Dariusz Sztylka 19
Sebastian Dudek 17
90' Łukasz Madej 18
Sebastian Mila 10
75' Piotr Ćwielong 20
94' Vuk Sotirović 10
Wojciech Kaczmarek 83
Patryk Klofik 5
90' Tomasz Szewczuk 6
75' Krzysztof Ulatowski 14
Jarosław Fojut 3
94' Antoni Łukasiewicz 6

Legia nadal dołuje

Piłkarze Legii tylko zremisowali przy Łazienkowskiej ze Śląskiem Wrocław. Bramkę dla gospodarzy zdobył Dickson Choto już w 12 minucie. W drugiej połowie Sebastian Dudek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Inakiego Astiza. Trochę emocji było w końcówce, gdy posypały się kartki - Socha wyleciał z boiska za brutalny faul na Rybusie.

Tym razem Stefan Białas na lewej obronie postawił na Jakuba Wawrzyniaka. Najważniejsze było jednak to, że szansę od pierwszej minuty otrzymał jedyny zimowy nabytek Legii Dong. Chińczyk wraz z Sebastianem Szałachowskim stanowili duet napastników. Legioniści rozpoczęli z ambicją i już w 11. minucie przyniosło to efekt. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Iwański, jednak golkiper wrocławian wypiąstkował piłkę poza obręb pola karnego. Ta spadła jednak ponownie pod nogi Iwańskiego, który ponownie mocno dośrodkował ją na 11 metr. Najlepiej ustawiony Dickson Choto strzałem głową posłał ją do siatki. W 28. minucie ponownie było groźnie po rzucie rożnym Iwańskiego, jednak piłka po uderzeniu Szałachowskiego przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Przy linii bocznej Stefan Białas co chwila instruował zawodników, mecz wyrównał się, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 52. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Mrioslav Radović, ale nie wykorzystał okazji. Dwie minuty później na placu gry zastąpił go Ariel Borysiuk. Niestety w 57. minucie Inaki Astiz ewidentnie sfaulował w polu karnym Wołczaka i Hubert Siejewicz bez zawahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Sebastian Dudek i nie dał szans Janowi Musze. Kolejne minuty meczu były coraz gorsze w wykonaniu legionistów. Z placu gry w 66. minucie zszedł Dong Fangzhuo, który chyba kondycyjnie nie wytrzymał trudów meczu, a w 73. minucie uraz pachwiny zmusił Stefana Białasa do dokonania trzeciej zmiany - strzelca gola zastąpił Pance Kumbev. Największe emocje mieliśmy W ostatniej minucie meczu, kiedy to kontratak Legii goście powstrzymywali faulami. Tadeusz Socha brutalnie sfaulował Macieja Rybusa za co obejrzał czerwony kartonik, a wcześniej doszło do sporych przepychanek między obiema drużynami, bo ostro na faul Sochy zareagował Jakub Wawrzyniak. W doliczonym czasie gry w polu karnym przewrócił się jeszcze Tomasz Jarzębowski ale zamiast "jedenastki" Siejewicz ukarał go żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Legia nie wygrała czwartego meczu z rzędu. Najbliższe spotkanie wojskowi rozegrają we wtorkowe wczesne popołudnie. Rywalem w rewanżu Pucharu Polski będzie Ruch Chorzów. Aby awansować legioniści muszą w końcu wygrać!

Woytek

Minuta po minucie

Witamy ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Ok. 15 minut pozostało jeszcze do rozpoczęcia meczu. Trwa rozgrzewka.
W pierwszej połowie będziemy atakować na bramkę od ulicy Łazienkowskiej

