Adam Hlousek 14
Guilherme 6
Tomasz Jodłowiec 3
Krzysztof Mączyński 31
91' Kasper Hamalainen 22
67' Michał Kucharczyk 18
75' Jarosław Niezgoda 11
Radosław Cierzniak 33
Artur Jędrzejczyk 55
91' Michał Kopczyński 15
Hildeberto 7
67' Cristian Pasquato 8
Daniel Chima Chukwu 27
75' Armando Sadiku 99

Niezgoda buduje Legię!

Choć Wisła Kraków i Legia Warszawa są w różnych miejscach, mają inne cele, posiadają diametralnie inne budżety i obracają się w nieco innych realiach, to wciąż są to marki, które przyciągają kibiców na trybuny. Przekonaliśmy się dziś o tym pod Wawelem, gdzien a Reymonta 22 zasiadł komplet fanów. Jedni wierzyli, że Carlitos da upragnione zwycięstwo "Białej Gwieździe". Drudzy chcieli uprzykrzyć życie Krzysztofowi Mączyńskiemu, który trafił na Łazienkowską, właśnie z Wisły.

Obaj zawodnicy już na początku spotkania zaznaczyli swoją obecność. Hiszpan już w 3. minucie wpadł w pole karne legionistów, ale w decydującym momencie został zablokowany. Z kolei "Mąka" pokusił się o uderzenie z dystansu, które wybronił Michał Buchalik. Będąc przy osobie Mączyńskiego należy zaznaczyć, że każdy jego kontakt z piłką był "nagradzony" burzą gwizdów przez miejscowych fanatyków. Nie minął kwadrans gry, a Rafał Boguski mógł wprawić w euforię 32 000 kibiców. Jednak błąd Inaki Astiza naprawił Arkadiusz Malarz broniąc uderzenie podopiecznego Kiko Ramireza. Ekipa Romeo Jozaka nie miała zamiaru odpuszczać. Kasper Hamalainen próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy uderzeniem z ostrego kąta, ale piłka powędrowała tuż obok słupka. To, co nie udało się Finowi, z powodzeniem wyszło Jarosławowi Niezgodzie. W 22. minucie Guilherme ruszył z kontrą, zagrał do Mączyńskiego, który momentalnie wypuścił do lewej strony Michała Kucharczyka. "Kuchy" popisał się wybornym zagraniem do napastnika Legii, który zamknął akcję precyzyjnym strzałem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Wisła nie miała zamiaru schodzić do szatni przy rezultacie 1-0 dla gości. Efekt? Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to isnty napór na bramkę Malarza. Jednak jak nie Michał Pazdan, to Inaki Astiz stawali na wysokości zadania i skutecznie ratowali zespół od utraty bramki.

Druga połowa zaczęła się niemrawo, ale o emocje zadbał Michał Kucharczyk do spółki z arbitrem Bartoszem Frankowskim. W 54. minucie "Kuchy" interweniował w polu karnym i zahaczył o Rafała Boguskiego. I choć sędzia wskazał na wapno, to finalnie konieczne było wsparcie w postaci powtórki. Z pomocą legionistom przyszedł VAR. Frankowski po analizie zapisu wideo nie miał żadnych wątpliwości. Nie ma rzutu karnego, gramy dalej. A raczej grali. I to na dodatek gospodarze, którzy może nie kreowali mnóstwa akcji ofensywnych, ale utrzymywali się przy piłce. A to się zakotłowało w obrębie szesnastki, a to Carlitos sprawdził umiejętności Arka Malarza, choć po chwili został odgwizdany spalony. Z kolei Legia była mniej agresywna w swych poczyniach ofesnywnych. Romeo Jozak próbował zmienić ten stan wpuszczając najpierw Cristiana Pasquato, a następnie Armando Sadiku. Jednak to nie Włoch z Albańczykiem zmrozili krew w żyłach, a Portugalczyk. Guilherme uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego, a piłka trafiła w poprzeczkę! Koledze z zespołu najwidoczniej pozazdrościł Pazdan, który chciał zaistnieć w świadomości kibiców. 82. minuta spotkania, dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Carlitosa, a doświadczony obrońca Legii... przepuszcza futbolówkę! Wiślak złożył się do strzału, ale Arkadiusz Malarz kolejny raz uratował zespół od utraty bramki! I podobnie jak na początku, tak i na koniec Krzysztof Mączyński dał powody do używania miejscowym. Doliczony czas gry, interwencja w powietrzu i zawodnik tak niefortunnie upadł na murawę, że potrzebował wsparcia sztabu medycznego. Po chwili Bartosz Frankowski zakończył zawody i komplet punktów wędruje do Warszawy.

