REKLAMA

Liczka: Legia jest najlepsza

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

"Niektórzy trenerzy mówią, że przygotowują drużynę tak, jak do każdego innego ligowego meczu. To nieprawda. Zawsze ćwiczy się przed spotkaniem pod przeciwnika. Zawodnicy są indywidualnie przygotowywani do zadań, jakie mają wykonać na boisku. Przeciw każdemu rywalowi mają wyznaczone inne role. Na Legię szykujemy się więc specjalnie. Teraz Legia jest najmocniejszym zespołem w polskiej lidze." - mówi trener Groclinu, Werner Liczka.
Nie potwierdzają tego spotkania z GKS Bełchatów i Koroną Kielce.
- Meczu w Kielcach nie biorę pod uwagę. Zupełnie jakby go nie było. A ze spotkania z GKS Bełchatów wyciągnę wnioski. Należy też pamiętać, że pierwsze mecze są zawsze najtrudniejsze. Ten w Kielcach w ogóle był szczególny. Po pierwsze spotkania o puchar rządzą się swoimi prawami. Po drugie trzon Legii stanowią Afrykanie i Brazylijczycy, którzy nie mieli do czynienia z grą na lodowisku pokrytym błotem. Po trzecie Legia przygotowywała się do sezonu w doskonałych warunkach. Nie zagrała ani jednego meczu na brei.

Kto będzie w tym roku walczył o mistrzostwo Polski?
- Tylko Legia i Wisła.

A Korona?
- Obserwowałem ten zespół podczas zgrupowania w tureckiej Antalyi. Grają bardzo pięknie w piłkę, robią dobre wrażenie. Ale to jeszcze nie ten pułap, co warszawski i krakowski zespół. Muszą nabrać doświadczenia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.