo zatrzymany. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
11' - Do piłki ustawia się Josue, a w polu karnym czyha Pekhart.
11' - Niestety nic z tego nie wyszło, od bramki golkiper Piaste.
12' - Przerzut graczy Piasta na lewą stronę, ale bardzo niecelny i piłka wychodzi za linię boczną.
13' - Próba podania za linię obrony Legii. Czujny Nawrocki kasuje akcje.
14' - Centra Slisza z prawego skrzydła. Dość spokojnie interweniuje Plach.
15' - Głośne i długie "Ceeeee..." roznosi się po stadionie.
16' - Legioniści rozgrywają w obronie, ale pressowani łatwo tracą. Na szczęści przy podaniu na pole karne napastnik był na pozycji spalonej. Zacznie Legia z rzutu wolnego.
16' - Kolejny faul na kapitanie "Wojskowych" w środku pola.
17' - Podanie Nawrockiego w pole karne po obcierce od obrońcy dociera do Pekharta, Czech szybko obraca się i oddaje mocny strzał, ale świetnie interweniuje Plach. Było na prawdę blisko.
18' - Dośrodkowanie na pole karne Legii, strzela Wilczek głową, ale bardzo niecelnie.
19' - Akcja prawą stroną Johanssona wybita za linie boczną.
20' - Ribeiro dośrodkowuje na pole karne, ale piłka mija Pekharta. Aut z prawej strony dla Legii.
20' - Obrońca wybija wrzut z autu i będzie pierwszy rzut rożny dla Legii w tym spotkaniu.
21' - Centrostrzał Josue na bliższy słupek wybity przez defensorów.
21' - Legia szybko odbiera, Josue dośrodkowuje na pole karne i niewiele zabrakło Pekhartowi by trafił futbolówkę.
22' - Faul Katranisa na Johanssonie, Szwed zwija się z bólu za linią boczną. Jeszcze lekkie przepychanki między zawodnikami, ale wszystko opanowane.
23' - Żółta kartka: Alexandros Katranis (Piast)
23' - Zawodnik gospodarzy otrzymał za to zagranie żółtą kartkę. Kartonikiem upomniany także Stergios Fotopoulos ze sztabu Legii.
24' - Nawrocki próbował zagrać za obrońców na prawą stronę, ale interweniuje gracz Piasta.
24' - Żółta kartka: Grzegorz Tomasiewicz (Piast)
24' - Atak od tyłu w nogi na Josue i żółta karta. Gospodarze grają coraz agresywniej.
25' - Strata Sisza, z autu Piast. Pomocnik naprawia jednak swój błąd i Legia przy piłce.
26' - Jędrzejczyk długie podanie do Johanssona, ale znów niecelnie.
26' - Legia dominuje w środku pola i po raz kolejny odbiera piłkę.
27' - Muci wygrywa walkę na lewej stronie z Czerwińskim, odgrywa do Sokołowskiego, ale ten źle centruje. Od bramki Plach.
28' - Akcja lewą stroną Kądziora skasowana przez Nawrockiego. Jeszcze dośrodkowanie Katranisa, ale równie dobrze radzi sobie Tobiasz.
28' - Rajd Nawrockiego, jednak traci Josue i Legia znów musi układać akcję od obrony.
29' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
29' - Strata Sokołowskiego w środku pola. Piast próbował wyjść z szybką akcją, ale szybko wrócili legioniści i gospodarze zmuszeni do cofnięcia piłki.
29' - Odbiór Mladenovicia na lewej stronie obrony, Legia znów przy futbolówce.
