Inaki Astiz 15
Bartosz Bereszyński 19
60' Henrik Ojamaa 7
Daniel Łukasik 35
79' Raphael Augusto 77
Helio Pinto 23
Jakub Kosecki 20
60' Orlando Sa 70
Dusan Kuciak 12
79' Tomasz Jodłowiec 3
Ondrej Duda 8
60' Marek Saganowski 9
Tomasz Brzyski 17
60' Michał Kucharczyk 18

Zabójcze wejście Kucharza

W swoim ostatnim wyjazdowym meczu w tym sezonie Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała Pogoń Szczecin. Jedynego gola zdobył w 73. minucie Michał Kucharczyk, który wszedł na murawę niecały kwadrans wcześniej. Całe spotkanie w barwach "Wojskowych" rozegrał debiutujący w ekstraklasie Konrad Jałocha.

Od pierwszych minut obydwie drużyny starały się szybko przedostać pod pole karne przeciwnika. Legia zamierzała wykorzystać szybkość powracającego po kontuzji Jakuba Koseckiego, dlatego większość jej akcji była rozgrywana prawą stroną boiska. Po raz pierwszy dobrą szansę stworzyła sobie jednak Pogoń Szczecin. Po wrzutce z prawej strony boiska mocno głową piłkę uderzył Marcin Robak, ale premierową dobrą interwencją w ekstraklasie popisał się Konrad Jałocha. W 18. minucie ponownie groźnie było w polu karnym mistrzów Polski. Po dużym zamieszaniu przed bramką golkipera Legii w doskonałej sytuacji znalazł się Adam Frączczak. Byłemu zawodnikowi stołecznego klubu z bliska nie udało się umieścić piłki w siatce.
Kilkadziesiąt sekund potem odgryźli się podopieczni Henninga Berga. Po ładnym dośrodkowaniu z lewej strony od Henrika Ojamy minimalnie spóźniony był Orlando Sa. Ten sam piłkarz dużo lepiej zaprezentował się w 32. minucie. Błąd popełniła defensywa gospodarzy, co wykorzystał Jakub Kosecki podając do niepokrytego Portugalczyka. Jego strzał prawą nogą z najwyższym trudem zdołał odbić Radosław Janukiewicz. Tuż przed przerwą bramkarz strzegący bramki Pogoni raz jeszcze musiał ratować swój zespół, kiedy strzałem z pola karnego zaskoczyć starał się go Raphael Augusto. Chwilę później na wysokości zadania stanął z kolei Konrad Jałocha. 23-latek instynktownie interweniował po próbie Dominika Kuna.

Nie minęło wiele czasu po zmianie stron, a Legia mogła wyjść na prowadzenie. Po podaniu ze skrzydła okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Łukasz Broź, który posłał piłkę wysoko ponad celem. Z biegiem czasu gra straciła na jakości. Co prawda nieznaczną przewagę mieli przyjezdni, lecz tak naprawdę nic z niej nie wynikało. Po godzinie gry legioniści przeprowadzili groźną akcję prawą flanką, ale na posterunku był Radosław Janukiewicz. Osiem minut potem golkiper Pogoni świetnie zachował się po uderzeniu Jakuba Koseckiego. Zawodnik z Warszawy dostał podanie od Michała Kucharczyka i chciał mierzonym strzałem w długi róg otworzyć rezultat spotkania.
W 73. minucie gracze Henninga Berga dopięli wreszcie swego i wyszli na prowadzenie. Michał Kucharczyk przeprowadził znakomity rajd jeszcze z własnej połowy, po wtargnięciu w obronę Pogoni zdecydował się na mocny strzał, z którym nie poradził sobie Janukiewicz. Dziesięć minut przed końcem meczu wprowadzony w drugiej połowie piłkarz mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem z jego próbą zza pola karnego poradził sobie bramkarz rywali. W 81. minucie na wysokości zadania stanął Konrad Jałocha, kiedy odbił na rzut rożny strzał z dystansu Takafumiego Akahoshiego.

