Pavol Stano 18
Igor Lewczuk 4
Robert Szczot 11
Dariusz Łatka 28
77' Damir Kojasević 25
Neves Soares Hermes 7
56' Ensar Arifović 18
60' Jacek Falkowski 28
Antonio Pereira Everton 26
Maciej Kudrycki 20
Paweł Zawistowski 5
60' Mariusz Dzienis 13
Szymon Matuszek 22
77' Bartłomiej Niedziela 22
Dariusz Jarecki 27
56' Łukasz Tumicz 31

Miro dał im Rado(ść)

Dwa trafienia Miroslava Radovicia zapewniły Legii wygraną z Jagiellonia Białystok. Zwycięstwo powinno być bardziej okazałe, ale legioniści dogodne okazje marnowali seriami i Piotr Lech tylko dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Po remisie z Polonią Warszawa i porażce z Odrą Wodzisław "wojskowi" wreszcie wygrali. Strata do lidera cały czas wynosi jednak pięć punktów, a w grze piłkarzy Jana Urbana nadal jest wiele do poprawienia.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Odrą wiadomo było, że katastrofa z Wodzisławia Śląskiego nie ma prawa się powtórzyć. Zdawał sobie z tego sprawę Urban, który zabrał piłkarzy na zgrupowanie. Wiedzieli o tym zawodnicy, którzy nie mieli ochoty kolejny raz wysłuchiwać krytyki na temat swojej gry. I faktycznie od pierwszych akcji legioniści prezentowali się zdecydowanie lepiej niż w meczu z Odrą. Nie znaczy to jednak, że ich postawa zachwycała. W grze pojawiło się więcej zrozumienia i zgrania, ale skuteczność ponownie wołała o pomstę do nieba. Gdy już "wojskowym" udało się dojść pod bramkę Piotra Lecha, sędziwy bramkarz wychodził obronną ręką nawet z najgorszych opresji. Trzeba jednak przyznać, że częściej dobre akcje były po prostu psute.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 55. minucie w zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Radović i Legia wyszła na prowadzenie 1-0. Chyba już dawno bramka strzelona przez "wojskowych" nie wywołała na Łazienkowskiej tak dużej radości samych piłkarzy. Ale po meczu z Odrą wiedzieli, że spotkanie z "Jagą" nabrało szczególnego znaczenia. Tyle tylko, że po trafieniu "Rado" Legia znów powróciła do starych zwyczajów. Marnowane były kolejne sytuacje. Przed pustą bramką znalazł się Sebastian Szałachowski, ale gola i tak nie było. Rozpędzony "Szałach" nie trafił piłką do siatki.

Uciekający czas wprowadzał coraz większą nerwowość. Coraz więcej do roboty miał też Jan Mucha, a jedna akcja mogła doprowadzić do remisu. Na szczęście końcówka meczu należała zdecydowanie do legionistów. W doliczonym już czasie gry dobrą asystą popisał się Roger. Piłka trafiła do Radovicia. Ten będąc sam przed Lechem, minął go – nie przewrócił się! - i spokojnie ustalił wynik meczu. Szansę na trzecią bramkę miał jeszcze Takesure Chinyama, ale jak wszyscy inni, przestrzelił.

Legia wygrała z Jagiellonią zasłużenie i pokazała, że wciąż wie jak grać w piłkę. Tak było jednak tylko przez kilkanaście minut. Reszta meczu to ciągła walka z błędami, które takiej drużynie nie powinny się przytrafiać. Tym bardziej, że w czwartek legioniści zmierzą się z FK Moskawa. Pierwszy mecz pokazał, że drużyna ze stolicy Rosji jest przeciętnym zespołem. Tylko że z tymi przeciętniakami legioniści przegrali na własnym boisku. W rewanżu muszą więc wygrać różnicą dwóch bramek. Czy jest to wykonalne? Jak najbardziej. Wcześniej Jan Urban musi wyeliminować jednak wiele błędów, bo to co wystarczyło na pokonanie Jagiellonii, na klub zza naszej wschodniej granicy może nie wystarczyć.