31' - Złe dalekie podanie Slisza na prawą stronę. Piast próbował tego samego i obrońcy Legii w posiadaniu.
32' - Kądzior na lewej stronie centruje, piłkę odbija Nawrocki wprost w ręce Tobiasza. Bramkarz Legii jednak bardzo niepewnie, ale na raty łapie piłkę.
32' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
32' - Zbyt wysoko uniesiona noga napastnika Legii i Czech ukarany żółtą kartką.
33' - Odbiór Legii w środku pola. Slisz chciał szybko, ale nie miał do kogo i wycofał.
34' - Sokołowski na przebój wbiega w pole karne, ale jest zbyt mocno odchylony i fatalnie pudłuje.
34' - Ameyaw na prawej stronie, jednak centre blokuje Ribeiro i będzie pierwszy korner dla Piasta.
35' - Dośrodkowanie Kądziora i strzał Dziczka z główki w słupek. Dużo szczęścia miała Legia, że to nie wpadło.
36' - Dalekie podanie do Mladenovicia, ale Serb na pozycji spalonej.
36' - Na boisku leżał przez chwilę Chrapek, ale już wstał i gramy dalej.
37' - Złe przyjęcie pomocnika Piasta w środku pola, dotyka piłki ręką i będzie rzut wolny dla Legii.
38' - Walka o piłkę Slisza z Chrapkiem i kończy się to przepychankami.
38' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
38' - Żółta kartka: Patryk Dziczek (Piast)
39' - Zawodnicy ukarani po kartoniku. Dla Slisza oznacza on pauzę w następnym meczu, czyli domowym spotkaniu z Widzewem Łódź.
39' - Pekhart na prawym skrzydle, wywalczył wrzut z autu.
40' - Johansson z autu do Sokołowkiego, ale ten traci. Legioniści jeszcze odbierają piłkę, lecz zagranie na pole karne do Pekharta odgwizdane, ponieważ napastnik był na spalonym.
41' - Sokołowski nie zrozumiał się z Mladenoviciem i zbyt mocno zagrywa na lewe skrzydło. Od bramki golkiper gospodarzy.
42' - Walka przy polu karnym Legii między Ribeiro a Ameyawem i skrzydłowy fauluje legioniste.
43' - Akcja Piasta prawą stroną, ale dośrodkowanie Pyrki dobrze przecina Nawrocki.
44' - Johansson celnie wybija do Pekharta, ale Czech łatwo przegrywa rywalizacje z Czerwińskim i fauluje.
45' - Wilczek wyczuł szansę do dojścia do bezpańskiej piłki, ale dobrze interweniuje Jędrzejczyk.
45' - Żółta kartka: Jakub Czerwiński (Piast)
46' - Bezpardonowe wejście Czerwińskiego w nogi Josue i żółta kartka dla obrońcy, choć mogło to się skończyć dla niego gorzej.
46' - Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.
47' - Zderzenie Wilczka z Jędrzejczykiem przy linii środkowej. Obrońca Legii potrzebuje chwili by dojść do siebie.
48' - Dyrektor sportowy Piasta Gliwice upomniany żółtą kartką.
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Na razie to spotkanie mogło bardziej zanudzić, niż rozpalić nadzieje kibiców. Akcje rozgrywały się głównie w środku pola, było dużo walki i nieczystych wejść, co udowadnia aż sześć żółtych kartek. Miejmy nadzieje, że druga połowa będzie wyglądała lepiej, szczególnie w wykonaniu "Wojskowych".