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Mecz zaczął się od okrzyków (dość nieśmiałych co prawda) Stefan Białas
2' - Dośrodkowanie, mocno niecelne, Madeja
2' - Śląsk z autu z linii środkowej
3' - Dudek strzela, ale lekko i z daleka. Mucha łapie bez problemu
4' - Wawrzyniak z lewej strony dośrodkowuje w pole karne, tam piłkę wybijają obrońcy Śląska. Ich kontra kończy się rzutem rożnym
5' - Rożny Śląska niegroźny, za to Legia wychodzi z kontrą. Lewą stroną pędzi Rybus, wpada w pole karne, a tam jego strzał blokuje Socha
6' - Błąd Astiza, który przepuszcza piłkę, a potem jeszcze Choto daje się ograć rywalowi i robi się przez chwilę groźnie
7' - Róg dla Śląska, próbuje uderzać z dystansu Ćwielong, jest blokowany
9' - Legia z kontry. Szybki rajd Rybusa i próba strzału z kilku metrów Donga
10' - Wrzutka Mili - wybija głową Rzeźniczak
11' - Rybus podawał trochę w ciemno do Szałachowskiego, mamy jeszcze róg
12' - GOL! Dickson Choto! (Legia)
17' - No i system ofensywny Białasa przyniósł skutek. Po stałym fragmencie gry głową uderza Dickson Choto. Prowadzimy!
17' - Żółta kartka: Piotr Ćwieląg (Śląsk)
23' - W ataku Śląsk. Mila próbował wjechać w pole karne, minął dwóch obrońców i ...sfaulował
23' - Dośrodkowanie Rybusa za mocne, ale Iwański zdołał dobiec do piłki. Nic z tej akcji nie wyszło i piłka trafia pod nogi rywali
24' - Wawrzyniak nieco przypadkowo, ale skutecznie w obronie
25' - Ni to strzał, ni to podanie Radovicia wyłapuje Kelemen
26' - Legioniści wolno konstruują atak, wycofanie do Choto i teraz próba prawą stroną. Interweniuje Kelemen, podanie do Sotirovicia, ten przewraca się po starciu z Choto. Będzie rzut wolny
27' - Sebastian Mila próbował strzelać, ale piłka poleciała niemal pionowo w górę
28' - Rzut rożny dla Legii wykonuje Iwański.
28' - Rożny podchodzi do niego Iwański. Choto znów w polu karnym, strzela Szałachowski i minimalnie nad poprzeczką!
29' - Strzał Szałachowskiego nieco ponad bramką gości
33' - Gra toczy się w środku pola
35' - Mila do Ćwielonga, ten podaje do Sztylki, który marnuje dobrą okazję. Od bramki Mucha
36' - Znów akcja Śląska. Madej podaje do Sochy, ten dośrodkowuje wzdłuż linii końcowej. Dickson Choto mija się z piłką, ale mija się na szczęście także napastnik WKS
37' - Rybus zatrzymany przez Madeja, ale jest jeszcze rzut z autu dla Legii
39' - Astiz uprawia zapasy na boisku. Złapał Sotirovicia w pół, bo inaczej nie mógł go powstrzymać
40' - Strata Rybusa i gwizdy na trybunach
41' - Rybus drybluje, chciał ograć Sochę, ale piłkarz gości lepszy - przerywa akcję legionisty
43' - Białas bez litości ochrzanił Wawrzyniaka
46' - Iwański wyszedł na kontrę, próbował jeszcze strzelać Radović, ale piłke łapie bramkarz. Radović rozkłada ręce, twierdząc, że był faulowany
46' - Koniec pierwszej połowy

