REKLAMA

Zwycięstwo na koniec (14 zdjęć)

meLo, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś przed południem zawodnicy mieli trenować na przyhotelowym boisku, jednak trener Dariusz Wdowczyk dał im wolne. Dzięki temu mieli okazję do zrobienia zakupów, w nielicznie o tej porze roku otwartych sklepach w Ayia Napie. Po południu na jednym z boisk miejskiego ośrodka sportu legioniści spotkali się z drużyną FK RAD Belgrad. Pierwsi przyjechali Wojskowi. Trener Wdowczyk szybko ocenił stan murawy i zdecydował, że mecz zagrają na boisku obok.
"Nie można. Macie grać na dwunastce (to numer boiska – przyp. red)" – krzyczał zdenerwowany Cypryjczyk, który pilnuje boisk. Wdowczyk nie dawał jednak za wygraną. "Zagramy na tym lepszym, na moją odpowiedzialność" – krótko oświadczył.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Legii. W 10. minucie w polu karnym Legii piłkę przejął Moussa Ouattara. Zagrał głową do Dicksona Choto, a ten długim prostopadłym podaniem odegrał do wbiegającego w pole karne przeciwników Piotra Włodarczyka. Doświadczony napastnik Legii nie dał szans bramkarzowi RAD-u. Strzelił tuż przy lewym słupku serbskiej bramki. To był 6 gol „Władeczka” zdobyty w czterech meczach sparingowych na Cyprze.

W drugiej połowie z pierwszego składu zostali na boisku tylko Edson da Silva i Wojciech Szala. W środku zagrali ze sobą Aleksandar Vuković i Marcin Burkhardt. To eksperymentalne ustawienie, bo obaj grają na tych samych pozycjach i rywalizują ze sobą.
W słońcu, ale przy wiejącym silnym wietrze, na boisku często dochodziło do starć. Przy jednym serbski zawodnik uderzył w głowę Cezarego Kucharskiego. Ten oddał piłkarzowi RAD-u i doszło do przepychanek. Błyskawicznie na boisko wbiegli rezerwowi, trenerzy obu drużyn i kilku dziennikarzy. Wydawało się, że za chwilę dojdzie do polsko-serbskiej bitwy. Ostatecznie sytuację załagodzono i mecz dokończono.

Drugiego gola w meczu i w barwach Legii zdobył słowacki napastnik Michal Gottwald. Otrzymał on z prawej strony dokładne dośrodkowanie od Cezarego Kucharskiego. Na cztery minuty przed końcem piękną dwójkową akcją popisali się Kucharski z Karwanem. Ten ostatni dograł piłkę na środek, a Marcin Burkhardt rzucił się szczupakiem, uderzył piłkę głową i Legia wygrała 3-0.

Po meczu wciąż obrażeni piłkarze nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Jedynie Bartosz Karwan, Aleksandar Vuković i Piotr Włodarczyk zamienili kilka zdań z przedstawicielami mediów.

Piątkowy mecz był ostatnim spotkaniem kontrolnym podczas cypryjskiego zgrupowania.
W nocy o godz. 3:30 czasu cypryjskiego (2:30 polskiego) odlecą do Polski. Na lotnisku Okęcie w Warszawie planowo wylądują o godz. 6 rano.

Legia 3-0 (1-0) RAD Belgrad
1-0 - 12 min. Piotr Włodarczyk
2-0 - 66 min. Michal Gottwald
3-0 - 86 min. Marcin Burkhardt

Skład Legii (I połowa): Mucha - Szala, Ouattara, Choto, Edson - Szałachowski, Djoković, Surma, Kiełbowicz - Janczyk, Włodarczyk.

Skład Legii (II połowa): Fabiański - Szala, Rosłoń, Rzeźniczak, Edson (62' Chałas) - Karwan, Burkhardt, Vuković, Guerreiro - Kucharski, Gottwald.
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.