31 Maciej Rybus 46'
Sebastian Przyrowski 33
Radek Mynar 2
Tomasz Jodłowiec 3
77' Piotr Piechniak 20
80' Marek Sokołowski 10
Błażej Telichowski 66
Łukasz Tupalski 17
Igor Kozioł 18
64' Radosław Nolka 19
64' Sergio Batata 25
Adrian Sikora 11
Dariusz Brzostowski 30
64' Filip Ivanovski 8
77' Amadeusz Kłodawski 10
64' Mariusz Muszalik 11
Piotr Rocki 22
Daniel Ciach 33
80' Peter Babnic 27

Sparing na remis

Po stojącym na dość przyzwoitym poziomie meczu, Legia zremisowała z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski i cały czas zajmuje drugie miejsce w grupie A Pucharu Ekstraklasy. Więcej okazji do strzelenia bramek mieli przyjezdni, ale Wojciech Skaba nie dał się zaskoczyć. Swoje szanse mieli też legioniści. Koniec końców skończyło się podziałem punktów. Najlepsze wrażenie pozostawił zaś debiutujący w barwach Legii Maciej Rybus. Mimo młodego wieku zagrał bez kompleksów i sam mógł kilka razy wpisać się na listę strzelców. Przed meczem Jan Urban powiedział, że będzie to trochę ważniejszy sparing. I tak było.

Mecz toczył się w przejmującym zimnie i chyba właśnie to podziałało ożywczo na zawodników. Obie strony szybko wzięły się do roboty i zagrały na dość przyzwoitym, jak na Puchar Ekstraklasy, poziomie. Mecz źle zaczął się dla legionistów. Już w 5. minucie na murawę padł Martins Ekwueme. Okazało się, że uraz jest na tyle poważny, że pomocnika zniesiono na noszach. Do gry już nie wrócił, a jego miejsce zajął Aleksandar Vuković. Zanim jednak „Vuko” pojawił się na płycie boiska, doskonałą okazję do strzelenie bramki zmarnował Adrian Sikora. Filigranowego napastnika dobrym podaniem obsłużył Sergio Batata. Na szczęście w dogodnej sytuacji Sikora fatalnie przestrzelił.

Kilka chwil później swoją szansę miała także Legia. Najpierw w polu karnym tańczył z piłką Bartłomiej Grzelak. Futbolówkę wybił mu jednak Radek Mynar. Dopadł do niej Roger, ale strzelił tylko w boczną siatkę. A w ataku Dyskobolii wciąż szalał Sikora. Bez większych problemów urwał się obrońcom i strzałem w długi róg usiłował zaskoczyć Skabę. Bramkarz Legii był jednak na posterunku i gola nie było. Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwszej połowie to goście mieli więcej okazji do otworzenia wyniku spotkania. Legia usiłowała się odgryzać, ale Marcinowi Burkhardtowi nie wychodziły strzały z dystansu, a Bartłomiej Grzelak zbyt często wdawał się w indywidualne pojedynki dryblerskie. Natychmiast dopadało do niego dwóch rywali i „Grzelu” musiał uznać ich wyższość. Pierwsza połowa bez fajerwerków i z lekkim wskazaniem na gości.

Po przerwie na murawie nie pojawił się Marcin Smoliński. Podobnie jak Ekwueme doznał kontuzji i nie mógł kontynuować gry. Jego miejsce zajął 18-letni Maciej Rybus, który występuje w drużynie Młodej Legii. Mimo debiutu w dorosłej Legii Rybus od pierwszych minut zagrał bez kompleksów. Nie było dla niego straconej piłki, co szybko spotkało się z uznaniem kibiców. Największe owacje młody napastnik dostał, gdy trafił piłką jednego rywali w... bardzo wrażliwe miejsce.

A na murawie cały czas trwała walka o strzelenie pierwszej bramki. Markowanie gry groziło szybkim zmarznięciem, więc zawodnicy biegali raźno od jednej bramki do drugiej. Z przodu szarpał Grzelak, ale cały czas zbyt często wdawał się w dryblerskie pojedynki. Aktywny jak zawsze był Roger, ale bramki nie padały. Doskonałą okazję do strzelenia bramki w 77. minucie zmarnowali przyjezdni. Najpierw Filip Ivanovski trafił w poprzeczkę. Chwilę później dobitka pofrunęła zaś wysoko ponad bramką. Lepszej akcji do strzelenia gola już nie było.

Legia zremisowała trzeci mecz w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy i ma na swoim koncie sześć oczek. W swojej grupie zajmuje drugie miejsce za Ruchem Chorzów. Jeżeli uda się utrzymać tą lokatę, to Wojskowi awansują do kolejnej rundy rozgrywek. Wcześniej czekają ich jednak jeszcze spotkania z Ruchem i ŁKS-em Łódź.