Autor: Tomek Janus

Minuta po minucie

Legia musi w końcu wygrać mecz. Okazja na to już w niedzielę o godzinie 17, gdy rozpocznie się mecz z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
---------------------------------------------------------
Witamy wszystkich kibiców ze stadionu Legii. Już za 45 minut podopieczni Jana Urbana powalczą o punkty z Jagiellonią Białystok
Bramkarze warszawskiego zespołu już na murawie. Ćwiczą również golkiperzy "Jagi"
Na murawie są pozostali zawodnicy obu ekip. Do meczu pozostaje nieco ponad 30 minut
Pod zegarem siedzi około 200 fanów Jagi. Na pozostałych trybunach frekwencja jak za czasów Pucharu Ekstraklasy
Na Żylecie sporo prześwitów. Nie ma co się dziwić skoro z kas zeszło niespełna 2000 biletów
Zawodnicy schodzą już do szatni, żeby przywdziać meczowe trykoty
"Sen o Warszawie..." ale nikt nie wspiera piosenki płynącej z głośników
Legioniści dziś w koszulkach popierających budowę stadionu
W loży honorowej tradycyjnie zasiadł Leo Beenhakker. Pojawił się również jego podopieczny... Radosław Majewski
W końcu wychodzą obie jedenastki na murawę przy niemrawych brawach
Legia dziś na biało-czarno, "Jaga" w żółto-czerwonych strojach

