Grali przyjaciele - wygrane Den Haag i Juventusu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Nasi przyjaciele z Hagi po długiej serii porażek wygrali drugi mecz z rzędu. Wygrana 2-0 z wyżej notowanym Vitesse Arnhem była niespodzianką, tym bardziej, że drużyny przystąpiły do zawodów osłabione brakiem kontuzjowanych graczy.

Eredivisie: Den Haag 2-0 Vitesse Arnhem

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył już w 10 minucie Joonas Kolkka. Mimo usilnych starań gości na doprowadzenie do wyrównania, tuż przed przerwą kolejnego gola zdobył Kolkka i do przerwy Den Haag miało dwubramkową przewagę. Na szczęście udało się ją utrzymać do końca i trzy punkty na swoim koncie zapisali nasi przyjaciele.

Z kolei Juventus Turyn po niezbyt emocjonującym meczu pokonał Lecce 3-1. Od 51. minuty Lecce grało w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Alfonso Camoraniego.
Tym samym Juve utrzymało 10-cio punktową przewagę nad drugim w tabeli Serie A Milanem.
Warto dodać, że był to 17. z kolei mecz Starej Damy bez porażki.

Serie A: Juventus Turyn 3-1 Lecce
Bramki: Emerson 18, Kovac 43, Del Piero 88 (karny) oraz Del Vecchio 10 dla Lecce.

Juventus zagrał w składzie: Buffon - Blasi (Pessotto '17), Kovac, Cannavaro, Balzaretti - Mutu (Camoranesi '86), Emerson, Vieira (Giannichedda '67), Nedved - Del Piero, Ibrahimovic.