Grali przyjaciele

Fumen i Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Wśród kibiców Legii panuje ogromna radość po zwycięstwie nad Zagłębiem. Natomiast jakie nastroje panują wśród naszych przyjaciół ze Szczecina, Sosnowca, Elbląga oraz Turynu? Dla kogo jeszcze była to udana sobota? Poniżej przegląd wydarzeń na boiskach z udziałem zaprzyjaźnionych ekip.
Serie A: Juventus Turyn 1-1 Lazio Rzym
Rozgrywki we Włoszech wchodzą już w decydującą fazę. Do spotkania pozostały już tylko trzy kolejki, a Juventus ponownie traci punkty. Tym razem „Stara Dama” podzieliła się punktami z Lazio Rzym. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście w 29. minucie, którzy po chwili stracili zawodnika, który został ukarany czerwoną kartką. Jednak przez długi czas przewagi jednego zawodnika nie potrafili wykorzystać gospodarze. Dopiero w 86. minucie David Trezeguet doprowadził do remisu i skończyło się na 1-1.
Wobec podziału punktów w Turynie i wygranej Milanu, nasi przyjaciele mają już tylko 3 punkty przewagi nad najgroźniejszym przeciwnikiem.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-0 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Po pierwszych porażkach wiosną, przyszedł czas i na zwycięstwa. Po wygranej z Heko, tym razem Zagłębie wygrało u siebie 1-0 z Drwęcą. Jedyną bramkę w spotkaniu, która dała ostatecznie komplet punktów gospodarzom, zdobył po dwóch kwadransach gry, Tadeusz Tyc.
Dzięki tej wygranej nasi przyjaciele mają już tylko 4 punkty straty do miejsca dającego co najmniej prawo gry w barażach o ekstraklasę.

IV liga: Olimpia Olsztynek 2-3 Olimpia Elbląg
Na IV-ligowym froncie Olimpia Elbląg dzielnie walczy o awans do wyższej klasy rozgrywek. Tym razem żółto-biało-niebieskim nie dali rady piłkarze z Olsztynka. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gości, bo już po 11. minutach Chrzanowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron jedną z akcji wykorzystał Sierechan i zrobiło się 2-0 dla przyjezdnych z Elbląga. Miejscowa Olimpia nie złożyła broni i wywalczyła jeszcze kontaktową bramkę. Jednak po chwili marzenia o choćby jednym punkcie wybił rywalom z głowy Korzeb, który podwyższył na 3-1 i wiadomo było, że 3 punkty pojadą do naszych przyjaciół. Owszem, gospodarze strzelili jeszcze jedną bramkę w ostatnich sekundach meczu, ale tym tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

I liga: Cracovia Kraków 1-0 Pogoń Szczecin
W kratkę grają piłkarze Pogoni. Przyzwoite występy przeplatają gorszymi, po zwycięstwach przychodzą porażki. Tym razem nasi przyjaciele musieli uznać wyższość rywali z Krakowa. W pierwszej połowie na tablicy widniał bezbramkowy remis. Ten stan rzeczy zmienił dopiero w drugiej połowie. W 51. minucie Piotr Bania pokonał Peskovicia i dał 3 punkty swojej drużynie. Zatem Cracovia przerywa fatalną passę, a szczecinianie wracają do siebie kolejny raz bez choćby jednego „oczka” na koncie.

Liga Okręgowa: CWKS Legia 0-2 KS Piaseczno
Występujący w lidze okręgowej piłkarze CWKS Legia przegrali w niedzielę na własnym boisku z KS Piaseczno 0-2. Gole dla gości padły w 45 i 57 minucie.