Autor: Tomek Janus

Minuta po minucie

Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie za nieco ponad pół godziny rozpocznie się mecz 4. kolejki Pucharu Ekstraklasy. Na razie na trybunach zaledwie kilkadziesiąt osób. Czyżby pozostali wystraszyli się przejmującego zimna?
Tej jesieni w meczu ligowym legioniści pokonali Dyskobolię na Łazienkowskiej 1-0. W meczu Pucharu Ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim padł rezultat 3-3.
Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-------------------------------------
Witamy ze stadionu Legii, gdzie za kwadrans gospodarze podejmą Dyskobolię w ramach rozgrywek Pucharu Ekstraklasy
Na murawie piłkarze się rozgrzewają, a kibice na trybunach marzną. Witamy na sparingu. Fanów jest naprawdę garstka
Zawodnicy zeszli już do szatni. Jeszcze 10 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego
Na trybunach garstka widzów. Może ze 300 osób jest. Pod zegarem pusto rzecz jasna
Po trzech kolejkach legioniści są na 2. miejscu i mają 5 punktów. Dyskobolia zdobyła do tej pory 2 "oczka"
Trzeba przyznać, że dzisiaj pogoda mało sympatyczna. Nie pada, ale za to powiewa mroźny wiatr z nad Wisły, który potęguje uczucie chłodu
Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę, pełni werwy i woli walki. Kości będą trzeszczały, bankowo!
Jeszcze ostatnie potarcie rąk na rozgrzanie i można zaczynać. Rozpoczną gospodarze

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Spotkanie rozpoczęte. Będą emocje, stawka meczu to 3 punkty w prestiżowych rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy
3' - Rozpędza się Dyskobolia. Szarżował Tupalski, ale zgrabnie wślizgiem wyjął to obrońca Legii
5' - Podanie do Korzyma, ale strata
5' - Walka w środku pola. Faulowany Ekwueme. Potrzebna jest pomoc lekarzy
6' - Wjeżdża ekipa z noszami. Całą czteroosobową bandą
7' - Martins opuszcza boiska. Gospodarze będą musieli radzić sobie w dziesięciu
7' - Roger w kierunku Korzyma, strata
7' - Zagranie w kieruku Sikory, ale sędzia dopatrzył się spalonego
8' - Piechniak z prawej strony, dośrodkowanie, Astiz przecina podanie i róg dla gości
8' - Nolka z rzutu rożnego, wybili legioniści
9' - Korzym walczy z Mynarem. Gracz gości ratuje się w faulem
10' - Smoliński z wolnego w pole karne, rywale ekspediują piłkę poza pole karne
11' - Ekwueme został zniesiony dosłownie zapakowany w czarny worek. Jan Urban czeka ze zmianą
11' - Nolka do Sikory, który ponownie znalazł się na spalonym
12' - Batata pędzi prawym skrzydłem, zgranie do środka, a Sikora z kilku metrów strzela nad bramką Skaby
12' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Aleksandar Vuković
12' - Czas na roszadę. Kontuzja Ekwueme okazała się na tyle poważna, że nie wrócił już na boisko
14' - Rozciągnięcie gry do Smolińskiego. Próba zagrania do Grzelaka, ale przecięli to zagrania defensorzy Dyskobolii
15' - Sikora ładnie się urywa Choto, strzela po ziemi, ale Skaba pewnie łapie
16' - Grzelak tańczy piłką w polu karnym, niczym w Tańcu z Gwiazdami, strata na rzecz Mynara. Poprawia Roger strzałem, ale zaledwie w boczną siatkę
17' - Korzym z lewej flanki mocno zagrywa w środkową strefę, a tam Smoliński piekielnie mocno posyła piłkę obok bramki Przyrowskiego
17' - Legia nadal w ataku. Roger w pole karne, głową wybijają goście. Wciąż gospodarze...
18' - Burkhardt miękko w pole karne, ale ofiarnie Mynar wybija głową
18' - Burkhardt w kierunku Grzelaka, ale napastnik Legii znalazł się na pozycji spalonej
20' - Prostopadłe podanie do Sikory, ale ubiega go Skaba. Brawo!
22' - Grzelak decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale futbolówka kozłując przechodzi obok słupka
22' - Roger w kierunku pola karnego, jest tam Grzelak, który trąca piłkę, będzie korner!
22' - Smoliński w narożniku...
23' - Stały fragment nie przyniósł choćby cienia zagrożenia
23' - Szala do Korzyma, który był naciskany przez Mynara
23' - Teraz faulowany Grzelak
24' - Umiejętnie grają defesorzy z Grodziska
26' - Smoliński zza pola karnego, piłka ociera się jeszcze o rywala. Będzie korner
27' - Bury decyduje się na strzał zza pola karnego, ale futbolówka przechodzi tuż nad celem
29' - Trzeba przyznać, że oglądamy wyrównane spotkanie. Obie strony dążą do strzelenia gola, ale brakuje im dokładności i zimnej krwi pod polem karnym. Dziwne, bo przecież jest chłodno
31' - Smoliński do Rogera, który w polu karnym strzela w nogi rywala
33' - Podanie w kierunku Sikory. Wciąż goście przy piłce. Będzie groźnie...
33' - Zagranie w pole karne, ale tam ze stoickim spokojem Astiz stopuje podanie
34' - Kozioł traci piłkę i jazda z akcją.. Grzelak.. naciskany przez rywala.. Vuković
35' - Dośrodkowanie Rawy z prawego skrzydła zakończone niecelnym uderzeniem Grzelaka
38' - Rzut wolny dla Dyskobolii
39' - Wychodzi z bramki Skaba i piąstkuje poza pole karne. Będzie jeszcze rzut rożny
39' - Zamieszanie w polu karnym. Jeszcze jeden korner
40' - Dyskobolia na połowie Legii
40' - Rzut rożny dla Dyskobolii
41' - Wybijają byle dalej poza pole karne legioiści
41' - Przyśpiewki na dwie trybuny... "Jaki tu spokój lalalala...."
42' - Wrzuta w pole karne na głowę Piechniaka, który zgrywa do środka i pewnie łapie Skaba
42' - Roger do Korzyma, ale futbolówkę przejmują gracz gości
44' - Prawym skrzydłem Piechniak.. grę wznowi Skaba
44' - Na murawie leży Smoliński
46' - Smoliński zszedł w worku
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa meczu. Spotkanie typowe jak na Puchar Ekstraklasy
Będą zmiany. Wejdzie Rybus. To będzie debiut tego młodego chłopaka w oficjalnym meczu Legii
Dyskobolia bez zmian

