Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
Tomasz Kiełbowicz 11
Miroslav Radović 32
90' Ariel Borysiuk 16
Maciej Iwański 8
Piotr Giza 7
Maciej Rybus 31
46' Marcin Mięciel 21
Kostiantyn Machnowskij 55
Artur Jędrzejczyk 2
Marcin Komorowski 17
Jakub Rzeźniczak 25
90' Marcin Smoliński 28
Jakub Kosecki 22
46' Takesure Chinyama 19

Bezbarwnie

Legia Warszawa zaledwie zremisowała we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 0-0. Spotkanie stało na słabym poziomie, legioniści nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji. Piłkarzy obu drużyn żegnały gwizdy. Jan Urban nie zdecydował się na wystawienie w pierwszej jedenastce Takesure Chinyamy. Istotna zmiana nastąpiła tylko na prawej obronie - zamiast Jakuba Rzeźniczaka na boisku pojawił się Wojciech Szala. W pierwszej jedenastce wrocławian zabrakło Sebastiana Mili

Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 9. minucie kiedy to lewą stroną pognał Janusz Gancarczyk, a dośrodkowanie na 5 metr na rzut rożny w ostatniej chwili wybijał Dickson Choto, a chwilę później po stałym fragmencie gry Piotr Celeban głową przestrzelił nad poprzeczką. Gospodarze poszli za ciosem i już w 11. minucie Marek Gancarczyk strzałem z woleja posłał piłkę tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Przez kolejne 20 minut na murawie nie działo się nic ciekawego. Piłkarze jednej i drugiej drużyny grali w "chodzonego" i nie stworzyli żadnych dogodnych okazji do zdobycia gola. W 35. minucie indywidualnie środkiem boiska przedarł się Piotr Giza i zdołał nawet oddać strzał na bramkę Śląska, ale Wojciech Kaczmarek był na posterunku. W odpowiedzi po ziemi uderzał Krzysztof Ulatowski, ale piłka nie sprawiła najmniejszych problemów Janowi Musze, a dwie minuty później Marek Gancarczyk z narożnika pola karnego posłał piłkę daleko obok bramki. W 42. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Maciej Rybus, jednak golkiper gospodarzy wypiąstkował piłkę w pole. Tuż przed przerwą groźnie zaatakował Śląsk. Antoni Łukasiewicz pięknie uderzył pod poprzeczkę, ale Jan Mucha wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

W przerwie nastąpiła jedna ważna zmiana w zespole Legii. W miejsce Marcina Mięciela wszedł powracający po kontuzji Takesure Chinyama. Po rzucie rożnym znakomicie głową uderzył Inaki Astiz, ale futbolówka przeleciała milimetry nad poprzeczką! W 64. minucie legioniści przeprowadzili ładną kombinacyjną akcję - po dośrodkowaniu Macieja Iwańskiego Pior Giza uderzył z główki, jednak futbolówka wyszła na rzut rożny. Trzy minuty później Wojciech Szala sfaulował Janusza Gancarczyka na wysokości pola karnego. W pole karne sprytnie po ziemi piłkę posłał Sebastian Dudek, ale w ostatniej chwili przy krótkim słupku obrońcy Legii wybili ją na rzut rożny. Minutę później Legia przeprowadziła szybką kontrę. Maciej Rybus minął obrońcę i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta - niestety niecelne. W obronie bez zarzutu spisywał się Dickson Choto, o którego raz po raz rozbijały się akcje Śląska. W 84. minucie Maciej Rybus miał szansę znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale został sfaulowany przez Krzysztofa Wołczka - arbiter ukarał wrocławianina żółtą kartką. DO rzutu wolnego podszedł Maciej Iwański... ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.

Do końca meczu nic już się nie zmieniło i pożegnani gwizdami piłkarze opuścili boisko.

