REKLAMA

Co nas czeka w marcu?

Mishka - Wiadomość archiwalna

Wraz z początkiem marca rozpoczunają się kolejne ligowe emocje. Tym razem runda wiosenna ekstraklasy potrwa nieco krócej niż zazwyczaj. Ostatecznie 13 maja rozstrzygnie się, kto w tym roku sięgnie po tytuł mistrza Polski. W związku z czerwcowymi Mistrzostwami Świata w Niemczech, przed nami częstsze niż zwykle wizyty na stadionach.

W marcu zobaczymy na pewno 5 spotkań, z czego dwa na stadionie przy Łazienkowskiej. Być może do tej listy dołączą kolejne 2 mecze. Stanie się tak w przypadku wyeliminowania przez Legię Korony Kielce w 1/4 finału Pucharu Polski.

Już 3 marca inauguracja rundy na Stadionie Wojska Polskiego. W piątek o godzinie 20. stołeczna jedenastka podejmować będzie GKS Bełchatów. Teoretycznie zespół z Bełchatowa jest dużo słabszy od Legii. Zajmuje po rundzie jesiennej dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli. W poprzednim meczu Legia wygrała na wyjeździe 3-0 po hat-tricku Marcina Klatta.

Cztery dni później, we wtorek 07.03 czeka nas pierwszy wyjazd w tym roku. Miejscem docelowym będą Kielce, rywalem - Korona. Stawka meczu jest wysoka, bo awans do półfinału PP. Mecz ten miał zostać rozegrany w grudniu ubiegłego roku, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne, przeniesiono go właśnie na początek marca. Jesienią dużo mówiło się o budowie nowego stadionu w Kielcach, jednak na jego otwarcie trzeba jeszcze trochę zaczekać.

Kolejny mecz również odbędzie się na wyjeździe. Tym razem kibicom Legii przyjdzie wybrać się w podróż do Wielkopolski. 11.03 zespół Wojskowych zmierzy się w lidze z Groclinem-Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Pomimo, że Groclin w rundzie jesiennej spisywał się poniżej oczekiwań, z całą pewnością mecz ten będzie interesujący. Legia ma do tego zespołu wyjątkowego pecha. Warszawska ekipa nie wygrała z Groclinem od 13.10.2001 r.! Wówczas to w Grodzisku padł wynik 3-2 dla gości. Później w pojedynkach obu zespołów notowano już wyłącznie remisy bądź zwycięstwa Groclinu. Marcowe spotkanie będzie jednym z trudniejszych w całych rozgrywkach dla Legii, ale zarazem doskonałą okazją do przerwania fatalnej passy.

Jeżeli Legii uda się awansować do 1/2 finału PP, to 3 dni po wyjeździe do Grodziska nadarzy się okazja do odwiedzenia obiektu w Lubinie. Na zwycięzcę dwumeczu Legia-Korona czeka już bowiem Zagłębie Lubin.

17 marca drugi mecz rundy wiosennej rozgrywany w Warszawie. Przy Łazienkowskiej gościć będzie Cracovia Kraków. Poprzednie spotkanie zakończyło się niekorzystnym raczej dla legionistów wynikiem - remisem 1-1. Chyba żaden z kibiców Wojskowych nie wątpi, że tym razem Legia będzie lepsza. Jednak o tym przekonamy się za nieco ponad 2 tygodnie.

Przedostatnim meczem w tym miesiącu może być ewentualny pucharowy rewanż z Zagłębiem Lubin. Spotkanie to zaplanowano na 21.03.

Na zakończenie marcowych zmagań legionistów mecz w Wodzisławiu Śląskim. 26.03 w niedzielę o godzinie 20. miejscowa Odra podejmie warszawską drużynę. W poprzednim meczu rozgrywanym w tym mieście Legia odniosła zwycięstwo nad Odrą 1-0 po golu w 8. minucie Piotra Włodarczyka. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Koniec miesiąca nie oznacza, że będziemy mogli dłużej odpocząć od ligowych emocji. Rozgrywki dopiero nabiorą właściwego tempa, a więc kwiecień zapowiada się jeszcze bardziej interesująco.
Zapraszamy na stadiony!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.