46' - Początek drugiej połowy
46' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Maciej Rybus
47' - Plac gry opuścił kontuzjowany Smoliński
47' - Rybus to jeden z wyróżniających się piłkarzy zespołu grającego w Młodej Ekstraklasie. W czterech meczach zdobył dwa gole
49' - Roger znokautował Sokołowskiego, który centralnie otrzymał piłką prosto w twarz
49' - Wjazd ekipy ratunkowej. To już kolejna taka akcja w tym meczu
51' - Dyskobolia na połowie Legii, ale ich atak nie przyniósł zagrożenia
52' - Ofensywna akcja Legii.. Vuković do Rogera na prawo. Strata
54' - Vuković, Roger do Rybusa.. minimalnie wyjechał z piłką poza linię boiska
55' - Grzelak pod polem karnym Przyrowskiego, jeszcze Roger strzela, ale w korpus rywala
57' - Ruszają legioniści z akcją ofensywną, ale jakby bez werwy
58' - Faul na Marku Sokołowskim. Będzie rzut wolny, okazja do gola
59' - Strzał z wolnego prosto w mur. Pędzi co sił do futbolówki Skaba i z ulgą przyciska ją do piersi
60' - Kolejny rzut wolny z tej samej pozycji co przed chwilą
60' - Kolejny raz Dyskobolia
60' - Strzał, ale tym razem piłka przeszła tuż obok dalszego słupka
62' - Astiz.. do przodu
62' - Grzelak z Rogerem łuskali piłkę, ale nie udało im się przedrzeć przez mur Dyskoboli
64' - Bury, Roger do Rybusa, który zwiódł rywala, a Telichowskiemu kopnął centralnie tak, że ten się skulił z bólu
65' - Zmiana Dyskobolia: Radosław Nolka - Mariusz Muszalik
65' - Zmiana Dyskobolia: Sergio Batata - Filip Ivanovski
66' - Podwója roszada w ekipie z Grodziska
67' - Ładne przyjęcie Grzelaka na klatę, że mu piłka odskoczyła na metr
67' - Roger do Korzyma, który poszedł w ślady partnera z ataku i nie opanował piłki
68' - Lewą stroną przedzierali się legioniści, ale wywalczyli tylko rzut roży
68' - Roger w narożniku pod Żyletą...
68' - Telichowski wybija poza obręb pola karnego
69' - Rybus podaje do Grzelaka, który odbija się od rywala w polu karnym niczym panienka
70' - Rozpędza się teraz Sokołowski... Piechniak gania się z Szalą. Leży gracz z Wielkopolski
70' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Piotr Giza
70' - Zmiana w Legii. Brawa żegnają Burego i witają Gizę
72' - Giza od początku zwraca na siebie uwagę, bo przyodział jeden but niebieski, a drugi czerwony
72' - Strzela Rybus.. celnie, ale Przyrowski był tym razem lepszy
74' - Vuković przenosi ciężar gry na lewo, ale teraz środkiem przedziera się Dyskobolia
75' - Giza fauluje Sokołowskiego. Będzie okazja do wrzuty w pole karne
76' - Grzelak szarpał się z Tupalskim. Goście przy piłce
76' - Będzie korner dla Dyskobolii. W narożniku jest Muszalik
76' - Wrzutka w pole karne. Faul na Astizie. Rusza Legia...
77' - Zmiana Dyskobolia: Piotr Piechniak - Amadeusz Kłodawski
78' - Obaj trenerzy przeprowadzili po trzy zmiany
78' - Ivanowski! Poprzeczka. Strzela jeszcze gracz gości, ale mocno na wiwat. To była najlepsza okazja do zdobycia bramki w całym meczu
79' - Zaczyna się kopanina, brzydki mecz się robi. Znowu ucierpiał Astiz