Woytek

Minuta po minucie

Bramkarze obu drużyn są już na rozgrzewce
Na razie stadion powoli się zapełnia. Nie pada, jest ciepło - 18 stopni C
Kibice Śląska wywieszają flagi
w informatorze meczowym kibiców Śląska Roman Zieliński tłumaczy, dlaczego wrocławianie nie zdecydowali się tym razem wpuścić na mecz kibiców Legii
"Legioniści nie dotrzymali słowa, które dali sami. Przybyli w liczbie dwa razy wyższej, niż deklarowali. Zrobili to z premedytacją, na co mamy dowody. Nie trzymali standardów gościny (bluzgi na Wisłę i Lechię). Na koniec miała miejsce sytuacja, która wywołała spore kontrowersje z obu stron (bijatyka), a do której by nie doszło, gdyby fani Legii zastosowali się do wszystkich próśb - zaleceń" - pisze Zieliński
"Powiem tak: mimo, że wśród legionistów mam przyjaciół (tak właśnie: przyjaciół, takich na których w trudnych chwilach mogę liczyć), zadeklarowałem, że następnym razem nie przyłożę ręki do jakiejkolwiek pomocy dla fanów z Warszawy" - dodaje Zieliński, który wyraźnie podkreśla, że jego opis "stanowi zdanie niżej podpisanego. Choć sporo znanych mi z trybun stadionu osób ma zdanie dość podobne" - czytamy
Opis dotyczy oczywiście majowego meczu we Wrocławiu
Na boisku rozgrzewka obu ekip
A z głośników od godziny dudnią piosenki Śląska
A polscy siatkarze prowadzą 2:0 w półfinale ME z Bułgarią i 20-14 w trzecim secie
POLSKA W FINALE MISTRZOSTW EUROPY W SIATKOWCE :)
Piłkarze Legii są już po rozgrzewce - schodzą do szatni włożyć stroje meczowe
Piłkarze wychodzą na murawę
Legioniści na biało-czarno, Śląsk na zielono
"Śląsku prowadź, za tobą pójdziemy wszędzie..." - taki transparent wisi na trybunie wrocławian

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Śląsk w ataku pozycyjnym
2' - Piłkę przejął Dickson Choto i teraz z tyłu rozgrywa Legia
4' - Iwański nie zdołał opanować piłki, którą z lewej strony wrzucał Kiełbowicz. Wszystko działo się jeszcze przed polem karnym
5' - Wrzutka z prawej strony, przed bramkarzem jest Rybus, główkuje, ale za wysoko
7' - Śląsk dobiega z piłką pod linię końcową, tam wrocławian ogrywa Astiz wspólnie z Szalą
7' - Śląsk gra pressingiem
8' - Faul Iwańskiego, na szczęście sędzia nie pokazuje żółtego kartonika. Będzie wolny dla Śląska
9' - Ni to strzał ni podanie do przodu Amira Spahicia
9' - Strata Radovicia
9' - Fauluje Borysiuk, rozgrywa szybko piłkę Ulatowski
10' - Dickson Choto w ostatniej chwili uprzedził Tomasza Szewczuka! Rożny dla WKS
10' - Przy tej akcji ładnym dośrodkowaniem popisał się Janusz Gancarczyk
11' - Po rożnym też było groźnie - Celeban uprzedza Muchę, ale na szczęście strzela niecelnie
11' - Wciąż w natarciu gospodarze
11' - Z pola karnego głową wybija piłkę Szala
12' - Legia ma szansę na kontrę, ale Iwański źle podaje do Rybusa
12' - Nie radzą sobie z wrocławianami legioniści. Choto powstrzymał Szewczuka, ale piłka trafiła do Marka Gancarczyka. Ten uderzył jednak z boku bramki
13' - Piłka trochę przypadkowo trafia do Mięciela, ten pędzi na bramkę Kaczmarka, ale zostaje powstrzymany. Rożny dla Legii
14' - Rybus wrzuca górną piłkę - wybija M. Gancarczyk. Jeszcze jeden róg - znów Rybus i tym razem wybija Szewczuk
