Konferencja prasowa

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dariusz Wdowczyk (trener Legii): Myślę, że wszyscy obejrzeli dobre spotkanie. Błędy, które popełniliśmy w pierwszej połowie kosztowały nas utratę dwóch bramek. Nie graliśmy źle, ale brakowało nam ostatniego podania. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie. Podnieść się z 0-2 - myślę, że jest to wielka sztuka. Chłopaki pokazali charakter - mistrzowski charakter. Graliśmy do końca tak jak w poprzednich spotkaniach. Cieszę się, że udało nam się zdobyć ten cenny punkt. Słowa uznania dla zawodników za drugą połowę.
Korona grała odważnie, wykorzystała te błędy, które nam się przytrafiły. Najważniejsze, że było to emocjonujące spotkanie od początku do końca.

Ryszard Wieczorek (trener Korony): Tak jak Darek powiedział widzieliśmy dobry mecz. Uważam, że to nie błędy Legii, ale sposób gry mojego zespołu szczególnie w pierwszej połowie wymusił te błędy. Graliśmy bardzo wysoko pressingiem i to spowodowało że schodziliśmy do szatni prowadząc 2-0. Kontuzja Hernaniego, niedysponowany Drzymont i ostatnia minuta spowodowały, że nie wygraliśmy. Nie chcę sędziować, ale najpierw myśmy byli faulowani w obrębie pola karnego. To kolejny mecz, w którym straciliśmy bramkę w doliczonym czasie. Szkoda, bo rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań na tle bądź co bądź prawie już mistrza Polski. To co pokazali chłopcy - ta odwaga, polot, zdyscyplinowanie - brawo. Straciliśmy dwa ważne punkty, bo walczymy o trzecie miejsce.