Legia 5-1 Shandong

meLo, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Z prawie 20 minutowym opóźnieniem rozpoczął się trzeci sparing legionistów na cypryjskim zgrupowaniu. Od rana w Ayia Napie padał deszcz i była bardzo brzydka pogoda. Murawa boiska, na którym osbywał się mecz przypominała grzęzawisko. Przeciwnikiem drużyny Dariusza Wdowczyka zamiast awizowanego wcześniej Shanghai Shenhua był zespół Shandong. W 16. minucie Mucha do spółki z Ouattarą faulowali piłkarza Shandong w polu karnym i ci wykorzystali jedenastkę. W 25. minucie Legia doprowadziła do wyrównania. Wojciech Szala dośrodkowywał w pole karne z 35 metra, a futbolówka niesiona wiatrem odbiła się przed bramkarzem i... wpadła do bramki!
W 38. minucie Edson dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Karwana i ten dał Legii prowadzenie. Legioniści osiągnęli miażdżącą przewagę. Minutę później Włodarczyk strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza Shandong. W 43. minucie "Włodar" został faulowany przez bramkarza w polu karnym i strzałem z rzutu karnego podwyższył na 4-1.

W drugiej połowie trener Dariusz Wdowczyk dokonał 10 zmian. Na boisku pozostał tylko Jano Mucha. W 80. minucie piątego gola dla Legii strzelił po podaniu Sebastiana Szałachowskiego, Michal Gottwald.

Mecz toczył się w kałużach, piłka często zatrzymywała się w wodzie.

5-1 - 80 min. Michal Gottwald

Skład Legii (I połowa): Mucha - Szala, Ouattara, Rzeźniczak, Kiełbowicz - Karwan, Surma, Burkhardt, Edson - Włodarczyk, Kucharski.

Skład Legii (II połowa): Mucha - Chałas, Choto, Rosłoń, Bronowicki - Szałachowski, Djoković, Vuković, Guerreiro - Gottwald, Janczyk.