46' - Początek drugiej połowy
47' - Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Od środka Pekhart.
47' - Próba dalekiego podania górą na lewą stronę Ribeiro, ale przeczytana przez obrońców.
48' - Dośrodkowanie z pierwszej piłki Johanssona wybite przez Mosóra.
48' - Pojedynek szybkościowy między Ribeiro, a Ameyawem wygrana przez Portugalczyka.
48' - Tobiasz wybija piłkę do Pekharta, Czech na spalonym.
49' - Wysoka piłka do Ameyawa, spalony.
50' - Daleka piłka Nawrockiego na napastników wybita przez defensorów.
51' - Ameyaw w polu karnym wycofuje do Chrapka. Ten nieudanie strzela, ale do piłki dochodzi jeszcze Wilczek i z trzech metrów trafia w Tobiasza. Na szczęście i tak był na pozycji spalonej.
52' - Dośrodkowanie Josue na pole karne do Pekarta, ale Czerwińskie nie daje mu się obrócić i wybija.
52' - Będzie rzut rożny dla Legii.
53' - Wrzutka Josue z korneru, ale wybijają obrońcy i legioniści od linii obrony układają kolejną akcje.
53' - Dobre dośrodkowanie Slisza z linii szesnastki, ale interweniuje przed Pekhartem Czerwiński.
54' - Atomowe uderzenie Slisza z woleja, zza pola karnego, ale jedynie w poprzeczkę. Bardzo szkoda tego strzału, bo było blisko.
55' - Faul na Josue i będzie stały fragment gry dla Legii.
55' - Dośrodkowanie na pole karne, lekkie zamieszanie, ale ostatecznie wyjaśnia wszystko Plach.
56' - Prostopadłe podanie na lewą stronę do Mladenovicia, ale Serb na spalonym.
56' - Taka sama sytuacja po stronie Piasta.
57' - Legioniści rozgrywali piłkę między sobą przy linii bocznej, ale fatalnie traci Mladenović.
58' - Dobra akcja Legii. Ribeiro świetnie z pierwszej piłki do Muciego, ten podprowadził piłkę do linii szesnastki i mocno uderzył, ale minimalnie niecelnie.
59' - Kolejne długie podanie Piasta i znów pozycja spalona.
59' - "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się..." - fani Legii głośno zagrzewają swoich ulubieńców do bardziej widowiskowej gry.
60' - Rajd lewą stroną Kądziora, ale wypuścił sobie za daleko piłkę i wyszedł z nią za linie końcową.
61' - Faul Tomasiewicza na Josue około 30-35 metrów od bramki. Może być szansa na groźne dośrodkowanie.
63' - Josue wrzuca, ale wybija Czerwiński. Jeszcze zderzenie między Plachem, a Ribeiro i jest potrzebna pomoc medyczna dla golkipera.
63' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Bartosz Kapustka
63' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Paweł Wszołek
64' - I już pierwsze zagranie Wszołka po wejściu na boisko na pole karne, ale wybija Katranis.
64' - Mladenović centruje, wybija Mosór główką.
66' - Głupia strata Jędrzejczyka i podanie wprost pod nogi Chrapka, ten zagrywa do Kądziora na pole karne, ale dobrze interweniuje jeden z defensorów.
66' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
66' - Była zastosowana korzyść, a "Jędza" za faul otrzymuje kartonik.
66' - Strzał Muciego, ale bardzo lekki i niecelny.
67' - Nawrocki ofensywnie z prawej strony, centruje na pole karne, ale wybijają obrońcy.
68' - Legioniści po wejściu Wszołka i Kapustki zdecydowanie częściej grają prawym skrzydłem.
69' - Dobry odbiór w środku pola Nawrockiego, podanie do Wszołka, ten dośrodkowuje, ale nikogo nie ma w polu karnym.
69' - Wilczek próbuje wyjść z kontratakiem przez prostopadłe podanie do Kądziora, ale za mocno i Legia ma piłkę.
70' - Wszyscy zawodnicy Legii ustawieni na połowie Piasta. Legioniści bardzo chcą zdobyć bramkę, ale nie są w stanie zbliżyć się do pola karnego.
71' - Muci faulowany przy samej linii pola karnego z prawej strony, będzie tylko lub aż rzut wolny.
71' - Centrostrzał Josue wybity przez Katranisa.
72' - Dobra akcja lewą stroną Ribeiro i Josue, ale ostatecznie tracą piłkę.
73' - Ostre wejście Ribeiro w Wilczka i piłka dla Piasta.
75' - Świetna akcja Ribeiro i Mladenovicia lewą stroną. Portugalczyk wrzuca w pole karne, wydaje się, że Pekhart mógł być faulowany.