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Rozpędza się Jagiellonia. Ostro rozpoczynają goście
2' - Leży na murawie zawodnik Legii. Będzie okazja do rzutu wolnego
3' - Padają dwaj legioniści w polu karnym. Był kontakt? Gramy dalej. Legia na połowie przeciwnika
4' - Na Żylecie skromna grupa się rozeszła na boki. Litera "G" pozostaje pusta
4' - Gospodarze spokojnie, do przodu.. Szala, ale głupio traci piłkę
5' - Rozpędzał się Łatka. Próba podania nieudana
5' - Ładnie Rzeźnizak odbiera piłkę do Rogera, oddanie, Rzeźniczak w pole karne, ale wychodzi do piłki Lech
6' - Szałachowski sprytnie na lewą stronę, stamtąd wrzutka, ale Łatka wybija
6' - Brawo Iwański! Pomocnik Legii znalazł się w polu karnym białostocczan. Huknął, ale prosto w ręce Lecha
7' - Ostro potraktowany Szałachowski przez gracza w żółto-czerwonym stroju
7' - Radović, Roger , Iwański, ale Roger traci futbolówkę
8' - Wychodzą z akcją przyjezdni, ale Wawrzyniak przerwał tę szarżę
9' - Iwański wypatrzył Radovicia na prawym stronie, ale za mocne zagranie
9' - Iwański do Radovicia, ale piłka opuściła plac gry
10' - Szałachowski do końca walczył o piłkę, ale w pojedynku ze Szczotem górą... Lech
12' - Walka w środkowej strefie boiska. Teraz ruszył Radović w pole karne..
13' - Jeden, drugi zwód, ale przeciwnik nie dał się nabrać na te numery
13' - Fatalny kiks Muchy, ale na raty Rzeźniczak z Rogerem naprawili błąd
13' - Szałachowski.. będzie rzut rożny dla Legii
13' - Kiełbowicz ustawia sobie fubolówkę w narożniku boiska
14' - Kiełbowicz.. prosto w rękawice bramkarza Jagielloni
14' - Iwański ambitnie, do końca, faulem ratował się Arifović
14' - Kolejny raz z faulem pzeciwnicy
15' - Wzmaga się wiatr na Łazienkowskiej. Oby powiał skutecznie gospodarzom
16' - Rusza Radović.. Miękko w pole karne. Jeszcze Iwański, ale wybiciem na róg ratują się podopieczni Probierza
16' - Na murawie leży gracz gości. Iwański czeka na wykonanie stałego fragmentu gry w narożniku boiska
17' - Krótko rozegrany rzut rożny. Iwański.. faulowany
17' - Żółta kartka: Ensar Arifović (Jagielloni)
18' - Iwański płasko do Rogera, który uderza z 11 metrów. Piłka odbija się od nóg rywala, przechodzi nad poprzeczką i kolejny róg
18' - Fatalnie rozegrany stały fragment gry. Lech od bramki
19' - "Piłka nożna, dla kibiców" skandują kibice obu ekip
19' - Wymiana niedokładnych podań między gospodarzami. Ruszył Roger, ale był przy nim Everton
20' - Faul na Szczocie w środkowej strefie boiska
21' - Jaga podchodzi pod pole karne, Łatka z lewego skrzydła w pole karne. Łapie pewnie Mucha
21' - Iwański mocno do Radovicia, który idzie do samego końca. Jeszcze próba wrzuty, ale niestety już zza linii końcowej
22' - Rybus tańczy na lewej stronie. Oszukał Szczota, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału
23' - Roger na lewo do Kiełbowicza.. Rybus do końca, ale traci piłkę na rzecz Jagi
24' - Ah! Zabrakło ostatniego podania, żeby wyjść na dogodną akcję bramkową. Dobrze w defensywie podopieczni Michała Probierza