Legia wygrywając w Krakowie robi kolejny rok ku górze w tabeli. Zespół Romeo Jozaka wychodzi z środka tabeli na 4. miejsce tuż za plecy Lecha, Górnika oraz Zagłębia. Wspomniane trio ma zaledwie punkt przewagi nad stołecznym klubem.

Autor: Fumen

Minuta po minucie

Witamy z Krakowa, już za niespełna pół godziny początek meczu.
Wyjściowy skład Legii bez zaskoczenia, natomiast obecność na ławce Chukwu już taką jest.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Zaczęli gospodarze
2' - Od rzutu z autu goście
3' - Faul Hamalainena na połowie Wisły
5' - Koszmarny błąd Hlouska,który za lekko podaje do Pazdana, piłkę przejął Boguski i ostatecznie jego strzał został zablokowany
8' - Gospodarze starają się zdeprymować Krzysztofa Mączyńskiego raz po raz obrażając go i gwiżdżąc, gdy tylko dochodzi do piłki.
9' - Dobry odbiór Hamalainena na własnej połowie, ale na krótko.
10' - Niezgoda atakuje... jednak został zatrzymany przez obrońce.
10' - Mączyński w asyście wielkich gwizdów zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie było celne, ale za słabe, by zaskoczyć Buchalika.
11' - Legioniści są ustawieni niemal całą drużyną na własnej połowie i pozwalają gospodarzom na rozgrywanie ataku pozycyjnego.
12' - Jodłowiec popędził środkiem boiska, postanowił dograć prostopadle w pole karne do Guilherme, ale piłka do niego nie trafiła, bo zatrzymała się na nodze obrońcy.
12' - Llonch fauluje Kucharczyka.
13' - Broź źle przyjął piłkę przy linii bocznej i ta opuściła boisko.
14' - Nieudana próba szybkiego ataku. Hamalainen zgrał do Kucharczyka, a ten posłał niedokładną piłkę w kierunku Guilherme
15' - Arek Malarz ratuje Legię! Niedokładne wybicie Astiza skutkowało przejęciem piłki Boguskiego. Ten uderzył z 12 metrów, ale "Malowany" świetnie się wyciągnął i wybił piłkę!
16' - Dobry drybling Hamalainena, który naciskany przez Boguskiego wykonał kilka ładnych zwodów.
16' - Mączyński znów uderzał zza pola karnego - tym razem mocno niecelnie.
17' - Pazdan pewnie wybija piłkę z pola karnego Legii.
18' - Carlitos próbował założyć siatkę Astizowi, ale ten wyczuł jego intencje. Następnie jednak Hiszpan z Wisły wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.
19' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - akcję przerywa gwizdkiem Frankowski i z rzutu wolnego rozpocznie Malarz.
19' - Przy linii bocznej faulowany Łukasz Broź.
20' - Bardzo brzydki faul Sadloka na Mączyńskim. Tym razem obyło się jeszcze bez napomnienia kartką, ale gracz Wisły otrzymał ostrzeżenie od arbitra.
21' - Dośrodkowanie Guilherme w pole karne, a tam wydaje się, że za koszulkę powstrzymywany był Niezgoda - sędzia nie zareagował. Szybko piłkę przejął Hamalainen, wpadł w pole karne i uderzył z bardzo ostrego kąta, ale obok dalszego słupka.
22' - Rzut wolny dla Wisły z lewej strony boiska. Dośrodkowywał będzie Carlitos.
22' -
22' - Astiz dobrze wybił główką i już szybka kontra Legii!!
22' - GOL! Jarosław Niezgoda! (Legia)
22' - GOOOOOOOOOOOLLL GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!