81' - Roger wypatrzył nieźle Rybusa, który znalazł się na spalonym zdaniem liniowego
81' - Zmiana Dyskobolia: Marek Sokołowski - Peter Babnic
81' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Takesure Chinyama
82' - Jak po zmianie, to po zmianie. Na podmęczonego rywala wchodzi Takesure Chinyama
82' - Czy odmieni losy tego boju?
82' - Giza, Rawa.. podanie, strata
84' - Rybus do Rogera, aż ten się nie zorientował. Faul na Chinyamie
84' - Będzie szansa na poszukanie legionistów w polu karnym. Może będzie nieśmiały gol?
85' - Roger strzela, ale dobrze ustawiony Przyrowski nie dał się zaskoczyć legioniście
85' - Rybus pędzi ile sił w nogach, przy nim Kłodawski z Telichowskim i wywalczył róg
86' - Roger w pole karne, wybijają goście. Próba strzałów, ale mało precyzyjne były to uderzenia
87' - Giza pojedynkuje się z Babniciem. Sędzia rozstrzygnął to biegowe starcie na korzyść Dyskobola
87' - Akcja w okolicach szesnastki Legii. Defensorzy wybijają piłkę na róg
88' - Wrzutka w pole karne i niekryty Jodłowiec pozwolił sobie na uderzenie głową, a co!
88' - Oczywiście Skaba pewnie chwycił futbolówkę w swe rękawice
89' - Kozioł się rozpędza, ale powstrzymał go Roger. Rusza cała Legia
90' - Rzut wolny dla Dyskobolii z prawej strony
90' - Kłodawski w pole karne. Będzie jeszcze rzut rożny
91' - Goście szukają jeszcze szansy na strzelenie gola
92' - Umiejętnie w obronie Astiz, który zagrywa do Rogera, a Rybus strzela i mamy róg. Akcja najlepszych tego dnia na murawie legionistów
92' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - A Legia w polu karnym jeszcze walczy, walczy, walczy...
94' - Ostatnie podrygi w meczu
95' - Chinyama jeszcze strzela, obok bramki, będzie róg
95' - Roger i ostatnia szansa... Łapie Przyrowski
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia remisuje w 4. kolejce PE. Teraz przerwa na reprezentację i mecz na wyjeździe z Polonią Bytom. Szersza relacja z meczu i zdjęcia już wkrótce na www.legialive.pl

Relacja z trybun

Nic się nie dzieje

W mroźny wieczór na Łazienkowskiej, zgodnie z prognozami, przyszło zaledwie ok. tysiąca kibiców. Na trybunach było prawie tak nudno, jak na boisku. Właściwie jedynym humorystycznym akcentem tego dnia była przyśpiewka zainicjowana przez fanów z Krytej - "Nic się nie dzieje, jaki tu spokój".

Kibice gości nie przyjechali do Warszawy, co zresztą w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy staje się regułą. Przez całe spotkanie zaledwie parę razy kibice z Krytej zaśpiewali jakąś piosenkę. Głównie słychać było pląsającą orkiestrę, która w pewnym momencie prześmiewczo naśladowała dźwięk syreny pogotowia ratunkowego.

Po bezbarwnym meczu, trybuny szybko opustoszały. Właściwie to część osób wyszła ze stadionu już w przerwie, uznając że podbicie "karty pracy" wystarczy. W takiej atmosferze spotkania piłkarskie nie mają zwyczajnie sensu. Tymczasem do końca roku czekają nas jeszcze dwa spotkania u siebie. Już dziś można jednak stwierdzić, że minione pół roku pod względem kibicowskim było stracone.