75' - Sędzia kontaktuje się z asystentami VAR i podchodzi do monitora.
76' - Ewidentny faul Mosóra na Pekharcie. Mamy rzut karny!
77' - Do piłki podejdzie Josue, który chce się odpłacić za ostatnią nietrafioną "jedenastkę".
77' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
78' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
78' - Pewny strzał w lewy róg bramkarza od Josue, a golkiper był bez szans. Wychodzimy na prowadzenie!
79' - Jędrzejczyk odbiera piłkę i jest faulowany w środku pola.
80' - Dobrze zapowiadała się ta akcja między Mladenoviciem, a Kapustką, ale ostatecznie Polak traci.
80' - Zmiana Piast: Michał Chrapek Michał Kaput
80' - Zmiana Piast: Michael Ameyaw Jorge Felix
81' - Legioniści szybko odbierają i pod pressingiem próbują wyjść dalekim podaniem, ale jest spalony.
82' - Niebezpieczna wrzutka Kądziora z prawej strony, ale poradził sobie świetnie Jędrzejczyk.
82' - Dośrodkowanie Madenovicia za krótkie i Plach łapie piłkę przed Pekhartem.
83' - Żółta kartka: Michał Chrapek (Piast)
84' - Zagranie ręką Slisza w środku pola. Zawodnicy Piasta domagają się drugiej żółtej kartki dla pomocnika Legii.
84' - Dośrodkowanie Kądziora i bardzo niepewnie Tobiasz. Będzie rzut rożny dla Piasta.
85' - Legia miała szansę wyjść z kontratakiem, ale Slisz traci piłkę i fauluje.
85' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Bartosz Slisz (Legia)
86' - I niestety to jest druga, bardzo niepotrzebna żółta karta dla Slisza. Do końca meczu zagramy w osłabieniu.
86' - Zmiana Legia: Ernest Muci Rafał Augustyniak
87' - Szybka reakcja sztabu trenerskiego i do zabezpieczenia środka pola wprowadzony zostaje Augustyniak.
88' - Dośrodkowanie z lewej strony Katranisa dochodzi do Felixa, ale Hiszpan nie opanował futbolówki.
89' - "Nie poddawaj się, ukochana ma" słychać z trybun. Kibice liczą, że drużynie uda się utrzymać korzystny wynik do końca mimo gry w osłabieniu.
89' - Zagranie na pole karne Legii. Gracze Piasta sygnalizują zagranie ręki, ale sędzia od razu pokazuje, że o karnym nie ma mowy.
90' - Pyrka wykonuje świetny rajd w pole karne Legii, pokonując przy tym łatwo Mladenovicia, ale źle podaje i wybija Augustyniak.
91' - Piast przejął teraz zdecydowanie inicjatywę i szukają szansy na wyrównanie.
91' - Ależ błąd Wilczka! Napastnik Piasta po fenomenalnym prostopadłym podaniu od Mosóra wyszedł sam na sam z Tobiaszem, ale fatalnie pudłuje. Wielkie szczęście Legii.
92' - Zmiana Legia: Josue Robert Pich
92' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
92' - Pięć minut doliczone do drugiej połowy spotkania.
93' - Zmiana Piast: Alexandros Katranis Jakub Holubek
93' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
94' - Zagranie na pole karne Legii, Wilczek układa się do strzału z woleja, ale interweniuje Kapustka.
94' - Kolejny raz Wilczek zablokowany, tym razem przez Nawrockiego.
94' - Dobrze utrzymał się przy piłce i zastawił Pich i jest faulowany. Chwila wytchnienia dla Legii.
95' - Zmiana Piast: Grzegorz Tomasiewicz Alex Sobczyk
96' - Gospodarze rozgrywają piłkę spokojnie od obrony, nagle dośrodkowanie na pole karne, ale dobrze po raz kolejny Nawrocki.
96' - Kolejna wrzutka Chrapka w pole karne, świetnie Jędrzejczyk i łapie piłkę Tobiasz.
97' - Piast na aferę w pole karne, wybija Ribeiro.
98' - Kaput dośrodkowuje na pole karne. Mamy mocne zderzenie Tobiasza z Kądziorem i obaj zawodnicy potrzebują wsparcia medycznego.
98' - Nie wygląda to zbyt dobrze, Tobiasz cały czas trzyma się za ramię.
98' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legia Warszawa wygrywa bardzo ważne spotkanie 1-0 po golu Josue z rzutu karnego. Legioniści powiększają tym samym przewagę nad trzecim Lechem i odrabiają stratę do Rakowa. Mamy nadzieje, że uraz Kacpra Tobiasza z ostatniej akcji spotkania nie będzie poważny.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej i po więcej materiałów ze spotkania zapraszamy na legionisci.com!