46' - Początek drugiej połowy
48' - Strzał Śląska, łapie Mucha
49' - Radović z prawej strony. Pierwsze dośrodkowanie legionisty jest blokowane, potem musi walczyć z Ćwielongiem. Ostatecznie wybija piłkę na aut, bo na boisku leży kontuzjowany Rzeźniczak
52' - Radović zmarnował fantastyczną okazję do zdobycia gola
53' - Uderzenie z daleka Sebastiana Mili
54' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Ariel Borysiuk
56' - Była ręka jednego z piłkarzy Śląska, ale sędzia nie zareagował
57' - Chińczyk w ataku, sędzia gwizdnął spalonego
57' - Rzeźniczak walczy z Ćwielongiem
57' - Astiz fauluje Wołczka i będzie karny dla Śląska
58' - GOL! Sebastian Dudek z karnego! (Śląsk)
59' - I mamy remis przy Łazienkowskiej
59' - Sędzia odgwizdał faul Astiza na Sotiroviciu
60' - Będzie dośrodkowywał Mila
60' - Główkuje jeden z rywali, ale obok bramki Muchy
60' - Bolą zęby od tej ciszy na trybunach
60' - Faulowany Chińczyk, ale tym razem Siejewicz nie pamięta, że ma gwizdek
61' - Każda decyzja sędziego jest przyjmowana przez kibiców z coraz większą frustracją i złością
61' - Mogła być okazja do kontry, ale Kelemen szybszy od Donga
62' - Dickson zatrzymuje rajd rywala z prawej strony
62' - Rybus z autu
62' - Astiz do Donga, ten na prawą stronę do Rzeźniczaka, ale za mocno i legionista nie zdołał opanować piłki
63' - Kolejny błąd w tym meczu Rybusa i Legia traci piłkę. Maciej dziś jest jednym z najgorszych piłkarzy w zespole
64' - Iwański podaje piętą, ale niedokładnie
64' - Jeszcze Legia przy piłce, potknął się jednak Iwański i Śląsk przejmuje inicjatywę
64' - Astiz skutecznie zatrzymał Ćwielonga
64' - Iwański jakiś taki zrezygnowany...
65' - Tym razem Rybus się poprawił. Uderzył w biegu bardzo ładnie, ale Kelemen odważnie się rzucił
65' - Rożny dla Legii, Iwański...
65' - Choto zatrzymał kontrę Śląska - wybił piłkę spod nóg Mili
66' - Wejdzie Piotr Giza na boisko
66' - A schodzi niezbyt pożyteczny Dong
66' - Zmiana Legia:
Fangzhuo Dong -
Piotr Giza
67' - Dobra piłka, fatalne zachowanie Rybusa
67' - Sotirović ładnie blokuje Wawrzyniaka
68' - Giza stracił piłkę. Odzyskał, ale źle podał pod linię do Rzeźniczaka
69' - Jarzębowski przerzuca piłkę na drugą stronę boiska do Rybusa, ten nawet zdołał ja opanować
69' - Uderzenie Borysiuka z daleka, ale nad bramką
71' - Pance Kumbev wchodzi. Ponoć Choto ma uraz
72' - Faul na Szałacha
73' - Zmiana Legia:
Dickson Choto -
Pance Kumbev
73' - Rzeźniczak strzela z daleka, łapie Kelemen
75' - Rzeźniczak dośrodkował, ale Rybus nie był w stanie wykończyć akcji
76' - Zmiana Śląsk:
Piotr Ćwielong -
Krzysztof Ulatowski
79' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
79' - Z daleka Mila, łapie Mucha
80' - Fatalne dośrodkowanie Rzeźniczaka, zacznie bramkarz gości
81' - Śląsk zaczyna grać na czas
81' - Dudka chyba łapią skurcze
83' - Bardzo niecelny strzał Borysiuka sprzed 16stki
83' - Astiz w polu karnym, ale na spalonym
85' - Strzał niecelny Legi
85' - *Legii :)
86' - Beznadziejne podanie w pole karne, łapie bez kłopotów Kelemen
86' - Borysiuk obstawiony przez trzech rywali podaje do Rzeźniczaka, ten wrzuca w pole karne... Zamieszanie... jeszcze aut dla Legii
87' - Leży jeden z graczy WKS poszkodowany przy słupku
87' - Wolny dla Legii
87' - Rybus podchodzi do piłki
88' - Płaska wrzutka wprost w obrońcę
89' - Mucha nie mógł łapać piłki po podaniu Iwańskiego. Naciskany przez piłkarza Śląska wybił ją wprost pod nogi Ulatowskiego. Ten na szczęście nie zdołał oddać strzału ani celnie podać
89' - Bitwa na boisku
89' - Żółta kartka: Łukasz Madej (Śląsk)
90' - Fatalny faul Sochy na Rybusie. Dostaje czerwień
90' - Czerwona kartka: Tadeusz Socha (Śląsk)
90' - A nie, to był SOCHA
90' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
91' - Zmiana Śląsk:
Łukasz Madej -
Tomasz Szewczuk
92' - Strzał z daleka bez problemu łapie Kelemen
92' - Socha faulował Rybusa i dostał czerwień
92' - Już tylko kilka minut do końca meczu
93' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
93' - A właściwie to, co doliczy sędzia
93' - Milan tuż obok słupka bramki Muchy
94' - Żółta kartka: Tomasz Jarzębowski (Legia)
94' - Jarzębowski przewraca się w polu karnym. Chyba mu sie nogi zaplątały :> sluszna zółta kartka dla legionisty
95' - Zmiana Śląsk:
Vuk Sotirović -
Antoni Łukasiewicz
95' - Koniec meczu!

