REKLAMA

ŻW: Kosmala prezesem Legii

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Od czerwca Piotr Zygo przestanie kierować warszawskim klubem - czytamy w dzisiejszym wydaniu Życia Warszawy. Informacja ta nie jest potwierdzona. Zmiana prezesa szykowała się od dawna. Po powrocie na Łazienkowską Leszka Miklasa, który za czasów Pol-Mot Holding był prezesem Legii, spodziewano się, że to on zostanie następcą Zygi. Miklas objął jednak funkcję dyrektora zarządzającego klubu i tak zostanie. Do jego obowiązków, jak głosi oficjalny komunikat, będą należały "sprawy organizacyjne, sponsoring i reklama". Na Pawle Kosmali spocznie podejmowanie strategicznych decyzji.
Obecnie Kosmala jest prezesem zarządu portalu Onet.pl i członkiem rady nadzorczych wielu firm wchodzących w skład Grupy ITI, m.in KP Legia, w której zastąpił Mariusza Waltera. Fani Legii poznali go, gdy uczestniczył w negocjacjach ze Stowarzyszeniem Kibiców jako przedstawiciel właściciela klubu. Z dobrym skutkiem, bo konflikt między obiema stronami został zażegnany. Od tamtej pory ma duży kredyt zaufania wśród kibiców, czego niestety, nie można powiedzieć o obecnym prezesie Legii Piotrze Zydze. Kosmala ma dobre notowania w urzędzie miasta, a to w kontekście budowy nowego stadionu jest niezwykle ważne. Wczoraj nie udało nam się porozmawiać z Pawłem Kosmalą. Jego telefon milczał.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.