Relacja z trybun

Teatr jednego aktora

Początek rundy rewanżowej w naszym wykonaniu jest całkiem niezły, biorąc pod uwagę atrakcyjność rywali zarówno na naszym stadionie, jak i na wyjazdach. Po komplecie zaliczonym w Lubinie, w dobrej liczbie pojawiliśmy się na "Tesco Arenie" w Gliwicach.

Ostatecznie nie wykorzystaliśmy pełnej puli wejściówek, ale 900 osób na wyjeździe do Gliwic na pewno jest niezłym wynikiem. W połowie mazowieckich ferii ruszyliśmy w stronę Górnego Śląska autami, a cała droga przebiegała bardzo sprawnie. W drodze do celu co prawda pojawiły się informacje, że spotkanie może nie dojść do skutku z powodu zalania murawy, ale oczywiście nie było mowy, by miało to wpływ na zmianę naszych planów. Do celu dotarliśmy z półtoragodzinnym zapasem czasowym. Część samochodów zaparkowaliśmy na parkingu przy samym sektorze gości, pozostałe na pobliskiej ulicy, do czego później - kiedy już przebywaliśmy na trybunach - zaczęli mieć pretensje policjanci.

Ostatecznie dopiero po godzinie 16:00 (mecz rozpoczynał się o 17:30) podjęta została decyzja, że spotkanie dojdzie do skutku, choć gliwiczanie wnioskowali ponoć, by mecz przełożyć na inny termin. Kontrole przy wejściu na nasz sektor były bardzo skrupulatne - ewidentnie zamaskowani ochroniarze mieli podejrzenie, że w trakcie meczu odpalimy piro. Każdy z wyjazdowiczów otrzymał kolejną kartę pamiątkową - ich wydawanie zostało zapoczątkowane podczas wyjazdu na Zagłębie.

W naszym sektorze wywiesiliśmy flagi "Żyleta jest zawsze z Wami", "Legia Zagłębie", "Warriors", "Legia Warszawa", "Wielki CWKS", "Legia Fans" i "Squadron". Wraz z nami obecna była 70-osobowa delegacja Zagłębia Sosnowiec.

Kibice Piasta bardzo powoli zapełniali swój młyn. Jeszcze kilka minut przed meczem na trybunie, z której prowadzą doping, nie było nawet 100 osób. Do młyna "Piastunki" schodziły przez niemal całą pierwszą połowę i ostatecznie zebrali się w niespełna 500 głów prowadzących doping, w tym ich zgodowicze z Jastrzębia. Na całym stadionie obecnych było 5,7 tys. widzów - mniej więcej połowa pojemności obiektu.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania swoje pięć minut postanowił mieć spiker, który pierdzielił o jakichś głupotach jak naklejki, czy aplikacja do zamawiania cateringu, jakby były to cuda niewidy. Każdą kolejną porcję "njusów" poprzedzał głośnym "uwaga, uwaga". W pewnym momencie rozbawił wszystkich zebranych informacją o treści "Właściciel pojazdu o nr rej..., proszony pilnie do samochodu. Czeka na niego policja". Dziwnym trafem żaden z wzywanych kierowców nie zamierzał fatygować się pod wskazany adres. W totalną ekstazę wpadł gliwicki konferansjer tuż przed meczem, kiedy wykrzykiwał "Nie zaogniajmy antagonizmów, niech wygra sport, piłka nożna dla kibiców!". One man show.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona jednemu z byłych piłkarzy Piasta. Później ruszyliśmy z dopingiem, który zdecydowanie lepiej wyglądał (podobnie zresztą jak gra naszych piłkarzy) w drugiej połowie. Fajne brzmienie dodawał werbel, który wraz z bębnem wybijał rytm legijnych pieśni. Nasi zawodnicy zapewne mogli czuć się jakby grali przed własną publicznością - nasze śpiewy bowiem były zdecydowanie lepiej słyszalne niż to, co prezentowali miejscowi.

