REKLAMA

473. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku przed Trybuną Krytą, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 473 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Temat tygodnia: "Odroczenie" - "Nie ziścił się najbardziej korzystny wariant walki o mistrzostwo Polski, rywalizacja trwa nadal. Kiedy się rozstrzygnie? Możliwe, że już w najbliższej kolejce, możliwe że dopiero w ostatniej".
- Zapowiedź: Legia - Amica. "Wiele wskazuje na to, że całkiem niedawno Legia rozegrała swój ostatni mecz derbowy z Polonią, przynajmniej na razie. Za to już na pewno nigdy nie spotka się z Amiką. Klub z małego miasteczka oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od Poznania łączy się z Lechem, a właściciele kuchennego koncernu przenoszą całą drużynę właśnie do stolicy Wielkopolski. Tym samym trzykrotny zdobywca Pucharu Polski kończy swój żywot".
- Mecz Korona - Legia: "O krok od porażki". "Jest 93. minuta meczu. Sędzia Słupik gwiżdże wolny dla Legii. Czary w sektorze goci, maksymalne skupienie na twarzach warszawskich piłkarzy. Część fanów nie wytrzymuje, odwraca głowy. Do piłki podchodzi Edson. Jeśli nie on, to kto?!- myśl w głowach wszystkich trzymających kciuki za Legię. Uderzenie. "Jeee..." - nie ma! Słupek! A sekundę później przeciągłe "Jeee" zmienia się w gwałtowne "JEEEST!". Do piłki dopada Piotr Włodarczyk i rozpaczliwym strzałem ratuje dla nas remis!"
- Mecz na trybunach: "Dwanaście autokarów, siedmiuset legionistów, nowy stadion Korony, zaskakujące zwroty i skoki adrenaliny, a wszystko zwieńczone na wskroś prawdziwym okrzykiem 'Niepokonana to nasza Legia kochana!' - tak wyglądał sobotni wyjazd do Kielc. Kto nie był, niech żałuje, bo był to najlepszy wyjazd tej rundy!"
- Ludzie Legii: MAREK JÓŹWIAK. "Setki godzin w samolotach, pociągach, samochodach. Tak obecnie wygląda rzeczywistość Marka Jóźwiaka, który po jakże barwnej karierze piłkarskiej skupił się na sprowadzaniu do Legii odpowiednich zawodników. Pierwsze sukcesy ma już za sobą, ale nie zachłystuje się nimi, tylko szuka dalej".
- Ekstraklasa SA - rozmowa: "Mamy dowody" - "Ciężko jest skontaktować się z którymkolwiek z członków Komisji Ligi. Od kontaktu z mediami jest Biuro Prasowe - takie motto przyświeca panom, rozstrzygającym najważniejsze dla nas, kibiców Legii kwestie. Dlatego też wątpliwości związane z meczem Wisła Płock - Legia oraz towarzyszącymi mu wydarzeniami, wyjaśnia nam Biuro Prasowe Ekstraklasy SA, w skład którego wchodzą panowie FILIP MECNER i TOMASZ ALBERSKI".
- Kibice - rozmowa: "Spowiedź nawróconego chuligana" - "DOUGIE BRIMSON należy do najbardziej znanych brytyjskich pisarzy, specjalizujących się w tematyce piłkarskiej i kibicowskiej. Jego książki rozchodzą się w rekordowych nakładach, a on sam przebojem wdarł się do świata filmu, m.in. współtworząc scenariusz głośnego także w Polsce filmu 'Hooligans'. Na tę właśnie okazję przepytuje go NL".
- Wspomnienia kibica: "Dokopać ruskim" - "Legenda głosi, że tego dnia animozje w stosunku do piłkarzy i kibiców Legii nie miały znaczenia. Wówczas cała Polska kibicowała Legii, życząc by dokopała ruskim" - mecz z Dynamem Tbilisi wspomina WIKTOR BOŁBA.
- Liga Ultras - "Kibic, gość nieproszony" - "Od kilku sezonów funkcjonuje system licencji, na podstawie których kluby muszą spełnić określone wymagania, aby występować w swojej klasie rozgrywkowej. Sam system to w dużej mierze fikcja, ale jakby nie było, dzięki niemu stopniowo modernizowane są stadiony. Szkoda tylko, że w ślad za lepszymi warunkami oglądania meczów, nie idzie poprawa obsługi kibica".
- Z Łazienkowskiej: Będą wzmocnienia - kierunek Francja, Niemcy, Brazylia, Fabiański i Choto zostają, Dawid pod nóż, Łobodziński woli Legię, Sześciu młodych w Legii - narybek.
- Nowa formuła KONKURSU NL - do wygrania płyty DVD "Historia Futbolu", t-shirty A&T oraz szaliki Legii
- Felietony - Zarzeczny i Piątek
- Plakat - Kalendarz na maj
- Fotoreportaż: Urodziny Legii
- Pamiętnik Włodara, młodzież, rezerwy
- Zdjęcie tygodnia - Korona - Legia
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.