REKLAMA

Legia tańczy sambę

źródło: Super Express - Wiadomość archiwalna

Warszawska Legia wróciła na fotel lidera po... ponad trzech latach. Ostatni raz legioniści otwierali ligową tabelę 9 listopada 2002 roku! Na Łazienkowskiej ten sukces świętują w rytmie samby. Wodzirejem jest Brazylijczyk Roger, najlepszy ostatnio piłkarz i tancerz Legii.

Jeśli mecz Groclin - Legia (0-4) oglądali producenci programu "Taniec z gwiazdami", to w następnej edycji powinni dać szansę występu brazylijskiemu skrzydłowemu Legii. Po strzeleniu swojego pierwszego gola w polskiej lidze Roger zaprezentował efektowny popis. Co to było?
- Jak to co? Przecież to była najprawdziwsza samba! - wyjaśnia Mariusz Piekarski, menedżer Rogera. - Talent do tego tańca Brazylijczycy wysysają z mlekiem matki. To ich taniec narodowy i ulubiony sposób okazywania radości. Sambę tańczą najlepsi brazylijscy piłkarze na czele z Ronaldinho. A Roger będzie ten taniec prezentował bardzo często. Już nie polka, a właśnie samba będzie królować w polskiej ekstraklasie - śmieje się zadowolony "Piekario".

Roger wciąż ma duże rezerwy

- Mogę tyko zacierać ręce, że mam w zespole takiego piłkarza - cieszy się Dariusz Wdowczyk. - A ta bramka z Groclinem to palce lizać! Książkowe uderzenie, rzadko widzi się tak ładne gole. Gra świetnie, ale wciąż ma duże rezerwy. Na sparingach w Hiszpanii grał jeszcze lepiej.

Wdowczykowi podoba się nie tylko gra Rogera, ale i wykonywana przez niego samba. Trener Legii obiecał "Super Expressowi", że jeśli warszawianie zdobędą tytuł, to przyłączy się do tańca.

- Najpierw będę się musiał nauczyć kroków, ale jak będziemy mieli tytuł, to nie ma sprawy. Albo zrobimy inaczej: sambę zostawię piłkarzom, a sam zatańczę taniec brzucha! - obiecuje Wdowczyk.

Bury też rwie się do pląsów

Wspomniany Roger już uczy kolegów z drużyny kroków samby. Kilku z nich przyłączyło się w Grodzisku do tańczącego Brazylijczyka.

- Legioniści szybko się nauczą, bo to prosty taniec. Zresztą taki Burkhardt już poczuł rytm. Strzelił Groclinowi pięknego gola, a jak mu jeszcze Roger pokaże ruchy, to i tancerz będzie z niego jak trzeba. Widać, że Bury ma dobre gabaryty do samby. Szczupły jest, w sam raz do pląsania - ocenia Piekarski.

Legia cieszy się z pierwszego miejsca, a w Krakowie stypa. Wisła chciała zatańczyć z Cracovią krakowiaka, ale pomyliła kroki i tylko zremisowała. Petrescu się wścieka, a w mieście żałoba, bo w niedzielę wieczorem został zabity fan Wisły. To już piąty kibic "Białej Gwiazdy" w ostatnich latach, który stracił życie w porachunkach między pseudokibicami dwóch krakowskich klubów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.