Zdecydowanie wyższą dyspozycję wokalną zaprezentowaliśmy po przerwie, kiedy rozpoczęliśmy z hitem "Gdybym jeszcze raz...", który śpiewany był non stop przez 15 minut. Chwilę później głośno niosło się z naszego sektora "Hej Legia gol...". Bluzgów z naszej strony było niewiele, ale kiedy już się pojawiły, znów swoje mądrości o antagonizmach zaczął pier... spiker. Kiedy w polu karnym przed naszym sektorem faulowany był Pekhart, a ślepiec z gwizdkiem nakazał rozpoczęcie gry od bramki, z naszego sektora niosło się głośne "PZPN, PZPN, j..., j... PZPN". Spiker oczywiście znów pierdzielił, by powstrzymać się od niepotrzebnych wulgaryzmów, jakby nie dostrzegając, że te akurat były jak najbardziej potrzebne. Tym bardziej, że po chwili sędzia został wezwany do monitora i po analizie VAR podyktował rzut karny dla naszej drużyny. "No to połowa sukcesu" - dało się słyszeć w naszych szeregach, mając w pamięci przestrzeloną jedenastkę sprzed tygodnia.

Tym razem jednak Josue pewnie egzekwował rzut karny i uradował 900-osobową grupę fanów z Łazienkowskiej. Kiedy Portugalczyk świętował zdobycie gola przed naszym sektorem, zaśpiewaliśmy pieśń na cześć tego gracza, który ma spory wpływ na grę naszej drużyny - "Josue, Josue, Josue... Josue!" (na melodię "Legia gol").

Kilka minut przed końcem spotkania, po czerwonej kartce dla Slisza, ruszyliśmy z pieśnią "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Piłkarze walczyli na całego, a w ostatniej akcji meczu urazu barku doznał Kacper Tobiasz, którego nazwisko skandowaliśmy po chwili. Sędzia zakończył spotkanie w 96. minucie gry i mogliśmy świętować wraz z zawodnikami zdobycie trzech punktów.

Wspólnie zaśpiewaliśmy "Warszawę" oraz - co staje się już tradycją po wygranych meczach - "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się". Później zaś, tak jak w Lubinie parokrotnie ryknęliśmy głośno "Żyleta", a hasło to odbijało się od trybun ekspresowo pustoszejącego stadionu w tym smutnym mieście. Na opuszczenie stadionu musieliśmy poczekać zaledwie 20 minut, po czym udaliśmy się do zaparkowanych nieopodal samochodów i ruszyliśmy do Warszawy, gdzie zameldowaliśmy się około północy.

Przed nami pierwsze od dziesięciu lat spotkanie na naszym stadionie z Widzewem, na które RTS wykupił przyznaną im pulę - 1730 biletów. Atmosfera na pewno będzie niezwykle gorąca, tym bardziej, że na trybunach pojawi się komplet widzów. Przypominamy przy okazji o możliwości udostępniania miejsc z karnetów tym, którzy nie mają możliwości pojawić się na stadionie w piątkowy wieczór.

P.S. W sektorze gości wywieszone zostały transparenty "Eryk wracaj do zdrowia" oraz "Ś.P. Ziąber".