23' - Piękna kontra legionistów! Gui do Mączyńskiego, ten przebiegł kilka metrów i podał na lewą stronę do Kucharczyka. Kuchy sprytnie wyczekał i podał w poprzek pola karnego do wbiegającego Niezgody, który z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki!! BRAWO!
24' - Faul Jesusa Imaza na Broziu
24' - Udana interwencja Gui. Brazylijczyk mobilizuje siebie i drużynę!
25' - Faul Mączyńskiego ok 35 metrów przed bramką Legii.
26' - I znów niezłe dośrodkowanie w pole karne Legii i dobrze główkuje Pazdan! To jednak nie koniec, jeszcze zamieszanie piłka odbita... łapie ją Malarz!
27' - Mączyński walczy o każdy metr boiska :)
27' - Pięknie wślizgiem w ostatniej chwili Broź zatrzymuje rywala w polu karnym!
28' - Teraz legioniści uspokajają grę. Mogą sobie na to pozwolić.
29' - Gui dobrze na lewą stronę do Hlouska, ten do Hamalainena... Fin posyła piłkę po ziemi w pole karne, ale nie udało się tego wykończyć.
29' - Przypadkowo odbitą piłkę do Guilherme próbował zgarnąć Niezgoda, ale obrońca był szybszy
30' - Ależ błąd Astiza. Hiszpan szczupakiem chciał wybić piłkę a trafił nieczysto. Wiślacy wpadli w pole karne, długo składali się do strzału, a ostatecznie kluczowe podanie pięknym wślizgiem zablokował Hamalainen!
32' - Strzał Imaza bez problemów broni Malarz.
33' - Legioniści zagęszczają linię obrony - wspomaga ją Hamalainen na lewym skrzydle
34' - Zderzenie Niezgody i Gonzaleza, chwila przerwy bo legionista potrzebuje pomocy lekarza.
35' - I znów dobrze Hamalainen - minął rywala, podał do Guilherme, ale ten za lekko wypuścił piłkę do Kucharczyka
36' - Próbę dośrodkowania Sadloka blokuje głową Broź.
36' - Kontra Legii. Guilherme przebiegł sporo metrów i postanowił sam zakończyć akcję, ale jego strzał z 20 metrów trafił w obrońcę.
37' - Wiślacy optycznie przeważają, ale nie wynika z tego nic groźnego.
37' - Faul na Astizie.
39' - Hamalainen odebrał piłkę Arseniciowi, a następnie faulowany na środku boiska był Guilherme.
40' - Pazdan nie ryzykował i wybił piłkę na aut po tym jak została posłana ona prostopadle w kierunku Carlitosa
40' - Pazdan!! W ostatniej chwili włożył nogę na 7 metrze przed składającego się do strzału wiślaka. UF!
41' - Rzut rożny dla Wisły.
42' - Groźnie... Malarz piąstkuje! Jeszcze Wisła naciera, ale w obronie pracuje skutecznie Niezgoda z Broziem
42' - A teraz Astiz wybija piłkę z pola karnego. Ożywiły się trybuny, Legia jednak bezbłędna w obronie.
44' - Malarz zwleka ze wznowieniem gry z piątego metra, co nie podoba się fanom gospodarzy.
44' - Kolejny bezbłędny wślizg Pazdana w groźnie zapowiadającej się akcji "Białej gwiazdy"
46' - Sędzia dolicza jedną minutę.
46' - Legioniści wybijają piłkę niemal z linii bramkowej!! Będzie chyba jednak analiza VAR
47' - Tak jest. Piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Rożny dla Wisły
47' - Malarz spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem i to chyba na tyle w tej części spotkania.
48' - Koniec pierwszej połowy