ITI spier... tak ostatni gwizdek przyjęli kibice przy Ł3
Białas nie odmienił Legii. Kolejna strata Legii

Relacja z trybun

Zmiana trenera nie zakończy protestu

Wypełniony po brzegi parking pod Torwarem przez laty zwiastował pełne trybuny na stadionie. Obecnie jest on jedynie wynikiem jakichś targów, czy innej imprezy na Torwarze. Na Łazienkowskiej 3 frekwencja i atmosfera nie zmienia się ani trochę. Na kolejnym meczu było cicho i smutno. Ciepło przyjęty został jedynie Stefan Białas, ale po stracie bramki nikt już nie skandował nazwiska nowego trenera. Gorąco to było wieczorem na dwóch meczach przy Obrońców Tobruku.

Na zmiany jednak nie ma co liczyć. Choć nowy trener i niektórzy zawodnicy łudzili się, że zmiana na stanowisku trenera zmieni również sytuację na trybunach, to było wiadomo, że nie mają one szans na realizację. Wszak nie trener był kością niezgody.

Legia raczej rzadko grywa o tak wczesnych porach jak dziś ze Śląskiem, ale nie to było winą niskiej frekwencji. Na trybunach pojawiło się zaledwie 2800 osób. Płot tym razem zdobił transparent "Jedziemy na jednym koniu (L)" - bardzo podobny do chińskiego transparentu na meczu z Odrą i wiszący (przez część meczu) w tym samym miejscu. Intencje autorów można interpretować na własny sposób.

Legia dość szybko wyszła na prowadzenie, ale ci, którzy liczyli na ofensywną grę drużyny, przeliczyli się. Po bramce część trybun ochoczo odpowiedziała na pytanie "kto wygra mecz?", a później nawet parokrotnie skandowała "Legia! Legia!". Na tym kończył się właściwie repertuar, który inicjował klubowy bębniarz.

W drugiej połowie z boiska wiało nudą właściwie do bójki, po której zawodnik Śląska wyleciał z boiska. Goście doprowadzili do wyrównania i coraz rzadziej słychać było oklaski po akcjach Legii. Nie było szydery, choć raz na jakiś czas po fatalnych zagraniach rozlegały się gwizdy. Fanów mocno dziwiły zmiany dokonywane przez Stefana Białasa. Legia miała wszak grac ofensywnie, tymczasem na boisko wchodzili głównie zawodnicy grający defensywnie. Jednak nie osoba trenera, ani tym bardziej jego taktyka była winna atmosferze na trybunach. Można się bowiem spodziewać, że nawet po wygranych kilkunastu meczach z rzędu, dawna atmosfera na trybuny nie wróci. Problem konfliktu kibiców z działaczami/właścicielami leży bowiem gdzie indziej - nie w trenerze, czy słabej grze drużyny...

A że na zmiany na razie się nie zanosi słychać było po meczu. Po końcowym gwizdku sędziego kibice skandowali "ITI sp..." oraz "Walter, Miklas i Błędowski - wyp... z Łazienkowskiej". Później już udając się do wyjścia (gdzie stali ochroniarze w kamizelkach z logo wiadomej firmy) wypominali firmie Zubrzycki brak licencji.

Kolejny mecz Legia rozegra już we wtorek. O godzinie 14:00. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie tym spotkaniem, warto przyjść na stadion grubo przed meczem ;)