15' - Słaby strzał i piłkę łapie Mucha
16' - Legia nie ma na razie pomysłu na grę do przodu...
16' - Szedł na kontrę M. Gancarczyk, ale powstrzymali go legioniści
17' - Kontra Śląska - wychodzą z akcją Dudek i M. Gancarczyk, ale ten pierwszy głupio traci piłkę
18' - Mięciel szarpany za koszulkę, ale sędzia nie reaguje
18' - Strzał po ziemi - broni Mucha
18' - Faulowany Rybus
19' - Iwański z daleka wrzuca do Mięciela, piłka trafia jeszcze pod nogi Rybusa, ale ostatecznie pada łupem gospodarzy
20' - Dość przypadkowe interwencje naszych obrońców. Udaje się wybić piłkę, ale nie na długo - Śląsk wciąż w natarciu
22' - Błąd Kaczmarka, który wypuścił przed siebie piłkę, ale nie było tam żadnego legionisty, który kopnąłby piłkę do bramki
22' - Ładnie wypuścił się do przodu Choto i przejął piłkę
23' - Śląsk podnosi w górę cztery transparenty z nazwami miejscowości: Kielce, Ząbki, Bełchatów, Gdynia. To stacje, a teraz wjeżdża pociąg w barwach Śląska na trybunę :-)
25' - Pociąg "jedzie" sobie przez całą prostą
26' - I już wiemy gdzie Śląsk jedzie na cztery najbliższe wyjazdy
26' - Strzał Legii, łapie bramkarz
27' - "jesteśmy zawsze tam..." - śpiewają fani WKS
27' - Na boisku nuda
29' - Kaczmarek odważnie wybiega po piłke i dopada do niej szybciej niż Radović
31' - Właśnie dostaliśmy sms-a o treści "tego nie da się oglądać". No niestety zgadza się... :/
33' - Choto przecina podanie Dudka
33' - Legia gra, ale wciąż na własnej połowie
34' - Legionistom trudno przekroczyć linię środkową boiska, wygląda to tak, jakby nieszczególnie im się chciało...
34' - Strzał Śląska z daleka i bardzo niecelny
34' - Osamotniony Mięciel w ataku
36' - Kiełbowicz wyłuskał piłkę i wreszcie jakaś akcja na bramkę Śląska. Strzela Giza, łapie Kaczmarek. Ale pierwszy strzał celny jest. Wow
38' - Na spalonym Mięciel
39' - Strzał po ziemi Ulatowskiego, piłka w rękach Muchy
39' - Giza minął Łukasiewicza i podał do Mięciela, ale te zanotował stratę
40' - Chwilę później za długo zwlekał ze strzałem Gizmo
40' - Kontrę Śląska powstrzymuje Dixie
41' - Przekombinował M. Gancarczyk. Dostał dobrą piłkę na prawe skrzydło, ale zamiast dośrodkowywać, to strzelał zupełnie niecelnie
41' - Jeszcze pięć minut do przerwy
43' - Machnął się Rybus, nie było też Kiełbowicza i popędził z piłką Szewczuk, ale sytuację wyjaśnił Choto
43' - Aut dla WKS, zamieszanie w polu karnym, piłkę czysto odbierają legioniści
44' - Rybus sprytnie strzela zza pola karnego i Kaczmarek ma problem z obroną - wybija piłkę przed siebie. Tam jest jeszcze Mięciel, ale nie wie za bardzo co zrobić z piłką - wycofuje piłkę, lecz tam nikogo z kolegów nie ma
45' - Strzał gospodarzy - interwencja Muchy
45' - "Rysiu Tarasiewicz" - skandują fani Śląska
45' - Giza odebrał piłkę rywalom, ta trafia do Mięciela, ale nasz napastnik znów się gubi
46' - Kontra Śląska - przepycha się Szala, Śląsk z autu
46' - Całkowicie przypadkowy strzał Łukasiewicza mało nie wylądował w górnym rogu bramki strzeżonej przez Muchę. Legionista wyciągnął się jak struna
46' - Z rogu nie było komu zamknąć, strzał na wiwat
47' - Koniec pierwszej połowy