Autor: Wiśnia

Minuta po minucie

19:56 - Witamy ze stadionu w Szczecinie!
Legioniści wybiegli na rozgrzewkę w t-shirtach "Wspieramy naszych żołnierzy 29 maja, Dzień Weterana". Koszulki wyglądają tak
Legioniści dziś w mocno eksperymentalnym składzie. Szansę od 1 minuty otrzymali: Jałocha, Broź, Ojamaa, Pinto, Łukasik, Augusto, Kosecki i Sa
W 10. minucie meczu portowcy zaprezentują ogromną sektorówkę na trybunie prostej
Piłkarze Pogoni już utworzyli szpaler i zaraz legioniści wyjdą na boisko
Ruszyli. W szpalerze przeszli też sędziowie... zupełnie tego nie rozumiemy ;)
Legia dziś na biało-czarno. Pogoń na granatowo
Kapitanem Legii jest Jakub Rzeźniczak. Losowanie stron
Rozpoczną gospodarze

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Dobry przechwyt Ojamy. Bereszyński wycofuje do Astiza, a ten do Jałochy, który długim wykopem posyła piłkę na aut
3' - Jałocha wyłapuje dośrodkowanie w pole karne Legii
3' - Nieporozumienie w szeregach obronnych Legii, ale bez konsekwencji
4' - Augusto wyprowadza akcję prawą stroną, podaje do Koseckiego, który jest faulowany
4' - Żółta kartka: Maciej Dąbrowski (Pogoń)
6' - Pinto dośrodkowuje z wolnego ale zdecydowanie za lekko. Jeszcze jeden z legionistów podbija piłkę piętką, ale piłkę łapie ją Janukiewicz
6' - Za mocne podanie Augusto do Koseckiego. Od bramki Pogoń
8' - Dobra akcja Pogoni, ładne dośrodkowanie i Robak uderza głową a Jałocha pięknie paruje piłkę na rzut rożny!
8' - Augusto próbował dryblować w środku pola, ale dopadło go trzech rywali i stracił piłkę
10' - Ale błąd Jałochy! Astiz odegrał mu piłkę, a ten podał ją Robakowi, ale na szczęście odbiła się od niego i wyszła na aut bramkowy
11' - Orlando Sa zablokowany przez Dąbrowskiego
12' - Trybuny przykryły dwie wielkie sektorówki. Jedna z napisem Pogoń, druga z datą 1948
13' - Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Rogalskiego. Od bramki Jałocha
18' - Aut dla pogo Pogoni na wysokości pola karnego... Broź daleko wybija piłkę głową, ale na krótko. Teraz rożny dla gospodarzy
19' - Znowu groźnie pod bramką Legii! Frączczak głową nad bramką
20' - Strzał Pinto bardzo niecelny
21' - Indywidualny rajd Koseckiego prawą stroną. Dobrze utrzymał się przy piłce i dośrodkował w pole karne, ale za nisko.
21' - Chwilę później Ojamaa dograł w pole karne do Sa, ale ten nie sięgnął piłki na 5 metrze
23' - Ojamaa znowu dośrodkowuje. Ostro zagrana piłka i Janukiewicz uprzedził Sa
23' - Łukasik dobrze zablokował Kuna. Od bramki Jałocha
25' - Broź fauluje Ahahosiego
28' - Dobra interwencja Brozia na prawej stronie
31' - Akcja gospodarzy... dogranie z końcowej linii odbija jeden z legionistów i piłkę łapie Jałocha. Kibice Pogoni domagają się rzutu wolnego, a sędzia nie reaguje
31' - Rzut wolny dla Legii z boku pola karnego. Dośrodkowuje Helio Pinto...
31' - Rzeźniczak domaga się rzutu karnego - chyba został przewrócony bez piłki. Jest rożny dla Legii
33' - Najlepsza okazja dla Legii. Kosecki w pole karne do Sa, a ten stojąc tyłem do bramki uderza i odbija Janukiewicz! Rzut rożny
34' - Kopanina w środku pola. Faul na Łukasiku
35' - Teraz faul na Augusto
37' - Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny
38' - Teraz Broź wybija piłkę spod nóg Lewandowskiego. Rożny dla Pogoni krótko rozegrany i bez efektu
39' - Broź minął się z piłką w polu karnym, ale na szczęście świetnie wspomógł go Rzeźniczak i zażegnał niebezpieczeństwo
39' - Faulowany Łukasik leży na murawie, ale nic groźnego się nie stało
40' - Sa faulowany ok 35 metrów od bramki
41' - Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry. Pinto krótko do Łukasika, a ten składał się do strzału tak długo że został zablokowany.
41' - Znowu przewinienie na Koseckim. Pogoniarze sporo faulują
42' - Augusto uderza.. odbija Janukiewicz! Składna akcja Legii zakończona strzałem z trudnej pozycji
43' - Łukasik fauluje tuż przed polem karnym
43' - Żółta kartka: Daniel Łukasik (Legia)
44' - Akahoshi wykonuje stały fragment gry z prawej strony pola karnego
44' - Jałocha! Pięknie broni!
45' - Świetnie na razie prezentuje się Konrad Jałocha - już kilkakrotnie uchronił Legię przed utratą gola. Tym razem instynktownie odbił piłkę nogą po uderzeniu Kuna
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze wracają na murawę