25' - Szczot próbował zagrywać na prawo, ale tam nie było jego kolegów
25' - Roger sprytnie w kierunku Jana Urbana, ale nieco zwiało mu piłkę
26' - Falkowski na prawym skrzydle. Przy nim dwójka legionistów
26' - Spalony! Sędzia złapał Arifovicia
27' - Wawrzyniak.. próba dalekiego podania, ale piłka przylepiła się do nogi rywala
27' - Roger za plecy do Rybusa, ponownie Roger...
28' - Szala uruchamia Radovicia.. ten holuje piłkę. Strzela Roger! Róg? Wydawać by się mogło, że piłka otarła się o rywala, ale ostatecznie Lech wznowił grę od bramki
29' - Radović, pokazuj mu się Rzeźniczak.. Nieporadnie gospodarze pod polem karnym przyjezdnych
29' - Na murawie zwija się z bólu zawodnik Jagi. Będzie potrzebna pomoc lekarzy
30' - Ostatecznie Arifović schodzi z boiska o własnych siłach
31' - Borysiuk ostro. Rybus na lewej flance, do Rogera, wymiana podań.. Ehhh, który to już raz legioniści nie umieją wymienić kilku piłek między sobą...
32' - Rybus! Piłka wpadła w pole karne, pomocnik Legii trącił futbolówkę, ale ta w ostatniej chwili odbiła się od Piotra Lecha
34' - Żółta kartka: Antonio Pereira Everton (Jagielloni)
34' - Na murawie faul na Rogerze. Na niebie... tęcza. Czasami wydarzenia poza boiskowe są ciekawsze niż dzisiaj
35' - Iwański w pole karne, gdzie piłka odbija się od nóg Rzeźniczaka jak od drewna
35' - Zachmurzyło się nad Warszawą, ale na Łazienkowskiej rozbłysło słońce. Oby zaświeciło w końcu dla piłkarzy Legii
36' - Kiełbowicz próbuje zaskoczyć Lecha z lewej strony.. Futbolówka spada na siatkę
37' - Rzut wolny dla Legii. Będzie dośrodkowanie z lewej strony.. Wrzutka i pewnie łapie Lech
38' - Szałachowski do Rybusa, który nabiera szybkości, strzał z lewej strony. Takim uderzeniem nie mógł zaskoczyć doświadczonego Piotra Lecha
39' - Będzie rzut wolny dla Jagielloni
39' - Jest Hermes
40' - Hermes króciutko do kolegi, który obija tyłek Iwańskiemu. Jeszcze z daleka Łatka, ale Mucha spokojnie pozwolił opuścić piłce plac gry
41' - Wawrzyniak, Iwański, rusza lewą stroną Rybus. Rybus walczy z Lewczukiem. Górą gracz Jagi
42' - Próba strzału z dystansu.. w nogi Wawrzyniaka. Rywale na połowie legionistów
43' - Głupi błąd Wawrzyniaka. Falkowski przejmuje futbolówkę. Próba przelobowania Muchy nieudana
43' - Iwański, próbował do Radovicia, ale w porę przecieli to podanie rywale
44' - Roger, Iwański i... brak zrozumienia, dokładności. Na szczęście odzyskują piłkę legioniści
45' - Rzeźniczak goni Szczota, udanie. Roger do Iwańskiego. Gospodarze w ataku
45' - Łatka faulowany przez Rybusa
45' - Żółta kartka: Maciej Rybus (Legia)
46' - Będzie potrzebna pomoc lekarzy, którzy wpadają na murawę uzbrojeni w nosze
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty do końca pierwszej połowy
47' - Wrzutka w pole karne. Legia ratuje się wybiciem na róg
47' - Czy będzie to gol do szatni?
47' - Nie, wybija głową młody Borysiuk
48' - Szałachowski w polu karnym, ale nie przedarł się przez mur dwójki graczy z Białegostoku
49' - Koniec pierwszej połowy

