REKLAMA

Korona zaprzecza

źródło: korona-kielce.pl - Wiadomość archiwalna

Poniżej prezentujemy oświadczenie Zarządu Kolportera Korony SSA w sprawie rasistowskich zachowań kieleckich piłkarzy i trenerów:

"Po przeprowadzeniu rozmów z pracownikami klubu, trenerami i zawodnikami stanowczo zaprzeczamy informacjom rozpowszechnianym w mediach przez przedstawicieli klubu Legia Warszawa o rzekomym rasistowskim zachowaniu trenera bramkarzy Piotra Wojdygi wobec zawodnika Legii, Dicksona Choto podczas meczu rozegranego wczoraj w Kielcach.
Faktem jest, że pod wpływem emocji Piotr Wojdyga wdał się w niepotrzebną polemikę słowną z Dicksonem Choto, jednak z całą pewnością nie użył w niej żadnych rasistowskich określeń.
Świadkami, którzy potwierdzają tę wersję tych wydarzeń są zarówno trenerzy, jak i siedzący podczas meczu na ławce rezerwowych zawodnicy Kolportera Korony. Na temat rzekomych rasistowskich zachowań nie ma też żadnej wzmianki w pomeczowym protokole delegata PZPN, który bardzo uważnie obserwował przebieg spotkania.
Ponieważ uważamy, że pracownicy klubu w każdej, nawet najbardziej stresującej sytuacji powinni zachowywać się profesjonalnie, zarząd udzielił Piotrowi Wojdydze ostrej reprymendy.
Przypominamy, że Kolporter Korona jest w wśród klubów polskiej ekstraklasy prekursorem w prowadzeniu działań eliminujących rasistowskie zachowania ze stadionów. Podkreślamy, że z całą stanowczością i konsekwencją nadal będziemy zwalczać wszelkie przejawy rasizmu.

Zarząd Kolportera Korony SSA"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.