Rozgrzewa się Chinyama

46' - Początek drugiej połowy
46' - Zmiana Legia:

Marcin Mięciel -
Takesure Chinyama
46' - Chinyama na boisku - może wreszcie będziemy mieli trochę szczęścia
47' - Pierwsza akcja i już leży Takesure, ale wstał, znaczy będzie żył
47' - Wrzutka Rybusa z wolnego, wybija jeden z piłkarzy WKS-u
48' - Rybus z wolnego, piłka mija dwuosobowy mur, ale broni Kaczmarek
48' - Ryba szedł z kontrą, ale stracił piłkę przy linii środkowej
49' - Rado wywalczył rożny
50' - Iwański z rogu, mocno uderza głową Inaki Astiz, ale nad bramką
51' - Ruszamy lewym skrzydłem, ale strata Iwańskiego. Niemniej legioniści zaczęli wreszcie biegać
53' - Ładna akcja Legii, było nawet zagranie piętą, ale na koniec piłkę traci Radović
56' - Kiełbowicz odzyskał i natychmiast stracił piłkę
57' - Aut dla Legii
58' - J. Gancarczyk mija Borysiuka jak tyczkę
58' - Na szczęście aut dla Legii
58' - Faulowany Giza, wolny dla nas
59' - Pawelec wybija piłkę głową w polu karnym
59' - Faulowany Szala przy linii środkowej
60' - Faulowany Radović
60' - Chinyama strzela ot tak sobie z 30 metrów kilka metrów obok słupka
61' - Na kontrę wychodzi Dudek, ale legioniści wybijają piłkę
62' - Aut dla Śląska
64' - Radović ogrywa dwóch rywali, podaje do Iwańskiego, ten dośrodkowuje wzdłuż bramki, do główki wyskakuje Giza i po chwili pada na murawę - wchodzą noszowi
64' - Giza schodzi poza boisko
66' - Kiełbowicz powstrzymuje kontrę rywali
69' - Szala fauluje J. Gancarczyka z boku boiska. Wolny z dogodnej sytuacji dla Śląska
69' - Płaska wrzutka po ziemi i było groźnie, ale piłka wyszła za linię końcową tuż przy słupku. Jeszcze rożny
70' - Wysokie dośrodkowanie i tym razem pewnie wyskakuje w górę Mucha
70' - W rewanżu Rybus minął rywala i uderzył z ostrego kąta. Niecelnie. Wbiegał też pod bramkę Chinyama, ale trochę za późno
71' - Zmiana Śląsk:
Janusz Gancarczyk -
Sebastian Mila
72' - Wolny dla Śląska
72' - Z wolnego nic nie wyszło, ale WKS ma jeszcze róg
73' - Kolejny raz dobrze spisuje się Choto - jeden z jaśniejszych punktów Legii w tym meczu
74' - Szewczuk na spalonym
74' - Mila w ataku, powstrzymuje go Astiz, podając głową do Muchy
74' - Radović wywalczył rzut rożny
75' - Rybus krótko to rozegrał, potem kręcił się z piłką w obrębie pola karnego i wywalczył jeszcze jeden róg
76' - Zamieszanie w polu karnym, piłkarze skaczą do góry, piłka spada pod nogi Gizy, ale ten na wiwat
76' - Kolejny rożny dla Legii, tym razem wykona go Iwański
77' - Piłka przeleciała całe pole karne, nikt jej nie opanował
77' - Rozpaczliwa interwencja Radovicia, który wybił piłkę w trybuny. Musiał, bo Śląsk szedł z kontrą
78' - Chinyama doszedł niespodziewanie do piłki, przerzucił ja na lewą stronę, a tam wrocławianie faulowali Kiełbowicza
78' - Żółta kartka: Marek Gancarczyk (Śląsk)
78' - Iwański z wolnego. Byle trafił w wentyl...
79' - Chyba nie trafił, bo słabe to dośrodkowanie... Ale jeszcze róg dla nas
79' - Z rożnego Iwański niezwykle anemicznie
80' - Chinyama dostaje piłkę przed bramką i natychmiast uderza lewą nogą - niecelnie
82' - M. Gancarczyk wolniejszy od Muchy. Nasz bramkarz udanie interweniował, a gracz Śląska jak stał, tak nagle sobie artystycznie upadł
84' - Dixie znów powstrzymuje Śląsk
84' - Wołczek fauluje Rybusa, robi się nerwowo, legionista ma słuszne pretensje, sędzia pokazuje żółty kartonik
85' - Żółta kartka: Krzysztof Wołczek (Śląsk)
86' - Wolny dla Legii... Iwański.... wybijają obrońcy - róg
87' - Zmiana Śląsk:
Tomasz Szewczuk -
Kamil Biliński
87' - Iwański wykonuje rożny krótko i w dziecinny sposób traci piłkę
88' - Biliński kręci dwa kółka w polu karnym. Inaki Astiz łapie się za nos - chyba dostał łokciem, gdy próbował powstrzymać wrocławianina
89' - Trochę przypadkowy strzał M. Gancarczyka ląduje na siatce bramki Legii
90' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Marcin Smoliński
90' - Spięcie Ulatowskiego z Astizem - obaj upadają. Choto wściekły rusza udzielić reprymendy kapitanowi Śląska
91' - Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty
93' - Giza próbuje walczyć o rożny, ale Śląsk zaczyna od bramkarza
94' - Chinyama kręci się w polu karnym, ale żaden z legionistów nie zdołał uderzyć na bramkę Śląska
94' - Koniec meczu!

Marność nad marnościami... :/

Relacja z trybun

Tym razem bez legionistów

Fani Legii nie pojechali na wyjazd do Wrocławia. Na Łazienkowskiej KP sprzedał tylko jedną wejściówkę, więc sektor gości przeznaczono dla gospodarzy. Tymczasem Śląsk tym razem nie przekazał legionistom biletów, więc zabawa była we własnym gronie. A zainteresowanie spotkaniem we Wrocławiu było mniejsze niż początkowo zapowiadano. Zamiast kompletu, na trybunach było 6500 widzów, którzy prowadzili głośny doping przez całe spotkanie. Wrocławianie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów z nazwami miejscowości oraz sektorówki przedstawiającej pociąg, przemieszczającej się po trybunach.