0-0 do przerwy. Legia gra na swoim poziomie, więc wynik nie może dziwić
Obie jedenastki już na murawie
Będzie zmiana w ekipie Legii. Wejdzie Chinyama

46' - Początek drugiej połowy
46' - Zmiana Legia: Maciej Rybus - Takesure Chinyama
49' - Jan Urban wzmocnił siłę ataku. Pytanie czy to się faktycznie przełoży na skuteczność
49' - Póki co jednak rzut wolny dla Jagielloni
50' - Hermes miękko w pole karne. Mieli pomysł na rozegranie tej akcji goście, ale czujni byli legioniści, którzy w porę wybili piłkę
52' - Chinyama skacze.. uderza głową, ale minimalnie obok bramki!
53' - Kolejna szarża legionistów, ale ponownie Lech pozostaje niepokonany
55' - Kolejna próba strzału, kolejny raz górą Lech
56' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
56' - GOOOOOOOOOOOL !!! No nareszcie, Panowie! Piła wpadła w pole karne, legioniści próbowali ją wpakować do siatki, ale znalazł się Radović i jest 1-0 dla Legii!
57' - Zmiana Jagielloni: Ensar Arifović - Łukasz Tumicz
58' - Nie mamy nic przeciwko, żeby legioniści poszli za ciosem
59' - Kojasević, podanie do kolegi, ten 1 na 1 z Muchą, ale jest jeszcze Kiełbowicz, który czysto wybija piłkę
59' - Teraz Kiełbik z lewego skrzydła posyła piłkę w pole karne, ale ratują się goście
60' - Roger ładnie do Chinyamy, który był trzymany przez Łatkę. Jeszcze podanie do Iwańskiego, który zamiast położyć Lecha, wolał wozić się z piłką. Efekt? Na tablicy nadal 1-0 dla Legii
61' - Zmiana Jagielloni: Jacek Falkowski - Mariusz Dzienis
63' - Brawo Mucha, który na raty broni strzały gości. I jeszcze brawa dla Chinyamy, który ofiarnie ratuje piłkę przed wyjściem na aut
65' - Pada na Łazienkowskiej, a przyjezdni wyskoczyli z koszulek
65' - Zwija się z bólu Dzienis
66' - Tym czasem do wejścia szykuje się Vuković
66' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Aleksandar Vuković
66' - Kolejna roszada w zespole gospodarzy
67' - Chinyama się urywa rywalom. Naciskany przez Kojasievicia zagrywa na prawe skrzydło, ale za mocno
68' - Strzela Hermes, który palcami przecina strzał. Nadal 1-0!
69' - Dzienis z prawej strony. Wybijają legioniści. Inicjatywa Jagi, która siedzi na połowie gospodarzy
70' - Rzut rożny dla Legii
70' - Piłka w pole karne, piąstkuje Lech poza pole karne
71' - Rusza Radović, przy nim Hermes, Vuković, Iwański i jest Chinyama
71' - Przepychanki.. będzie rzut rożny dla podopiecznych Jana Urbana
72' - Piłka z prawej strony. Przepuszcza Vuković i przytula ją do piersi Lech
73' - Roger strzela! Piłkę wypluł przed siebie Lech i ta nabiła się na nogi Chiniego. Efekt? Futbolówka poszła nad poprzeczką
74' - Jak on to zrobił?! Szałachowski położył Lecha, przed nim pusta bramka, a ten uderza tuż obok niej!!!
75' - Teraz Jagiellonia. Spalony
75' - Na murawie leży Maciej Iwański. Lekarze wchodzą na murawę
76' - Z rozgrzewki wróciła trójka Giza, Rocki, Wysocki. Który z nich wejdzie na ostatni kwadrans?
76' - Wrzutka z lewej strony. Jest Szczot, który przenosi piłkę nad poprzeczką
77' - A jednak ostatni kwadrans będzie należał do Piotra Gizy
77' - Na boisku pojawi się również Niedziela. Bartłomiej Niedziela
77' - Zmiana Jagielloni: Damir Kojasević - Bartłomiej Niedziela
77' - Zmiana Legia: Maciej Iwański - Piotr Giza
78' - Limit zmian wyczerpany przez obu szkoleniowców
79' - W ataku Jaga
80' - Tumicz, odbija się od niego Vuković. Po chwili faulowany Tumicz
80' - Będzie okazja do uderzenia na bramkę Muchy
80' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
82' - Wrzutka z wolnego w pole karne. Zamieszanie, kilku grajków się przewróciło, ale sędzia nakazał wznowić grę od bramki
82' - Roger odbiera piłkę Szczotowi, co zrobi? Stracił piłkę
83' - Niby legioniści siedzą na połowie Jagielloni, ale nie przynosi to efektów w postaci akcji bramkowych
84' - Będzie okazja dla Gizy, który wykona rzut wolny z 20 metrów
84' - Giza w głowę Pacana! Rzut rożny
84' - Giza.. Roger, Giza strzał, ale po bandzie
85' - Gra się toczy dalej, ale Wawrzyniak poza placem gry opatrywany przez lekarzy. Polała mu się krew z głowy
85' - Tumicz w pojedynku biegowym z Wawrzyniakiem..
85' - Górą legionista. Rusza z atakiem Legia
86' - Roger do Chinyamy, a Tejkszur próbował wślizgiem wpakować ją do bramki. Bezskutecznie
87' - Chinyama się rozpędza, ale wślizgiem wybija defensor w żółto-czerwonym stroju
89' - Stano, kręci się Stano. Wybija Radović w końcu daleko przed siebie
90' - Jeszcze szuka bramki Jaga, ale na wysokości zadania staje Mucha
91' - Aj, źle Chinyama, który posyła piłkę daleko... obok bramki
91' - Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty
91' - Zapędził się Piotr Lech, dobiegł do połowy, żeby pomóc kolegom, ale kazał mu wracać Michał Probierz
92' - Istna komedia ze strony rywali
92' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
93' - Dobici! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Miroslav Radović dostaje podanie z lewej strony od Rogera. Radović kładzie Lecha, i pakuje piłkę do pustej siatki! Legia 2. Jagiellonia 0!
93' - Żółta kartka: Piotr Lech (Jagielloni)
94' - Żółta kartka: Guerreiro Roger (Legia)
94' - Jeszcze rzut wolny dla przyjezdnych z Białegostoku
95' - Chinyama, pod polem karnym, strata piłki...
95' - Koniec meczu!