46' - Początek drugiej połowy
49' - Guilherme walczył przy linii końcowej, ale wybiegł z piłką poza boisko
50' - Rzut rożny dla Legii wywalczył Guilherme.
50' - W legionistę lecą samoloty z papieru z sektorów gospodarzy
51' - Sędzia wstrzymuje grę na chwilę.
51' - Zupełnie nieudana centra Brazylijczyka
52' - Carlitos zagrał piłkę ręką w starciu z Astizem. Rzut wolny dla Legii.
53' -
53' - Faul Kucharczyka.
54' - Żółta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
55' - Karny dla Wisły... ale jak to możliwe?!
55' - Piłkarze Legii mają wielkie pretensje do arbitra - wydaje się, że słuszne...
56' - Trwa weryfikacja sytuacji przez VAR.
56' - Długa przerwa w grze... czekamy!
57' - Po minucie czekania sędzia idzie obejrzeć video.
58' - Tak jest! Karny odwołany! :)
59' - Faul Astiza na 40 metrze, chyba będzie kartka.
59' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
59' - Zmiana Wisła K.:

Rafał Boguski -
Kamil Wojtkowski
61' - Lżenie Mączyńskiego trwa w najlepsze, spiker stara się jednak reagować i zagłuszać
61' - Zmiana Wisła K.:
Paweł Brożek -
Victor Perez
62' - Zablokowany strzał Mączyńskiego z 35 metrów.
62' - Hlousek dobrze przerwał atak wiślaków.
64' - Niezgoda zaczyna kontrę Legii, ale powstrzymany z prawej strony. Aut dla Legii.
64' - Spokojne wycofanie do Astiza. Ten do Pazdana - Legia się nie spieszy.
65' - Pazdan nie daje rozwinąć skrzydeł Carlitosowi.
66' - Mączyński wybija głową na rzut rożny.
66' - Kocioł pod bramką Legii! Zablokowane strzały i ostatecznie zagranie ręką przez jednego z wiślaków dostrzegł arbiter.
66' - Faul na Guilherme przy linii bocznej.
67' - Żółta kartka: Ivan Gonzalez (Wisła K.)
68' - Dośrodkowanie Mączyńskiego jednak prosto na głowę Głowackiego.
68' - Do wejścia gotowy Pasquato.
68' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Cristian Pasquato
69' - Jodłowiec przedarł się środkiem, podał do Brozia, który dośrodkował w kierunku Niezgody, ale mamy tylko aut.
69' - Dośrodkowanie Hamalainena wybija obrońca, kontra... Jodła fauluje ale jest przywilej korzyści
69' - Na szczęście tempo akcji wiślaków osłabło.
70' - Faul Guilherme przy narożniku pola karnego
70' - Żółta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
71' - Dośrodkowanie piąstkuje Malarz i wychodzimy z kontrą... ale faul na Guilherme.
71' - Żółta kartka: Carlitos (Wisła K.)
72' - Guilherme strzelał z trudnej pozycji - bardzo niecelnie.
72' -
73' - Błąd Hlouska, który nie trafił w piłkę. Natychmiast sięgnął ją Carlitos... ale Malarz świetnie obronił!
74' - Na dodatek sędzia odgwizdał spalonego
74' - Hlousek znowu niepewnie daje się ogrywać... na szczęście jest Pazdan!
74' - Rożny dla Wisły.
75' - Żółta kartka: Pol Llonch (Wisła K.)
75' - Zmiana Legia:
Jarosław Niezgoda -
Armando Sadiku
76' - Ajjj.. .Głowacki zdjął piłkę z głowy Sadiku. Rożny dla Legii!
77' - Pasquato dośrodkował na głowę Sadiku, ale uderzenie Albańczyka poszybowało wysoko nad poprzeczką.
77' - Faul Guilherme.
77' -
79' - Zmiana Wisła K.:
Vullnet Basha -
Ze Manuel
80' - Guilherme w starciu z dwoma rywalami w narożniku boiska wywalczył rzut rożny.
81' - Non stop lecą w jego kierunku papierowe samoloty...
81' - Poprzeczka!! Gui niemal wkręcił piłkę z rzutu rożnego.
83' - NIEWIRYGODNE!! Ależ prezent sprawili Carlitosowi Astiz i Pazdan... ale ten z 3 metrów trafił w rzucającego się Malarza!!!
86' - Można się spodziewać, że w ostatnich minutach gospodarze ruszą do ataków.
86' - Tymczasem Legia kontruje, ale Pasquato nic nie zrobił z tej akcji. Na dodatek sędzia przewrócił się ;)
86' - Teraz piłka w rękach Malarza.
88' - Legia chce dociągnąć prowadzenie do końca. Czy się uda? A może jakaś zabójcza kontra? Tylko kto ma ją przeprowadzić jak nie ma Kuchego i Niezgody?
89' - Pazdan powstrzymał Carlitosa, a Mączyński dobrze odegrał na bok do Hamalainena.
90' - Pasquato uderzył z ponad 25 metrów - niecelnie.
90' - Jodłowiec uspokaja grę w środku. Kontra Hlousek.. dośrodkowanie i mamy rzut rożny!
91' - Do wejścia gotowy Kopczyński.
91' - Krótko rozegrany korner i Guilherme starał się jak najdłużej utrzymać piłkę w narożniku, ale następnie ją stracił.
92' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Michał Kopczyński
92' - Sędzia dolicza 5 minut.
92' - Pazdan znów głową wybija piłkę lecącą do Carlitosa.
93' - Ależ dużo nerwów w końcówce!
93' - Wisła w ataku... spalony, ale i tak dobrze interweniował Broź.
94' - Przerwa w grze, leży Mączyński.
97' - Malarz spokojnie łapie rozpaczliwe dośrodkowanie w pole karne.
97' - Na spalonym zawodnik Wisły. Trybuny już nie wierzą, że coś się może zmienić.
98' - Sędzia patrzy na zegarek
98' - Koniec meczu!

Tak jest!! Brawo Legia! Walka do ostatnich minut i zgarniamy pełną pulę w Krakowie!
W znakomitych nastrojach będziemy wracali do stolicy :)