46' - Początek drugiej połowy
46' - Zaczęła Legia
48' - Murawski mija Astiza, opanowuje piłkę, ale Robak jest na spalonym
48' - Kosecki dobrze wychodzi do piłki, Pogoń dla bezpieczeństwa wybija na aut
49' - Zupełnie nieudany strzał Brozia
51' - Poszedł prawą stroną Małecki, minął Astiza, ten próbował jeszcze walki bark w bark, ale piłkarz Pogoni zdołał dośrodkować. Na posterunku w polu karnym był jednak Broź
51' - Dośrodkowanie i głową uderza Dąbrowski, ale strzał niecelny
52' - Indywidualna akcja Koseckiego, wbiegł w pole karne, ale zablokował go jeden z rywali
54' - Kibice Pogoni wyrzucili w górę konfetti
55' - Chwilę wcześniej akcja Pogoni i udany powrót warszawskiej obrony
57' - Dośrodkowanie Robaka i próbuje zamknąć akcję Kun
58' - Faulowany Broź
58' - Rzut wolny dla Legii
59' - Broź dośrodkowuje, trafia jednak w nogi rywala
59' - Dośrodkowanie Orlando Sa, bramkarz dobrze wyskakuje po futbolówkę
60' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Michał Kucharczyk
61' - Zmiana Legia:
Orlando Sa -
Marek Saganowski
62' - Broź biegnie z piłką wzdłuż linii końcowej, próbuje zaskoczyć bramkarza, jednak ten rzuca się odważnie po piłkę. A już czaił się tam "Sagan"
62' - Dobrze przerywa akcję gospodarzy Rzeźniczak
63' - Za głębokie dośrodkowanie gracza Pogoni, zacznie Jałocha
64' - Broź dośrodkowuje niemal z linii środkowej, Janukiewicz natychmiast wychodzi z bramki i skacze po piłkę
65' - Rożny dla Legii
65' - Helio Pinto z rożnego, jednak za mocno, piłkę łapie bramkarz
66' - Daleki wyrzut Janukiewicza do Kuna, ten przewraca się w starciu z obrońcą Legii, sędzia ocenia interwencję jako czystą
67' - Kucharczyk rozgrywa piłkę z Bereszyńskim, temu drugiemu w końcu wybija piłkę obrońca
67' - Fauluje Łukasik
69' - Przerywa kontrę Pogoni Łukasik
69' - Kosecki uderza sprzed pola karnego, tym razem bramkarz broni intuicyjnie przed siebie
70' - Niegroźna akcja Pogoni, piłkę łapie bez kłopotu Jałocha
73' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
74' - GOOOOOOOOLLL!!! Przepiękny indywidualny rajd Michała Kucharczyka i strzał z 16 metrów tuż przy słupku! OKLASKI!
76' - Faulowany Kosecki
76' - Żółta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
78' - Kosecki świetne otwierające podanie do Saganowskiego, ale ten moooocno się pomylił
78' - Zmiana Pogoń:
Patryk Małecki -
Takuya Murayama
80' - Rozochocony Kucharczyk znów zaskakująco uderza, tym razem bramkarz odbija piłkę do boku. Tam jeszcze dobitka i będzie rożny
80' - Zmiana Legia:
Raphael Augusto -
Tomasz Jodłowiec
82' - Strzał Pogoni i piękna interwencja Jałochy!
82' - Rożny dla Pogoni
82' - Astiz do boku
82' - Za mocne podanie i zacznie Jałocha
84' - Fatalne podanie Golli
85' - Faulowany Kuba Rzeźniczak
87' - Znów faul na Rzeźniczaku
88' - Krosowe podanie na lewe skrzydło, ale nie opanował piłki pod linią końcową Murayama
89' - Walczyli przed szesnastką Saganowski i Kosecki, ten ostatni za mocno wypuścił sobie piłkę
90' - Posiadanie piłki: 42% - 58% na korzyść Legii
90' - Kucharczyk długo prowadzi piłkę, jednak trochę niedokładnie wykłada ją Saganowskiemu. W pole karne biegnie jeszcze Pinto, ale to już koniec akcji
91' - Cztery minuty dolicza sędzia
92' - Strata Koseckiego w środku boiska
94' - Strata Łukasika, ale odzyskuje piłkę Jodłowiec. Tylko na chwilę. Kolejny przechwyt i strzał na bramkę Jałochy, jednak kompletnie niecelny