Koniec! W końcu wygrana. Oby to zwycięstwo dodały wiary legionistom przed wyjazdem do Moskwy

Relacja z trybun

Pozostali najwierniejsi

W ubiegłym sezonie mecz z Jagiellonią przyciągnął na trybuny 7 tysięcy kibiców, teraz na Łazienkowskiej mamy do czynienia z prawdziwym dramatem. Na ligowy pojedynek z "Jagą" kibice zakupili jedynie 2 tysiące biletów, a w sumie spotkanie obejrzało ok. 4 tysiące osób. Goście również nie powtórzyli wyniku wyjazdowego z jesieni 2008, kiedy to na Stadionie Wojska Polskiego stawili się w ponad tysięcznej grupie. Piłkarze wyszli na mecz w okolicznościowych koszulkach nawiązujących do budowy nowego stadionu. W czwartek bowiem ma zapaść decyzja w sprawie zwiększenia kwoty na budowę ponad 30-tysięcznego obiektu. Strach pomyśleć, jak te 4 tysiące widzów wyglądałoby na nowym stadionie...

W ostatnich dwóch meczach kibice powstrzymywali się od ubliżania właścicielom stołecznego klubu. Miał to być gest w stronę władz i Wojciecha Kowalczyka, który podjął się próby mediacji między stronami. Co z tego wyszło? Na chwilę obecną najwidoczniej nic, ponieważ w niedzielę mieliśmy ponownie "festiwal chamstwa". Ku zaskoczeniu koncert rozpoczęli kibice z Białegostoku, którzy przywitali wszystkich okrzykiem "ITI spier...", chwilę później dołączyli do tego legioniści. Na Żylecie zgromadziło się zaledwie 800 kibiców i już na samym początku demonstracyjnie opuścili sektor G. Na Krytej widoczne były liczne puste krzesełka. Jedynie trybuna przedkryta wypełniła się w miarę szczelnie. W pierwszych 45 minutach piłkarze Legii prezentowali się tak samo jak w poprzednich meczach - jedynymi reakcjami fanów były więc tylko to jęki zawodu po kolejnych niedokładnych podaniach i strzałach.

Zdecydowanie lepiej bawili się fani żółto-czerwonych. Cały mecz dopingowali swoją drużynę, a gdy zaczął padać deszcz zdjęli koszulki i kontynuowali zabawę. W pierwszej połowie na płocie zawiesili duży transparent o treści "Prawdziwi przetrwają, słabi wymiękną. To my najwierniejsi". Wprawdzie hasło białostoczan nie dotyczyło kibiców Legii, ale jego treść idealnie pasuje do sytuacji na Łazienkowskiej - frekwencja wskazuje na to, że pozostali ci, którzy na mecze przychodzą i będą przychodzili zawsze.

W drugiej części meczu legioniści zaczęli lepiej grać, ożywiły się również trybuny. Niestety owe ożywienie, to nie był doping, a jedynie głośne domaganie się odejścia ITI z Legii, które śpiewane było nawet na dwie trybuny. Również radość po golach "Rado" trwała krótko, bo zanim jeszcze Wojtek Hadaj zdołał spytać o nazwisko strzelca bramki, protestujący fani ponownie wzywali ITI do odejścia. W końcówce meczu na trybunie przedkrytej od strony Łazienkowskiej weszła dodatkowa grupa ochroniarzy. Demonstracja siły? Być może. W odpowiedzi kibice z dolnych rzędów przemieścili się i ustawili tuż przy panach w żółtych kamizelkach, a następnie rozpoczęli odliczanie "10, 9, 8...", które zakończyli buczeniem.

Po meczu kibice podziękowali piłkarzom za zwycięstwo brawami. I to by było na tyle. W czwartek Legia zagra w Moskwie. Najprawdopodobniej do stolicy Rosji wybierze się skromna grupa kibiców Legii.